Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeSep 5th 2008
     permalink
    normalnie gigant! Takie wydawałoby sie maleństwo a przewraca organizm mamy do góry nogami:bigsmile:
    -- [*]
  1.  permalink
    Blanka wiesz w sumie mam te plamienia nadal tylko dziś tak jakby mniej, bo ja luteinę biorę dopiero 2 dni,

    Mówicie że ten ból to norma to dobrze...
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 5th 2008
     permalink
    ja np ten krecacy na @ mialam tylko raz, przy pojawieniu sie krwawienia, a tak zadnego, teraz od czasu do czasu zakluje w dole- to podobno to rozciaganie

    aneczko ja na Twoim miejscu pomyslalabym o zwolnieniu zeby ciut wiecej polezec...

    bedzie dobrze
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 5th 2008
     permalink
    Aneczko po prostu łóżko i odpoczynek. Brzuszek mnie też bolał i to całkiem długo, kolejny taki kryzys bólowy jest w okolicy 20tyg Aneczko musi być dobrze! i będzie tylko uwierz w to
    --
  2.  permalink
    Aneczko tak jak dziewczyny mówia-O D P O C ZY W A C !
    I ja miałam w ciaży na poczatku paskudne plamienia i nawet krwawienia straszne a jednak widzisz luteina i no spa wraz z lezeniem pomogły mi utrzymac ciaze i dzisiaj mam takiego łobuziaka małego:)
    Nie martw sie nie stresuj a z tym chodzeniem do \WC to norma-tez chodizłam co chwile sprawdzac czy nie krew-żyłam od jednego pójscia do toalety do drugiego

    And :crazy::crazy:jak czas szybko leci!!!! jejku jeszcze naprawde niewiele Tobie i Kfiatuszkowi zostało ale super sie ciesze bardzo ze wszystko ok!
    --
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeSep 5th 2008
     permalink
    Aneczko może nie tyle co dobrze - co raczej nic złego. Ale to nie zmienia faktu ze twoja progenitura bardzo wyraźnie mówi Ci ze masz natychmiast zacząć bbaaaardzo o siebie dbać i jak najwiecej odpoczywać. Mój mąż troche mnie traktuje teraz jak dziecko specjalnej troski. Nie powiem. Faaajnie jest :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 5th 2008
     permalink
    ciasteczko1984: And :crazy::crazy:jak czas szybko leci!!!! jejku jeszcze naprawde niewiele Tobie i Kfiatuszkowi zostało ale super sie ciesze bardzo ze wszystko ok!

    Ciastuś uwierz mi że ja się cieszę bardziej :P Wiesz od lat mam taki jakby "pamiętnik" i wczoraj sobie czytałam troszkę kartek wstecz... ten strach jak ze mnie pociekło, te wielgachne skrzepy i moje zdanie "to chyba koniec" ... Jak dziś pamiętam co wtedy czułam co myślałam i potem ten szok i ulga i płacz jak lekarz zaskoczony oznajmił że dziecko jest i żyje...
    Jeszcze ciut ponad 3miesiące i przytulę szkrabika - liczę że pomiędzy 10-15 grudnia :P - bliżej 10 hihihi

