Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    zresztą po to lekarze wypisują te leki żeby wszystko było ok i jak trzeba to trzeba, ważne żeby nie nadużywać....
    głowa do góry And - będzie wszystko dobrze....
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    AND - kochana ty się modlisz i my też będziemy, żeby twoja dzidzia była zdrowiutka i ślixczna przyszła na świat!
    Nie martw się bardzo, tylko troszkę, bo wiem, że nie da się inaczej!:grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    And przytulam Cię mocno i dużo zdrówka dla Was obojga.
    --
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    And Ja wiem, że to trudne ale... nie masz na to wpływu. Jedyne na co masz wpływ, to na nastrój swojego maleństwa. Ono czuje twój strach. Wiem, że to niemalże niemozliwe ale postaraj się. Obejrzyj radosny film, poczytaj wesołą książkę. Musisz nad tym popracować. Martwić za Ciebie to my się będziemy. Pójdziesz na ten układ? :kissing:
    Uffff. Nospy nie zażywałam. Jakoś w ogóle nie mam zaufania do tych specyfików 'bez skutków ubocznych, bez recepty, na każde zawołanie' :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    Ano są przyszłe mamusie, tylko trochę zabiegane i czasu nie ma na wpisanie się na forum- sesja zbliża się wielkimi krokami, komputer się psuje (a bez niego to nie ma jak projektów pooddawać):sad:
    Ale małe rośnie sobie i to jakoś humor poprawia, chociaż gdzieś tam jest obawa, bo nie wiem tak do końca co się dzieje z moją tarczycą i jak to na małe wpływa. Na razie dostaliśmy przykaz od pani doktor, żeby się nie niepokoić, no i skierowanie na kolejne badania.

    And, nie martw, się, ciężko coś więcej powiedzieć, ale dla małego w brzuchu ważny jest spokój mamy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    Ha, jak tak patrzę na ten suwaczek, to ten ślimak nieźle zaiwania. Może moje zmagania z projektami też się tak będą posuwać, mimo wszelkich usterek sprzętu i niemożności zarywania nocek.:smile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJun 5th 2008 zmieniony
     permalink
    Moja koleżanka i odpisała mi na tę nospę

    " ja też kiedyś to czytałam i konsultowałam ze znajomymi logopedkami (a z racji zawodu znam ich sporo ) i wszystkie powiedziały, że to bzdura... bo jeśli faktycznie nospa wpływałaby na obniżenie napięcia mięśni to wszystkich (rączek, nóżek itp) a nie tylko wybiórczo na mięśnie żuchwy czy twarzy...poza tym nawet gina pytałam i on jak jest przeciwny wszelkim lekom w ciąży to nospę kazał mieć przy sobie jakby mi się brzuch stawiał, twardniał... powiedział, że nie przenika przez łożysko i działa na moje mięśnie a nie dziecka... ale wiadomo ilu lekarzy tyle opinii jak ze wszystkim"
    --
  1.  permalink
    No prosze, nie bylo mnie kilka dni i musze tyle nadrobic :)
    Przede wszystkim gratki wielkie dla nowych mamusiek :bigsmile::bigsmile::bigsmile: zarowno tych zazielenionych jak i rozpakowanych...
    Ale sie dziewczyny naprzezywallyscie - wspolczuje, az mi sie wlos na glowie jerzyl jak to czytalam:angry::angry::angry: ale ciesze sie ze macie to juz za soba - teraz tylko zdrowka dla was i malenstw :smile:

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie 1st Birthday Ticker
  2.  permalink
    A jesli idzie o nospe - to mi ja zalecalo 3 roznych lekarzy, ze ponoc bezpieczna i mam sie w nia zaopatrzyc na koncowke, ale fakt co czlowiek to opinia

