Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    Ja juz wyprawke mam prawie gotową poza wózkiem i łóżeczkiem - ale to jest w trakcie wybierania - dzisiaj robie pranie - wiec juz torbe wkrótce bede mogła spakowac:)
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeSep 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Rozglądałam sie już za wózkiem ale teściowa zastrzegła, że to oni kupią brykę...nie bedę kręcić nosem:smile: to pierwszy wnuczek więc z tego co wiem szykują sie na zakup full wypas:wink:
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    Ja dla dzidzi to zacznę kupować, jak...już będę wiedziała, kto tam pomieszkuje u mnie...Wózek mam mniej więcej upatrzony...Póki co...kupuję ciuszki dla siebie,bo niedługo przestanę sie mieścic w "cywilne"...

    AND, super wiadomość! Tośka grzeczna dziewczynka...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    no i u mnie wszystko jasne:)) zamiast wypietej dupki widzialam zacisniete szczelnie kolanka:)

    maluch przebudzil sie na przetarcie oczek i pomachanie rodzicom i dalej w kimono:) a co najlepsze ze to chyba moje ostatnie usg (uk) i bedziemy mieli niespodzianke!!!:)))

    wszystkie parametry ok, troche musze jeszcze posiedziec ze slownikiem zeby rozszyfrowac co jest co
    --
  1.  permalink
    Dziewczynki jak tu miło i cieplutko się zrobiło :) jej aż miło czytać.
    Ja dziś rozmawiałam z koleżanką która poleciła mi dobrego gina ( podobno oczywiście bo ja jeszcze nigdy u niego nie byłam) bo na swojego byłego chyba nie mam co liczyc bo już drugi tydzień go zastać nie mogę :(((
    Więc ja za mniej więcej tydzień wybieram się do nowego ginka.

    A teraz cos może głupiego ale proszę wysłuchajcie.... bo tak sobie myślę ... można poronić i nie dostać @ ... bo może go nie dostaję bo biorę luteinę.... :cry:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    Aneczko przestań już gadać bzdurki !! Prześledź ten wątek od początku, mój wykres - Ty myslisz że ja nie wyłam?? że sie nie bałam? Jestem po stracie dziecka w 19tyg więc zobacz jak panikowałam sama pomimo że to moja kolejna ciąża ! Tak samo jak moja Tośka chce życ tak samo chce życ i być Twoje dzidzi !! i przestań sie martwić bo tym nie pomożesz ! powtarzaj sobie i Maluszkowi jak bardzo je kochasz i jak bardzo chcesz by było i wywal czarne myśli daleko!