    Aneczko ja od początku jestem na luteinie, nospie i mg tzn teraz już odstawiłam ale brałam od początku potem jeszcze cyklonamine bo krwawienia i krwiak były wielkie. Teraz jest chyba dobrze - krwiaka nie ma bobas skacze. To Twoja pierwsza ciąża i masz prawo się bać ale zaufaj i lekarzom i nam -> odpoczywaj i jeszcze raz odpoczywaj będzie dobrze! innej opcji nie ma!
    --
  3.  permalink
    Dziewczynki powiem wam jedno DZIĘKUJĘ od nikogo jak tu nie otrzymuję tyle wsparcia ... to na prawdę podnosi na duchu, zwłaszcza fakt że nie jestem sama...
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 6th 2008 zmieniony
     permalink
    aneczka
    ja również byłam na podtrzymaniu, duphaston i leżenie i było wszytsko OK, jak widzisz większość z nas to przechodziła, a mimo wszytsko urodziłyśmy zdrowe dzieciaczki.:grouphug: Trzymaj się i bądź dobrej myśli.:hugging: będę ci kibicować, zresztą jak i innym ciężaróweczkom:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeSep 6th 2008
     permalink
    Ja też brałam duphaston i no-spę a teraz mam kochanego urwisa w domku :) będzie dobrze tylko zwolnij ciut ciut:)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 7th 2008
     permalink
    Aneczka powodzenia - 3mam kciuki oby wszystko było dobrze ;D
  4.  permalink
    Dziewczynki dziękuję za wsparcie,
    Ja jutro idę do swojego gina zobaczę co on mi powie ....
    Mam nadal Br i dalej boli mnie brzuch i przez to jest mi tak smutno przykro i nie chce się nic że szkoda gadać :( tak bardzo chciałabym aby wszystko było dobrze... tak bardzo... kiedy wreszcie ustąpi te Br i będzie tak jak być powinno? :((((( :cry::cry::cry::cry::cry::cry:
  5.  permalink
    aneczka! o czym Ty myslisz?! bedzie ok zobaczysz nie zamartwaij sie.mój gin mi powiedzial ważna rzecz gdy miałam takie plamienia-najwazniejszy spokój i odpoczynek leżenie lezenie i jeszcze raz leżenie! zero stresowych sytuacji wiec nie miej czarnych myśli.Widziałas ile z nas miało ten problem i mamy dzieciaczki wiec Ty nie mozesz myslec inaczej niz że bedzie wszystko ok!
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 7th 2008
     permalink
    aneczko popros o l4
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 7th 2008
     permalink
    Aneczka daj znać co gin powie jutro ;D
    Nie martw się - będzie dobrze ! Ty się stresujesz i dzidzia tym bardziej !
  6.  permalink
    Kurczę skoro moja dzidzia się stresuje przeze mnie to nie może tak być muszę coś z tym zrobić :(
  7.  permalink
    Dziewczyny czy jak biore luteinę dowcipnie to może ona powodować podwyższenie temperatury?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 8th 2008
     permalink
    Aneczko ja jakoś specjalnie nie odczułam wpływu luteiny na temp tyle ze ja brałam podjęzykową

    Moja pani dr mnie zamorduje i to podwójnie wrrrr miałam zrobić glukozę i oczywiście nie zrobiłam :/ nie jestem w stanie tego wypić - nie dam rady
    --
  8.  permalink
    Mam nadzieję, że dobrze zrobiłam sobie suwaczek :(
  9.  permalink
    Dziewczyny wiecie co to wszystko straszne w ogóle jest :( bo tak lekarz powiedział mi niby że mogę poronić i tak na prawdę to żyję w takim stresie że szok :( jeszcze mojego męża nie ma przy mnie. Życie jest do bani :((( Idę do łazienki to boję się jednego że zobaczę krew... nie no nie przepraszam, że tak marudzę ale na maxa już odchodzę od zmysłów.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 8th 2008
     permalink
    Aneczko głowa do góry - złe mysli odpędzaj a reszta z pewnościa będzie po Twojej mysli- podstawa to pozytywne myślenie i wiara w to, że bedzie dobrze!!! Trzymaj się a ja zaciskam kciuki aby było wszystko dobrze!!
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 8th 2008
     permalink
    aneczko, ale pisalysmy Ci ze duzo dziewczyn bylo w takiej samej sytuacji a teraz robaczki stawiaja pierwsze kroki, usmiechaja sie pierwszymi zembolami:) Musisz byc dobrem mysli!!! MUSISZ!!!

    meza nie ma ale jest z Toba pewnie rodzina i cala gwardia ciezarowkowa 28dni:)

