Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 23rd 2008
     permalink
    a ja zaczelam chychrac:(( cos nie moze mnie ta choroba porzadnie dopasc, tylko tak lekko meczy od wtorku. dzisiaj przeplukalam gardlo Azulanem i funduje Oli niezle podskoki kaszlowe od samego rana... na cale szczescie czuje ze gardziolo sie oczyszcza.
    Macie jakies dobre sposoby na odksztuszanie w ciazy? (nacieranie rozgrzewaczami odpada)
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeNov 23rd 2008
     permalink
    Na przeziebienie proponuje herbatke z lipy, napewno nie zaszkodzi :wink:
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeNov 23rd 2008
     permalink
    Na przeziębienie jest dobry PRENALEN w syropku :) Polecił mi to mój gin :)
    Wiecej na stronie www.prenalen.pl
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 23rd 2008
     permalink
    moja babcia zawsze mowi ze najlepsze jest cieple mleko z miodem i maslem i czosnkiem a na kaszel syrop z cebuli(nawet nie jest taki strasznie niedobry:D)
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeNov 23rd 2008
     permalink
    Opisałam się jak głupia coś wcisnęłam i mi zniknęło!
    Postaram się wyłapać wszystkie wątki ;)
    Zażywam feminatal
    Na kaszel syrop z cebuli (drobno skroić, zasypać cukrem, odczekać chwilę) mleczko ciepłe z miodkiem i czosnkiem, chlebek z masełkiem i czosnkiem (uwielbiam ;)
    WALCZYĆ O SWOJE Z CHAMSTWEM tym bardziej jeżeli chodzi o dobro dzidzi
    U mnie bulgotanie w brzuszku i to na pewno jedynie wywołane trawieniem. Czekam ciągle na więcej ;)
    Pozdrawiam gorąco dziewczynki
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 23rd 2008
     permalink
    co do syropu z cebuli to zostawic trzeba na noc zeby zdazyla puscic soki:)
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeNov 23rd 2008
     permalink
    ja zwykle potrzebuję lekarstwa od ręki. Sok zaczyna puszczać od razu i po troszku wypijam łyżeczką. Do rana to zwykle mi już przechodzi. Każdy po swojemy, a wszystkie metody dobre.
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeNov 23rd 2008
     permalink
    Katy dziekuję za odpowiedź!
    Jakby któraś z was miała jakies doświadczenia w zwalczaniu ciążowego nieżytu nosa, to będę wdzięczna za info :*
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 23rd 2008
     permalink
    mi teraz pomagaja olejki inhalacyjne typu Olbas lub Vick. Stawiam sobie parujaca miseczke przy lozku przed zasnieciem, a w ciagu dnia (ok 2-3 razy) robie sobie delikatne inhalacje- katar przeszedl:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    No wiecie dla "leniuszków" i takich co nie tolerują zapachu robiącego się soku z cebuli jest do kupienia gotowy w aptece... Mi przy strasznym kaszlu sprawdzały sie jeszcze 2 syropy - prawoślazowy i "pini", przy bólu gardła dropsy Tantum Verde, zaś na katar podpalałam na łyżeczce krople żołądkowe i wdychałam te opary, z kropli używałam dziecięcego Otriwinu lub nasivinu - zależy co było w domu.
    W aptece są herbaty ziołowe które można pic w ciąży i w okresie karmienia właśnie na kaszel i na przeziębienia - działają super tylko że niestety nie pamiętam nazwy :(
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    Hello!
    Odliczyć się kolejna :P
    Jak samopoczucie? Maja, Kfiatuszku, Alexi ... :D
    •  
      CommentAuthorJoan1977
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    Emkaf na odksztuszanie dobry jest napar z majeranku:)

    Dziewczyny mam pytanie, od czasu do czasu moje małe wykonuje takie gwałtowne ruchy, najpierw się przeciąga a później takie sekundowe jakby drżenie jego ciałka czuję, jakoś trochę mnie to martwi no i dupa jestem bo zapomniałam o tym ginkowi powiedzieć. Czy czujecie czasem też coś takiego? Tak naprawdę trudno to opisać, może to moje przewrażliwienie a to poprostu takie odruchy u malucha?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    Joan1977: a to poprostu takie odruchy u malucha
    tak mi sie wydaje :) Jak Niuni się rodzi też ma takie odruchy
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    Joan1977 ja mam to samo- nazywam to 'ptaszkiem w sieci'- takie szamotanie:) glupie stwierdzenie, ale jakos tak mi sie kojarzy. Mam to juz od dluzeszego czasu, sprawdzalismy na usg czy pepowinka nigdzie sie nie okreca-wsio jest ok. Nie mam pojecia co to dziecie wtedy robi, ale chyba normalne jezeli tak sie zachowuje.

