Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    Aga nie bij!!!
    Pisałam z myślą o Kfiatuszku
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    Aga ja to muszę gdzieś ta cierpliwośc zakupić :cool:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeNov 17th 2008 zmieniony
     permalink
    Dziewczynki, a co z ćwiczeniem mięśni Kegla w ciąży? Wolno, nie wolno, trzeba?
    aguś jesteś jeszcze?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    melduje sie nadal w dwupaku
    byłam dzis u gina rozwarcia nie widac wiec narazie jest spokoj:wink:za 2 tygodnie kolejna wizyta
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 17th 2008 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, czy macie też albo słyszałyście o opuchniętych wargach sromowych w ciąży? Własnie dzisiaj podczas wieczornej kąpieli zauważyłam, podejrzałam lusterkiem i jestem w szoku - wszystko jakby 2 razy większe! nie boli, nie swędzi, ale taki dyskomfort jest... Mniejsze wargi dużo bardziej wystają niż zawsze a duże to już WIELKIE... co Wy na to?


    mell, myślę, że warto - naprawdę. Polecają lekarze, w skzole rodzicielstwa nas uczyli. Ja ćwiczę;
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    Ciężaróweczki, wrzuciłam opis naszego porodu w wątku "wszystko o porodzie- nasze historie". Niektórzy nie polecają czytania opisów porodów w ciąży, ale ja mam naprawdę pozytywne wspomnienia, więc to trochę taka historia "ku pokrzepieniu serc" i dla dodania odwagi.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    ja jeszcze niestety 2w1 ;) musze jeszcze poczekac pare dni bo M umowił sie tak z Mikołajkiem :P bo sobie obliczył ze jak poczeka te pare dni i popowrocie naszym do domu weznie sobie urlop to wyjdzie tego akurat 10 dni i wtedy dostanie dodatkowe pieniazki za ten urlop :D ciekawe czy mały posłucha tatuska :)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    ja własnie wróciłam ze szpitala - jednak fałszywy alarm - ktg ok - badanie polożnicze również nie wskazywało na poród - mam czekać do czwartku - a jutro jeszcze wizyta u Ginki
    ide spac pa
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    Kfiatuszku to dopingujemy Mikołaja aby pozostał w brzuchu mamy jeszcze te kilka dni :D
    Aga kurcze no ... aż dziwię się, że już Cię nie zostawili - wiesz u mnie "40" (odnośnie 40tc) już trzymają do rozwiązania. Ale może to dobrze, masz ten komfort domowych pieleszy :P
    Jutro ginka może pobudzi Julkę - śpij spokojnie!
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 18th 2008 zmieniony
     permalink
    pięknie PELASIU! gratulacje! fajnie było przeczytać:)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    jesli jest wszystko ok - to przy pierwszym dziecku nic nie robią przynajmniej do 7 dni - KTG było ok - ruchy dziecka prawidłowe - ułożenie również - żadnego rozwarcia - więc za 3 dni mam znowu pojawić się w szpitalu - a dzisiaj jeszcze ide kontrolnie do ginki - może ona podejmie inna decyzję??? Szkoda, że wizyte mamy dopiero o 19.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    Aga a liczysz ruchy małej w ciągu godz? Mówiły Ci coś położne?
  1.  permalink
    Aga- ja urodziłam tydzien po terminie. Przeciez termin z OM jest tylko umowny- więc spokojnie! U nas do szpitala przyjmują najwczesniej 10 dni po.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    Nic mi nie mówiły o liczeniu - ale jak na razie nie muszę - bo Małą czuję non stop - daje się we znaki:) nawet z liczeniem bym nie nadążyła ha ah
    Buszuje ile się tylko da :) Troche wystraszyła się odgłosów KTG - ale jak tylko przyciszyli - to dopiero nie nadążyłam wciskać guziczek :)
    A najlepiej działa jak mój mąż śpiewa piosenkę starą jak świat - a ulubioną mojego teścia "Siadła pszczółka na jabłoni...." . Wtedy zaczyna się rewolucja taneczna w brzuchu.

