Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeSep 28th 2008
     permalink
    No właśnie, też mam problemy z zaśnięciem, z ułożeniem się, zastanawiam się dlaczego jest tak, że czuję przemożną potrzebę spania z czymś między kolanami:bigsmile:tak jest znacznie wygodniej, zastanawiam sie tylko dlaczego? Skąd to sie bierze?
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorinka24
    • CommentTimeSep 28th 2008
     permalink
    u mnie z zasypianiem nie jest najgorzej, ale za to w nocy budzę się często a potem nie mogę zasnąć, albo niewydonie, albo za ciepło, albo jeszcze coś innego :(

    a teraz z innej beczki - u mnie to już 20 tydzień i ostatnio zauważyłam że coś mi wyciekło z piersi, obudziłam się z plamą na koszuli nocnej :( ale w tym tygodniu ide do ginka wiec sie go zapytam czy coś jest nie tak? czy u was też się takie coś pojawiło? pozdrawiam :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeSep 28th 2008
     permalink
    to pewnie siara. początek parmienia piersią:bigsmile:piersi sie uczą jak produkowac mleko. To normalne:bigsmile:
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 28th 2008
     permalink
    Inka wg mnie to rozpoczyna się u Ciebie produkcja mleczka :) i nie ma żadnego powodu do niepokoju. Nie ma żadnych reguł że zaczynają się wycieki np w 20 czy 30 tyg ciąży, są kobiety które nie mają tego problemu wcale a są takie gdzie od 10tyg ciąży kapie im mleczko (wydzielina)

    Blanka dokładnie wytłumaczenia nie pamiętam i nawet nie mogę teraz tego znaleźć, ale chodzi o to że kości miednicy się rozchodzą i ogólnie miednica inaczej jest ułożona niż przed ciążą
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 28th 2008
     permalink
    hej dziewczyny! poszukuję muzyki dla mam i dzidziusiów. Np. Dotyk Czułości – Muzyka dla kobiet w ciąży.
    czy któras ma może taką płytę? może dałoby sie przegrać / odsprzedać / odstąpić ? :) POMOŻECIE?
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 28th 2008
     permalink
    AND masz racje, kosci miednicy sie rozchodza, a spiac z czyms miedzy nogami ich nie uciskamy

    swoja poduszke musze zamowic w necie, bo w sklepach wykupiona:/
    --
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeSep 28th 2008
     permalink
    Kako na ALLEGRO jest ta plyta o ktora pytasz
    --
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    Podaje link do muzyki relaksacyjnej naprawde polecam
    http://lukaszkaminiecki.mp3.wp.pl/?tg=L3Avc3RyZWZhL2FydHlzdGEvMTI0MjIuaHRtbA==
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    Ja mam dotyk czulosci.Sluchalam w ciazy i Ala teraz tez przy niej zasypia.WARTO
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    Ja nie kupowałam żadnych płyt - nuciłam i śpiewałam do brzusia też działało :D
    A teraz chłopaki zasypiają same i to nie ważne, czy coś gra czy cisza całkowita...
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    Też śpiewam i mówie do brzusia:bigsmile:Planuje też wziąć od mamy bajki, które mnie fascynowały w dzieciństwie i juz teraz czytac naszemu maleństwu:bigsmile:
    -- [*]
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    dziewczyny chyba zaczyna do mnie docierac ze bede mama:bigsmile: brzuch mi wydelo do przodu, tylek do tylu-wygladam jak kaczka:crazy: no i cycochy wkoncu chyba rosna!ale dotrze do mnie to dopiero w czwartem-mam USG, denerwuje sie i jednoczesnie nie moge sie doczekac, ja chyba naprawde bede mama!:jumping:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    adaja78: ja chyba naprawde bede mama!
    Adaja nie wiem ale chyba Cię rozczaruję ... TY JUŻ JESTEŚ MAMĄ :tooth:

    Do mnie dociera że jeszcze ciut ponad 2 miesiące i Niunia będzie na oczkach że przytulę kruszynkę :)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    adajko i moze podejrzycie czy to bedzie corcia czy synus:)

    a ja dzisiaj znow snilam rozesmiany dziubek mojego SYNKA ktory calowalam- umre z ciekawosci czy to jest synus...:)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    Ja w środę idę na USG prenatalne i boję się, jak cholera....
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeSep 29th 2008 zmieniony
     permalink
    Milenko nic sie nie bój :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    Milena będzie dobrze - zdenerwowanie zrozumiałe, ja również się bajałam :P
    Trzymam kciuki !
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    Milena, na te badanie to ginka cie skierowala czy sama zadecydowalas? bo ja mam 30lat i 6 miesiecy, a Ty chyba jestes starsza?
    mnie nic moja ginka nie mowila a i ja nie wspomnialam, wiec co teraz? a czy takie badanie jest duzo drozsze od normalnego USG?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    Adaja u nas USG prenatalne to tylko inny sprzęt - bardziej dokładny :) i ja je też miałam (około 20 tyg) i teraz będę miała 30 tydz
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    Dlaczego warto robić badania prenatalne?


    Wczesna diagnoza ma ogromne znaczenie dla dalszego postępowania leczniczego i dla losów ciąży.

    Niektóre z chorób, wykazywanych przez badania prenatalne, można leczyć zaraz po porodzie, a nawet w okresie płodowym.

    Badania najczęściej dają kobiecie spokój, tak potrzebny w ciąży.

    Nieprawdą jest że wszystkie badania prenatalne są związane z ryzykiem powikłań ciąży. Istnieją nieinwazyjne badania prenatalne pozwalające całkowicie bezpiecznie określić ryzyko występowania zaburzeń.

    Choroby płodu są rzadkie ale zdarzają się także całkiem młodym matkom. Aż 70% dzieci z zespołem Downa jest rodzi się kobietom poniżej 35 roku życia.


    Więcej na www.badaniaprenatalne.pl
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    Adaja, to USG tylko się tak poważnie nazywa ...jest to TO badanie, które robi się standardowo między 11 a 14tc. Rzeczywiście robi się je na bardziej dokładnym sprzęcie...dobrze, żeby lekarz był specjalistą wyższego stopnia...ty chyba idziesz na nie 2.10, co? Może po prostu nie wiedziałaś, ze mówi sie na nie prenatalne, czy genetyczne...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorinka24
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    mialam pierwsze badanie prenatalne w 14 tygodniu, koszt = 200 zł, teraz lekarz powiedział że mam się zapisać na drugie, zapisałam się ale nie wiem czy powinnam pójść, głownie chodzi o to, że i tak mam badanie usg co miesiąc, nie wiem czy to naświetlanie też nie zaszkodzi? a poza tym to po raz kolejny wydatek 200zł :( samo badanie trwało ok.5 minut

    p.s. dziś miałam usg piersi, okazało się że mam torbiel na lewej p. Jestem umówiona na "przebicie" go. Boje się.
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    słyszałam juz dawno o badaniu prenatalnym, tylko zapomnialam w ktorym tygodniu sie je robi.Inaczej zapytalabym swojej giny podczas ostatniej wizyty.Moja ginka zaleciła- USG pierwszego trymestru. Wiecie co zapytam juz na miejscu przed badaniem (inny lekarz), dzieki za info ;)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    Inka24 pierwszy raz slysze o 'przebijaniu torbielka'... Ja mam mialam w jednej piersi, ale zalecono obserwowac.
    Maaarze zeby w uk choc jeden lekarz zapytal mnie w ciazy jak sie maja moje piersi... Oni tu naprawde wszystko maja gdzies.
    --
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    emkaf zgadzam się z tobą 100% mnie też nikt o piersi nie pytam ale klinikę ginekologiczną zwiedziłam ale tylko raz
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    Przyznam, że będąc w ciąży mnie również gin nie badał piersi ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    Mi badała na pierwszej czy 2 wizycie
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    And a mój powiedział, że piersi są nabrzmiałe [wtedy to był 8tc] i nie chciał mnie urazić :P
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    No to bardzo delikatny gin :P Moja Pani dr jest innego zdania - baba sama ma se badać piersi a gin jest od skontrolowania tego. Nie zna tej części ciała tak dobrze jak jej właścicielka i nie zawsze jest w stanie wyłapać zmiany. Ja mam "gulkę" przy prawej piersi od kilku lat, jak się okazuje to zatkany kanalik mleczny ale przeszłam przez podejrzenie guza nowotworowego i inne mało miłe rzeczy - macał mnie obcy gin :/
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    And no wiesz, sama siebie badam, ale chciało mi się śmiać na argumenty gin ... No cóż może bał się dotykać moich cycków :P Pewniej czuje się w dolnych partiach ciała hihiiihiii :D
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    moja gin (kobieta) rowniez nie chciala w Polsce zrobic badania piersi, bo powiedziala, ze na pewno bola (byl to jakis 12tc)

