Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeMay 27th 2008
     permalink
    oooj dawno mnie nie było, myślałam, że Mada już rozpakowana, a tu kochana masz takie niemiłe przeżycia. Bardzo mocno popieram Anię - niech sprawdzą jak łożysko i ilość wód, jak nie w szpitalu, to leć do gina, to już tyle dni po terminie przecież. No a tak poza tym to nie spać, tylko może byś okna umyła, po chodach pobiegaj, jakieś przytulanko z mężem też by nie zaszkodziło.

    And, bardzo się cieszę, że fasolka ładnie rośnie i ciąża bezproblemowo przebiega - oby tak dalej

    Pozdrawiam pozostałe ciężarówki
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 27th 2008
     permalink
    Oj co to się wyprawia :devil::devil::devil:
    Mada współczuję tych nerwów na finiszu ciąży - to jest jakaś paranoja ... Sił brakuje na komentowanie ...
    Tak jak dziewczyny piszą - koniecznie licz ruchy Małej i niech lekarz sprawdzi czy łożysko jeszcze funkcjonuje i ile masz tych wód i jakie ...
    Qrde - 3maj się KOBIETO !!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 27th 2008
     permalink
    harpijka: And, bardzo się cieszę, że fasolka ładnie rośnie i ciąża bezproblemowo przebiega - oby tak dalej
    Harpijko ciąża niestety nie przebiega bezproblemowo - jest wielki krwiak i krwawienia/plamienia - na szczęście Dzieć rośnie
    --
  1.  permalink
    hej babolki- raczej juz tu nie bywam - ale chciałam zobaczyć, czy kolejny hanutek już się pojawił na świecie :D

    Mada- moja hania tez urodziła się tydzień po terminie- hanutki juz tak mają. Ten wielki dzień bedzie dziś albo jutro, zakład? :tooth:
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMay 27th 2008
     permalink
    Myślałam że ktoś Wam napisał, co i jak

    w dniu 22.05 (dokładnie w moje taty 50-tkę) o godzinie 19:15 po wieeeeelu gozinach skurczy i skurczy partych, ciężko i z problemami ale urodziłam Hanię Marię z waga 3200 i 51cm..mała zaczynała od Apgara 1:((..pępowina dusiła jej główkę, szyjkę i szelkowo miała okręconą pępowinę na rękach, i przodogłowie:(( nacierpiała się strasznie:((*

    pojechałam do lekarza w środę i już potem od razu do szpitala, poród miałam koszmarny, indukowany, bo szyjka zniknęła, bardzo silne i ciągłe skurcze od środy a rozwarcie 3cm, założony lejek foleya, oxydocynę i tonę innych leków:(



    dzisiaj dopiero wyszliśmy ze szpitala..i dopiero dzisiaj dostałam mała, miałam ciezki poród i z małą też było tak sobie, ale już jest ok. i jesteśmy w domku

    niedawno wróciłyśmy, jak tylko jutro będzę miała chwilkę to najwyżej napiszę więcej

    Pozdrawiam ceieplutko
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 27th 2008
     permalink
    Beatko ogromne GRATULACJE !! Zdróweczka dla Córuni i Ciebie oczywiście :flowers::flowers::flowers:
    Oj nacierpiałaś się kobitko, ale masz już to za sobą - cieszcie się Maleństwem !!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 27th 2008
     permalink
    Beatko - gratulacje dla Was :flowers: i duzo zdrowka dla Malucha:rainbow:
    najwazniejsze ze wsyzstko dobrze sie skonczylo :crush::crush::crush:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 27th 2008
     permalink
    Hmm ciekawe jak tam nasza Mada ... Mam nadzieję, że udało się jej załatwić tą "wejściówkę" na porodówkę przez znajomą położna - :neutral:
  2.  permalink
    Beatko no nikt nam nie doniósł tutaj:(((
    Gratulacje ogromne najważniejsze że teraz jest ok:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    Beatko - gratulacje!!! Wszystkiego naj!

    Mada - co z tobą???
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    Halooo - czy któraś coś wie co z Madą ??
    Magdalenkakol a co u Ciebie ?? Czy Ty już tulisz maluszka ?? :wink:
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    Beatko Och, jejku. A my tyle czasu nieświadome :sad: Oczywiście gorąco gratuluję, że już jesteście razem i możecie się cieszyć córeczką. Przykro tylko, że poród przebiegał tak ciężko i szkoda tych nerwów, które na pewno były Waszym udziałem. Ale teraz juz wszystko cudnie będzie :flowers::flowers::flowers:

    Madamagda co z Tobą?
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    A teraz wiadomość od mady:

    "Cześć tu madamagda. Jestem już w szpitalu. Gdyby nie moja mama nie znalazłoby się dla mnie miejsce, no cóż cegiełka dla odpowiedniej osoby i łóżko gotowe. Dzisiaj mam mieć aminopunkcję, a jutro wymaz i usg także do piątku mogą mnie jeszcze potrzymać z wywołaniem. Pozdrawiam"
    --
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    hahahaha hura!
    Zaczęło sie dziać! Teraz juz tylko kciuki możemy trzymać
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    Dzięki dziewczyny:))