    Płód może obumrzeć ale się nie wchłonie musi się wydalić wiec krwawienie będzie
    --
  2.  permalink
    Aneczka z tym ginem to tez masz przeboje-idz do poleconego co Cie nie oleje.Lezysz grzecznie?
    --
  3.  permalink
    And :( no dobrze dziękuję, sory że jestem taka panikara :( ja staram się jak mogę tłumaczyć sobie że jest wszystko jak należy i bardzko kocham moją małą kropeczkę :) dzięki że jesteście tu
    miło się was czyta...
  4.  permalink
    leże oczywiście :)
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeSep 10th 2008
     permalink
    Aneczka ... nie schizuj - idź poleżeć, albo idź spać, albo obejrzyj coś fajnego.
    Będzie ok - uwierz w to !!!!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 11th 2008
     permalink
    blanka - ja mimo wszystko proponuję ci wybrać sobie wózeczek osobiście i zaproponowac go Rodzicom, bo to nie jest łatwy wybór. Poczytaj na temacie wózkowym!:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 11th 2008
     permalink
    oj moi rodzice i tesciowie tez sie zdeklarowali ze zafunduja malemu wozek, ale szybko rozwiazalam ta sprawe zalatwiajac uzywany... Nie zaufalabym jednak ich zgromadzeniu takich info na temat wozkow jakie ja mam teraz.
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeSep 11th 2008
     permalink
    ja w czerwcu dostalam pake z ciuchami nawet kilka ciążowymi (a nie bylam w ciazy jeszcze) od kolezanki z USA. m.in. 14 par jeansow, w tym 3 pary ciazowych ale takich z elastycznym paskiem ale wąskim (u nas takich nie widzialam), wiec nie sa typowo ciążowe ale super wygodne i i tylko w tych teraz chodze:) ale lada dzien mam dostac od niej nastepna porcje ciuchow juz ciążowych (ona 2 miesiace temu urodzila synka), wiec wstrzymam sie narazie z kupnem, chociaz mam zamiar odwiedzic H & M, bo tam jest dosc duzy wybór ciuszkow ciążowych. Co do wozkow to musialabym sama wybrac a jak tescie chca to niech płacą, za nic w swiecie nie chcialabym aby to oni wybierali wozek! dzisiaj sa inne czasy i ogromny wybór, nie to co kiedys :wink: nie jestem tez przekonana do wozkow uzywanych, szczegolnie od osob nieznanych bo nie wiem dlaczego sprzedaja wozek np.prawie nowy i myslalabym co moglo sie stac z ich dzieckiem i balabym sie takiego wozka. chyba wolalabym nowy, dla moje ukochanej pierwszej dzidzi:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 11th 2008
     permalink
    ja bede miala rame i spacerowke od mojego Chrzesniaka, gondolke i nosidelko kupijemy nowe
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 11th 2008
     permalink
    JA do tej pry liczyłam na wozek chicco ale niestety okazał się wózkiem typowo miejskim - więc odpada i mam dalej dylemat:(
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 11th 2008
     permalink
    Aga, w związku z tym, że ja mieszkam w ostępach leśnych to też nie mogę mieć wózka miejskiego. My prawie na pewno zdecydujemy się na Emmaljungę.
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
  5.  permalink
    sio na wózkowy temat dziewczyny! hihihihi
    Kfiatuszku co u Ciebie?
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeSep 11th 2008
     permalink
    a u mnie nic ;) malenstwo fika jak oszalałe :P samopoczucie dobre ale tylko dobre bo maz mnie wnerwia strasznie czasami mam ochote sie spakowac i wyjechac gdzies daleko od niego :P no ale to inna bajka ;)
    --
  6.  permalink
    ehh w ciazy tez tak miałam ciagle miałam do M pretensje bo mnie tez wnerwiał wystarczyło złe słowo a ja z tego potrafiłam zrobic taka tragedie ze jedynym wyjsciem jakim wtedy widziałam by ł...rozwód hahahah rozumiem Cie i nie umiem nic poradzic bo ja sie strasznie naryczałam w ciaży
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeSep 11th 2008 zmieniony
     permalink
    no tyle ze to raczej nie moje humorki ciazowe tylko jego szowinistyczno-egoistyczne spojrzenie na swiat ;)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 11th 2008 zmieniony
     permalink
    Kfiatuszku witaj w gronie - ja dziś wybitnie mam swojego dość - wkurzył mnie w 10 min !
    A tak w ogóle to cieszę się, że u Ciebie OK ;D
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeSep 11th 2008
     permalink
    ja z moim walcze co pare dni juz dlugo dlugo co pare dni.. mam tego powoli serdecznie dosc... ehh faceci z nimi zle bez nich jeszcze gorzej :P
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 12th 2008
     permalink
    Kfiatuszku czasem "ciche dni" są wskazane ;D
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 12th 2008
     permalink
    kfiatuszku a co Ty bedziesz miala, bo sie pogubilam? dziewczyneczke czy chlopczyka?