    SKurcze czuję cały czas - więc jak twierdzą lekarze prawidłowo - oczywiscie wieczorkiem jade na badanie - więc może od wczoraj coś się zmieni???
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    ale zaczyna sie robic ekscytujaco:))) niedlugo bedziemy podziwialy kolejne fotki nowych szkrabkow:)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    EMKAF - też na to liczę - tyle, że u mnie na razie żadnych zmian jak na razie - mała w brzuszku szaleje i ani chce wychodzić:) skurcze przepowiadające jak miałam tak mam
    Na szczęście o 20 mamy wizyte u ginki - aby już powiedziała, że są jakieś oznaki do porodu .

    A tak na marginesie to jakoś dzisiaj pusto na forum - hm chyba to przez ten mróz - albo już niektóre się rozpakowują:)

    Ciekawe jak kwiatuszek???
    --
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    Aga ja to nawet sięsmiałam z lekarzem że chyba nie urodzę a on na to że byłabym pierwsza któa jest w ciązy i nie urodziła :bigsmile:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    Maja pokazałabyś się w końcówce ciąży chociaż :P
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    Iza a co tu oglądać :bigsmile: wielka hipa :bigsmile:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    to dawaj HIPA:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    Maja hahahaa :D
    No to co, Hipa a hipkiem w brzuchu :P
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    jejku, nie mogę się doczekać kolejny maszych dzidziusiów! trzymajcie się KOŃCÓWECZKI nasze. I faktycznie - wyjścia nie ma - tak czy siak URODZICIE WKRÓTCE :)
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    Mell we wszytkich poradnikach, które czytałam piszą że wrato i należy. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie robić tego przy siusianiu, bo mocz może się cofać.
    Ciężaróweczki z topu listy - kciuki zaciśnięte :thumbup:
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    Końcóweczki się zwarły i pozostają spakowane ;)
    Pozdrawiam dziewczynki i nadal trzymam kciuki. Apropo poradników... MOże polecicie fajną książkę na okres "po porodzie" o małej dzidzi, jak sobie z nią radzić.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    Ok ja jade do szpitala juz na obserwacje - ginka mnie skierowała bo już wód ubyło i białko w moczu sie pojawiło - trzymajcie kciuki - jak coś to dam znac Izuni -pa pa
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    Agatko powodzenia Kochana - trzymam kciuki - aaaaaaa trzymaj się dzielnie - ściskam :*
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    Aga powodzenia. 3mam kciuki zeby szybko poszlo. :thumbup:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    ja jestem jeszcze ale cos czuje ze nie długo :) kregosłup mnie napierdziela na dole.. pamietam jak toz Kapselkiem było tez mnie bolało prawie cały dzien a na drugi dzien rano sie mały urodził:) oczywiscie wtedy myslalam ze kregosłup boli mnie poprostu z przeciazenia :) ohh jak mały chce wysjc dzis to oby poczekał do tej 2 az M wroci z pracy :) Kacperek zaczekał ale po 10 minutach zaczał sie niecierpliwic :D

    a wogole jak wod mogło ubyc ?? mozna tego nie zauwazyc??? aga trzymam kciuki za was :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    Kfiatuszku przecież ja miałam sączenie się wód płodowych i nie zauważyłam ...
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    to czemu pojechałas do szpitala ??:P ja nie zeby to pisac zlosliwie tylko pytam zeby czegos nie przegapic :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    Kfiatuszku czułam bóle takie @-we tylko o wiele mocniejsze, były regularne no na wkładce pojawił się różowy śluz ... Wody sączyły się przy każdorazowo oddanym siusiu a chodziłam dosłownie co 5 min.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    O tych wodach powiedział mi dopiero gin na izbie upewniając się robiąc USG.
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    ahaa :) no w sumie jak sie robi siuru to nie czuc czym sie to siuru robi :D

    a mnie dalej plecorki co jakis czas napierdzielaja ale na szczescie nie reguralnie :D
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeNov 18th 2008
     permalink
    TRZYMAM KCIUKI AGA ZA CIEBIE!!!POWODZENIA!!!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 19th 2008 zmieniony
     permalink
    UWAGA! - UWAGA! - UWAGA!
    Dziewczyny Aga już tuli Julkę w ramionach :crazy:
    Julka urodzona CC o 0.40, waży 3100g i 55cm. Ma się OK. Ja dochodzę do siebie - pozdrowienia.

