Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJoan1977
    • CommentTimeNov 9th 2008
     permalink
    Emkafku fajnie by było wczaśniej, ale nie ZA WCZEŚNIE, tak w 1 tygodniu stycznia to będzie idealnie:) ale 1 przenosiłam 2 tygodnie, więc różnie może być...
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeNov 9th 2008
     permalink
    Aneczko podpisuję się pod radami Dziewczyn. W każdym miescie jest jakis guru od usg płodu i nawet jeśli chodzisz do innego gina, zrób wszystko, żeby jak najszybciej umówić się na wizyte u bardzo dobrego specjalisty!!!

    U Tosi coraz lepsze wieści :clap:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 9th 2008
     permalink
    Aniu skad jestes? moge dac Ci namiary na warszawskiego guru ktory sie ponoc nie myli i ogolnie jest okreslany jako najlepsze oko w kraju. jesli towj gin ma watpliwosci i da ci skierowanie to wtedy zapisza cie panstwowa w ciagu tygodnia jesli prywatnie to moze byc klopot bo dlugo sie czeka a wizyta chyba ok 350zl.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    ja moge polecić super panią dr - speca USG z ŁODZI. Dr Baś Budecka
    NIE POMYLI SIĘ!

    pozdrawiam
    ps. ja nie miałabym nic rpzeciwko urodzeniu 6.01 :) w rocznicę ślubu moich rodziców...
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 10th 2008 zmieniony
     permalink
    no, ciekawa jestem, która wczoraj oglądała FAKTY :) nasz mężuś i tatuś się pokazał. TO SIĘ CHWALIMY.
    obejrzyjcie materiał FAKTÓW o TACIERZYŃSTWIE

    nasz kochany, zaangazowany tatuś - mąż jest najpierw 01:16 jak dzielnie pielęgnuje lalę, a potem kilka zestresowanych ale kochanych słów w 02:11

    miłego dnia
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    Kako ale bedziesz miala przeszkolonego meza :tooth:
    mam nadzieje ze mu w praktyce pojdzie tak dobrze jak na zajeciach :)
  1.  permalink
    Dziewczyny myślicie że warto jeszcze raz iśc do innego lekarz skoro robiłam te badania prenatalne? Przecież one są dość dokładne ... nie wiem już sama lekarz na tych badaniach powiedział że nie widzi podstaw do zmartwień i że jemu grubośc fałdu wychodzi 1,6 a przecież taka grubośc mieści się w normie ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    kazde usg jest bad. prenatalnym. wszystko zalezy od tego czy sie uspokoilas i ufasz lekarzowi no i jakim jest specjalista i jakiej klasy ma sprzet. mozesz zawsze zrobic Test PAPP-A z krwi. ostatni moment na to bo wykonuje sie go miedzy 10 a 14tyg a ty wlasnie masz 14tc
  2.  permalink
    aneczka co Ci szkodzi sprawdzic! bedziesz spokojniejsza bo zdaje mi sie ze spedza to Tobie sen z powiek-ale nie martw sie na zapas! dziewczyny dobrze radza zrob jeszcze u jakiegos polecanego gina to usg
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    ja tez myslę, że lepiej iśc jeszcze raz do innego lekarza na usg zmaiast się martwić.
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    kupilam dzisiaj mega suszare i proszek dla maluchow- bede prac :shocked: !!!:) W ilu stopniach powinnam?
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    jak ma sie Tosienka???
    --
  3.  permalink
    Emi nie wiem jak Ci inne mamuski poradz ale ja prałam wszystko nowe w 40 albo 60 stopniach-zalezy z jakiego masz materiału no i co pierzesz.no i wiem ze niby sie nie płucze takim malenstwom a ja od zawsze płukałam w białym lenorze na poczatku a teraz to juz płucze mu w jakim tam mam niekoniecznie dla dzieci
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    emkaf: jak ma sie Tosienka???
    Dziękuję Wam wszystkim za modlitwę i "kciuki" Na bieżąco po przyjściu ze szpitala piszę pod wykresem - doszłam do wniosku że i tak już za bardzo "zaśmieciłam" forum...

