Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Misia ludek mamy podobne terminy porodu :-) fajnie.
    A co do pępuszków to mój wygląda jeszcze normalnie :-)
  2.  permalink
    A i w czwartek idę do gina, do innego niż zawsze, i sama nie wiem czy pokazać mu karte ciąży który prowadził mi ten poprzedni czy nie, co myślicie?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    Aneczka a czemu zmieniasz gina?
  3.  permalink
    czemu? Bo ten mój mnie wkurza, ostatnio zapytał sie mnie tak, "mierzy sobie pani ciśnienie w domu?" ja mówię że nie no i on mie też nie zmierzył, po czym badanie mojej psiuty trwało włożył i wyjął, po czym zrobił mi usg Nt wyszło mu 2,8 i praktycznie nic nie powiedział tylko że wyśle mnie na dodatkowe badania żeby nie miec wątpliwości. ale nic nie powiedział więcej :-( a złamka
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    Aneczka nie denerwuj się ... Faktycznie jakiś cymbał z tego lekarza. Decyzja o zmianie gina prawidłowa. Co do karty ciąży ... no ja bym powiedziała nowemu lekarzowi prawdę. Powiedz mu jakie masz obawy i czego oczekujesz. A powiedz do tej pory chodziłaś prywatnie czy państwowo?
  4.  permalink
    Prywatnie, i teraz tez idę prywatnie :-(
    Nie mogę teraz mi się przypomniała ta ostatnia wizyta u tego lekarza i tak strasznie było :-( no nie mogę. Gorzej, będzie jak sie okaże że się nie mylił, nie wiem sama juz co myśleć dokładnie od jego pomiaru za półtora dnia byłam na tym pranetalnym badaniu ( USG - niby lepsze i lepszy specjalista) i jemu wyszło 1,6 Nt ale jak jest bądź było to nie wiem. Bo nie wiem jak to możliwe aby lekarz mógł się pomylić, chodź ten drugi co mi robił USG powiedział że dziecko mogło byc przyklejone do owodni i wtedy to jest wręcz niemozliwe do odróżnienia, ale ja już nie wiem co myśleć. Jedno co mnie nie opuszcza to ogromny strach.
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    Izunia:tongue:

    AniuM juz nie mam wizyty :P ostatnio mnie zbadał powiedział ze rozwarcie jest i wogole i ze moze byc w kazdej chwili i wypisał mi skierowanie do szpitala jakby sie cos dziac zaczeło i powiedział do zobaczenia w szpitalu :P i w sumie nie wiem co mam robic dalej :D
    --
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    fajnie, ze piszecie o pępuszku...bo ja zaczynałam się martwić, ze z moim cos nie tak...bo faktycznie jakis taki ciemniejszy się zrobił...ale widze, ze to normalny objaw w ciąży:))
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    Z tym pępkiem to mi ulżyło, już myślałam, że to ze mną jest coś nie tak, bo mąż z radości, że ten pępek taki "śmieszny" jest ciągle mi go miźia, a mnie to doprowadza do szału, kiedyś nie był taki unerwiony...ale teraz już wszystko jasne :D
    --
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    a ja dziś mam termin i nic mały ani mysli wychodzić :cool::angry:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    Maja jeszcze dzień się nie skończył - więc nie mów hop :DDD
    kfiatuszek: i w sumie nie wiem co mam robic dalej :D

