Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    nie mogę wstawić swojego ciążowego suwaczka...pokazuje mi sie tylko adres strony:((
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeSep 30th 2008
     permalink
    bo to nie to skopiowalas ;D skopiuj bbcode :) tam jest [img] albo [url]
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    help!

    gigantyczny bol gardla- nie moge nic przelknac, a najlepsze jest to ze boli tylko gorna, lewa czesc (migdaly sa na dole prawda?). jakies magiczne rady?

    milego dzionka wszystkim :*
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    dla mnie najlepszą metoda na gardło jest płukanie woda z solą. Płaska łyczeczka na szklanke cieplej wody, parę razy przepłukać. Jesli możesz warto robić to pare razy dziennie. To naprawde działa.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    z leków - tamtum verde, woda z solą jak najbardziej, jeśli mocno drapie to wypij siemie lniane lub nawet zwykły kisiel (na kubek 2łyżeczki kisielu zalać wrzątkiem i taki lekko kleisty pić) osłania gardło i łagodzi drapanie
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM ZA ŻYCZONKA URODZINKOWE - wczorajszy wieczór spędziłam w gronie najbliższych tj M i mojej dzidzi w brzuszku - dopiero dzisiaj przyjedzie moja siostra - więc ploteczkom nie będzie końca!!!

    Milena - nasza dzidzia będzie miała najpopularniejsze obecnie imię - Julka - ale w naszej rodzinie nie ma jeszcze żadnej jULII - więc ona będzie pierwsza!!!!
    --
    •  
      CommentAuthormagdzia14
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    Witajcie mamuski zycze wam wszystkim milego dnia.
    Buziaki i pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    emkaf można też płukać szałwią ja zawsze robię sobie syropek z cebuli i czosnku też pomaga na bolące gardełko .
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    hej, chcialabym wrocic do tematu badan prenatalnych. Jutro mam USG I trymestru, jesli okaze sie ze lekarz ten nie robi prenatalnych, a USG zrobie, to czy powinnam jak najszybciej zrobic to prenatalne? Bo ja juz sama nie wiem. Moja ginka nic na temat tych badan nie mowila:(
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    Adaja wg mnie nie ma potrzeby jeśli gin nie widzi jakichś nieprawidłowości. Tak jak pisałam i ja i dziewczyny - USG prenatalne, połówkowe itd to nic innego jak USG na ciut lepszym sprzęcie. Tyle że na dzień dzisiejszy ów lepszy sprzęt znajduje się w co 2 gabinecie ginekologicznym
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    myslalam ze mowicie o prenatalnych jako o aminopunkcji, ktora zaleca sie niby po 30tym roku zycia
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    Emka z ciążą jest ok, Bobas rośnie lekarz nie mówi - tu coś z nim jest nie tak czy tego typu rzeczy - po cholerę wiec się martwisz badaniami dodatkowymi?? Jest dobrze rozumiesz ?? Gdyby był jakikolwiek cień podejrzeń że coś jest nie tak pani dr by zaleciła dodatkowe badania
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    ale ja wieeem:) bo wyzej Adajka sie martwila, ze nikt jej o tym nie powiedzial, a jest w granicy tego wieku kiedy np aminopunkcja jest proponowana jako badanie prenatalne.
    Ja siksa jeszcze jestem (26) :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    AND ale jak ty juz sie rozpakujesz to ja doslownie bede ryczala ze wzruszenia, bo za 2 tyg bedzie moja kolej:))
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    emkaf: AND ale jak ty juz sie rozpakujesz to ja doslownie bede ryczala ze wzruszenia, bo za 2 tyg bedzie moja kolej:))
    hehe wg terminu to tak i owszem ale ja liczę że sypnę sie w okolicy 10-13.12 wiec troszkę poczekam na Ciebie :) Ale uwierz mi że jak sie rozsypię i przytulę Maleńką to pewnie też się rozłączę ze szczęścia z radości że wygraliśmy ... jeszcze TYLKo minimum 10 tyg a to TYLKO 2 miesiące i tydzień!
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    Emkuś faktycznie masz racje ... czytając posty nie zwróciłam uwagi na niki (przepraszam) i kontynuowałam jedną myśl ...