    znajoma mi wlasnie powiedzala ze krotsza kosc udowa moze wskazywac na chlopca- a my wlasnie taka mamy. slyszalyscie kiedys o czyms takim?
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 12th 2008
     permalink
    Kfiatuszek chyba jeszcze nie wie...Maleństwo się zasłania ;) Chyba, że coś się zmieniło...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 12th 2008
     permalink
    moje drogie kiedy powinno sie zrobic ostatnie usg w ciazy?
    z tego wzgledu ze mam tu (uk) tylko 2usg w calej ciazy, chce zrobic sobie ostatnie prywatnie.
    Polski lekarz w uk doradzil mi zeby zrobic to miedzy 32-34tygodniem ciazy. Co wy na to?
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 12th 2008
     permalink
    Ja słyszałam, że w okolicy 36tc.
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 12th 2008
     permalink
    Kurde Emkaw aż nie wiem co powiedzieć bo wg mojej pani dr teraz 30 tydz potem 34 a następnie co 2 tyg ... ale to tu w Polsce no i u nas w szpitalu nie robią USG przed porodem by sprawdzić jak jest ułożone dzidzi - niestety
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeSep 12th 2008
     permalink
    milenko racja jeszcze nie wiem :D nastepna proba 23 :P a ja mam usg co wizyte bo jak to lekarz twierdzi "trzeba maksymalnie wykozystac ta wizyte" ;) no w sumie moze i racja bo po co isc na wizyte tylko po to eby powiedziec mu ze dobrze sie czuje i zaplacic za to 60 zł :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2008
     permalink
    Emkaf z tego co czytalam najlepiej robic w 36-37tc bo wtedy idzie juz okreslic orientacyjnie wage dziecka i sprawdzic czy nie bedzie za duze w porownaniu z rozstawem miednicy matki i da rade urodzic sn no i wybadac czy juz fiknelo glowa w dol. na dobrym sprzecie bedzie widac tez czy pepowina przypadkiem nie okrecila sie o bark, szyjke.


