Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 20th 2008
     permalink
    kfiatuszek
    Norma, Mikołaj ma mało miejsca i się tylko przeciąga, nie ma mowy o kopnięciu bo nogi ma zwinięte. Pewnie będzie duży chłopczyk. Hania też na końcówce nie kopała tylko się przeciągała i kłucia tez odczuwałam dosyć mocno.
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 20th 2008
     permalink
    o kopaniu to ja wiem ale wczesniej wiecej sie buszował:P widocznie ma dosc klocuszek :D
    --
  1.  permalink
    Hej dziewczynki, kurczę proszę powiedzcie czy to normalne że mi tak rzęzi czasami w jelitach czy nie wiem już sama gdzie ale raczej właśnie we flaczkach, i często jak tak mam to wtedy dopada mnie rozwolnienie, no może nie do końca. Przepraszam, że piszę o takich rzeczach ale troche mnie to martwi, nie wiem od czego może to być czy jak coś zjem czy może od stresu który mnie nie opuszcza….
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeNov 21st 2008 zmieniony
     permalink
    Ja przeszłam szczepienie przeciw żółtaczce przed zabiegiem usunięcia migdałków, czyli jakieś 12 lat temu. To chyba już nie działa, a tu się cesarka zapowiada.

    MonikoC
    nie wiem jak twój lekarz się na to zapatruje, ale ja na twoim miejscu zrobiłabym krzywą cukrową. Moja koleżanka jest na diecie cukrzycowej dla ciężarnych i jedyne owoce jakie może jeść to grejfuty. Trochę szkoda odmawiać sobie zdrowych owocków, skoro może wcale nie musisz.

    Aneczko115a
    co do twojego wczesniejszego pytania to ja zaczęłam czuc ruchy Małego wyjatkowo wcześnie. Może to też dlatego, że zawsze miałam bardzo szczupły brzuszek, skóra bez tłuszczyku (tylko nie zazdrośćcie, bo za to gdzie indziej mam aż w nadmiarze), ale z obecnymi kopniakami te pierwsze ruchy nie miały nic wspólnego. Raczej takie plumkanie-pyrkanie :)
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    Aneczko115a postaraj sie powalczyc z tym stresem.... Nie ma sensu sie denerwowac- jakakolwiek jest Twoja sytuacja czy zrodlo stresu- to male serduszko pod Twoim duzym jest teraz najwazniejsze. Wydaje mi sie Twoje dolegliwosci maja duzo wspolnego ze stresem.
    --
  2.  permalink
    Dzięki, za wsparcie ogólnie rzecz biorąc postaram się iśc już w przyszłym tygodniu do gina.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    Maja rodzisz już? :D
    Upierdliwa jestem co ... a co mi tam :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    Kfiatuszku to pytanie tyczy się również Ciebie :D
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    nie i nie wiem kiedy to nastąpi....:cool::bigsmile:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 21st 2008 zmieniony
     permalink
    dzisiaj DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, a ja już doświadczyłam chamstwa w 3ech miesjcach! W przychodni po odibór wyników, A tam remont, pył jakis, hałas okrutny i... 14 osób do okienka!!! TO podchodze poza kolejnością, a baba na mnie z tyłu stara jakaś, a co to za podchodzenie. A inna mówi - ta pani jest w ciąży. A ona A CO TO CIĄŻA... :/ Drugie - w sklepie kupuję tylko wodę mineralną, bo mi tak zaschło w gardle, że prawie się duszę. Mam równo 95 groszy, a przede mną kolejka i ludzie pełne koszyki. To po kolejnej osobie, pytam, czy moge zapłacić, mam akurat, bo nie mogę wystać, a tylko woda. A facet jakiś - "a mnie jak boli ręka"... a ekspedientka się spojrzała i mówi, to pani jest w ciąży... to mu się chociaż chyba głupio zrobiło...
    No i teraz na koniec w drugim sklepie ja po śmietanę i ogórka a wszystkie kasy obładowane, po około 8 osób. TO idę do KASY PIERWSZEŃSTWA oznaczonej rysunkiem ciężarnej, podchodzę, wykładam te 2 rzeczy i mówię do pani która miała byc obsługiwana, ze ja podejdę bo tu jesst kasa pierwszeństwa i kolejka za długa. A ta z ryjem na mnie że nie - że się nie zgadza! i następna też! A ja mówię stanowczo TAK PROSZĘ PANI,JA PODCHODZĘ BO TU JEST KASA PIERWSZEŃSTWA. I ekspedientka pokazała im obrazek i mnie obsłuzyła. TO tyle z doświadczeń w DNIU ŻYCZLIWOŚCI.... jezu - co za społeczeństwo!