    jak to co RODZIĆ :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    Kfiatek a co ile na ktg chodzisz?
    u nas z reguly przed samym terminem jeszcze na wizyte zapraszaja tyle ze nie slyszalam zeby w naszym szpitalu funkcjonowalo cos takiego jak skierowanie :|
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    ja na KTG co drugi dzień idę jutro i w piątek i jak nic to 01.12 do szpitala :cry:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    maja w końcu musisz urodzić :) a że maleństwu się nie spieszy....
    ja nigdy nie leżałam w szpitalu, denerwuję się przed pobytem w nim chociaż mam jeszcze trochę czasu :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeNov 25th 2008 zmieniony
     permalink
    smieszko48 dziękuję przyda się, dobry jest też krem dermosan tłusty bo strupki mi się zrobiły po 3 dniach i ogromną ulgę przyniósł.
    Izunia79 bardzo bardzo dziękuję, tylko mały chochlik się wkradł nie 13.04 tylko 14.05:wink:
    --
  5.  permalink
    aneczka115a - bardzo fajnie, będziemy mieć podobne odczucia w podobnym czasie, no i rodzimy w przepięknym miesiącu, ja sama urodziłam się w maju. Moja mama miała ze mną termin na 12.05 a ja urodziłam się 6.05. Ja mam termin gdzieś na 14.05, a ciekawe kiedy się urodzi Kruszynka:-)
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    no ja wlasnie nie chodze na ktg bo nikt mi nic o tym nie mowił i własnie nie wiem czy sie wybrac czy nie .. w sumie mały sie rusza to chyba wszytsko w porzadku .. sama nie wiem ...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    Misia-ludek poprawione - upss wybacz :shamed:
    Kfiatuszku to aż dziwne, że nie mówili Ci o KTG, ale wiesz może myśleli, że z drugą ciążą to wiesz ... Ja bym poszła na Twoim miejscu dla spokoju ducha :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    Maja przecież nie jesteś chora i kierują Cię tylko po to abyś urodziła synka :P
    Może Marceli się rozmyśli i oszczędzi czekania w łóżku szpitalnym :D
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    Wiem ale ja nie lubię szpitali i tak leżeć i czekać :devil:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    dziewczyny, czy któras moze polecić dobre laboratorium do zrobienia posiewu i antybiogramu z szyjki W ŁODZI ?
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    U mnie z pępuszkiem jest ta sama historia. Tyle, że ja sie tak przestraszyłam, że pokazywałam go gince i ona mnie uspokoiła.
    A z katarem ... Wybrałam się dzisiaj do apteki po ten olejek od inhalacji Olbas, a famaceutka powiedział, że nie wolno go stosowac w ciąży. Sprzedała mi za to aerozol Euphorbium (homeopatia). Dam znać, czy pomaga!
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 25th 2008 zmieniony
     permalink
    no ja sie chyba w czwartek wybiore :D tylko zupełnie nie orientuje sie gdzie mam isc ... czy na izbe przyjec czy tam gdzie robia usg czy do gory tam gdzie pielegniarki robia ktg kobitkom lezacym na oddziale.. nie wiem nie przypominam sobie czy widzialam jakas dziewczyne po normalnemu ubrana co by na ktg przyszła :) w sensie nie w pizamie :D tam chyba nie trzeba zadnego skierowania nie ?? jak to u was jest ??
    --
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    kfiatuszek u mnie to jak się nie było zapisanym a chce sie mieć ktg bo cos niepokoi mame i izba przyjęć... a na zapisy robia w przychodni :wink:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    no to najwyzej posciemniam troche ze mały sie mało rusza to moze nawet usg zrobia :D
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    Ale tu u Was gorąca atmosfera oczekiwania :bigsmile: Wszystkim finiszującym życzę szybkiego i lekkiego porodu. Trzymajcie się dziewczyny :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeNov 26th 2008
     permalink
    Mnie sie ta atmosfera zdecydowanie udziela i choc na siweta to pewnie nie bede jeszcze miala swojego Kropka to jest jakbym przezywala Boze Narodzenie dwa razy w tym roku w grudniu i styczniu (lub lutym ;).
    -- smieszka
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 26th 2008
     permalink
    No ja tez podpatruję która się rozpakowuje, a tu cisza, chyba przed falą porodów haha:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 26th 2008
     permalink
    ja nadal w dwupaku :wink:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeNov 26th 2008
     permalink
    ale tu cisza dzis gdzie te wszystkie przyszłe mamuski sie podzialy??:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeNov 26th 2008
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie. Jestem w 14-tym tygodniu ciąży. Wizytę u gina dopiero 11.12.08. Nadal mam mdłości i wymioty, jakby bardziej nasilone. Czy to normalne? Nie mogę patrzeć na wędlinę i owoce, zaraz mam mdłości . Najbardziej martwi to mojego M. Jak się, źle czuję odechciewa m sie wszystkiego. :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    nie martw się Sylwuniu, to normalne. Ja miałam mdłości do końca 3 miesiąca, a np moja koleżanka aż do końca 4. Każda kobieta jest inna i u każdej ciąża przebiega inaczej :))) Dużo zdrówka i oby te mdłości jak najszybciej Cię opuściły.
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    U mnie mdłości skończyły się równo z 12tc, ale wiem że mogą dokuczać nawet całą ciążę.

