Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Milena pozdrowienia i buziaki od Pietruszki:)
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 30th 2008
     permalink
    Izunia nie pomogł ;)

    ciacho nie wiem ale chyba tak skoro jakies 2 tygodnie temu miałam juz rozwarcie :D

    mial byc wczesniej ;) moze jeszcze bedzie :D
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 30th 2008
     permalink
    Dziekuje za pozdrowienia - w wolniejszej chwili coś wstawię:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 30th 2008
     permalink
    Kfiatuszku hahaha :P
    Mikołaj sam zadecyduje i tyle - nie ma bata na niego :DDD
    Aga witaj mamuśko - co u Was?
  2.  permalink
    Mikołaj jaki twardziel-rodzice go wyganiaja a on i tak nie wychodzi hihihi
    a z tym rozwarciem to ja juz nie wiem jak jest ,ja długo przed porodem chybaz e 2 mce przed juz miałam rozwarcie a czop nie wyszedł-albo ja go nie zauwazylam bo przeciez jak odeszły mi wody to juz go musiało tam nie byc-aj nie wiem sama
    trzymaj sie kfiatuszku i tyle
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeNov 30th 2008
     permalink
    ciasteczko przez Ciebie muszę iść do sklepu po ciastka (bo mi się zachciało :shamed:)

    ciekawe co tam u majki.
    Kwiatuszku relaksik (czy to teraz możliwe?):wink:
    --
  3.  permalink
    mell hhihihiihihi a idz zjedz sobie hihihi ja jestem ciasteczkowa głodzilla
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 30th 2008
     permalink
    No i bo to tak jakoś dziwnie bywa - z Weronika nastawiłam się na wcześniaka rozwarcie od 4m i co? i dupa - AniaM mi wykrakała że to będzie "przenoszony wcześniak" :) A z Tosią w środę zero rozwarcia, zero zwiastunów porodu i nic nie zapowiadało że urodzi się wcześniej a niecały tydzień później urodziła się Glizdeczka
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeNov 30th 2008
     permalink
    And a wogole jak Ty sie czulas tego dnia? wiesz co spowodowalo ten przedwczesny porod?
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeNov 30th 2008
     permalink
    And dostała skurczy, jeśli dobrze pamiętam opisy. Ale w sumie na co trzeba zwracać uwagę? Ja jestem teraz w 31tc i parę dni temu na kilka minut chwyciły mnie bóle @owe, ale przeszło i jest ok. Cały czas jestem na nospie (2x1).
    Dziewczyny proponuję, żeby na listę wpisywać termin kalendarzowy, bo termin wg usg z reguły przy każdym badaniu wypada trochę inaczej.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    Kfiatuszku o ile pamietam to ktoras z dziewczyn (nie weim czy nie Vall) chodzila dlugo z rozwarciem 5czy 6 cm i na dodatek 2tyg przenosila. oby u ciebie poszlo jak najblizej terminu... no chyba ze Mikolajek chce uparcie 1 prezent a nie 3 dostawac kiedys w zyciu :wink:
  4.  permalink
    Witam poniedziałkowo. Mam pytanko
    Dziewczyny przez ponad tydzień zdażały mi się takie lekkie skurcze w dole brzucha, które trwały kilka sekund i przechodziło. Skurcze te miałam czasem kilka razy w ciągu dnia.
    Co kogoś pytam to mówi, że to może być rozciągająca się macica, bo Kruszynka teraz intensywniej rośnie.
    Skurczy nie miałam przez prawie 2 dni po basenie (basen jakby rozluźnił i zrelaksował ciało)
    Skurcze pojawiają się zazwyczaj jak zbyt długo siedzę (na wykładach lub jadę w autobusie, czasem gdy leżę na plecach). Dajcie znać czy też tak miałyście.
    Buziaki
    --
  5.  permalink
    Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno dziewczynki rodzą się kilka dni przed terminem, a chłopcy często po terminie. Moja mama urodziła mnie 6 dni przed terminem, a mojego brata 12 dni po terminie (uparciuch z niego, nie chciał wyjść, bo nawet rodziła go 16 godzin - ale wtedy akurat był mecz Polska-Monako i lekarzom się nie spieszyło)
    --
  6.  permalink
    Jeśli ma być termin kalendarzowy, to już się poprawiam:-):bigsmile:

    Pelasia 30.10.08 rozpakowana 1.11.2008
    Aga976 17.11.08 rozpakowana 19.11.2008
    Maja28 25.11.08
    Kfiatuszek 06.12.08/CHŁOPIEC/
    Alexi0 13.12.08 /DZIEWCZYNKA?/
    And222s 25.12.08 rozpakowana 4.11.2008
    Kako 10.01.09 / DZIEWCZYNKA /
    Joan 12.01.09/CHŁOPIEC/
    Emkaf 13.01.09/ DZIEWCZYNKA/
    Zaneta2400 1.02.09
    Mimika 05.02.09 /CHŁOPIEC/
    Śmieszka 08.02.09 /CHŁOPIEC/
    anafra 14.02.09 /CHŁOPIEC/
    Blanka81 15.02.09
    larkaa 16.02.09 /DZIEWCZYNKA/
    inka24 16.02.09
    lobuzek_80 22.02.09
    MonikaC 05.03.09/DZIEWCZYNKA/
    Katy222 10.04.09 /CHŁOPIEC/
    Milena 11.04.09
    adaja78 13.04.2009
    misia-ludek 19.05.2009,
    mell 25.05.09
    Jacusia 01.06.09 / DZIEWCZYNKA ? /
    Pandy1 08.06.09
    sylwunia 28.06.09
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    Mimi teraz nie były takie typowe skurcze :/ Pytasz na co zwracać uwagę - chyba nikt nie powie jednoznacznie. Wiadomo ze jak zaczną sączyć sie wody to już "na pewno" niuni chce wyłazić.
    Z najstarszą bolał mnie kręgosłup - byłam w górach połaziłam a w nocy zaczął mi pulsować i "wyginać" się dolny odcinek kręgosłupa (potem i powiedziano że to bóle krzyżowe) Z Kubusiem poszłam spać nad ranem (święta) a o 7 poczułam mokro w łóżku (myślałam ze się zsiusiałam :shamed:) dopiero po jakimś czasie wzięły mnie skurcze.

    Przez ten czas co Tosia jest "na oczkach" nie raz zastanawiałam się na co mogłam zwrócić uwagę, czy może gdybym rano spanikowała by było inaczej... Tylko że rano na co miałam panikować? na lekkie twardnienie brzuszka? coś co pojawiało się od kilkunastu dni? Pomimo ze to moje kolejne dziecko ja naprawdę myślałam że panikuje, że mam schizy jakieś... Dopiero po 20 gdy do tych twardnień brzuszka doszła rozrzedzona kupa (nie rozwolnienie) i zaczęły pojawiać sie skurcze (bardziej bolesne i "uciskające" wewnątrz) przestało mi się to podobać... ba ja nawet mówiłam do małża że poczekam do rana i pójdę do mojego gin :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    dzieki AND za te cenne info
    caly czas sie wlasnie zastanawiam, jak poznac saczenie sie wod- czasami rano mam np spora porcje czegos co nagromadzilo sie chyba przez cala noc, ale w dzien standard... ale jak poznac, to wody?
    To pulsowanie i wyginanie sie kregoslupa (az zrobilo mi sie goraco) mialam ostatnio- ale pooddychalam, zmienilam pozycje i po 5min przeszlo- nie bylo mi do smiechu, ale przynajmniej mam namiastke bolow krzyzowych:)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    a Tosia wychodzi jutro? czy cos sie pozmienialo?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    Emkaf u ciebei to juz bole przepowiadajace moga byc w natarciu :)
    mi przy Gabrysi wody zaczely sie saczyc ale co ciekawe tylko w pozycji lezacej. jak wstawalam to wszystko odchodzilo. na porodowke trafilam na wywolanie. bez skurczybykow, rozwarcia... przebili pecherz plodowy dali oxy po 19tej a o 23 tulilam juz mala :)) to sie nazywa szybka pierworodka :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    Emkaf bardzo bym chciała by wyszła już nareszcie do domku, ale jak nie będzie dzis wieczorem ordynatorki (lekarz prowadzący) to raczej jutro nie wyjdzie a w środę - po wieczornym obchodzie zapada decyzja "jutro spadajcie"

