Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    AND - SUPER:clap::clap::clap::clap::clap:

    Izunia serducho mi podpowiada że dziewczynka - ale co do płci to chyba każdej z nas przy pierwszym dziecku to obojętne - najważniejsze dla każdej przyszłej mamusi to ABY BYłO ZDROWE!!!

    Jak tak patrze na moj brzuszek to tez jakos dziewczynkowo wygląda - tj taki spłaszczony i bardziej rozłożony na biodra niż do przodu:) Ale wiem że mieszkaniec w nim mieszka - bo juz zaczynam to czuć - a to jest piękne!!!:cheer::cheer::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Oj Agatko wiem o czym piszesz :D
    Ale poczekaj jak "mieszkaniec" zacznie się rozpychać na dobre i zadomowi się już na całego !! :bigsmile:
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Juz nie moge sie doczekać - jak na razie to smyranie mnie cieszy juz nie mówie co będzie potem:) Same najpiękniejsze chwile ciąży:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    A czujecie się dobrze - rozumiem ...
    No piękne to chwile były jak motyle w brzuszku fruwały :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    And wieści poginkowe chyba dobre co ... Ważne, że serduszko malucha bije i, że ten krwiak się przemieszcza - choć ja nie mam pojęcia jak ma ona niby zniknąć ?? WYKRWAWIĆ ?? Nigdy nie miałam takich atrakcji ...
    Odpoczywaj dużo i miłego spotkania !! :D
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    ja juz sie nie umiem doczekac kopania to takie super uczucie :bigsmile: no i "podporka" zawsze jest gdzie reke polozyc :bigsmile: ja niestety niewiem czy serduszko bije:sad: strasznie sie martwie a 1 usg dopiero w 13 tyg.:sad:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Ech Zaneta Ty pewnie miszkasz gdzies za granicą naszego kraju ze dopiero w 13 tc masz pierwsze usg.
    Faktycznie mnie ciekawosc zżęrała przed pierwszym usg kiedy to usłyszałam bicie serducha. Super wrażenie.

    Ale doczekasz się i Ty -bądź cierpliwa! Trzymam kciuki!

    Izunia - a co do nas to czujemy się dobrze, moje motyle w brzuchu są cudowne:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Aguś no wyobrażam sobie hihihi :D
    Tyle tylko, że moich było 2 razy więcej :rolling:
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeJun 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Witaj Żanetko :bigsmile: :bigsmile: Pojawiaj się jak najczęściej i pisz co u Ciebie :) Na pewno będę Was dopingować :bigsmile:

    And wspaniałe wieści :bigsmile: Trzymam za Was kciuki. Wszystko będzie dobrze :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Izunia79: ?? WYKRWAWIĆ ??
    tak Izuniu - część po prostu wylecieć a część wchłonąć (tak jak siniak sie wchłania) I by było to możliwe gdyby macica była "silniejsza" a właściwie żyły - tylko ze mi one pękają i wciąż sie odnawia :(
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Aaa - teraz rozumiem :D
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    ja rowniez mieszkam w uk:) i udalo (nie wiem czy moge to nazwac 'udalo) mi sie zrobic juz usg- fakt ze trwalo doslownie minute, ale NIESAMOWITE PRZEZYCIE:) ryczalam ze wzruszenia cala droge powrotna do domu:)) Teraz mam kolejne w Polsce za tydzien!!:) Grochu juz bedzie wiekszy:)

    ps. chcialabym wkleic zdjecie brzucholka i usg ale totalnie nie moge rozszyfrowac jak to sie robi nawet z instrukcja:/
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    ja tez po wizycie :)dziec moj malutki ma sie dobrze rosnie ;)głowka 2,8 a od głowki do dupki 7,9 fajny taki :)najpierw lezał na pleckach i zamiast raczek i nozek mial takie fajne kuleczki a potem sie przezucił na bok i ma zdjecie jak swoj braciszek :)