    Twoje wypowiedzi sa bardzo pesymistyczne, ale pomysl ze juz jestes w tej ciazy, ta dzidzia chce z Toba byc i bedzie jezeli dasz jej tego czego teraz najbardziej potrzebuje- spokoju, pozytywnego nastroju i odpoczynku.
    Panika moze pogorszyc sytuacje, a lekarka musi przygotowac Cie rowniez na najgorsze, bo za duza odpowiedzialnosc w slowach z jej ust: wszystko bedzie dobrze. Ale ty musisz wierzyc, ze bedzie dobrze.
    Zajmij sie czyms, koniecznie popros o L4 i lezymy.
    --
  10.  permalink
    dzięki, myslisz że powinnam iść na zwolnienie ??? bo jestem umówiona do gina dopiero na 18... czy to za późno?
  11.  permalink
    ja tez bym wzieła L4 od razu i lezec lezec i pamietaj ze ta dzidzia chce zebys myslała ze ona jest i bedzie a nie o tym ze ma zniknac.Dobre nastawienie to połowa sukcesu
    --
  12.  permalink
    No to jutro zadzwonię do tego swojego nowego gina bo mój dalej nie odbiera czyli znowu go nie ma :( ( pewnie ma loty bo słysząłm że chyba zaczął pić) i pójdę do niego albo jutro albo w czwartek bo tak przyjmuje... i postaram się pozytywnie myśleć...
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 8th 2008
     permalink
    Bez dwóch zdań - zwolnienie i koniec.
    Ty kobieto w pracy jesteś?
    Plamisz itd. - musisz leżeć!

    I nie stresuj się , bo to źle działa na dziszię. Musisz być spokojna, rozmawiać ze swoim maluchem i wszystko będzie dobrze, tylko odpoczywaj na L4!:bigsmile:
    --
  13.  permalink
    Ejj no Weście bo teraz aż się przestraszyłam :(( dziewczyny :(( a bo miałam dziś iść do swojego gina i miał on o wszystkim zadecydować leżeć czy nie a tu dupa znowu nie odbiera nie ma go :( więc zadzwonię jutro do tego co ostatnio byłam i zapytam się go co robić... to jak powie że leżeć to skoczę do niego po zwolnienie - powiedzcie dobry plan???

    W ogóle to wy jesteście super babki, potraficie pocieszyć i dziękuję wam za to!!!
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 8th 2008
     permalink
    Ty się go nie pytaj co robić tylko powiedz, że źle się czujesz, boisz sie i chcesz zwolnienie. Kurcze Łachy ci nie robi lekarz!
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 8th 2008
     permalink
    A liczyć na nas możesz zawsze, możesz się tu wypłakać, wspólnie z nami sie cieszyć, poradzić itd. Zawsze!
    --
  14.  permalink
    Masz rację tak powiem nie będę się szczypać... a co tam...boli mnie tak brzuch jakbym miała kolke po lewej stronie ... nie wiecie dlaczego tak jest?
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 8th 2008
     permalink
    Ja na początku ciaży też miałam takie kłucie, ale bez krwawienia, czy brudzenia!
    Lekarz mówił że kłucie to normalka i trzeba sie do tego przyzwyczaić i miał rację, później to często się powtarzało jak macica sie rozciągała!
    --
  15.  permalink
    A to dzięki za odpowiedź, to się trochę uspokoiłam. Kurczę chciałabym żeby gin mógł mi powiedzieć już coś więcej...
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 8th 2008
     permalink
    narzekaj mu ile wlezie i bez zwolnienia nie wychodz z gabinetu

    w domu kapciuszki, dresiki, ksiazka i wygodna sofa i lezymy :)) na nic nie jest za pozno