    A nie mówiłam, że Mada mi kolejki ustąpi do porodu:)) hihi

    Trzymam kciukolce:))) Oby było DUUUŻO lepiej niż u mnie:)
  3.  permalink
    Beatko napisz coś więcej o Twojej Haniusi
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeMay 28th 2008 zmieniony
     permalink
    Witajcie :) W poniedziałek wyszliśmy ze szpitala i po długiej nieobecności wreszcie mogę coś napisać :bigsmile:

    Bardzo Wam dziękuję za wszystkie gratulacje i miłe słowa :bigsmile: i gratuluję Josaris i Beatce. Niech Wasze maluszki zdrowo rosną i będą dla Was wielką pociechą :flowers::flowers::flowers::flowers::flowers:

    Trochę to wszystko trwało, bo Tomuś podczas porodu zaraził się ode mnie gronkowcem i biedaczek musiał być leczony antybiotykami :sad: Jesteśmy przykładem jak to szybki poród może zaszkodzić maleństwu... ale już jest wszystko dobrze. Teraz uczymy się instrukcji obsługi małego Tomka i jak na razie chyba nam nieźle idzie :bigsmile:

    A oto nasz Tomuś kilka godzin po urodzeniu:
    Free Image Hosting at www.ImageShack.us

    QuickPost Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!

    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    piękny chłopak:bigsmile:jakie ma rozmarzone oczka ślicznności:flowers:

    -- [*]
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    sliczny chlopak.GRATULACJE
    --
    •  
      CommentAuthoredma
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    Gratulacje dla rozpakowanych Mamuś!
    Stokrotka - śliczny synek, pozdowienia od półtora miesięca starszego imiennika:wink: :flowers:

    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    Iwa dzięki za info - czekamy dalej :P
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    Kolejna informacja od Mady:

    "Tu madamagda. Od nocy walczę z bólami, jednak nic z nich nie wynika. Szyjka nadal zgięta w tył i przepuszcza tylko palec, nie zapowiada się na szybki poród. Jeżeli zwolni się miejsce na porodówce - w co bardzo watpię- to jeszcze dziś podadzą oksytocynę, a jak nie to dopiero jutro rano. Narazie mam się ratować prysznicem. Pozdrawiam."

    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    Oj współczuję Mada - moim zdaniem powinni wykonać cc - trzymaj się kobieto !! Dużo sił :D
    IWA dzięki za new wieści - pozdrów Madę :D

    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    Dzięki dziewczyny :bigsmile: ja to jestem w nim normalnie zakochana :bigsmile:

    Edma Tomuś dziękuje za pozdrowienia i odwzajemnia :bigsmile:

    Mada biedactwo trzymaj się. Dlaczego oni Ci cesarki nie robią? Nie rozumiem...

    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Witam dziewczyny!
    Wczoraj ok. 23 (już spałam) dostałam wiadomość od madamagdy o takiej treści:

    "29 maja godzina 21.00 przyszła na świat Hania. Waga 4220g 58 cm dostała 10 punkcików. Poród trwał 8h, urodziłam naturalnie. Dziękuje za kciuki!"

    Gratulacje dla kolejnej, dzielnej mamusi!:clap::clap::cheer::cheer::crazy::crazy::swingin::swingin::thumbup::thumbup:

    Zdrówka dla Hani - kawał z niej dziewczynki!:wink::wink::bigsmile::bigsmile:

    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Mada tak się cieszę - GRATULACJE i zdróweczka dla Was dziewczynki :flowers::rainbow::crush:
    Szybkiego powrotu do domku i cieszcie się sobą - cudownie !! :D

    Iwa dzięki za donosicielstwo :P

    Aga dobrze obstawiałaś hihihhiihii :cheer::clap::swingin::clap::cheer:

    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    No to Kfiatuszkowy synuś i Mady córcia będą tego samego dnia świętować urodziny :D
    Tyle, że Kacperek o cały rok starszy od Hani :P Ale fajnie !! :bigsmile::wink:

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Mada wielkie gratulacje dla dumnych rodzicieli :flowers: i duuuzo zdrowka dla Hani :rainbow:

    no i oczywiscie zapraszamy na rozpakowane :)

    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Mada wiekie gratulacje:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    MADA OGROMNIASTE GRATULACJE:clap::clap::clap:

    i mnóstwo zdrówka:)dla ciebie i maleństwa
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Mada gratulacje!:cheer::cheer::cheer::clap::clap::clap::swingin::jumping::flowers::flowers::flowers::hugging::hugging::hugging:
    Fajnie, ze Hania urodziła sie siłami natury a nie przez CC. To wielka radość, maleńka przezyła pierwsze w życiu wyzwanie!