    Tosia ma sie świetnie! dziś pierwszy dzień jak zaczęła przybierać na wadze. Z tlenem zeszli na 30% ale to może się zmienić jak przyjdą wyniki. Powoli uczy się jeść z butelki - ogólnie jest w stanie bardzo dobrym :)
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    Hej, to ja tez sie dopisuje jako, ze zaglądam tu regularnie choc rzadko odzywam ;) Jestem w kolejce po Mimice według pierwotnych prognóz, bo ostatnio na USG wyszło, że moze byc 24 styczen, ale to tylko dlatego, ze Kostek jest dosyc duzy :) Poszedl w mamusie ;)


    Pelasia 30.10.08 rozpakowana 1.11.2008
    Aga976 17.11.08
    Maja28 25.11.08
    Kfiatuszek 06.12.08
    Alexi0 13.12.08
    And222s 25.12.08 rozpakowana 4.11.2008
    Kako 10.01.09
    Joan 12.01.09
    Emkaf 13.01.09
    Zaneta2400 1.02.09
    Mimika 05.02.09
    Śmieszka 08.02.09
    Blanka81 15.02.09
    larkaa 16.02.09
    inka24 16.02.09
    lobuzek_80 22.02.09
    MonikaC 05.03.09
    Katy222 10.04.09
    Milena 11.04.09
    mell 25.05.09
    Jacusia 29.05.09
    Pandy1 08.06.09
    sylwunia 28.06.09
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    AND! super wieści! Nadal ślemy dużo poztywnej mocy Tosieńce!
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    No to mamy OCZKO. Na liście do rozpakownia 21 Ciężarówek :cheer:
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    Ja wpisywałam temin wg OM, bo wg usg to się zmienia. No i pewnie mnie też rozpakują wcześniej, bo póki co wszystko wskazuje na to, że będę musiała mieć cesarkę.
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    And wcale nie zasmiecasz forum!!! ja codziennie tu zagladam z przywyczajenia po nowinki o malej
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    Emka miło słyszeć ale nie chcę już stresować Ciężarówek :)
    Tosia ma sie bardzo dobrze i oby tak było cały czas!
    --
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    No właśnie co do USG też się zastanawiałam, bo ja ciągle podaję termin porodu ten pierwszy wskazany przez lekarza, a mam koleżanki, które wciąż aktualizują sobie te daty i niektóre mają nawet o 2-3 tygodnie zmieniony termin do przodu względem tego pierwszego, a mnie się wydaje, że to po prostu dziecko jest większe i nie powinno się tak liczyć. Wiadomo, że jedne się rodzą "długie" a inne "krótsze" :)
    A jak Wy uważacie, bo ja już sama nie wiem :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 11th 2008 zmieniony
     permalink
    Andziku, zgadzam sie z EMKAFKIEM - wszystkie żyjemy teraz Waszą sprawą. Ale jesli CI wygodniej, bedziemy zaglądac po wieści pod twoją kartę. NIEUSTAJĄCO MYŚLIMY O WAS!!!

    MIMIKA, a czemu cesarka?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    larkaa lekarze jesli idzie o termin porodu to i tak trzymaja sie tego z OM. wg speca od usg tylko usg z ok 9tygodnia jest wiarygodne bo nawet te z 12tc moze juz wnosic przeklamania.
    pisalam juz keidys o tym ze Krzysko na pewnym etapie mial termin 5 sierpnia a z OM wcyhdozil 9 lipca. pozniej jak go podtuczylam to na jednym z ostatnich usg wychodzilo ze ma sie urodzic 28czerwca. wszystko wiec zalezy jak dziecko rosnie. im pozniejsze usg tym termin porodu bedzie bardziej zaklocony
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    a ja dzisiaj bylam u poloznej. Pamacala brzuszek i mowi: a wiesz juz, ze masz dziewczynke:))? Niesamowite jak one wiedza:)
    Latala po centrum medycznym z malym Tomasem 3tyg- boszzz jakie slodkie ciacho:)) mowi, ze to jej naspokojniejszy i najmniejszy podopieczny:) PRZESLODKI!
    Moja Olenka nie nalezy do dzieci duzych, ulozyla sie glowka w dol, moze juz tak zostanie, ale jeszcze moze finkac koziolka. Ogolnie wsio ok.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    WItam Was !!!