    To chyba rzeczywiście cisza ptrzed burzą. Jak się już zacznie z tymi porodami to na całego:jumping:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    Sylwuniu w pierwszej ciazy mdlosci minely ok 30tc ale wymiotowalam do dnia porodu wlacznie. w drugiej ciazy przestalam pawiowac ok 26tc
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    Z tymi mdlosciami jest naprawde roznie...
    Moja kolezanka wymiotowala cala ciaze, nawet przed samym porodem na porodowce jeszcze...
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    a ja wymiotowała tylko raz w 1 trymestrze bo wzięłam jakieś zioła i popiłam mlekiem:) trochę mnie muliło - ale to bardziej sennośc była niż mdłości. Więc faktycznie - każda ma inaczej
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    ja rowniez mialam mdlosci do 12tg i potem przeszlo jak reka odjal...
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    a ja nastawiłam sie na wymioty i czekalam i nic ani razu, mdlosci byly ale pawików nie hehe, skonczyly sie wzraz z II trymestrem.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    Mnie mdłości męczyły do 20tc (tak jakoś), zwymiotować zdarzyło mi się 2x ... Było czasem ciężko, ale jakoś szybko minęło :D
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    Ja tez nei wiem co to wymioty, a na mdlosci herbatka imbirowa skutkowala.
    -- smieszka
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    ja mdłości miałam do 14 tygodnia i to były mdłosci całodniowe......po 14tc skonczyly się...ale wróciły ok 15tc i jak na razie od 16tc ich nie mam:bigsmile:...co do wymiotów to zdarzyły mi się ok 10tc...trwały ok 2 tygodni i zawsze o 7 rano....nawet jak spałam to potrafily mnie obudzić i wtedy pędem do toalety......ale bynajmniej się nie martwiłam, bo wiedziałam że to typowy objaw ciąży i że dziecko rosnie:bigsmile:
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    no ja wogóle wymitów to nie doświadczyłam, mdłości to takie lekkie moze trwały pare dni, raczej na samym początku to miałam brak apetytu....a jak już był to tylko na kwaśne, słone, pikantne....niby na chłopca wg przesądów......a u mnie dziewczynka będzie :P
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 27th 2008 zmieniony
     permalink
    Mnie mdłości męczyły prawie do końca 30tyg i to tylko wieczorkiem...
    Maja a jak się czujesz ? Pamiętam że mój syn też się nie spieszył jeszcze sobie 10 dni posiedział :)) a jak sięw końcu urodził to ważył 4300g :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    Dzieki Magg dobrze ale tego się obawiam że by nie był koloskiem bo jak ja go urodzę :shocked: najgorsze to czekanie no i jak do niedzieli nie urodzę to w poniedziałek do szpitala:angry:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    To jest aktualna lista? Nikt tu na świat nie przyszedł w międzyczasie? ;)

    Pelasia 30.10.08 rozpakowana 1.11.2008
    Aga976 17.11.08 rozpakowana 19.11.2008
    Maja28 25.11.08
    Kfiatuszek 06.12.08
    Alexi0 13.12.08
    And222s 25.12.08 rozpakowana 4.11.2008
    Kako 10.01.09
    Joan 12.01.09
    Emkaf 13.01.09
    Zaneta2400 1.02.09
    Mimika 05.02.09
    Śmieszka 08.02.09
    Blanka81 15.02.09
    larkaa 16.02.09
    inka24 16.02.09
    lobuzek_80 22.02.09
    MonikaC 05.03.09
    Katy222 10.04.09
    Milena 11.04.09
    mell 25.05.09
    Jacusia 29.05.09
    Pandy1 08.06.09
    sylwunia 28.06.09

    A może by tak płeć dziecka dopisać do tej listy? Co wy na to?
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    lista się przesuwa i ja razem z nią up up do góry :) jeszcze jestem daleko i dobrze mi z tym stanem jak na razie. Wyczekuję ruchów dzidzi z niecierpliwością i rozkoszuje się moją ciążą ile mogę. :smile:
    Dziewczynki kiedy miałyście pierwsze ruchy? Który tydzień?
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    czeka mnie konflikt serologiczny, więc muszę o tym poczytać
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    Pelasia 30.10.08 rozpakowana 1.11.2008
    Aga976 17.11.08 rozpakowana 19.11.2008
    Maja28 25.11.08
    Kfiatuszek 06.12.08
    Alexi0 13.12.08
    And222s 25.12.08 rozpakowana 4.11.2008
    Kako 10.01.09
    Joan 12.01.09
    Emkaf 13.01.09
    Zaneta2400 1.02.09
    Mimika 05.02.09
    Śmieszka 08.02.09
    Blanka81 15.02.09
    larkaa 16.02.09
    inka24 16.02.09
    lobuzek_80 22.02.09
    MonikaC 05.03.09
    Katy222 10.04.09
    Milena 11.04.09
    mell 25.05.09
    Jacusia 01.06.09
    Pandy1 08.06.09
    sylwunia 28.06.09

    Moja prawidlowa data porodu jest 1.6.09...
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    Kobitki, bylam dzisiaj u ginka, wsio jest ok, i........... prawdopodobnie bedzie coreczka, ide znow za 3 tygodnie zobaczymy czy sie potwierdzi... :wink:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 27th 2008
     permalink
    Ja miałam cesarkę ...:wink: Wiem że to czekanie jest najgorsze czujesz się ogromna i już by się chcialo lobuziaka przytulić ech..
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.