    AND syrop prawoslazowy stoi w apteczce i balam sie go uzyc:)) dzieki wielkie za podpowiedz. Dzisiaj i tak ide do lekarza na 9.30.
    --
    •  
      CommentAuthorJoan1977
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    oj dziewczynki, już się naczytałam o niedotlenieniu itp...

    Właśnie Emi dokładnie tak jak piszesz, mi się kojarzy z rybką w sieci:) no ale już taki nasz urok, przejmujemy się na zapas:(
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    ja po KTG :bigsmile: ale moj synek coś nie chce wyjść :confused:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    Maja zostaw chłopaka ma jeszcze dzień na zastanowienie się, potem możesz go "wypędzać" :D
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    jak on bedzie taki uparty jak tatuś to mnie wiosna zastanie :bigsmile:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    Maja spoko nie martw się, tylko słonice chodzą w ciąży 2 lata :tooth:
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    buuu:(( infekcja klatki piersiowej i Erytromycyna - brala ktoras z was?
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 24th 2008 zmieniony
     permalink
    czy syrop prawosladowy dziala wykrztusnie czy bardziej blokujaco na suchy kaszel?

    - juz wyczytalam- blokujaco na uporczywy suchy kaszel
    --
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    Moja niuńka też często tak dziwnie się rusza, dokładnie jak to nazwałyście jak ptaszek czy rybka w sieci, dziwne uczucie :)
    a do przeziębień ja też polecam syrop z cebuli (tylko ja zamiast cukru dodaję miodu), z tym że jak go piję, to mąż nie pozwala mi się zbliżyć do siebie :D
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    Emkaf ja mam ten i podaję teraz Szymkowi :P



    Wskazany głównie w przypadku bólu gardła i krtani, w tzw. „suchym kaszlu”, chrypce, anginie, bronchicie, nieżycie oskrzeli i przełyku. Przy zalegającej wydzielinie oskrzelowej ułatwia jej upłynnienie i odkrztuszanie.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    A Erytromycyna to czasem nie antybiotyk?
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    no niestety, to antybiotyk...
    na ampicyline, penicyline jestem uczulona, po erytromycynie kiedys wymiotowalam- lekarka zalamala rece, bo nic juz bezpiecznego w ciazy nie zostalo, ale postwila na lepsza Erytromycyne
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    Emkaf lekarka wie co robi, będzie dobrze! Szybciutko zdrówko powróci zobaczysz. No niestety i tak się zdarza, że choroba wypadnie będąc w ciąży - głowa do góry :D
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 24th 2008 zmieniony
     permalink
    MIMIKA, co do ciążowego nieżytu nosa , to przeszłam przez piekielny! To była klęska! Prawie nie mogłam oddychać! Wypróbowałam wszystko, co było można, nawet w desperacji sok z cytryny wcisnęłam do nosa i myślałam ze zwariurję, tak mnie wyszczypało. I dupa - nic. Trwało to jakieś chyba 10 dni... w końcu niewsypana, zdesperowana, kupiłam THYMAZEN krople - nibvy nie można w ciąży, ale wiedziałam, że pomoże... Byłam na skraju wytrzymałości - naprawdę! I wkropliłam po 2 krople i...OD RAZU MINĘŁO - ściągnęło naczynia czy coś. Odeszło na dobre. Więc moze jeśli to naprawdę nie do zniesienia to lepiej spytac lekarza, czy tak jednorazowo można ten thymazen wcisnąć...