    Ale i tak jestem zdania ze dodatkowe badania są zbędnym stresem dla mamy - leżałam z kobietą mającą 42 lata jej 2 dziecko - nie miała żadnych badań bo zdaniem lekarza były zbędne -> niuniek zdrowy jak ryba kawał chłopa, dziewczyna 23 lata 1 zdrowe małe dziecko w domu a to młodsze urodziło się z jakąś wadą pomimo że i były częste badania USG i dodatkowe badania prenatalne
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    dokladnie, wszystko moze sie zdarzyc.
    Ale mam nadzieje ze wiekszosc kobiet w ciazy czuje to co ja: cokolwiek bedzie z niunkiem bede go kochac nad zycie:)) wiez stworzona podczas tych 9ciu miesiecy jest niesamowita...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    Wiesz wiele zależy od kobiety i jej partnera ... No cóż ja gdybym nawet na początku ciąży dowiedziała się że dziecko jest chore nie zrobiłabym nic by się go pozbyć ... ale dobrze wiemy że za granicą Polski bywa sporo przypadków gdzie jeśli okaże się że Dziecko ma Downa można pozbyć sie ciąży nawet i w 38tyg :/

    Idę spać a właściwie poleżeć bo Gabi nie da mi pospać :/ ale choc chwilkę muszę dać odpocząć pleckom
    --
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    Dzięki Kwiatuszku za pomoc....teraz już widać mój suwaczek:bigsmile:
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    emkaf: cokolwiek bedzie z niunkiem bede go kochac nad zycie:))

    ja nie wiem czy bylabym w stanie podolac -nie daj Boze- gdyby z dzidzia bylo cos nie tak :( mam uposledzona siostre dwa lata starsza ode mnie.Ale uposledze nie genetyczne, a po zapaleniu opon mozgowych w 2 dniu zycia i spaprany zastrzyk w glowe. Dorastalam z nia i zajmowalam sie nia odkad pamietam, byla dla mnie wszystkim. Ale doskonale pamietam co przezywala przez te wszystkie lata moja mama jak walczyla o zdrowie dla niej, i nie wiem czy ja mialabym tyle sily co ona.Podziwiam ja za to.:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeOct 1st 2008 zmieniony
     permalink
    Nie rozumiem całkiem po co do wątku przyszłych mamuś wrzucasz, Amazonko, linka do wątku o aborcji. Ciężko mi pojąć jakie korzyści mogą mieć ciężarne z tego. Bo jak na moje to chyba ciąża nie jest najlepszym czasem do zgłębiania tego tematu. Adrenalina ma się dziecku już w brzuchu mamy udzielać?
    -- ,
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 1st 2008 zmieniony
     permalink
    nie otwieram linku... dzieki pelasiu
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    Czy to tak trudno zrozumieć? Jest mowa o chorobach.
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeOct 1st 2008
     permalink
    Też nie rozumiem dlaczego znalazł sie tu ten temat...
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeOct 1st 2008 zmieniony
     permalink
    Witam,milo dolaczyc do Waszego grona.:bigsmile: kurcze mam problem z dodaniem suwaczka:cry: czy ktos moze pomoc?:whorship:
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    Trudno zrozumieć, Amazonko, przynajmniej ciężarnej. Z jakiegoś powodu nie poleca się ciężarnym fundowania sobie (a zarazem dziecku) zbędnych stresów, a jak na moje to wątek o aborcji nie nastraja do pozytywnych emocji, wręcz przeciwnie.
    -- ,
  1.  permalink
    Ama to jest wątek w szczególnosci ciężarnych,po co im ten link?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    Tam jest mowa o ang. lekarzu leczącym dzieci i uznaniu jego zasług.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    Ama pozwolę sobie skopiować to tutaj - czytałam już to wczoraj

    Jedna z polskich AM wkrótce przyzna doktorat honoris causa angielskiemu profesorowi chirurgii dziecięcej. Wg życiorysu tego lekarza jego największym powołaniem były najtrudniejsze dziedziny chirurgii dziecięcej - chirurgia wad wrodzonych u najciężej chorych noworodków, ratowanie ich życia, dalsze ich leczenie i rehabilitacja.

