Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeOct 13th 2008
     permalink
    JUŻ ZNALAZŁAM:
    "Produkty z amarantusem są idealnym codziennym posiłkiem dla:
    AKTYWNYCH – ze względu na lekkostrawną skrobię oraz białko bardziej wartościowe od białka soi i mleka
    DBAJĄCYCH O SERCE – ze względu na skwalen i błonnik obniżające poziom cholesterolu oraz dużą zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych
    DBAJĄCYCH O WYGLĄD – ponieważ zawarty w amarantusie skwalen ujędrnia skórę i chroni ją przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, a kolejny składnik tego zboża, błonnik, pomaga w uzyskaniu zgrabnej sylwetki

    KOBIET W CIĄŻY – ponieważ amarantus zawiera więcej łatwo przyswajalnego żelaza od szpinaku

    OSÓB MAJĄCYCH STRESUJĄCĄ PRACĘ – dlatego, że amarantus zawiera więcej uspokajającego magnezu niż czekolada
    CHCĄCYCH ZACHOWAĆ MŁODOŚĆ – ze względu skwalen będący tłuszczem otrzymanym z amarantusa, który opóźnia procesy starzenia się organizmu
    DLA DZIECI – gdyż zawiera więcej wapnia, wzmacniającego kości, niż mleko
    WSZYSTKICH – ponieważ jest po prostu pyszny!"

    To jak dziewczynki pitrasimy z amarantusem?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 13th 2008
     permalink
    Mell ja zarlam amarantusa na potege ze wzgledu na anemie... ziarenka do ciacha wrzucalam (ze strony producenta przepis) a popping dodawalam do jogurtu, salatek czy na kanapki posypywalam. dla mnie jest bezsmakowy i nie mialam nic przeciwko niemu.
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeOct 13th 2008
     permalink
    odnośnie zaparć to zauważyłam, ze jak jadłam duże ilości warzyw i owoców i piłam co najmniej 2 litry napojów to nie miałam problemu z zaparciami, a jak tylko zaczęłam mniej pic wody i mniej jeść owoców i zaczęłam łykać zelazo to pojawiły się problemy z wypróżnianiem...na szczęście jeszcze nie jest u mnie tak źle, bo największa przerwa to byly 2 dni :confused:
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeOct 13th 2008
     permalink
    U mnie z zaparciami nie mam problemu, za to odrzuca mnie po owocach. Zwykle mogłam zjeść kilogramy i nie było poblemu, a teraz po jabłkach, cytrynach, pomarańczach, bananach itp. mam mdłości, w najlepszym razie zgagę. Za to bez problemu moge "wciągnąć" pól kalafiora, kapuste, marchewki i inne. Śmieję sie z M, że dziecko wdało sie w niego, on tez nie dotyka owoców, ale ja uwielbiałam ;)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    sylwunia a w ktorym tygodniu jestes? moze jakis suwaczek:)) U mnie w czasie ciazy upodobania kulinarne zmienialy sie jak w kalejdoskopie- teraz np nie mam ochoty na warzywa i musze wmuszac:/

    Co planujecie kupic do skory dzidziusia? Uwielbiam zapach oliwki na dzidzi, ale wiem, ze nie jest najlepsza. Macie juz jakies swoje pomysly?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    Emkaf oliwka nie jest polcana bo jedynie natluszcza zamiast nawilzac, zatyka pory a tym samym lamie naturalna bariere ochronna skory.

    a jesli idize o typy kosmetykow to w Bazie wiedzy jest specjalny dzial KOSMETYKI DLA NASZYCH DZIECI
    wrzucilysmy z dziewczynami0 kosmetyki uzywane przez nasze maluchy
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    Moim sposobem na zaparcia jest dużo błonnika :)
    Trzymam się piramidy żywieniowej dla ciężarnych, gdzie na samym dole są pieczywka pełnoziarniste (tylko), musli, ziemniaki, makarony i ryże pełnoziarniste, a na drugim poziomie po nich owoce i warzywa :) oczyscie nie zapomninam również o nabiale :)
    (żeby nie było słodycze też jem, 2 ciasteczka dziennie jakieś delicje czy kokosanki muszą być ;))
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    U mnie to dopiero początek, Itrymestr.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    Jestem
    Maleństwa widziałam buzię :) Fajnie "patrzyła" na nas i ruszała buzią jakby chciała powiedzieć "cześć rodzice" albo "dajcie mi spokój" hihihi
    Foto nie mam :( Małe sie wierciło że ledwie co pani dr pomierzyła. Ale to co najważniejsze - jest ok! Ilość wód - fakt więcej ale w granicach normy
    Z wymiarów:
    BPD - 7,22
    AC - 24,9
    FL - 5,08