    *** u mnie ten katar miał miejsce w 18-19tygodniu ciąży
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeNov 24th 2008 zmieniony
     permalink
    Co do kwasu foliowego, to biorę go nadal - mój gin powiedział, że pomaga w wiązaniu żelaza a długi czas problem miałam z hemoglobina...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    mnie ciazowy zatkany nos ominal, za to do bialej goraczki doprowadzaly mnie zatkane uszy:/
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    Mnie w ciąży strasznie "mordowała" zgaga ...
    Jak tylko urodziłam to jak ręką odjął ;D
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    melduje sie wieczorkiem
    malenstwo sie wierci i rozpycha ale dalej pozostaje na swoim miejscu:wink:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    WItam Was serdecznie - już jestesmy od wczoraj w domku :) czuję się ok - Juleńka klimatyzuje się do nowego miejsca - jedyne co mnie martwi to słaby pokarm w piersiach i mała nie chce za bardzo ssać - jak ją przystawiam to usypia i po zawodach -więc zmuszona jestem ją dokarmiać - mam nadzieje że laktacja się rozwinie.

    Dziękuję Wam wszystkim za miłe słowa i gratulacje - a szczególnie Izuni za "donoszenie" wiadomości.

    Jak bede miała chwilke dłuższą opiszę coś więcej - teraz muszę przywyknąc do nowej sytuacji bycia MAMĄ:)

    Ściskam i życzę szybkiego rozpakowywania następnym w kolejce:)
    --
    •  
      CommentAuthorJoan1977
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    powodzenia aga, trzymam kciuki za mleczko, oby wkrótce było go jak w jeziorku:)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    Aga super, że już w domku :D
    Powodzenia!
    P.S. Zmień suwaka jak znajdziesz chwilkę :P
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    Aga trzymam kciuki za laktacje...na pewno się rozwinie:))

    a ja jestem po wizycie u lekarza…..z małą wszystko ok…pięknie się rozwija…waży już 816 gram….ale nie wiem jaka jest długa..bo lekarz zapomniał jej zmierzyć:((…no i przytyłam 4kg w 4 tygodnie:((……zapisana mam dietę - mam jeść 5 posiłków dziennie w małych ilosciach…ograniczyć wszelakie cukry…jeść dużo błonnika i węglowodanów:)) - a to ze wzgledu na podwyższoną glukozę po teście obciążeniowym
    Troche się o maleńka martwiłam…bo jej aktywność w brzuszku zmalała przez ostatnie 2 dni…ale ginek powiedział, ze jeśli czuję ok 5 ruchów na dzień to jest ok…serduszko pięknie bije….nawet lekarz z moim mężem przyłapali ją na ziewaniu…….ja niestety tego nie widziałam….ale za to widziałam pierwszy raz jej buźkę…..i jest przesłodka:)))……taka moja mala królewna:))
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    Dzięki Dziewczyny za porady antykatarkowe!
    Joan1977
    dobrze, że napisałaś o tych ruchach, bo ja szczerze mówiąc też sie nimi niepokoiłam.
    •  
      CommentAuthorJoan1977
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    kurcze takie my baby:) wszystkie się martwimy zamiast popytać, pogadać:)
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 24th 2008 zmieniony
     permalink
    ok, to teraz ja rzuce moje pytanie: macie ciut przyciemniona skore wokol rozciagnietego pepka? fakt ze moj guziczek troche wystaje- ale nigdy przepisowej dziurki nie mialam, do tego zauwazylam ze skora ma ciut inny kolor
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeNov 24th 2008
     permalink
    Emkaf, ja nie tylko ze mam inny kolor skory wokol pępka ale sam pepek mam fioletowy, a do tego ostatnio zaczal wystawac i robi sie czerwony w wyniku podraznienia przez ubrania.. zawsze wiedzialam, ze mam supel unerwiony pepek, ale teraz robi sie to trudne do zniesienia :(
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    smieszka z nieba mi spadlas!!!- juz o moim zasinieniu samego pepka balam sie juz pisac:), a to ze kiedys wszystkich wujkow,styjkow i kuzynow ktorzy kiedys mnie dowcipnie dzgali palcem w pepek myslalam, ze pozabijam- mega unerwiony:)