    DZIEWCZYNY NIE DAWAJMY SIĘ! Ja już postawnowiłam, ze nie będę się cackać. jak stoję to mi brzuch twardnieje i myślę o dzidzi a nie o ludziach naburmuszonych w kolejce. I NIE MUSIMY SIĘ TŁUMACZYĆ!:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    Kako to fakt nie miły dzień. Ja nawet w Biedronce podchodziłam bez kolejki i kasjerki zawsze stawały w mojej obronie
    --
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeNov 21st 2008 zmieniony
     permalink
    Mimiko
    dzwoniłam do ginka wczoraj i się go pytałam czy mam robić jakieś dodatkowe badania, bo jak coś to w poniedziałek mam wizytę i przyszłabym już z całym kompletem badań.....a on mi powiedział, ze wartość jest niewiele przekroczona.....więc na razie ograniczamy słodkie..tzn. całkiem schodzimy ze słodyczy i ponownie zrobimy badania i zobaczymy jaki wynik bedzie....jak znów taki sam......to wtedy dodatkowe badania i dieta cukrzycowa dla ciężarnych.....więc na razie słucham się jego zaleceń:smile:

    Kako
    ty faktycznie miałaś dziś dzień uprzejmości.....niestety takie jest nasze społeczeństwo.....u mnie to nawet w kościele nie ustąpią ci miejsca....wręcz przeciwnie jak tylko zobaczą, ze gdzieś jest wolne to wyścigi robią:((.....a nie wspomnę już o sklepach, marketach bo tam to już samowolka.....dlatego zawsze jeżdżę z kimś na zakupy...jak jest długa kolejka to idę sobie usiąść a osoba która jest ze mną stoi w kolejce:devil:
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    Kako współczuję - będą lepsze dni.
    Tak z życia wzięte ... wiecie jak urodziłam (minęło może 3tyg wtedy od porodu) i byłam na zakupach z mężem to kasjerka zawołała mnie z końca kolejki bo myślała, że jestem w ciąży :shamed: W pierwszej chwili było mi głupio bo ją okłamaliśmy no i wbijałam sobie jaka to ja gruba jestem i w ogóle wrrr ... Dziś się z tego śmiejemy bo ogonek do kasy był nieziemsko długi :bigsmile:
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    wiecie co, wszedzie jest to samo... ja co poniedzialek i wtorek jezdze londynskim metrem do szkoly- i uwierzcie mi- jakakolwiek narodowosc swiata - jedna na piec ustapi mi miejsca... TO NIE TYLKO POLSKA...
    czasami az mi sie smiac chce, jak widze jak Ci ludzie z namietnoscia jak nigdy pochlaniaja swoje gazety lub przysypiaja, zeby tylko nie podniesc glowy i nie zobaczyc nad soba mojego wielkiego brzuszka... Na cale szczescie sa to po 3 przystanki 3 liniami, wiec nie ma kiedy mi sie zrobic slabo, a do supermarketu stosuje ta sama metode co MonikaC i mam wszystkich gdzies...
    --
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    Fakt w supermarkietach trzeba walczyć o swoje :devil: ale co do metra to muszę powiedzieć że odkad widać że jestem w ciązy a jeżdzę dosyc często to może zdarzyło mi sie tylko ze 2 razy stać tak to ustepują....:bigsmile:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 21st 2008 zmieniony
     permalink
    maju coz to za niesamowity kraj w ktorym to mieszkasz?:)
    --
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    POLSKA :bigsmile:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    hej ja byłam wczoraj na zakupach w supermarkecie...oczywiście wszędzie długie kolejki i nikt nie wpuści, no bo z jakiej racji....:/ poszłam więc do kierowniczki, zeby zawołała kogoś do kasy z pierwszeństwem, bo nikogo nie było, a ona na to że sama mnie skasuje :) za mna załapała się jeszcze jedna ciężaróweczka :) a za nią stała kobieta taka koło 50 paru lat i że warczała, ze ona też uprzywilejowana :P bo ... ma rente....
    tak normalnie to bym pewno stała w kolejce, widząc pustkę obsługi na kasie pierwszeństwa, ale powiedziałam sobie, ze ta kasa jest właśnie dla mnie i mam prawo z tego skorzystać :)
    Musimy się nauczyć "walczyć" (wple słowo DBAĆ) o swoje i pociech interesy, być asertywnym :)
    Pozdrawiam wszystkie kobitki :)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeNov 21st 2008 zmieniony
     permalink
    Aneczko, ja przeoczyłam pierwsze bulgoty i od razu czułam delikatne bum bum...