    my jeszcze cały czas w dwupaku, skurcze co prawda łapią mnie coraz mocniej - ale nadal są to tylko zwykłe skurcze - dzisiaj juz przyszykowaliśmy pokoik Naszemu Skarbkowi, łóżeczko czeka do odbioru w sklepie i wózek pewnie też lada chwila przyjdzie - więc chyba juz wszystko gotowe:) Tylko ta nasza mała chyba coś nie bardzo się spieszy:)
    A ja już doczekać się nie mogę jak ją bede tuliła:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 12th 2008
     permalink
    Aga no jakby nie było Mała ma jeszcze 3 dni :P
    Czekam na wieści sms'owe.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 12th 2008
     permalink
    No ma jeszcze 3 dni - ale mi juz cierpliwości jakoś w tej końcówce brakuje - w nocy znowu nie spałam - chodziłam po domu jeszcze ten świecący księżyc i wiejący wiar mnie dobijały - w końcu az ze złości że chce mi sie spac a nie moge usnąć popłakałam się i wreszcie usnęłam około 3 nad ranem.

    Rano musiałam pojechac na badanie krwi i moczu - bo mam zaległe i teraz siedze prawie nieprzytomna - ale czekam jeszcze tylko na telefon i ide spac - mam nadzieje, że nikt mi nie przeszkodzi:) wrrrrrrrr
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 12th 2008
     permalink
    melduje sie nadal w 2packu co by nie było ;) a teraz ide do mojego Wiercioszka bo znowu jestem sama przez cały dzien ;) taka głupia zmiana ale co zrobic :)
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeNov 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Śmieszko skąd wzięłas te listę? bo mnie na niej nie ma:sad:
    moze z listy wiki? bo usilowalam sie tam wpisac ale sie nie dalo, czy ktos moze mi pomoc?
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeNov 12th 2008
     permalink
    hehe, dzieki Katy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeNov 12th 2008
     permalink
    Adajo przekopiuj ostatnią listę, wpisując na nią siebie w odpowiednim miejscu. I po sprawie :wink:
    Kako u mnie wskazaniem do cesarki jest ułożenia łożyska. Znajduje się ono tuż przy wewnętrznym ujściu szyjki, a norma jest przy odległości min. 5cm. Cały czas liczę jeszcze na to, że się podniesie, ale szanse na to są mniejsze jeśli łożysko znajduje się na tylnej ścianie macicy, a tak jest u mnie. Z drugiej strony zostało jeszcze troszkę czasu. A nóż widelec :wink:
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeNov 12th 2008
     permalink
    Ja tez nie potrafie sie wpisac na liste wiki... :cry:
    Moze mi tez ktos pomoze???:shamed:
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Adaja, zrobilam dokladnie tak jak Mimika ci radzi :)
    Mimiko, czy to jest wlasnie przodujace łożysko?? I czy to wiadomo juz od poczatku czy moze okazać sie w pozniejszych miesiacach?
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Aga, Maja, Kfiatuszku co u Was?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    No i Alexi mi umknęła :P
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    ja rowniez popieram kako i emkaf my wszystkie zyjemy wasza historia co nie oznacza nic zlego po prostu Wam kibicujemy a na pewno takim jak ja ktore sa nowe na forum i ciagle nie bardzo sie odnajduja i orientuja co i jak glupio jest zagladac pod Twoj wykres,zyczymy duzo zdrowka:grouphug:
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Izuś ja nadal jestem 2 w 1 - Mała bąbluje w brzuszku i jak na razie chyba jej tam jest dobrze - bo nawet nie daje znaków o wyjściu.
    Dzisiaj wreszcie w nocy spałam i się wyspałam - tego mi trzeba było!!!
    Nadal turlam się po domku w poszukiwaniu jakiegoś zajęcia - ha ha

    I tyle u nas.