    Kfiatuszku czy to podgladanie plci jest az tak wazne zeby fundowac maluchowi kolejne promieniowanie? ja wychodze z zalozenia ze jesli ciaze przebiega bezproblemowo to szkoda malucha narazac na ultradzwieki... mowia ze usg nie jest szkodliwe ale .... no coz tak na prawde o jego wplywie dowiemy sie za nascie lub dziesiat lat bo to nasze dzieciaki sa tym pokoleniem ktore na usg sie 'chowalo'
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeSep 12th 2008
     permalink
    my od poczatku mamy co wizyte usg wiec to nie jest nacisk na poznanie płci ;) na poznaniu az tak bardzo mi nie zalezy :)
    --
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeSep 13th 2008
     permalink
    USG już jest zbadane i jedyne w czym jest szkodliwe to to"że wydaje głośne dźwięki dla dziecka", ale dziecko potrafi odchylić głowę aby nie być w "polu rażenia" :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 13th 2008
     permalink
    Larkaa no coz w swiecie medycznym pojawiaja sie inne hasla odnosnie usg, za kilka lat wszystko zostanie zweryfikowane. zbyt wiele cudownych srodkow juz bylo zeby bez dystansu podchodzic nawet do usg.
    uwazam ze jesli jest wszystko ok i ciaza przebiega wzorowo to ogladanie dziecka co wizyta jest totalnie bez sensu. z jakiegos tam powodu w wielu krajach jest tylko te 3-4 usg na ciaze przewidywane. no ale kazda matka decyduje sama co i jak. ja bardzo przezywalam potrzebe kazdego kolejnego usg i jakis stres pozostawal ze ZNOWU trzeba bylo cos sprawdzac.
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 13th 2008
     permalink
    ja rowniez nie jestem za czestym podgladaniem, niby nieszkodliwe ale naturalne to to nie jest...
    W listopadzie ide na kolejne z tego wzgledu, ze tu nie ma zaleconego usg po 30tyg (sa tylko 2- 12-14 & 21-24) a jednak chcialabym wiedziec czy wszystko przed porodem jest ok, bo jednak od 23tyg do 34 moze sie wiiieeele zmienic
    --
    •  
      CommentAuthorinka24
    • CommentTimeSep 13th 2008
     permalink
    dziewczyny czy słyszałyście od innych mam o porodach z pomocą? jak ostatnio mi moja siostra opowiedziała że położna jej naciskała na brzuch (tuż pod piersiami) to byłam w szoku, fakt dzieci są zdrowe, a moja siostra uznała to za coś normalnego, że jak już dzidziuś zacznie wychodzić to trzeba mu pomóc?! ja myślałam że tego się już nie stosuje, bo mogłoby to zaszkodzić dzidziusiowi :( macie jakieś info na ten temat?
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 13th 2008
     permalink
    to sie stosuje- na mamusiach rozpakowanych czytalam opisy porodow. lepiej zeby pomoc w ten spodob dzidziusiowi niz ta ssawka czy kleszczami...
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeSep 14th 2008
     permalink
    to naciskanie na brzuch wydaje mi sie przerazające, acz kolwiem słyszalam o czętym tego stosowaniu:neutral:
    a czy ktoras z was ma moze pas ciążowy? zastanawiam sie nad jego kupnem poniewaz dresik domowy zaczyna mi sie zsówac z brzucha i mi zimno, po za tym po powrocie z dworu tez mam zimny brzuch, martwi mnie to, bo ja ogólnie bylam zawsze zimno ciałowa:wink: ale teraz sie niepokoje.
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 14th 2008
     permalink
    slyszalam o pasie i ogladalam je na allegro- super sprawa, ale nie kupilam bo z przesylka do uk moglby troche wyniesc, a tu nie maja czegos takiego.
    Wiec pozostaly mi jeansy H&M z szeroka wstawka az pod prawie piersi i jest ok.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 14th 2008
     permalink
    Ja zaczęłam nosić podkoszulki na ramiączkach i utykam je w spodnie bo też marznę nie w brzuch ale plecy
    Wypychanie Dzidzi nie jest aż tak złe i chyba lepiej to niż jakieś ssaki Vakum czy jak to tam sie zwie. Brzmi przerażająco ale podczas porodu wprawiona położna 1 uciskiem pomoże wypchać dzidzi i mi tak pomogła gdy główka już wyszła a ramion nie mogłam wypchnąć (skurcz był za słaby)
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    przyszle mamusie coreczek, gdyby ktoras z was potrzeowala ciuszki to ja mam mnostwo do sprzedania w stanie idealnym.
    w razie zanteresowania szepnijcie do mnie to wam powiem co mam:)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    sledze ciuszki Ali na fotkach- sa naprawde super. tylko musze sie najpierw dopatrzec co tam u mnie w brzuszku siedzi:)
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    :)dzięki Emkaf.Ale na zdjęciach to są takie "po domu",hehe.Większości które sprzedaję nie ma tutaj na zdjęciach:)Jakby co to zapraszam
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    hmmm bede pamietac ;)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    no Adajko dla Rozalki koniecznie:)
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeSep 15th 2008
     permalink
    adaja ja mam pas ciazowy
    super sprawa bo jak mam przy krotkie koszulki to go pod spod ubieram i jest ok ani brzuszek ani plecy nie sa gole:wink:
    kupiłam go na allegro i to jeden z tych najtanszych i jestem zadowolona:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeSep 15th 2008 zmieniony
     permalink
    no to ja jutro ten pas zamawiam:bigsmile:
    Emkaf, raczej jesli corcia to nie Rozalka:tongue: bo jakos to imie mi niepodchodzi:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 16th 2008
     permalink
    tak podejrzewalam, tak pisze bo to dla nas symboliczne imie:) tez bym corci nie nazwala Rozalka:/
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeSep 16th 2008
     permalink
    wiem wiem, spoko:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeSep 16th 2008
     permalink
    mam problem z suwaczkiem, czy wstawia sie go pomiędzy --!--
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 16th 2008
     permalink
    Adaja wstawiasz całą zawartość wiersza łącznie z nawiasami [url ... /url] ;D
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.