    Póki co nie miałam takich nieprzyjemności, jak Wy. Zawsze mi ustępują miejsca w autobusie czy tramwaju...ale w innym przypadku poprosiłabym o ustąpienie. Boję się ostrego hamowania...

    Kfiatuszku, ja obstawiam 3800g u Mikołajka...

    Tym razem wyjątkowo dupą nie jestem, ale to dzięki wymaganiom warszawskich medyków ;)) Zaszczepiłam się p/żółtaczce. MIMI, jeżeli przyjęłaś wszystkie 3 dawki szczepionki (szczepionka, poprawka po miesiącu i po pół roku od pierwszej dawki), to jesteś już bezpieczna przez całe życie. Namówiłam też Męża - wziął już wszystkie 3 dawki. W Warszawie nie przeprowadzą planowanego zabiegu, jeżeli nie jesteś szczepiona (nie mówię o nagłych wypadkach!)
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    kurcze, musze sie przelamac i poprostu poprosic o swoje...
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    Emi dokładnie tak jak piszesz... :)
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    a mnie to jakos nie przeszkadza :P ja sobie moge postac w kolejce albo w autobusie :P jak jest miejsce to oczywiscie siadam ale głupio mi jak mi ktos ustepuje miejsca :D ostatno mnie chciał staruszek w sklepie przepuscic ale nie chciałam .. ja miałam cały kosz zakupow a on tylko jedno piwo wiec co bedzie czekac :P
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    kfiatuszku, mi tez było głupio, ale jak czuje, jak mi sie spina brzuszek, jak nogi bolą, to stwierdziłam, zę nie ma sensu się męczyć. Mamy taki przywilej i już.A w autobusach / tramwajach tak trzęsie, hamuję itp. - to niebezpieczne stac po prostu
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    Hej dziewczyny, a ja to jest z ta czkawka u naszych brzuszkowych mieszkancow?? po czym poznajecie ze to własnie czkawka, a nie kopniecia??
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 21st 2008
     permalink
    śmieszko czkawka to bardzo regularne puknięcie - kilkanaście w prawie równych odstępach. Na pewno poznasz:)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 21st 2008 zmieniony
     permalink
    wlasnie, bardzo rownomierne pukniecia z brzuszka ciut czesciej niz u doroslego czlowieka

    mi czasami wlasnie tez jest glupio i nie jest mi zle stac, ale jestem osoba bardzo sklonna do omdlen (nawet bez ciazy) i wole nie ryzykowac. i to hamowanie... oraz raz dostalam torba od przepychajacej sie do wysjcia kobiety:/
    --
  3.  permalink
    emkaf hmmm pamietam z mojej ciazy ze raczej w londynskim metrze to ustepowali mi miejsca...ale fakt jezdzialam nim tylko kilka razy...wiec moze mialam wyjatkowe szczescie a i tak zreszta chyba z propozycji nie korzystalam...:) dla mnie najgorsze w tym kraju bylo podejscie do ciazy mojego szefa...dziennie rano musialam zasuwac 3 km z buta zeby na 6 rano byc w agencji a pozniej wsiadalam w busa (w ktorym nie zawsze bylo wystarczajaco miejsca)i jechalam spowrotem te 3 km przejezdzajac obok mojego domu...pozniej czekalam ok 1,5 godziny na rozpoczecie pracy, a jeszcze pozniej do 17 pracowalam na stojaco...w domu bylam ok 17 30....koszmar....szef na zapytanie czy moga mnie odbierac z mojej miejscowosci powiedzial tylko ze to dobre cwiczenie dla mnie...i temat skonczony...i tak do konca 8 miesiaca...kiedy musialam juz isc na zwolnienie spowodu wysokiego cisnienia...niepowiem jeszcze dzis lezka mi sie kreci w oku jak sobie to przypomne...praca odebrala mi (prawie) cala radosc ciazy...na szczescie to wszystko juz za mna...nie zycze nikomu...naprawde nikomu:))
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeNov 22nd 2008
     permalink
    dzieki, juz wiem kiedy to czkawka.. do teraz po prostu myslalam, ze on sobie tak puka bo chce wyjsc ;)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 22nd 2008
     permalink
    dziewczyny jak dlugo bralyscie kwas foliowy? wiem ze pierwszy trymest nalezy brac a czy ktoras brala przez cala ciaze? wogole czy jest sens brac przez cala ciaze czy to moze zaszkodzic, bo ja kupilam 2 opakowania -drugie gratis- a w kazdym jest 112 tabletek:)
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeNov 22nd 2008 zmieniony
     permalink
    Witam wszystkie przyszłe mamusie:-)