    'pewniej sie czuje w dolnych partiach'- bobre:)))
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    Emkaf :DDD
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    siemanko mamusie jak brzusie?
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    Rosną, rosną:bigsmile: a do tego kopią:devil:
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    Magg: siemanko mamusie jak brzusie?
    mój wierci się i wykonuje "taniec" ;) no i rośnie ciągle A tak to chyba dobrze :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    Blanka to dobrze, że rosną i "kopią" - znaczy, że zdrowe :D
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    wieczorami cały brzuch mi sie przestawia:bigsmile:mała robi przemeblowanie, nawet mąż patrzy zdziwiony...
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    dobrze wiercipięty małe to było najsłodsze :)
    --
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    Mnie też ginekolog ani razu nie zbadał piersi, a uważam że chyba powinni ;]
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    No mój brzusio też rośnie...ale niestety do kopania to jeszcze kawałek...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    Larkaa no ja również jestem tego zdania, że powinien ...
    Milena oj zleci nim się obejrzysz to zostaniesz "skopana" :D
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    mój też nie bada mi piersi i zastanawialam się czy to jest prawidlowe...no ale czytam, ze nie jestem z tym sama......wczoraj byłam na wizycie (18tydzień) dzidzia rozwija się prawidłowo i wstępnie lekarz powiedział, ze to dziewczynka:))......za 17 dni mam USG 4D...wiec może tam się dowiem na 100% kogo noszę pod serduszkiem:))
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    Monika to z gratulacjami się jeszcze wstrzymam co by potem nie okazało się, że Małej coś urosło :D
    Zaserwuj sobie suwaczek ciążowy.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    HA ha - moja mała tak mnie wczoraj skopała - nie miało to dzieciątko litości nad mamusią - a dzisiaj dostała od tatusia wytyczne, że ma być grzeczna bo mamusia kończy 32 latka:)

    Wiec jak na razie kopie - ale "oszczędnie"
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    Oooo Aga masz urodzinki ?
    No to 100lat ! Zdrowia i spełnienia marzeń, a przede wszystkim szczęśliwego rozwiązania i pociechy z Niuni i M - buziaki od nas :flowers::crush:
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    Wszystkiego naj Aga! Zdrowia, bo najważniejsze, miłości, uśmiechów na codzień i spełnienie wszystkich marzeń!
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    I od nas najlepsze życzenia :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeSep 30th 2008 zmieniony
     permalink
    Aga!!Milego kopania, latwego rozwiazania i malo pieluch do prania (przestarzale? moja tworczosc rymowana!)
    stawiam szampana, oczywiscie bezalkoholowego:)
    --
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    Ja również dołączam się do życzeń :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    Aga, od nas też najlepsze życzenia urodzinowe! Co by poród był łatwy i przyjemny (chyba przesadziłam;) a dzidzia zdrowa,grzeczna i śliczna! Cały czas mi umyka, czy już się zdecydowaliście na imię dla małej...Przypomnij, please.
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.