    Mam problem z tym moim antybiotykliem. Kiedys wymiotowalam jak kot od Erytromycyny, ale teraz lekarka musiala mi ja przypisac. W nocy zaczelo mi byc strasznie niedobrze… ominelam jedna dawke i zastanawiam sie co robic dalej.
    Czy zmniejszyc z konskiej dawki 1000mg w ciagu doby (4x 250mg) do np 750mg czy wogole nie brac i w czwartek wziac recepte na Penicyline (od ktorej kiedys prawdopodobnie mialam w dziecinstwie wysypke).
    Moze ktos sie na tym zna…?
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeNov 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Witajcie dziewczyny.
    Ja już nie mogę się doczekać ruchów mojej Kruszynki, ale muszę poczekać jeszcze z 4 tygodnie conajmniej, może już w święta poczuję, byłby wspaniały prezent:-) Większość z Was widzę, że już niedługo zobaczy swoje dzieciątka na świecie, więc u Was to nie ruchy tylko kopniaczki są:-)
    Mnie też męczy katarek i niestety od smarkania wyskoczyły mi zimna w nosie i pod nosem, no ale już powoli mija i katar i zimna. Tylko ostatnio codziennie boli mnie głowa (kładę się i budzę z bólem głowy). A czasem czuję, że mam powiększone węzły chłonne szyi.
    izunia proszę dopisz mnie do listy przyszłych mamuś, bo niestety nie wiem jak to zrobić. Buziaki
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    Emfaf jesli juz zostal poruszony ten temat to moge sie przyznac, ze na jednym USG to prawie zemdlalam, bo ginka na sile probowala znlezc serduszko Kropka, ktore wlasnie ukrylo sie pod moim pepkiem i tak mi cisnienie skoczylo, ze sie slabo poczulam ;) Zastanawiam sie co zrobic z tym fantem podczas porodu, bo jak beda mnie chcieli podlaczac pod KTG to moze byc problem. Wymyslilam sobie, ze zakleje to miejsce, ale byc moze uda mi sie zakwalifikowac na porod w wodzie i wtedy to moze sie okazac troche skaplikowane ;)

    Misia-ludek kup sobie masc majerankowa do smarowania nosa (taka bedziesz tez potrzebowala dla swojego maluszka pozniej). Jest bardzo tania a moze przyniesc ulge. No i zycze zebys niedlugo poczula tego motylka w brzuchu! :)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    Misia-ludek zrobione :D
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    oj, pępek wrażliwy, faktycznie. Nie pozwalam mężowi dotykać - tylko dookoła:) Ciut ciemniejszy mi sie zrobił, ale nie siny tylko taki jakby wokoło bardziej opalony... i płaściutki:)
    ***
    Wczoraj wizyta u pani dr. Troszkę skraca się szyjka, ale w ramach normy :) Wszystko ok, przytyło mi się tylko 1,5 kg od ostatniej wizyty 3 tyg temu:) Pani dr jak obejrzała ois usg, to potwierdziła, że duża i długonoga dzidzia. Będziemy jeszcze przed świetami ją podglądać na usg czy nie jest BAAAARDZO DUUŻA i potem 22.12 wizyta i omówimy poród. Pani dr powiedziała, ze powinnam Małgosię donosić do terminu:) OBY! Wiec – odpukać – wszystko na dobrej drodze.

    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    MonikaC Kako, cieszę się, że dzidzie rosną zdrowo :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    Kfiatuszku a Ty się wczoraj odzywałaś? Jak ma która chęci nakopać mi w doopę za upierdliwość proszę bardzo :P
    Ktoś musi tu pilnować porządku co by inne nie trzymały się swojej kolejki z listy hahhaaa :DDD
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    Co do pępka ... mnie bardzo szybko się rozwiązał jak to mawiał mój M, skóra wokół była ciemno brązowo i faktycznie to miejsce stało się bardzo wrażliwe. Po porodzie już nie odzyskałam pierwotnego stanu pępka, ale w ogóle to jest :D
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    nie odzywałam sie wczoraj :P Trzeba was troszke na przerzymanie wziasc :D a co :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    Kfiatek a tak sie balas ze nie doczekasz koncowki... ciekawe cz nie przenosisz (czego ci nie zycze oczywiscie!!)
    kiedy kolejna wizyta u gina?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    O Ty ... :P
    Zapomniałam pogratulować donoszonej ciąży :D Możesz rodzić a nie rodzisz hahaha :P
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.