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie 1st Birthday Ticker
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeJun 6th 2008 zmieniony
     permalink
    W poniedziałek idę do ginka, we wtorek mam spotkanie z położną... Cholipka... Powoli zaczynam czuć, że 'nasz' dzień nadciaga. Nadciaga szybciej, niz się spodziewałam :shocked: A tu jeszcze termin z 18 na 10 przesunięty... No, ja nie wiem...
    JaśJagódka jakaś dzisiaj taka cicha, nie bryka, nie fika. Gorąco dziecku :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    Eee, bez przesady. Środki 'bez skutków ubocznych, [PRAWIE] bez recepty, na każde zawołanie' bierze się powszechnie, często, chętnie i bez obaw.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    Witajcie kochane!
    Jak tam samopoczucia? Ja się czuję nadal bardzo słaba, nie chce mi się dosłownie nic, nie wiem czy nie mam jakiejś depresji.
    Waga leci mi na łeb na szyję, codziennie gubię 1 kg i jak tak dalej pójdzie to nie zostanie ze mnie nic.
    Kurcze akurat chciałam popisać dłużej, a mała się budzi po 3,5 godzinnym śnie więc lecę
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Ale tu pustki u przyszłych mamuś :l
    Kfiatuszku, And i Justa chociaż wy podtrzymujcie wątek hihihihihi :P
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    no właśnie jakoś tu pusto, mało dziewczyn wchodzi na fora....bardziej skupiają się na wykresach....;-)
    dziewczyny dopadł mnie stres, bo przeczytałam w gazecie że po cesarce trzeba dłużej odczekać z następną ciążą przynajmniej z rok a najlepiej to dwa, a u nas zaledwie 8 m-cy, jejku nie mogę się od początku stresować...mam nadzieję że wszystko będzie ok
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Hej hej -dawno mnie nie było GRATULACJE NOWYM ROZPAKOWANYM MAMUSIOM :clap::clap::clap::clap::clap:
    Mada wreszcie sie doczekałaś - Twoja dziecinka jestsliczna:)

    U nas wszystko ok - poza tym ze męczy mnie alergia i chyba bez alergologa sie nie obedzie:(
    Ech czy ktoras z Was przechodzial alergie w ciązy?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Izuś a co ja mam niby pisać ?? :D

    Justa z tego co mi wiadomo niezależnie czy to cesarka czy poród naturalny trzeba odczekać rok między ciążami na zregenerowanie się organizmu. Jest to zdanie wielu lekarzy ile w tym prawdy - nie wiem ale pewnie ileś jest
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Aga pogadaj z AniaM - Aneczka jest na pewno alergikiem :)
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    And no niby tak mówią lekarze że to najlepiej dla organizmu ale dobrze wiemy że jak ktoś chce to ma wcześniej i w większości przypadków jest ok....
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Aga fajnie, że zajrzałaś - ja również polecam AnięM - ona od tych spraw ma głowę :D
    And nie wiem - wszystko co chcesz :P Po to ten wątek.
    Justa mnie lekarz od razu po CC powiedział, że mam z kolejną ciążą poczekać 2-2,5 roku, ale u mnie macica była mega naciągnięta no i inaczej bo bliźniaki :D
    Wszystko będzie dobrze - musi być !! :bigsmile::wink:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Justa jak będziesz już po wizycie to koniecznie "strzel" drugi suwaczek - tak miło się patrzy jak kolejne tyg ciąży umykają a FASOLINKI rosną jak na drożdżach :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    And dlaczego masz napisane "dopiero" w suwaczku ... Chyba "już" powinno być - dopiero co się dowiedziałyśmy o Twojej kolejnej ciąży a WY już kończycie 12tc - jeny jak szybko czas leci :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Aga a u Was suwak wskazuje 18tc rozpoczęty - wnet będzie połowa ciąży za Tobą :P
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    justa2325: większości przypadków jest ok....
    I obyśmy się zaliczały do tej większości :) - my i całe pozostałe 100% przyszłych MAMusiek