    misia-ludek/Monika/25lat/15tc/termin wg USG 14.05, wg OM 18-20.05)/płeć?/ilość cykli:pierwsze starania po poronieniu/miasto:Tomaszów Mazowiecki:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeNov 22nd 2008 zmieniony
     permalink
    do *pandy1*
    Co do kwasu foliowego to dobrze jest brać conajmniej 3 miesiące przed ciążą (najlepiej podobno 6 miesięcy) i w czasie ciąży przez pierwsze 3 miesiące, bo wtedy tworzy się cewa nerwowa. Ja zaczęłam 4 miesiąc i lekarz powiedział mi, że już nie ma potrzeby brać bo i tak nic nie zmieni, więc wybiorę opakowanie do końca i już nie będę brała. Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeNov 22nd 2008 zmieniony
     permalink
    Co mam zrobić żeby suwaczek był widoczny, no i jak znaleźć dział WIKI28 bo nie widzę, a chciałabym zobaczyć listę mamuś.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeNov 22nd 2008
     permalink
    pandy1 ja kwas foliowy zaczelam brac 3,5 roku temu, z malymi przerwami. Bralam przez pierwsze 3 misiace ciąży, ale w czwartym moja ginka powiedziala ze mam niebrac folika tylko juz zestaw witamin dla kobiet w ciazy, ktory tez zawiera kw.foliowy.(niewolno brac dodatkowo) To nieprawda ze kwasu foliowego juz nietrzeba brac bo i tak nic nie zmieni, kw foliowy nalezy sie brac przez cala ciążę i okres karmienia piersia. Zreszta kazy powinien zazywac kw foliowy nawet nasi mężczyzni o kazdej porze roku :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 22nd 2008
     permalink
    wlasnie, ja rowniez zazywam przez cala ciaze; na poczatku bralam sam folik, potem po 3cim miesiacu zaczelam brac caly zestaw wit z 400 dawka folika.
    rada:brac, nie odstawiac- nie zaszkodzi a ulatwia przyswajanie innych witaminek
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 22nd 2008
     permalink
    'zazywalam przez cala ciaze'- mowi ta co jeszcze nie urodzila:D
    --
  4.  permalink
    To może mój ginek nie kazał mi już brać ze względu na to, że miałam dawkę 5mg, no i dodatkowo biorę kompleks witamin, gdzie też jest kw. foliowy. Mi powiedział, że nie ma przeciwwskazań do brania jednocześnie witamin z kw. foliowym i dodatkowego kw. foliowego (to chyba zależy od zapotrzebowania kobiety - ja urodziłam się z przepukliną oponowo-rdzeniową odcinka krzyżowego, dlatego brałam tak dużą dawkę kw. foliowego)
    Odpiszcie proszę dziewczyny na moje powyższe pytania o suwaczku i dziale wiki28.
    Buziak:-*
    --
  5.  permalink
    Co do żółtaczki i szczepień to jestem zakręcona. Czytam wasze posty, a ja mając 13 lat brałam 3 dawki szczepionki przeciw żółtaczce typu B przed zabiegiem, a 5-6 lat później poszłam oddać krew honorowo no i się okazało, że jestem nosicielem tej żółtaczki i nie wiem czy już przed szczepionką byłam nosicielem, czy za wysoka dawka szczepionki??, buu nie wiem no ale muszę z tym żyć, choć nie jeżdżę na rzadne kontrole do poradni chorób wątroby.
    Może któraś z Was ma na to wytłumaczenie, bo ja jestem w kropce:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 22nd 2008
     permalink
    ja dodam o kwasie. Odkąd mam anemię gin przykazał brać kwas foliowy 3x dzienne. Rano biorę wit. w którym sie on zawiera, a potem 2x po 5mg. Niedługo zrobię powtórkę badan morfologii i zobaczę czy coś to pomogło. Zastanawiam się czy taka duża dawka nie zaszkodzi Małemu.
    Szczepień też żadnych nie robiłam, poza obowiązkowymi w szkole. Ale to było wieki temu.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 22nd 2008
     permalink
    hehe, EMKAFKU - śmieję sie - wczułaę sie faktycznie :))) "przez całą ciążę" :) FAJNIE! - już naprawde mamy końcóweczkę
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 22nd 2008
     permalink
    misia-ludek na samej gorze na rozowym pasku masz baze wiedzy wejdz na to i tam wszystko znajdziesz:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeNov 22nd 2008 zmieniony
     permalink
    misia ludek w suwaczku przed http wpisz [img] , a na koncu [/img] moze sie uda :)
    --
    •  
      CommentAuthorJoan1977
    • CommentTimeNov 22nd 2008 zmieniony
     permalink
    ja teraz od ponad miesiącas biorę kwas foliowy tak jak katy bo działa krwiotwórczo, oprócz tego żelazo i wczoraj robiłam badania- morfologia super, gin kazał dopić opakowanie i przestać, więc mam nadzieję, że takie wyniki utrzymają się już do końca a były spore spadki. Więc myślę, że brać:)
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeNov 22nd 2008
     permalink
    W prentalu jest kwas foliowy, a bierze się go przez całą ciążę. Tez gdzieś czytałam, że ma on znaczenie również w II i III trymestrze ciąży, chociaż nie tak duże jak w pierwszym. Jeśli dobrze pamiętam, to niedobory kw. foliowego w dalszej ciąży mogą byc przyczyną niskiej wagi urodzeniowej dziecka.