    to klucie tez mialam, czasami jeszcze teraz sie pojawia- norma
    --
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeSep 8th 2008
     permalink
    Ja właśnie zaliczam leżenie - kurfa rozchorowałam sie. Ani aspiryny ani nurofenu - herbatka i kołderka. Aaaa w ogóle to mam przykaz mierzenia ciśnienia bo lekarz stwierdził że mam za wysokie - normanie moja babcia sie lepeij dzis czuje niz ja :/
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeSep 9th 2008
     permalink
    A co powiecie na moje KWAŚNE zachcianki? a dzis bylam w sklepie z kolezanka ktora ogladala kurtki dla swojego 1,5 rocznego synka i wlazłam oczywiscie w ubranka dziewczece i wypatrzylam sliczna rózowa malenką sukienusie, byla cudna :))
    --
    •  
      CommentAuthorinka24
    • CommentTimeSep 9th 2008
     permalink
    aneczko - na poczatku ciazy tez czulam klocie w podbrzuszu, najczesciej z lewej strony, ale ginek (i wszystkie ciezarne) mowili ze macica sie rozciaga i to normalne. mialam tez taki ciemny sluz, prawie brazowy - 2 razy, ginek mnie zbadal i powiedzial ze wszystko jest w porzadku, ale wyliczylismy ze wtedy jak mialam ten ciemny sluz nadszedl termin miesiaczki i byc moze dlatego takie cos.
    no i jeszcze jedno - wiem ze sie latwo mowi - ale nie mozesz myslec o tym najgorszym, ja pamietam jak mialam to plamienei to ryczalam jak glupia, niestety to dzidziusiowi nie pomoze :( i chocby ci ginek mowil ze nie wie czy bedzie dobrze, to ty jestes tą (moze nei jedyną) ale najwazniejszą osoba ktora musi wierzyc ze sie uda !!! główka do gory, zaciskamy kciuki za was, buziaki dla brzuszka ;)
    •  
      CommentAuthorinka24
    • CommentTimeSep 9th 2008
     permalink
    adaja, kupilaś??
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeSep 9th 2008
     permalink
    Inka24 nie, nie kupiłam, no co ty, ja dopiero 10 tc ;) a propo kłucia ja tez tak mialam przez kilka dni, troche sie przestraszylam, ale ginka powiedziala ze to jest rozciaganie sie macicy bo ogolnie wyglada ze wszystko ok. a taki lekki ból @owy czasem mam ale zaraz przechodzi i mysle sobie wtedy ze dzidzia rośnie. Śluz brazowy mialam tylko jednego wieczoru w 43dc ale przestraszyłam sie nieziemsko, ale nic nie bolało i pozniej juz bylo czysto. Ginka powiedziala ze mogło to byc podraznienie luteiną. Narazie jest ok, jestem na zwolnieniu i duzo opoczywam i mysle ze ma to dobry wpływ na mnie i dzidzię :) ja chce soku pomaranczowego!!
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 9th 2008
     permalink
    ja rozpoczelam zakupy od ...smokow:))) zastanawiam sie czy wogole sie przydadza, ale awaryjnie musza byc:)
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeSep 9th 2008
     permalink
    a kiedy dziewczyny zaczynacie kupowac wypawke dla swoich przyszlych pociech???czy czekacie na sam koniec ciazy czy robicie to stopniowo w trakcie???
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 9th 2008
     permalink
    ja na dobre zaczne 2m-ce przed termine, nie chce zosawiac tego na ostatnia chwile ze wzgledu na finanse
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeSep 9th 2008
     permalink
    myśmy juz kupili łóżeczko, a ja zaczęlam kupować ciuszki po pierwszym usg...wcześniej dzieciatko było dla mnie abstrakcją, po usg...wszystko się zmieniło:bigsmile:
    -- [*]
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeSep 9th 2008
     permalink
    ja chyba od pazdziernika na dobre zaczne juz zakupy gdyz wtedy bedzie moj M no i chyba lepiej po trochu niz wszystko naraz:confused:
    teraz jak juz czuje porzadne kopniaki to wiem ze trzeba pomalu szykowac sie na powitanie malego człowieczka:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    Duże rzeczy typu wózek, łóżeczko itd kupowałam na jakieś 2 m-ce przed terminem, tak samo pampersy, chusteczki, chemię. Ubranka czy pierdułki już ciut wcześniej i pamiętam jak dzis jak byłam w ciąży z Gabrysią -> około 3 miesiąca jak kupiłam kocyk-rożek z koteczkiem ... to była nieodparta pokusa :) No i takie pokusy - coś ślicznego, coś taniego itd były często więc
    Z Weroniką było ciut inaczej bo długo nie chciałam kupować nic, nie dlatego że jestem przesądna ale już raz przechodziłam przez pakowanie rzeczy które miały być dla mojego bobasa ... Jednak w okolicy 7 miesiąca początek 8 miałam już prawie wszystko dla małej (tyle że to miał być wcześniak)
    Teraz dla Maluszka z ubranek mam już chyba wszystko, miejsce do spania też i na upartego wózek też wiec jestem pozbawiona radości kupowania :) To co muszę dokupić to komplet pościeli może nawet 2 ale z tym mi sie nie spieszy więc spokojnie z becikowego kupię ;) Na początku i tak nie używałam kołderki więc i teraz rożki i kocyk nam wystarczy , wpadł mi w oko 1 kocyk na ryneczku i chyba go kupimy ale to w październiku najszybciej. Finał finałów taki że z dniem 1wszym grudnia chcę mieć wszystko dla Olbrzyma i spakowane torby :)
    --
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    Ja to chyba jestem stuknięta - jak mnie schizy dopadają to sobie właśnie wyprawkę internetowo kompletuję :p Uspokaja mnie to ;D
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    może i fajne to, ale drogooooo....:neutral:
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    Jest super! Szybkie USG - małe rośnie i jest zdrowe i jest ok. W badaniu - wszystko pozamykane, szyja długa miękka i ogólnie brak zastrzeżeń :) Dziecko jest w dnie macicy stad wrażenie ze nisko i jednak na tylnej ścianie lekko zachodząc na przednią :) Ogólnie jest rewelacja (Dzięki o Panie Boże!)
    Mamy zgodę na seks ale jakby pojawił sie ból brzucha czy jakieś coś dziwnego mamy zrezygnować :)
    Następna wizyta 8.10 a USG dopiero 14.10
    Dzięwczyny nawet nie wiecie jak jestem szczęśliwa!!
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeSep 10th 2008 zmieniony
     permalink
    No to super And oby choć jeden malec nie stresował mamy zanim przyjdzie na świat:bigsmile:
    Jak tak czytam o rozterkach pierwszych tygodniach to dołączę do grona mam które brały luteinę i Mg bo też miałam plamienia, lekarz wtedy powiedział że szanse są 50/50% a teraz mam łobuza miesięcy 10 i pół.:bigsmile: A wyprawkę kupowałam od 4 miesiąca po każdej wizycie u gina dopiero łóżeczko i wózek przed samym końcem a torby miałam spakowane na dwa miechy przed bo chodziłam z rozwarciem 2,5 cm prawie 3 miesiące i lekarz mówił że będzie wcześniak:bigsmile: a młody jakby nie ciśnienie i wywołanie to pewnie po terminie by powitał świat bo wywietrznik w postaci rozwarcia wcale mu nie przeszkadzał:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    AND rewelacja!!!:)) a wiadomo czy chlopiec czy dziewczynka? czy chcecie niespodzianke?

    Hogatka, alez sie usmialam z tego wywietrznika:) zahartowany sie pewnie urodzil:))
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    Emkaf od miesiąca wiadomo ze Tośka :) Tylko jakoś mi tak dziwnie przestawić sie na to ze to Ona bo jednak nastawiłam się na faceta ...
    Hogatka: oby choć jeden malec nie stresował mamy zanim przyjdzie na świat
    Hogatko chyba dosć mnie na stresował :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.