    AFI - 18cm
    Waga 1371g
    Mała nie pokazała co ma między nogami, ułożona jest pośladkowo a właściwie bardziej poprzecznie, Jest nisko ale jeszcze sie nie pcha na świat :)
    Jest super!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    Uff - dobre wieści - fajnie :D
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    Super wieści, AND!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeOct 14th 2008 zmieniony
     permalink
    And cieszę się ogromnie i buziak w brzusio dla kTosia :)
    And ostatnio moja nauczyła się mówić jak ma na imię cyt." Tooosiak" :))) hihihih
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    Nawet nie wyobrażacie sobie jak ja się cieszę :) Tosiulkowi ten mój radosny stan się udzielił chyba bo fika prawie cały czas :) Niech rośnie Okruszek zdrowo
    Weroni nie chce mówić jak ma na imię :P choć pewnie jak zacznie to będzie to jakaś odmiana "Isia" bo tak na nią wołamy :)
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    Tak trzymać AND
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    superowo And :) oby tak dalej :)
    --
    •  
      CommentAuthorinka24
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    ciesze sie AND ze wszystko w porządku :bigsmile:

    dziewczyny a co polecacie na stres? oczywiście w ciąży,
    stresuję się obroną (mam w tym tygodniu) bo wygląda na to że nie będzie zbyt kolorowo,
    już mam problemy z zaśnięciem, biegunki i bóle brzucha, a to dopiero za kilka dni :((((((
    help

    najchętniej to bym piła w dzień kilka filiżanek kawy (ale piję tylko 1) a na noc to jakieś ziółka bym sobie parzyła na spokojny sen, ale nei wiem czy my możemy? :sad::sad::sad:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    z tego co mi wiadomo melisa nie zaszkodzi :)
    --
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    cieszymy się AND że u was wszystko w porządku:))
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Super AND, moze jak tak sie kreci w brzuszku to juz glowka na dole...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Jacusiu raczej nie :) Walczy bardziej po boczkach ale dosłownie po całym brzuchu :) Niech jeszcze nie fika koziołków główką w dół i niech grzecznie posiedzi te 8 tyg :)
    Kurde już zostało TYLKO kilka tyg - jupi :) coraz bardziej bierze mnie i przerażenie i radość że to już tak niedługo
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    MY tez jestesmy po wizycie - malutka jest sliczna - ma wloski - wazy 2650g - jak na razie nie ma oznak aby chcialo jej sie wychodzic:) nic na to nie wskazuje. Wyniki badan sa ok. Teraz mam do zrobienie GBS i jakies tam inne z krwi - moczany, bialko itp.
    W niedziele jestesmy umowieni na wizyte w szpitalu - Pani dr nas oprowadzi i pokaze wszystko. Co do porodu - odradzila nam szkole rodzenia i powiedziala ze sama poprowadzi porod i bedzie w trakcie mowila co robic i abym sie nie bala bo damy rade.

    Nastepna wizyte mam 4 listopada.