    Zainteresowania pediatrią i chirurgią dziecięcą profesora sięgają lat studenckich. Przed uzyskaniem dyplomu przez 2 lata pracował w Royal Hospital for Sick Children. Zetknął się z ciężką patologią chirurgiczną występującą u noworodków i niemowląt. Mnogość problemów noworodków rodzących się z ciężkimi wadami rozwojowymi, duża śmiertelność, często bezsilność chirurgów zdecydowały o dalszej karierze, drodze naukowej i zawodowej, poświęconej chirurgii dziecięcej, która trwa nieprzerwanie ponad 50 lat.

    Był jednym z twórców programu i założycieli Spina Biffida Association w Wielkiej Brytanii. Opracowany przez Stowarzyszenie program naukowy i organizacyjny dawał podstawy nowoczesnego leczenia i opieki nad dziećmi dotkniętymi ciężkim kalectwem, będącym następstwem wad rozwojowych ośrodkowego układu nerwowego, przepuklin oponowo-rdzeniowych i wodogłowia. Zasady leczenia i opieki nad tymi dziećmi, zasady rehabilitacji i długoletniej opieki pooperacyjnej i przystosowania społecznego stały się wzorcem.

    Profesor był twórcą oddziałów chirurgii noworodka, które w sposób spektakularny przyczyniły się do zmniejszenia śmiertelności w tej grupie operowanych dzieci.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    Takich ludzi jak on jest wielu tylko ze "giną w tłumie" Nie szukając daleko przychodzi mi na myśl dr Andrzej Kozik - szkolił się w zakresie padaczki i w kraju ale głównie za granicą, wyciągnął z niej niejedno dziecko tyle że postawił sobie wysoko poprzeczkę bo leczył dzieci gdzie epi była tylko "dodatkiem" dzieci z porażeniem mózgowym, zespołem Downa itd. Dawał tym dzieciakom i ich rodzicom choć odrobinkę spokoju... Takiego lekarza pierwszy raz spotkałam... Leczył też dorosłych, przyjeżdżali do niego ludzie z całej polski a kolejki hmmm jak mąż dojechał o 10 do niego to czasami udawało się że był przyjęty o 18... Pan dr chcąc zapewnić swoim pacjentom jak najlepsze warunki diagnozy brał kredyty - na siebie, na żonę na rodzinę na poradnie i zakupił drogi specjalistyczny sprzęt wykorzystując go potem wg potrzeb a nie wg zasobności portfela pacjenta ... dużo by pisać o tym lekarzu... Nie żyje - poświęciwszy się innym zapomniał o sobie ...

    Prośba nie krytykujcie Amazonki za wklejenie linka do wątku zawierającego słowo "Aborcja" to ja poruszyłam ten temat a Ama podesłała tylko źródło ... tam jest wiele takich przykładów o których ja napisałam ciut wyżej (o wyborze chcę zdrowe czy chore dziecko)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    Witam nowe mamuśki - fajnie, że Was coraz więcej :D
    Zdróweczka i spokojnych 40tc !
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    Boziu Izuniu z tych 40 zostało mi tylko 12 :crazy:, patrząc na wcześniejsze porody to 10 ... TYLKO 10 tyg a to TYLKO 70 dni zaczynam się powoli i bać i cieszyć :P za tydzień wizyta u gin za 2 tyg USG i chyba trzeba zacząć myśleć o spakowaniu toreb ... dla mnie dla Tośki - osobno rzeczy do szpitala, osobno rzeczy na wyjście z niego dla dziecka ... Poukładać rzeczy w szafce, zrobić kącik dla Bobasa ... To już tak niedługo :) Już teraz nic nie może sie stać Kruszynce, teraz już tylko ma rosnąć i nabierać sił...
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    a ja niecale 15:)))) jak to brzmi: p-i-e-t-n-a-s-c-i-e :)) pamietam jak na poczatku czekalam zeby z 8tygdnia zrobil sie 10, potem ten bezpieczyny 12! a tu juz tylko do konca zostalo tylko 15:)