    Agatko GRATULACJE dla Ciebie i Męża - zdrówka dla córci :D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Buziaczki i gratulacje dla Rodziców i Juleńki :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Gratulacje dla dumnych rodzicow :flowers: i duuuuzo zdrowka dla Julki :rainbow:
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    AAAAA!! jak zobaczylam te 22 nowe komentarze wiedzialam, ze miedzy nimi bedzie TAKA nowina!!!

    Agatko serdecznie gratuluje dzielnej mamie i jeszcze serdeczniej witam JULECZKE:)))

    ah wskakuje o stopien wyzej na liscie:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    dziewczynki wy macie niektore mlodsze dzieci- mialam przez tydzien chrzesniaka 3letniego i chodzil za mna i glaskaj Olcie co chwila:) A potem padalo pytanie: a wyjmiesz ja?? ....yyyy, po kilku takich pytaniach, wymyslilam historie: ze Olcie wymie Mikolaj po swietach ale teraz tu musi zostac bo to teraz jest jej domek...
    Jak dyplomatycznie wybrnac z takiego pytania? Czy dobrze oszukiwac Mikolajem? Jak odpowiedziec na pytanie: a jak Olcia sie TAM znalazla?? - na cale szczescie to ostatnie nie padlo...

    kolejna malusia Julcia na swiecie:)))) niesamowite...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Emkaf my mowilismy ze rodzice sie kochaja przytulaja caluja i jak juz tak mocno sie pokochaja to w brzuszku mamy rosnie dzidzius. powiedzielismy tez ze pan dr wyjmuje dziecko przez brzuch. Gaba miala 4lata jak jej tlumaczylismy :)
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Gratulacje dla Agi i buziaki dla Juleczki:flowers:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    My tłumaczyliśmy też w podobny sposób - że jak rodzice bardzo bardzo się kochają to w brzuszku mamy pojawia sie dzidziuś i pan dr ma specjalny kluczyk którym otwiera brzuch i wyjmuje dzidzi - długo moje dzieci myślały że to przez pępek pan dr wyjmuje dzidzi :shamed: Taki 3latek "przyjmie wszystko" z 5-cio latkiem już gorzej :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Aga serdecznie gratuluje Julci:clap:
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Która teraz w kolejności?
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Gratulacje dla Agi i wszystkiego dobrego!!!
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Chyba ja :bigsmile::cool:

    Pelasia 30.10.08 rozpakowana 1.11.2008
    Aga976 17.11.08 rozpakowana 19.11.2008
    Maja28 25.11.08
    Kfiatuszek 06.12.08
    Alexi0 13.12.08
    And222s 25.12.08 rozpakowana 4.11.2008
    Kako 10.01.09
    Joan 12.01.09
    Emkaf 13.01.09
    Zaneta2400 1.02.09
    Mimika 05.02.09
    Śmieszka 08.02.09
    Blanka81 15.02.09
    larkaa 16.02.09
    inka24 16.02.09
    lobuzek_80 22.02.09
    MonikaC 05.03.09
    Katy222 10.04.09
    Milena 11.04.09
    mell 25.05.09
    Jacusia 29.05.09
    Pandy1 08.06.09
    sylwunia 28.06.09
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Rozpakowane zapraszam do wpisania sie w stosowna tabelke w BAZIE WIEDZY
  2.  permalink
    Jejku- przez pępek?:shamed:
    A nie lepiej prosto i bez udziwnien powiedzieć,że mama ma specjalną dziurkę, przez którą bobas wychodzi?
    Wiadomo,że informacje nalezy dostosowac do wieku dziecka- jednak ja nie oszukiwałam w tym temacie mojego syna i oczekuje,że on tez nie bedzie mnie w żadnym innym oszukiwał....
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    ale super! GRATKI DLA AGI!!!
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Agus gratulacje ,trzymajcie sie cieplutko :swingin::swingin:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.