    Witam wszystkie nowe ciężarówki i życzę spokojnej ciąży i miłego plotkowania na forum:)
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    niestety kompletnie nic z tego nie wychodzi:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Adaja podaj dane, wyręczę Cię :P
    nick/imię/wiek/termin porodu/płeć dziecka/ile cykli starań/miejscowość/
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Śmieszko ja ekspertem nie jestem, ale z tego co się nasłuchałam od lekarzy przy mojej historii wynika, że to jest łożysko niskoschodzące. Łożysko przodujące jest, gdy leży na ujściu szyjki - wtedy to już naprawdę trzeba uważać, wiele dziewczyn leży w szpitalu. A jak się styka z ujściem, do odległości 5cm od ujścia, to jest niskoschodzące.
    Na usg w 14tc ginka o niczym niepokojącym mi nie mówiła, problem z łożyskiem wykryli mi w szpitalu w 18tc. Z tego co wiem od innych dziewczyn łożysko może się w trakcie ciąży obniżyć lub podnieść więc warto to kontrolować na bieżących wizytach z usg. Zresztą na pewno ginekolodzy to robią.
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    ja mam lozysko od razu pod biustem na scianie przedniej- kazano mi bardzo uwazac na urazy z zewnatrz:/
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    zapraszam pod moją kartę - dzisiejsze świeżutkie fotki z USG. PŁEĆ WIDOCZNA JAK NA DŁONI :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeNov 13th 2008 zmieniony
     permalink
    no ja mam łożysko połozone na ścianie tylnej, ale podobno jest dość nisko....obaczymy jak bedzie później....a dzidzia ma jak na razie ułożenie podłużne miednicowe.....ale się wierci strasznie.... :)
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    dzieki Izunia:bigsmile:
    adaja78/Joanna/30/13.04.2009/?/5 cykli 2,5 roku po cp/okolice Łodzi/
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    a ja wcinam owoce z puszki juz 2 zjadlam i moglabym tak bez konca.O tej godzinie mam najwieksza ochote na owoce, szczegolnie jabłka i czesto coca cole, tej ostatniej staram sie unikac ale czasem jest to silniejsze ode mnie i jak sie napije to jestem baardzo szczesliwa :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Adaja zrobione :D
    Yyy, że się skromnie zapytam o te okolice Łodzi? Jam zamieszkuję Sieradz, więc w te Twoje okolice to gdzie? :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    Pozostałe laseczki-brzuchatki wpisujcie dane do tabelki :D
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeNov 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Dziewczynki!
    Byliśmy wczoraj na badaniu USG. Co za niesamowite doświadczenie, po prostu bomba! Dzidziuś się wiercił i szalał, wypinał i napinał, nie podobały mu się zdjęcia : )
    Jak cudownie dowiedzieć się już, że wszystko dobrze, że serduszko bije, że Niunio się rusza tak niesamowite uczucie. Tyle jeszcze przede nami niesamowitości… Nieziemskie przeżycie też dla Tatusia. W końcu może mieć nieco więcej z tej ciąży, dotąd mógł jedynie wpatrywać się w brzuch, który jest jedynie delikatnie zaokrąglony. Cieszę się z tego strasznie!
    To badanie jest rewelka! Pewnie więszkość z Was ma to już za sobą, ja jestem po pierwszym i cała w emocjach.
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 13th 2008
     permalink
    jestesmy caly czas we dwoje i dobrze sie czujemy po pracowitym dniu
    małe cały czas sie wierci i kreci i nie daje o sobie zapomniec:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 14th 2008 zmieniony
     permalink
    widzę, że OKOLICE ŁODZI się ujawniły:) Gdzie chcecie rodzić? Ja też jestem z Łodzi :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.