    no tak, torba?! zapomnialam o niej...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    And a widzisz mówiłam, że zleci :D
    Emkaf i Tobie zleci nim się obejrzysz przytulisz bobasa do siebie :P
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    Dziewczynki, u nas wszystko w jak najlepszym porządku. Młody ma już 6,1 cm, przezierność karkowa, kość nosowa i serduszko – wzorcowo. Chyba go obudziliśmy, bo na początku się nie ruszał, a potem podskoczył i zaczął wierzgać rękami i nogami…Pan Doktor powiedział, że śliczny dzidziuś. Termin porodu z USG pokrywa mi się z terminem OM, czyli 11 kwietnia 2009r.
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    Milena super wieści - cieszę się, że wszystko ok.
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    też bym chciała żeby mi tak szybko zleciało jeszcze 18 tyg. już nie umiem się doczekać by przytulić mojego synusia :D właśnie daje mi po żebrach :D jejku podniecam się choćby to była 1 ciąża :smile:
    Emkaf jak twoje gardełko ??
    --
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeOct 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    pandy1 ja miałam ten sam problem i wklejam tu odpowiedź jaką dał mi Kwiatuszek na ten problem.....mam nadzieję, ze tobie też się uda wkleić suwaczek:))
    "bo to nie to skopiowalas ;D skopiuj bbcode :) tam jest [img] albo [url]"
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    gardlo kurcze bez zmian:/ do tego doszedl katar- ale ciagle walczymy:)
    to chyba jakis wirus, bo Groszkowy Tata tez zaczal marudzic, ze go gardlo rozbolalo- a w sumie nigdzie sie nie przeziebilismy...

    ile razy dziennie moge pic sok z cebuli? czy jest jakis limit?
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    znalazlam tabele do plci: http://jolmys.webpark.pl/

    sprawdza wam sie:)? idiotyczne, ale juz tak sie nie moge doczekac, zeby sie dowiedziec co tam mnie tak od srodka tlucze:)
    --
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    mnie się sprawdza 25 lat miesiąc maj czyli syn :D
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    Emkaf mnie się w ogóle nie sprawdziło - z tabeli wychodziła córa a ja mam dwóch siusiaków :P
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    i mam nadzieje ze mi sie nie sprawdzi:)) bede sie strasznie cieszyc z corci, ale czuje ze to synus
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    heheh wg tabelki wychodzi mi że noszę synka, Weronika to syn, Gabi – syn, Kuba córka Ani niestety nie sprawdzę bo brak kategorii wiekowej :P hehehe widzicie że żadne dziecko mi się nie sprawdziło hihihi No a może Tosi wyrośnie jeszcze siusiak ?

    Wczoraj pisałam to u mimi pod wykresem - więc tylko kopiuję :)
    --
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    u mnie sie sprawdza:bigsmile:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    synek :bigsmile:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    rozumiem że patrzymy miesiąc poczęcia nie urodzin
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    Twoj wiek po jednej stronie tabelki i miesiac poczecia po drugiej
    --
    •  
      CommentAuthorinka24
    • CommentTimeOct 2nd 2008
     permalink
    dziewczyny poradźcie co robić....
    wczoraj wrociłam z wizyty u ginka i okazało się że palmię. Pan doktor mnie badał i robił usg i powiedział że wszystko w porządku. Podejrzewam że te brązowe plamienie to wynik badania. Ale jeśli wcześniej zdarzało mi się plamić po badaniach gin. to te plamienia mijały tego samego dnia. Boje się że teraz mi nie minęło. U nas 20 tydzień. Co robić? Miałyście tak w ciąży???
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.