    -- [*]
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Mada gratuluję!! i cieszę sie niezmiernie że masz już Hanię po tej stronie brzuszka! :flowers::flowers::flowers: życzę Wam dużo zdrowia i obyś szybko śmiała się z tego jak to szpital i lekarze nie chcieli wypuścić Hanutka na wolność :rainbow:

    --
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Stokrotko No sama Słodycz!!!
    Mada Ufff. Zapowiadało sie tak skomplikowanie a tu proszę :bigsmile: Gratulacje :flowers::flowers::flowers:

    --
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Ach... jeszcze coś... Taką mam refleksję... Cos z tego wątku Mamuś ubywa, a mało przybywa. Co jest grane?! :confused:

    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    No własnie, chyba musimy pogonić dziewczyny na wątku starankowym!
    A co niech się nie obijaja, muszą sie dobrze postarać w najbliższym czasie coby na wiosnę przyszłego roku nowe dzidzie sie pojawiły!:bigsmile::wink::wink::wink::wink::wink:

    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    mada, gratulacje! :flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers:

    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    jest dużo przyszłych mamuś - tylko nie zagladają na forum :wink:

    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    A szkoda, że nie zaglądają :sad:

  4.  permalink
    Mada super wiesci gratulacje!!!

    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    super wiesci od madamagdy
    ale wielka dziewczyna!!!!
    nie moge doczekac sie zdjec
    :)gratulujemy
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    gratulacje dla mady i zdrowka dla malej hani:clap::clap::clap::clap::clap:


    sa tu przyszłe mamy:swingin:
    ja tu zagladam na bierzaco i czytam tylko malo sie udzielam:bigsmile:

    --
    •  
      CommentAuthorlama
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Chetnie bym do was dołączyła, ale z takimi beznadziejnymi cyklami jakie mam to może zająć mi to duuużo czasu. Póki co trzymam za wszystkie mamusie i ich słoneczka kciuki:wink:

    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    przyszle mamusie zagladaja zagladaja (wlasnie) ja tez sie malo udzielam:) i kibicuja tym finiszujacym calym sercem:)))

    MADAMAGDY serdeczne gratulacje!!! Haniu witaj na swiecie!

    mialyscie krwawienia ok 8tc...? delikatniutkie a jednak stresujace??
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Stokrotko a Tomus sliczny slodziak!!! niesamowite, az sie lezka kreci w oku:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    Emkaf wg mnie nie lekceważ nawet małej plamki krwi! i niezależnie czy to 8 czy 28 tydz. U mnie plamienie lekkie było i okazało sie ze jest krwiak i potrzebne są leki. Nie chcę Cię straszyć bo nie o to chodzi ale proponuję wizytę u gin i powiedzenie o tym - możliwie jak najszybciej

    --
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    emkaf U mnie też występowało, ale było absolutnie niegroźne. Więcej szkody mi nerwy wyrządziły, niz to plamienie. Ale jak And pisała - lepiej powiedzieć o tym ginkowi. Chocby po to, żeby wiedzieć, że wszystko jest ok.
    A ja dzis byłam na USG :bigsmile:
    JaśJagódka jest Jagódką :))) Tata dumny jak paw i szczęśliwy baaaardzo. Będzie córeczka tatusia :)
    Poza tym - maluszek jest zdrowy, choć jedna zastawka serca sie nie domyka. Nie jest to jednak absolutnie powód do zmartwien - ponoć znaczna część ludzi z tym żyje i nawet tego nie wie. Jak to ginek stwierdził "co najwyżej nie będzie wybitnym maratończykiem" ;)
    Córcia nasza jest... duza. Waży juz teraz 2300, a zgodnie z wszystkimi wynikami termin porodu przesunął nam się na 10 lipca. Ułożona główką na dół, bardzo nisko i chyba tak jej już zostanie.
    Powoli zaczyna do mnie docierać, że to już niedługo :crazy:

    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 30th 2008
     permalink
    to jest niesamowite ze moga nawet stwierdzic ze jedna zastawka sie nie domyka... Ale najwazniejsze ze nie groznie:)
    Gratuluje corci:))

    bylam wczoraj z tym krwawieniem w szpitalu: szyjka zamknieta, krwi wewnatrz nie ma, od wczoraj juz nie mam zadnych plamien ani bolu. Potwierdzic ze wszystko jest ok dla mojego spokoju mam usg w poniedzialek.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 31st 2008
     permalink
    Emkaf wg mnie dobrze zrobiłaś

    Skarbie cieszę się razem z Wami :) do lipca już całkiem niedaleko i będziesz miała swoją Księżniczkę w ramionach :)
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    ja tez mialam na poczatku krwawienie, ale bylo to od jazdy samochodem (trzeba uwazac na dziury!)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    do jutrzejszego usg leze, odpoczywam...

    powiedzcie mi czy mozna jesc pistacje w ciazy? wiem ze orzeszki ziemne sa zakazane bo sa wysoko alergizujace ale nie moge niczego wyczytac w necie. Moze obilo wam sie cos o uszy o pistacjach?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.