    Izus ostatnio mi sie po prostu pisać nie chce - nic mi sie nie chce :( Załapałam doła i są dni ze sama nie wiem co ze sobą zrobić. Wchodze na foruma z nudów czy przyzwyczajenia, poczytam i tyle
    Bardziej niż cieszyc sie tą ciążą boję się każdego nowego dnia, może w 35 tygodniu będę sie cieszyć -> tyko oby dotrwać do tego dnia... w zimie mówiłam oby do wiosny a teraz marzy mi się zima :( chociaż koniec pażdziernika, początek listopada a juz może będę ciut spokojniejsza
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Izuś dopiero... JUŻ będzie powyżej 30tyg
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Oj And ja również martwiłabym się kolejną moją ciążą i jak kiedyś będę to napewno zaliczę stresy - taka już nasza rola ...
    Najpierw martwimy się ciążą a potem już narodzonymi dzidziami - trzeba głęboko wierzyć a kolejne dni same mijają a co nam pisane na to chyba już nie mamy wpływu czasem ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    No OK nie będę sie sprzeczać z brzusiastą MAMUSIĄ - jak tam sobie chcesz - Tobie pewnie czas się będzie dłużył w oczekiwaniu tego 35tc a mnie to zleci ... :bigsmile::wink:
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    no pewnie na to nie ma reguły i tak każda przyszła mamusia i obecne namartwią się na zapas bo jakoś tak inaczej się nie da, już takie jesteśmy....ale nie dziwne jest to kiedy chodzi o troskę tych najmniejszych istotek - naszych dzieci....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Justa to fakt ze lekarze mowia ze po cc powinno sie odczekac minimum rok a najlepiej dwa ale to juz nie tyulko zeby zregenerowac organizm matki ale tez zeby powloki brzuszne dobrze sie zrosly. znam przypadek ciazy po cc dosc szybkiej no i musiala byc kolejna cc juz w 32tc zeby nie pekla macica ale z tego co mowila kolezanka polozna to sa skrajne przypadki i tylko w niewielu przypadkach jest zagrozenie pekniecia macicy. poza tym jestes 8 miesiecy po porodzie a ta babeczka byla niecale 5. z tego co wiem w USA lekarze mowia ze minimum odczekania jest pol roku bo wczesniejsza ciaza nie ma szans. przy odczekaniu roku jest juz ok

    Aga - odpisalam ci odnosnie paskudy alergiowej na wewn... obys dostala sie do dobrego alergologa lub do gina ktory ma jakiekolwiek pojecie w tym temacie!!!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Ania może za 5-6 lat my będziemy miały suwaczki ciążowe phihihiiii :P
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Witam wszystkich :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    witamy nowa mamusie :) twoj dzidz na suwaczku cos podejrzanie sie spieszy ;)

    ja jutro mam wizyte :) ciekawa jestem co tam slychac :) a wogole to sie nie moge doczekac az bobo zacznie sie ruszac :)i nawet mamunia wybaczy ze mi znowu sie w zebra bedzie wbijac :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Ja Kfiatuszku jutro tylko USG a wizyta 20.06
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    AGA976 ja cierpie na alergie... (trawy). Obiecalam sobie codziennie piekne spacery- ale na dzisiejszym kichnelam chyba z 100 razy, na cale szczescie bylam w okularach slonecznych i uchronilam oczy od zapuchniecia...ale gardziolo i nos podrapane:((( Uciekalam szybciej do domu niz wyszlam.

    Czytalam na ten temat duzo i raczej nie ma rady... niby niektorym brzuchatkom w ciazy alergia sie zmniejsza, niektorym zwieksza- ja jaka mialam taka i mam:/ Ale na cale szczescie za jakies 2 tyg powinnien byc juz spokoj. Niektorzy alergolodzy przypisuja antyalergiki- ale niestety ich wplyw na ciaze nie jest oficjalnie potwierdzony. Lekarz mowil ze to tylko gdybania, a przy histaminie jest bardzo duze prawdopodobienstwo negatywnego wplywu. Rada: przesiedziec ten czas w domku i wychodzic tylko po deszczu:((
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJun 9th 2008 zmieniony
     permalink
    nie zgadzajcie sie na odczulanie - pic na wode zarowno dla dzieci i doroslych:(
    ja sciagalam magiczne szczepionki z Holandii i UK i co? I nic, duze ZERO poprawy a tylko strata pieniedzy (5-6 lat temu nie malych)