    Co do zgagi - to mi pomagaja suszone morele, a na zaparcia suszone sliwki.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Aga super wieści :) A najbardziej rozbroiło mnie - ma włoski :wink: ciekawe czy kolejny kudłacz rośnie hihihi
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Aga cudownie, że u Was wszystko OK !
    Zobacz kobieto jak mało Ci już zostało - jeszcze troszkę i będziesz tuliła Julkę w ramionach :D
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    teraz to dopiero mi sie czas dłuży:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Aga hehee :D
    Wytrzymasz kobieto !
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Byłam dziś na badaniu krwi, moczu i na obciążenie glukozą. Musiałam wypić 3/4 szklanki słodkiego gluta. nie było tak strasznie, wszystko wypiłam duszkiem a pielęgniarka powiedziała, ze jestem twardzielka bo wiekszość pije to po trochu. Wyniki badania po godzinie były od razu=100mg...nie wiem co to znaczy, ale pielęgniarka powiedziała że to bardzo dobry wynik:bigsmile: Tak sie cieszę, bo martwiłam się czy wszystko jest w porządku.:bigsmile: Za tydzień będzie usg połówkowe, nasz maluch zostanie dokładnie obejrzany, zostanie tez potwierdzona na 100% płeć:bigsmile: tak się cieszę, ze znowy zobaczymy nasze maleństwo!
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Wiecie co…nie wiem, czy to możliwe, ale mam wrażenie, że mam takie trzepotanie w gornej części brzucha…pierwszy raz poczułam w zeszłym tygodniu, ale wczoraj, to jakoś tak dużo częściej…a dzisiaj najpierw z jednej strony brzucha a później tak bliżej prawej pachwiny...czy to możliwe, żeby to był Młody? czy nie powinnam najpierw czuć w dolnej części brzucha? mamy i brzuchatki, jak bylo u Was?
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    macica jest w tym czasie ciąży jeszcze poniżej pępka. ja czułam pierwszy raz ruchy dziecka też pod koniec 14 tygodnia, ale czułam je po srodku w dolnej częsci podbrzusza. U mnie wszelkie odczucia w okolicach pachwin były zwiazane z ruchem jelit...
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Milena jeśli chodzi o moje doświadczenia to ja pierwsze ruchy poczułam w 18tc. Wcześniejsze bulgotki to po prostu wnętrzności hihii – tak bynajmniej precyzował to mój gin. Często również odczuwałam jak brzuszek pulsował – to też naturalne :D
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    hej dziewczyny..mam pytanie.....czy jak juz poczułyście ruchy dziecka to czułyście je cały czas???????....bo ja mam dni, ze wogóle ich nie czuję i się martwię czy oby na pewno wszystko z maleństwem jest ok??....Na szczęście piatek coraz blizej więc zobaczę na USG czy wszystko ok...ale i tak do tego czasu będe się martwiła:((
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Ja nie. Na początku miałam tak że się wiertoliło a potem spokój jakiś czas i zaś wyraźne szturchańce
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    MonikaC no u mnie też bywało różnie ... Czasem chłopaki dawali tak popalić, że nie wiedziałam jaką przybrać pozycję. Wszystko zależy od etapu ciąży - na początku pierwsze ruchy odczuwałam jakby mi motyle w brzuszku fruwały, takie łaskotanie - potem ruchy były już znacznie zdecydowane i energiczne :D Mój gin powiedział, że jak kobieta chodzi to w większości przypadku dzidzia śpi bo mama je kołysze :P Jaka w tym prawda nie wiem - jak jeździłam samochodem to chłopcy byli zdecydowanie spokojniejsi.
    Kiedyś się wystraszyłam bo właśnie miałam wrażenie, że chłopcy się nie ruszają - lekarz polecił zjedzenie czegoś słodkiego [w naszym przypadku był to MARS] i położenie się na wznak - zaraz brzuch ożył :DDD
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Izunia79: Mój gin powiedział, że jak kobieta chodzi to w większości przypadku dzidzia śpi bo mama je kołysze :P Jaka w tym prawda nie wiem
    Izuń generalnie tak ale są potworki jak moja Tośka że chodzenie nie pomaga :devil: i jak ma skakać to skacze. W przypadku pozostałych ciąż jak miałam już dosyć kicania Malucha mały spacer go kołysał do snu ale na tą glizdę to nie działa :P
    --
    •  
      CommentAuthorlobuzek_80
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Mój mały to głównie się rozpycha i to najczęściej jak siedzę. Coś jakby nie lubił jak jestem w tej pozycji. :wink: Jak leże też sobie buszuje, ale jak chodzę to raczej jest bardzo spokojny.