    And fajne twoje dziecie :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    kfiatuszek: głowka 2,8 a od głowki do dupki 7,9
    o kurce to olbrzym! Moje małe coś ma tylko 4,5cm od głowy do pupy Twoje 2 tygodnie starsze a wieeeelkie :) Posmyraj Brzucholka i cieszę sie ze jest ok
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    spoko urosnie ;) moje mialo w tym tygodniu co ty jakies 7 cm ;)w calosci:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Ty termin masz na 06 ja na 26-7 grudzień - wiec kto wie czy razem nie bedziemy rodzić hihihi Bo moje dzieci sie ciut spieszą :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    moje jak narazie tez ;) ale zobaczymy ;) bedziemy sie gonic :)
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    super wiadomości dziewczyny...widzisz And jest wszystko ok, cieszę się ogromnie, no jeszcze fajniej byłoby jakby ten krwiak się wchłonął.....
    kfiatuszku ale duża już ta twoja kruszynka,
    wytarmoście te brzucholki od nas.....to my wszystkie byłyśmy dzisiaj u gina?
    ja niestety nie mialam usg ale jeszcze za wczesnie, właściwie to tylko przeprowadziłam rozmowę z ginem bo byłam u niego państwowo, dał mi skierowanie na wszelkie możliwe badania, przeciwciała rózyczki, cytomegalię, hbs, toksoplazmozę itp. fajnie że nie będę musiała płacic, a za dwa tygodnie idę do niego prywatnie wtedy to juz bedzie 8 tydzien wiec serduszko bedzie bilo i juz bedzie mozna zobaczyc raczki i nozki, jejku tez się nie mogę doczekać....
    dlatego zanetko masz cierpliwosc u nas o wiele szybciej usg....
    powiedzial ze dobrze ze przeszło 6 m-cy minelo od poprzedniej ciazy i mam nie myslec o glupotach....i tego muszę się trzymać....ostatecznie moja mama miała tak samo z moim bratem i ze mną , ja byłam druga i donosila mnie do konca i jeszcze pracowala, miala isc do pracy na druga zmiane a chwycily ja skurcze i pojechala na porodowke urodzila i lezala sobie na korytarzu bo tyle było babek wtedy, popatrzyla na zegarek i pomyslala sobie , o teraz moglabym pojsc do pracy....;-)
    chcialabym tak....
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    ale super słodziaki :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile: ja też chcę jeszcze raz :cry: a tu tak ługo czekać trzeba :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Hmmm Stokrocia lepiej jeszcze poczekaj co z tym następnym bobo - zregeneruj siły hihihiii :P
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Witam dziewczyny :bigsmile: strasznie jestem przeziebiona znacie moze jakies domowe sposoby na przeziebienie bo bylam u lekarza o ona mi dala Amoxsycylin (antybiotyk) nawet go nie wykupilam a strasznie mnie drapie w gardzielku martwie sie o moja fasolke zeby jej nie zaszkodzic:sad:
    emkaf kiedy mialas pierwsze USG i zjakiego miasta jestes ??
    pozdrawiam

    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Justa ciesze sie ze jest ok no i oby dalej tak bylo!!

    Zaneta zajrzyj tutaj APTECZKA MAMY I DZIECKA
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    dziekuje AniaM:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    usg mialam w 8tyg ale bylo ono ze wzgledu na bol i krwawienie tego dnia;
    normalny termin na 1 usg mam na 2 lipca czyli jakis 12 tydzien ciazy
    a jestem z Lodynu
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Mamuśki żyjecie ?? :bigsmile::wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Oj Izuniu dołącz do nas to rozruszasz ten wątek :)
    Ja dzis ledwie zyje - napierdziela mnie głowa ale może z niewyspania :/
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    And żartujesz :P :shocked::shocked::shocked::shocked:
    Będę was jedynie wspierać :D
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Nigdy nie mów nigdy, Iza ;)) Chlopaki z pewnością chcieliby małą siostrzyczkę ;)
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Yyy no ja nie mówię kategorycznie NIE, ale bynajmniej nie teraz ... :wink:
    Wszystko ma swoje miejsce i czas :D
    •  
      CommentAuthoranafra
    • CommentTimeJun 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Witam:)
    Widzę,że ten temat najczęściej odwiedzany:P
    Jestem w 6 tyg.ciąży i obiło mi się o uszy,że nie powienno się robić tak wcześnie usg dopochwowego bo może jakoś zaszkodzić....a że na jutro mam umówioną wizytę, to chciałabym wiedzieć czy zrobić to usg,czy nie....
    Jeśli ktoś jest zorientowany w temacie to proszę o odpowiedź:)
    Dzięki :D
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Witam "świeżą" mamuśkę - GRATULACJE !!
    Anafra nie słyszałam, że wczesne podglądanie Fasolki może zaszkodzić - czasem jest ono nawet wskazane. Nie jestem pewna, ale już koło 6-7tc zaczyna bić serduszko :D Ja miałam USG w 8tc bo tak późno się wybrałam - nie martw się, lekarz powinien rozwiać Twoje wątpliwości :bigsmile::wink:
    •  
      CommentAuthoranafra
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    ok:) dzięki:):shamed::tongue::wink:
    --
    •  
      CommentAuthoranafra
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    ale ta sonda to tylko w pochwie a nie gdzies tam w szyjce ma byc?:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Sonda jest wprowadzana do pochwy, ale dotyka ujścia szyjki - jej dolnego odcinka - badanie bezbolesne - nie obawiaj się - ja miałam USG dopochwowe robione praktycznie przy każdym badaniu, gdyż przy bliźniakach szyjka szybko zaczęła się skracać więc wymagało to monitorowania :D
    •  
      CommentAuthoranafra
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    yhy:) dzięki bardzo:D miłego dzionka:D:cool::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Miłego również dla Ciebie :P
    •  
      CommentAuthoranafra
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    bo wiesz wkurzyłabym się jakby mi groszka popsuli:P:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Anafra a może nie będziesz miała jeszcze robionego USG, może gin tylko Cię zbada i na następnej wizycie będzie chciał pooglądać Groszka :D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Izuniu ja wiem ze o rodzeństwie będziesz myśleć jak Bracia Ksero będą ciut starsi i że teraz masz wystarczające urwanie głowy z nimi - tak jak najbardziej miał to być żart :shamed:

    Witaj nowa Cieżaróweczko - ja w tej ciąży 1wsze USG miałam chyba w 5tyg od ostatniej miesiaczki
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    And nic się nie stało :bigsmile::wink:
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Nareszcie cos wiem konkretnie 1 usg w 12 tygodniu potem wizyta u gin. do tej pory chyba oszaleje nie mam wyjscia chyba wybiore sie do Ladynu na konsultacje z polakiem.Za tydzien badania krwi, nawet robiom badania na wykrycie downa i na hiv o matko !!!!!!!!!!!! Pozdrowienia :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Anafra pierwsze usg z reguly sa zawsze dopochwowe tak srednio do 12tc. moim zdaniem takie wczesne usg to dopbra sprawa bo moze wykluczyc ciaze pozamaciczna tudziez jakiegos krwiaka... nie masz sie co obawiac - ja w 2 ciazach mialam wczesne usg dopochwowe!!!
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    No ja juz swojego USG nie moge się doczekać za tydzień :) może dowiem się kto mieszka u mnie pod serduszkiem:)
    --
    •  
      CommentAuthorJustusia
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    też miałam pierwsze usg robione wczesnie i nic nie zaszkodziło...jedni lekarze uważaja ze mozna robic ile sie chce, inni stoją na stanowisku ze trzy, max 4....ale ogolnie nie słyszałam o zadnych skutkach ubocznych...;-)
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Ja miałam pierwsze usg w 6 tygodniu i było widać tylko pęcherzyk, a wielkość malucha pan doktor określił szacunkowo na podstawie wielkości pęcherzyka. Nie słyszałam o skutkach ubocznych, a o zaletach sporo- nawet jak nie jest to super dokładne usg, to wiesz, że serduszko bije, małe rośnie- mnie to uspakaja jakoś.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    jesli ciaza przebiega bez komplikacji to 3-4usg sa wystarczajace ale jesli cos sie dzieje to wiadomo ze usg bedzie znacznie czesciej. ja w 33tc mialam robione 3usg przez 3roznych specjalistow. jakbym policzyla ilosc podgladow w czasie ciazy to bym pewnie sie dolowala myslami czy nie zaszkodzilo to malemu ale wiem ze u nas wlasnie USG uratowalo Krzysiowi zycie i dzieki temu dzisiaj mozemy cieszyc sie zdrowym malcem!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Ania ja również musiałabym ubolewać nad ilością robionego nam USG - do 31tc miałam wizyty co 2tyg i na każdej było podglądanie bąbelków - chyba bym się stresowała jakby gin nie miał zamiaru popstrykać im fot :D
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    a ja juz mialam 3 razy usg ;) bo po co isc do lekarza wydac 60 zl i nie miec usg??:P
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJun 12th 2008 zmieniony
     permalink
    moje kolejne we wtorek!:) Grochu bedzie wiekszy, potem 1 lipca w uk.
    Potem ok 22tyg na sisiakowo pipkowe:) ale w sumie wsio ryba co bedzie oby szkrabek byl zdrowy:)
    --
    •  
      CommentAuthoranafra
    • CommentTimeJun 13th 2008
     permalink
    hihi:) dzięki za odpowiedzi:)grunt to sprawdzone informacje:D:tongue:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.