Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 6th 2008
     permalink
    Emkaf ja również gratuluję 100dniówki :D Ależ ten czas leci :P
    Milena Młody/Młoda [bo nie mamy pewności KTO siedzi w brzuszku] cudowny/a !!! ;D
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeOct 6th 2008
     permalink
    Witam Was dziewczyny:swingin:
    Tydzien temu dowiedzialam sie ze wreszcie sie udalo i nie jestem sama, bardzo sie ucieszylam!
    Mam malego stracha bo 4 dni mialam lekkie brazowe plamienia, ale po badaniu USG stwierdzono ze wszystko jest dobrze w srode ide znow do kontroli.
    W poprzedniej ciazy (3 lata temu) tez mialam takie plamionka i pozniej sie uspokoilo... do 23 tygodnia ciazy- wtedy odeszly mi wody plodowe i urodzilam juz martwego synka.
    Teraz ciagle boli mnie podbrzusze ale to chyba normalne?
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeOct 6th 2008
     permalink
    Witaj Jacusia! Gratulacje z powodu maleństwa! Bóle podbrzusza to norma więc spokojnie! Życzę szczęśliwej ciąży i pieknego maluszka:bigsmile:
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 6th 2008
     permalink
    Jacusia witamy - GRATULACJE rosnącego brzuszka :D
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeOct 6th 2008
     permalink
    Jacusia witamy w gronie przyszlych mamus:cheer::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 7th 2008
     permalink
    Jacusia witaj z nami :)

    Wiem że strach jest i to wielki ale wcale ta ciaża nie musi się skończyć jak poprzednia! Głowa do góry i trzymaj się dzielnie i posmyraj brzuszka od "cioci"
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeOct 7th 2008
     permalink
    Zakupiłam wczoraj Fissan, pierwszy raz uzyłam go wczoraj na noc, drugi-dziś rano...pachnie jak dla mnie bardzo miło, taki neutralny kremowy zapach, konsystencja faktycznie tłusta ale ja lubię masełka do skóry, które trzeba trochę wmasować. Czytałam dużo o tym kremie i dobrego i złego, złe rzeczy zwykle oscylowały miedzy zapachem a tłustością, nie wiem ile tego specyfiku nakładały niezadowolone kobiety, ale jesli nie nałożę go zbyt duzo to wcale nie jest za tłusty, pozostawia skóre deliktną, nawilżoną, lekko natłuszczoną. Dla mnie fissan jest zdecydowanie na TAK:bigsmile:
    Macie jakies doswiadczenia z tym specyfikiem?
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 7th 2008
     permalink
    Blanka no ja go stosowałam i byłam bardzo zadowolona. No jest tłusty to fakt, ale ja nie nakładałam go bardzo dużo - dla mnie również konsystencja nie była problemem - no i nie zawsze specyfiki które stosujemy muszą pięknie pachnieć ... Kwestia gustu :D
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeOct 7th 2008
     permalink
    Dziewczynki, wczoraj, kiedy wracałam z pracy spacerkiem (i zajadałam crosanta) dostałam takiego bólu pod mostkiem, że nie mogłam chodzić - coś jakby kolkę przepony, aż bolało, kiedy dotykałam to miejsce...Kiedy usiadłam w samochodzie, to mi przeszło, ale kiedy znowu chwilę pochodziłam, to znowu sie zaczęło...W domu wzięłam Nospę i poleżałam chwilę i przeszło, na szczęście...Co to mogło być? Wystraszyłam się...Mam nadzieję, że Młodemu to nie zaszkodziło...Dzisiaj czuję się dobrze (oczywiście poza standardowymi objawami...) Może przytkałam się tym crosantem po prostu...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeOct 7th 2008
     permalink
    Dzieki dziewczyny za mile powitanie i wsparcie:winkkiss:
    No mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i nie skonczy sie to jak tamtym razem...