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    No, ja tez bylam dzis u doktorka- fasolunia ma 16mm, wszystkie badania wyszly dobrze, nastepna kontrol za tydzien...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Jacusia dobre nowiny - oby tak dalej :D
    Hmmm 16mm szczęścia - u mnie już jest prawie 20kg :P
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Hehe Izunia to dopiero masz co nosic:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Aga no co Ty - ja już ich nie noszę - no sporadycznie :D
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    dziewczyny mam pytanie, tydzien temu wypatrzylam kilka rozstepów (piersi, biodra, brzuch i udo), kupilam sobie krem Perfecta mama Dax, ale dopiero od wczoraj zaczelam go uzywac (zaczal sie 13 t dzidzi) czy ktoras z was uzywala tego kremu i czy pomógł? przeraza mnie pespektywa rozstępów szczegolnie na brzuchu i piersiach i chce zrobic wszystko zeby im zapobiec. Lub jaki krem byscie polecily (oprocz Mustella, z wiadomych powodow) czekam na pomoc i pozdrawiam mamuski:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Ja uzywam krem Fissan, kosztował w aptece 24 zł. Jest tłusty ale ja osobiście lubię tłuste masełka i maści. Masuję brzuch i biust dwa razy dziennie. Na razie nic sie nie dzieje a skórka jest delikatna, gładka i nawilżona. Inne miejsca tj pupa, biodra, uda masuję szczotką dwa razy dziennie żeby zachartowac skórę i smaruję zwykłym balsamem nawilżającym. Taka technika mieszana w walce i dobra skórę:bigsmile:
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Adaja ja również polecam Fissana tak jak Blanka napisała - na stronie 275-276 przerabiałyśmy ten problem - zachęcam do poczytania ;D
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Akurat co do kremu musteli, to chociaż cena jest powalająca, jest o wiele wydajniejszy od innych- jedno duże opakowanie starczyło mi na 3 miesiące, a już pharmacerisa i aa tylko na miesiąc. A rozstępy pojawiły się mimo tego i mimo tego, że przytyłam mało (jak na razie 10 kg na plusie i chyba dużo więcej nie zdążę przytyć). Teraz mam tylko nadzieję że się pogoją ładnie paskudztwa.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Chociaż mało się udzielam na wątku, to zamelduję tylko, że Staś/Kalinka obrócił(-a) się już główką do dołu, szyjka zaczęła się skracać i powoli się szykujemy do rozpakowania (chociaż torba jeszcze nie spakowana do końca...) Ale doktor nam powiedział wczoraj, że szybciej niż za tydzień małe nie będzie się pchać na świat. Powodzenia następnym w kolejce życzę.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Pelasiu no to powodzenia już życzę - szczęśliwego rozwiązania !
    A będzie nam miał kto oznajmić tą radosną nowinę, że już urodziłaś ? :D
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    dzieki wielkie dziewczyny:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeOct 16th 2008
     permalink
    Ha, mogę lubego poprosić, coby tu coś za mnie wpisał, ale nie wiadomo, czy będzie miał do tego głowę (i w jakim stanie będzie po wspólnym porodzie). Ale teraz szybko wypisują u nas ze szpitala, bo po jednej dobie jak się nic nie dzieje, także może sama po powrocie do domu szybko zamelduję, że już się rozpakowałam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 16th 2008
     permalink
    po sn tylko dobe trzymaja?? :shocked:
    a co jesli dziecko dostanie zoltaczki ? przeciez niektorym maluchom wychodzi dopiero w 3
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeOct 16th 2008
     permalink
    Ano takie jest przepełnienie na porodówkach u nas. Też byłam zdziwiona i podejrzewałam, że to plotki, ale byliśmy na porodówce dowiedzieć się, co i jak i taką informację dostaliśmy od położnej. Oficjalnie są to chyba wypisy na własne życzenie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 16th 2008
     permalink
    o ludzie... wlos na glowie staje :shocked::shocked::shocked: i na co ida nasze skaldki?? :devil::devil::devil:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 16th 2008
     permalink
    U mnie trzymają 3 lub 4 doby :devil: Nawet gdy jest wszystko bardzo dobrze i z mamą i Dzidzi, gorzej gdy coś się dzieje z maluszkiem to wtedy mama może iść do domu (i czasami nawet wyganiają) a Niuni zostaje
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.