    a co do odzywnia sie 'Przyszlych Mamus' zagladam do was codziennie i na bierzaco wszystko czytam:)
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    a ja mam wizyte i Usg ;) tzn nie wiem czy usg tez bede miala ale to jest ten czas co sie robi ta przeziernosc karkowa czy cos wiec moze zrobi ;) to by bylo moje trzecie ;) pierwszym razem na potwierdzenie drugim na sprawdzenie czy rosnie bo mialam dlugie cykle i mam roznice 2 tygodniowa wiec musial sprawdzic a teraz zobaczymy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Ja wizyte mam w czwartek ale nie ginekologa (moge sobie tylko pomazyc )tylko polozna a usg prawdopodobnie dopiero w 13 tygodniu jeszcze mnie zlapalo paskudne przeziebienie masakra :(:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Witamy nową zaciążoną mamuśkę :D :clap::cheer::swingin::cheer::clap:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Kfiatuszku ja już nawet sama nie wiem które to USG będzie, no i dopóki jest jak jest co 2 tygodnie wizyta z podglądaniem Olbrzyma czy wszystko ok. Dziś oberwie mi sie od pani dr bo nie zrobiłam w piątek posiewu i badań (krew mocz) ale bałam sie wychodzić z domu :confused: No właśnie powiem jej że przecież kazała mi przez telefon leżeć - to leżałam :D No i muszę poprosić ją o zrobienie i uzupełnienie książeczki ciążowej, bo jak byłam w szpitalu skłamałam że zapomniałam
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Aaaa ni i <strong>WITAM</strong> ogromnie <strong>nowe Brzuchatki </strong>
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Witam - dzięki wielkie za info o alergii - AniuM odebrałam - ogromniaste dzięki.
    Izunia masz racje u nas juz za pasem polmetek - nie wiem czy to juz mozliwe ale jakies wiercenia w brzuszku czuje - takie fajne:)

    Poza tym brzuszek mam taki całkiem mały jak patrze na inne - dzieciatko może jakoś sie tak układa:)
    Za tydzien mamy wizyte u gina - no i może się dowiem kto mieszka w brzuszku:) JA OBSTAWIAM DZIEWCZYNKę:)
    Coś mi tak podpowiada:)

    Witam nowe fasolinki:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Aga ciekawe co Ci to podpowiada - serduszko ?? Hihiiiii :D
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeJun 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Nowe Mamuśki! Super :flowers:
    Wróciłam z długiego weekendu. Był hamak, woda niemoralna w dużych ilościach, lody śmietankowe, czereśnie, poziomki... A teraz siedzę w pracy :cry:
    Byłam u ginka - JaśJagódka zaparła się łapkami i na razie nigdzie się nie wybiera :wink: Szyjka trochę skrócona, ale poza tym - cisza, spokój...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Skarbie to dobrze, niech się jeszcze zapiera łapkami tak z 3 tyg - chociaż hihihii :D
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Aga hihihihi Oboje z M czuliśmy, że będzie Jaś, a mamy Jagódkę :wink:
    --
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeJun 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Mądre dziecko - wie, że mamusia ma jeszcze dużo roboty. Wczoraj meble nam przywieźli i było jeżdżenie po całym pokoju :bigsmile:
    Zaneta czuję, że w UK mieszkasz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Tak mieszkam w uk juz ponad 2 lat :bigsmile: Ty rowniez mieszkaz w Uk????
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Szybka relacja z USG bo mam gości:/

    *Serduszko bije prawidłowo* (167) Dzidziuś rośnie,wierzga i jest z nim ok.
    krwiak nie zmniejszył się aczkolwiek trochę przesunął co zdaniem pani dr znaczy że schodzi.
    Szczegółowe USG za 2 tyg (24.06) ale póki co jest ok. Leżeć, nie łazić brać leki a jak coś zaniepokoi dzwonić, pisać, przychodzić i ogólnie pozwala mi panikować :)
    Jutro mam tylko podejść po książeczkę ciążowa bo pani dr weźmie kartę i powpisuje
    Troszkę rozmawiałam z Panią dr i obiecała mi że jeśli ja się postaram to zrobi wszystko by tą ciążę donosić - ale mam być grzeczną pacjentką - obiecałam że taką będę :)

    Zaraz spróbuję wkleić zdjęcia Niespodziewajka

    Ps tradycyjnie wszędzie kopiuję to samo
    http://28dni.pl/pictures/44790.JPG
    --
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    tez mialam krwiaka przy 2 ciazy lezalam 3 miesiace i co 2 dni KAPROGEST w zastrzyku mi bili ale krwiak zszedl i nie bylo zadnych problemow :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Żanetko mi kaprogestr nie pomagał w 2 ciąży w kolejnych też nie :( W ostatniej pomimo leków krwiak był do końca ciąży - tylko ze nie był aż tak wielki. Ostatnią ciążę przeleżałam prawie całą w szpitalu 3 tygodnie i potem chwilkę a tak to w domu
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.