    Co do rozstepow to ja uzywalam olejku dla kobiet w ciazy i chyba pomoglo bo sporo przytylam a rozstepow nie bylo, ale moja mama twierdzi ze to zalezy od skory, ani mama ani babcia nie mialy rozstepow choc sie niczym nie smarowaly, wiec sama nie wiem.
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeOct 7th 2008
     permalink
    Blanka ja też używam Fissana jak na razie rozstepów nie mam ale zobaczymy póżniej :confused: Mi zapach sie podoba a że tłusty trudno jak ma pomóc to dla mnie może być nawet smalec :bigsmile:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 7th 2008
     permalink
    Maja co tam u Was - jak samopoczucie - miałaś może ostatnio USG - mówili ile synek mniej więcej waży ? ;D
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeOct 7th 2008
     permalink
    Milenko wg mnie mogą byc dwa powody: 1. zgaga, która czesto przyjmuje forme bólu pod mostkiem(bywa mylona nawet z bólem serca) tym bardziej, ze zjadłaś wcześniej tłustego, słodkiego croisanta i chodziłaś. 2. mógł to byc jakis nerwoból, tez mi sie to zdarza. Jedno i drugie nie szkodzi dzieciątku, nie jedz tylko wiecej takich niezdrowych rzeczy, lepiej jabłko, które pozwala przetrwac do domowego posiłku.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeOct 7th 2008
     permalink
    Naczytałam sie waszych postów i zakupiłam też Fissan. Jestem bardzo zadowolona, ładnie pachnie i ma fajną konsystencje, szybko sie wchłania. Szukałam właśnie czegoś, bo Ziajka to dla mnie za mało. Od Oliwki z kolei skóra schodziła mi płatami z całego ciała i miałam uczulenie, nie wiem dlaczego ;/
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeOct 7th 2008
     permalink
    Słyszałam, że oliwka raczej wysusza skórę, nawet stosowana na wilgotno. Dla mnie tez fissan jest dobry, czuję, już po dwóch użyciach, że skóra jest nawilżona i mniej napięta.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 7th 2008
     permalink
    No i zapomniałam Wam napisać, że mnie strasznie swędziała skóra jak brzuch się powiększał - czasem myślałam, że oszaleję a stosowanie Fissanu zmniejszyło dolegliwość - cieszyłam się bo chyba bym się zadrapała :P
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeOct 7th 2008
     permalink
    Izunia dzięki dobrze :bigsmile:

    ostatnie usg miałam w 28 tygodniu a kolejne mam w 36 ostatnie i dowiem się ile waży moj skarb a tak to chodzę na ktg :smile:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeOct 7th 2008
     permalink
    Dzięki Blanka. Uspokoiłaś mnie. W czwartek idę do gina, więc posłuchamy pewnie serducha Młodego...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeOct 7th 2008 zmieniony
     permalink
    maleńka kopie i kopie:bigsmile:rozpycha sie i przemieszcza:bigsmile:widać juz te poczynania przez sweter, takie delikatne drgania i wypukłości...gdy położe rękę na brzuchu to czuć każdy ruch! zawsze gdy tak się dzieje, mam ochotę zawołać na glos by wszyscy przyłozyli rękę i poczuli:bigsmile: może to głupie, ale jestem taka szczęśliwa że mam w nosie jak to może wygladać:tongue:zatrzymuję się i głaszczę brzuch...to niesamowite uczucie.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorinka24
    • CommentTimeOct 7th 2008
     permalink
    co do kremów na rozstępy to ja na noc nakładam warstwę penaten'a. moja koleżanka stosowała go w ciązy i nie ma żadnych rozstępów. używam też oliwki i to w dużych ilościach ale po tym co piszecie to chyba kupię sobie ten fissan :)

    blanka - jak mnie dzidziuś kopie to wołam męża i jak przykłada ręke to jest spokój, śmiejemy się że mały/mała sobie robią jaja z tatusia hehe :) albo tata działa tak kojąco?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Wiadomości poginkowe - wszystko super :) W badaniu ok, cytologia ok, szyja długa zamknięta, niuni wcale nie aż tak nisko :) Szybkie USG - bez zastrzeżeń, dużo płynu owodniowego ale ponoć na tym etapie ciąży to normalne. 14 mam USG wiec dokładnie mi powie pani dr jakie duże itd
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    And dobre wieści - cieszę się ;D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Izuń ja się też cieszę szalenie :)
    Ze śmiechem spytałam że mam nie pakować torby a Pani dr na to że do następnej wizyty na pewno nie (29.10) a potem ma urlop wiec też nie bo jak wróci chce nas jeszcze zobaczyć :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    PS teraz tylko "oby do wtorku" czas szybko zleciał bo nie moge sie doczekać USG
    --
    •  
      CommentAuthorlobuzek_80
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    hej dziewczyny! Już nie wiem co mam robić... ilekroć jestem u mojej gin mam wysokie ciśnienie. W chwili obecnej to czuje jak mi się podnosi jak tylko podchodzę pod budynek w którym ma ona gabinet. Np dziś u niej 130/80 godzinę później w domu 90/50 (aż musiałam kawki się napić aby nie zasnąć). W domu monitoruje je dość często i nigdy nie miałam powyżej 120/80. Jak mi inni mierzą też jest w normie, tylko tam zawsze wysokie. Poważnie zastanawiam się nad zmianą lekarza...
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    witam Was dzisiaj - ja w tym gronie to chyba jestem najbardziej zaawansowaną ciężarówką:) hehe