    Dziewczyny a mnie męczy już od dłuższego czasu katar. Kicham, smarkam, mam uczucie ztakanego nosa, a do tego zdarzają mi się krwawienia z nosa. Czy to może byc jakiś "objaw ciążowy", czy powinnam spróbowac dostać się do laryngologa?
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 22nd 2008 zmieniony
     permalink
    misia-ludek co do suwaczka musisz wejsc w ustawienia forum i tam masz cos takiego jak sygnaturka,skopiuj kod suwaczka (musi to byg kod z [img] w to miejsce i zaznacz pod tym kwadracik "pokaz,ukryj sygnaturke" i gotowe

    dzieki dziewczyny za odpowiedz co do kwasu foliowego:) co do witamin to wszystkie bierzecie jaies ciazowe suplementy?bo mi lekarz powiedzial ze nie powinno sie brac bo za duzo to tez zle:/ juz sama nie wiem:/
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 23rd 2008
     permalink
    pandy1 jeśli masz jakieś niedobory to powinnaś barć, a jak nie, to słuchaj gina.... wg mnie i tak powinnaś brać, w końcu Dzidzia wyciąga z Ciebie co najlepsze, a Tobie zostawia resztki, które mogą być niewystarczające.
    Mimika ja też mam katar, kicham i smarkam a z domu raczej nie wychodzę. Rano dodatkowo pieką mnie śluzówki. Czytałam gdzieś, że nieżyt nosa może być objawem ciążowym. Ale jak bardzo Cię to męczy to wspomnij o tym przy kolejnej wizycie u gina.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  6.  permalink
    alexi0 - dziękuję - a na tą listę to ktoś mnie wpisze, czy sama (tylko nie wiem jak)
    adaja78, pandy1 - dziękuję za te informacje, już działa mój suwaczek:-):tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 23rd 2008
     permalink
    pandy, co do witamin, to ja przez pierwsze 2 trymestry brałam tylko kwas foliowy i magnez ( miałam skurcze łydek). Kompleksowego zestawu moja Pani dr nie kazała mi brać, bo miałam bdb wyniki kriw i powiedziała, ze niepotrzebne, zwłaszcza że wtedy jadłam tony owoców. Teraz juz powiedziala, żeby wziąć jakiś zestaw dla ciężarnych, bo już pogoda nie taka i lepiej sie wzmocnić.


    MIŁEGO DNIA WSZYSTKIM
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 23rd 2008
     permalink
    misia-ludek popros Izunie jak sie zjawi to cie wpisze bo mnie samej pomogła:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeNov 23rd 2008
     permalink
    Milej niedzieli mamuśki:boogie:
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 23rd 2008
     permalink
    milej białej niedzieli wszystkim:bigsmile:
    ja dzis jestem jakas ospała takze szykuje sie lenistwo na całego
    jeszcze tylko tydzien pracy a potem chorobowe juz biore czas szykowac sie do finiszu:wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.