    mój brzucholek nie jest może aż tak ogromny - ale dzidzia bardzo się rozpycha az widze jak rożne kształty przybiera brzuszek:) fajnie tak sobie poleżeć i poobserwować. Wkrótce zaczynamy 9 mc - czuję się już coraz cięższa - trudno mi w nocy nawet przewrócić się z boku na bok na łóżku - już nie mówię o tym, że mam problemy ze snem.
    Co do smarowania brzuszka - to ja używam Pharmacerisu - i jak na razie nie mam rozstepów - ale jeszcze miesiąc przede mną - więc kto wie, poza tym w nocy kilka razy smaruje brzuch bo straszliwie mnie swędzi.

    Coraz częściej myślę o porodzie - jak to będzie i jakie bede miała pierwsze oznaki porodu. Jak na razie łapią mnie czasami jakieś skurcze i czasami mnie pobolewa dół brzucha taki jak na @. We wtorek mamy wizyte u ginki - więc dowiem się czegoś więcej i wypytam ją o kolejne moje wątpliwości a szczególnie o ten żółty śluz który obserwuje od kilku dni.
    Ech rozpisałam się - ale dawno mnie tutaj nie było.

    Pozdrawiam wszystkie mamuśki i ciężarówki.:swingin::swingin::swingin::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Aga faktycznie jeszcze troszkę i będziesz finiszować - brawo :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Lobuzek mnie również podnosiło się ciśnienie przed wizytą a już jak gin zaczął mierzyć to zawsze mi powiedział, że mam się uspokoić i głęboko pooddychać ... Chyba stres i niepokój o maluchy tak na mnie wpływały, że ciśnienie sobie skakało jak na trampolinie :P
    •  
      CommentAuthorlobuzek_80
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    a mnie mówi że jak tak dalej pójdzie to da mi leki na ciśnienie. Chyba po to żebym w domu spała...:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    To kontroluj ciśnienie w domu i zapisuj - potem pokarzesz swojej gin i niech stwierdzi czy te leki aby są koniecznością ...
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Iza dobrze prawi - mierz i zapisuj. Po prostu stresujesz się wizytą...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    dzisiaj sie czuje okropnie- slabo, mam jakies dziwne bole miesni- tak jakby ogarnelo mnie potworne zmeczenie i taki sobie apetyt. Do tego jeszcze jak nigdy pobolewa brzuszek- wzielam nospe.
    Czy to moga byc objawy grypy zoladkowej...? Ma ja moja wspollokatorka...
    --
    •  
      CommentAuthorinka24
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    lobuzek nie przejmuj sie tak bardzo, albo jak już jesteś przed 'tym' budynkiem to stań na chwilę i odpocznij, szkoda by było gdybyś musiała brać te leki na ciśnienie skoro ono skacze tylko jak spotykasz sie z ginkiem :(

    dziewczyny ostatnio sie chwalilam że brzuszek bolał mnie tylko na początku ale wczoraj to aż mi łzy leciały z bólu... :cry: u mnie to już 21 tydzień, wczoraj po południu brzusio sie zrobił strasznie twardy zwłaszcza z jednej strony, tłumaczyłam sobie że dzidziuś się napręża albo przeciąga, ale jak przyszedł wieczór to zaczął mnie boleć brzuch - od pępka w dół, nie umiałam się nawet przewrócić na drugi bok - tak bolało. posmarowałam go, poleżałam i przeszło, ale troche się tego przestraszyłam. mąż chciał mnie już wieźć na pogotowie. co wy o tym myślicie? bóle brzucha w II trymestrze są normalne? :sad:
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    a w trzecim? jak wczesniej nie bolaly? Wlasnie- od pepka w dol...
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Ja tez wrocilam od ginka i wszystko jest dobrze, dzidzius troche duzy na ten czas ma 9 mm i ginek stwierdzil ze moze to byc 6 tygodni + 6 dni a nie 6+3, serduszko dzisiaj tez slyszalam po raz pierwszy i nawet mam fotki :rainbow:
    Pozdrawiam Was goraco!
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    cześć dziewczyny i witam nowe przyszłe mamusie .
    Jaki to mamy temat ból brzusia mnie jak na razie nic nie boli czuje się extra :bigsmile: nareszcie mogę się cieszyć z brzusia ,co do was dziewczyny możliwe że macica się rozciąga sama nie wiem :confused: ale mam nadzieję że wam przejdzie .
    A teraz z innej beczki czy pomalutku robicie wyprawkę ????
    Ja nie wiem kiedy zacząć czy już a może poczekać :neutral:???
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Ja już dawno zaczęłam zbierać wyprawkę, mamy już łóżeczko i niezły zbiór ciuszków, brakuje mi jeszcze wiele rzeczy ale stopniowo wszystko uzbieram. dziś kupiłam śliczny kaftanik, body i czapeczkę:bigsmile:
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    z łaszków to kompletnie nic nie mam :sad: muszę się wybrać na zakupy :D
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    a ja dzis zakupiłam kurtałke dla maluszka i kombinezonik-spiworek :) z Kubusiem oczywiscie ;)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    :((( dalej boli- jak sie ruszam, tak jakbym miala zakwasy... dzidzia sie rusza, ale strasznie sie boje bo wczesniej czegos takiego nie mialam... taki dosc mocny klucaco , ciagnacy, pulsujacy bol- plizz powiedzcie ze to rozciaganie...?
    mialam troche latania w pon i wtor i boje sie ze przegielam
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    promieniuje do krzyza i przy tym mam takie uczucie ociezalosci

    ciagle leze
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Ja już prawie wszystko mam dla Tosi. Brakuje mi kilku "pojedynczych" rzeczy ale to spokojnie sobie powoli kupię. Najgorsze i to co spędza mi "sen z powiek" to wózek :confused: i już coraz częściej nie wiem sama jak sie na to zapatrywać. Bo niby wózek mam - po Itce, ale jak przyjdzie mi samej chodzić na spacery? jak Weronika da radę i ja sama :confused: Muszę dokupić pościel (tu już umówiłam się ze znajomą ze kupi mi po cenie hurtowej jadąc po towar dla siebie), marzy mi się cieplutki kocyk, ze 3 body kopertowe długi rękaw, 3 śpioszki i pajacyki (to ostatnie nie koniecznie bo "dam se radę") W listopadzie będę chciała już kupić pampersy i chemię a na początku grudnia chcę mieć już spakowane torby, naszykowane miejsce dla Niuni i poukładane ciuszki w szafkach
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Emka ja kilka razy miałam taką "szpilę" od pępka w dół po jajniki :/ nospa i łóżko pomogły - wydaje mi sie że to od rozciągania sie brzuszka ale jak jutro nadal tak będzie skontaktuj sie z lekarzem
    --
  1.  permalink
    Emi jeśli bardzo to dla Ciebie uciazliwe to moze zadzwon do swojego gina.moze podskoczysz do szpitala jutro na jakas kontrole-ja tez miałam takie kłucia i to było rozciąganie macicy ale wiesz -to ciaza najlepiej dmuchac na zimne
    --
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    wózek mam po synalku łóżeczko też już zamówiłam a pościel na Allegro też zamówiłam zostały tylko ciuszki ,chemia i pampersiątka :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 8th 2008 zmieniony
     permalink
    ja dzisiaj przyjrzalam sie swojej liscie wyprawkowej i mam kupione ... prawie nic- trzeba sie wziac do roboty...

    polezalam od 6 plackiem i ciut lepiej...And rewelacyjnie to nazwalas- wlasnie czujetaka szpile.
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeOct 9th 2008
     permalink
    Czytam tak o szykowaniu się wyprawkowym i dochodzę do wniosku, że ja jakaś beztroska mamusia jestem. Parę dni temu zrobiłam sobie dopiero listę- fakt, że ciuszków mam pod dostatkiem, bo dostałam od siostry i koleżanki, którym się zimą dzieciaczki urodziły. Ale łóżeczka nie mamy, wózka też (i jeszcze nie wiem jaki). Także mam nadzieję, że mi się dziecię nie pośpieszy na drugą stronę brzucha.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 9th 2008
     permalink
    Yyy Pelasia ... No ja też mam taką nadzieję, ale patrząc na Twój piękny suwaczek to wiesz - wszystko jest możliwe :D
    Oczywiście 3mam kciuki za dłuższe posiedzenie dzidzi w brzuszku :P
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 9th 2008
     permalink
    ups:))) moje 2 znajome urodzily ostatnio 3 tyg przed terminem - wiec gdzies tak jak ty bys teraz:) ale fajnie podchodzic do tego tak beztrosko- przeciez i tak maluszek bedzie mial co najwazniejsze

    ps. mi chyba lepiej, az boje sie wstawac
    --
    •  
      CommentAuthorlobuzek_80
    • CommentTimeOct 9th 2008
     permalink
    No a jak tu zacząć kompletować wyprawkę skoro mój mały już na chwile obecną według pomiarów jest o tydzień starszy niż to możliwe... a to dopiero połowa ciąży... także u mnie te najmniejsze rozmiary już na dzień dobry raczej odpadają.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.