    może powiem tak - po czym ja poznałam wody - cały czas kapała woda ze mnie, nie dużo żeby zalał spodnie do kolan ale wkładka po kilku minutach była mokra
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    a mnie sie chyba opryszczka na ustach robi :((
    --
  7.  permalink
    adaja78, jeśli już kiedyś miałaś opryszczkę to nie jest groźna dla Maluszka, ale jeśli pierwszy raz to zgłoś lekarzowi. Mi pomogło smarowanie kremem tłustym dermosan (w aptece kosztuje ok. 8zł), dziewczyny chwalą też maść nagietkową:-)
    --
  8.  permalink
    Dzwoniłam do ginka w sprawie tych skurczy. Uspokoił mnie, ale na wszelki wypadek przesunął wizytę i mam przyjść teraz w środę. Mam nadzieję, że nic złego się nie dzieje:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    Adajko, mnie błyskawicznie pomogła maść ERAZABAN - można stosować w ciąży...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    Misia-ludek nie martw sie, bo to na pewno nie pomoze. Wiekszosc z nas ma jakis skurcze i bole.
    --
  9.  permalink
    Dzięki Emi. Staram się nie martwić, ale nawet ostatni z ciekawości badałam sobie szyjkę i troszkę się uniosła. Czasem też czuję takie kłucia w szyjce. No ale staram się być spokojna. Lekarz kazał jak nawięcej leżeć no i cieszę się, że przesunął wizytę, to nie będę się musiała tak długo stresować.
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    jezeli jest wysoko to chyba dobrze?
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    No jesli sie skraca to nie do konca, ale jesli czop jest i wszystko zamkniete to wcale skracanie szyjki nie musi nic znaczyc.. ja wlasnie jestem po wizycie i tez dowiedzialam sie ze moja szyjka jest krotsza :)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    Misia-ludek moim zdaniem dobrze, że skontaktowałaś się z lekarzem. Na tym etapie ciąży nie lekceważyłabym żadnych skurczy. Zresztą ja po 2 dniach takiego ćmienia @owego w podbrzuszu wylądowałam w 18tc w szpitalu z silnym krwawieniem. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

    A co do sączenia się wód płodowych, to raz spanikowałam i biegłam do ginki na kontrolę. Przy okazji troche na ten temat poczytałam. Ponoć jest właśnie tak, jak mówi AniaM, że wyciek wód nasila się w pozycji leżącej, bo jak stoimy to ułożenie dziecka sprawia, że ujście szyjki jest w miarę zatkane. Wody płodowe mają inny odczyn niż normalne w ciąży wodniste upławy, a mianowicie są bardziej zasadowe, podczas gdy upławy kwaśne. W niektórych aptekach są do kupienia wkładki, które to sprawdzają, ale dużo taniej wychodzi kupienie zwykłego paierka lakmusowego mięrzącego odczyn pH.
  10.  permalink
    a mnie oczywiście brak na liście więc się dopisze :-)

    Pelasia 30.10.08 rozpakowana 1.11.2008
    Aga976 17.11.08 rozpakowana 19.11.2008
    Maja28 25.11.08
    Kfiatuszek 06.12.08/CHŁOPIEC/
    Alexi0 13.12.08 /DZIEWCZYNKA?/
    And222s 25.12.08 rozpakowana 4.11.2008
    Kako 10.01.09 / DZIEWCZYNKA /
    Joan 12.01.09/CHŁOPIEC/
    Emkaf 13.01.09/ DZIEWCZYNKA/
    Zaneta2400 1.02.09
    Mimika 05.02.09 /CHŁOPIEC/
    Śmieszka 08.02.09 /CHŁOPIEC/
    anafra 14.02.09 /CHŁOPIEC/
    Blanka81 15.02.09
    larkaa 16.02.09 /DZIEWCZYNKA/
    inka24 16.02.09
    lobuzek_80 22.02.09
    MonikaC 05.03.09/DZIEWCZYNKA/
    Katy222 10.04.09 /CHŁOPIEC/
    Milena 11.04.09
    adaja78 13.04.2009
    aneczka115a 10.05.2009
    misia-ludek 19.05.2009,
    mell 25.05.09
    Jacusia 01.06.09 / DZIEWCZYNKA ? /
    Pandy1 08.06.09
    sylwunia 28.06.09
  11.  permalink
    ja czekam na pierwsze ruchy dzieciątka i wsłuchuję sie mocno aby tego nie przegapić. Ciekawę kiedy to nastąpi :-)
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    chlopiec kontra dziewczynka 6:6 :)
    --
  12.  permalink
    Ale jeszcze dużo niewiadomych.
  13.  permalink
    a może umówimy się na czacie :-) cięzaróweczki i nie tylko :-)
    Co wy na to?
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    jakim czacie? szczerze to mi tu dobrze:)
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    też wolę tu. Wpadam jak mi pasuje
    --
  14.  permalink
    No to w środę się wszystkiego dowiem i na pewno napiszę.
    Aneczko ty to już niedługo pewnie ruchy poczujesz:-)
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    byłam dzis u gina dopiero male rozwarcie sie zrobilo ciekawe jak to długo jeszcze potrwa:wink:
    nastepa wizyta za tydzien
    chyba ze jak moj M wroci to popracujemy nad tym i wyjdzie w terminie dzidzia:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    maja nas pozegnala 3 dni temu i ani slowa od tamtej pory:( mam nadzieje, ze wsio ok, kruszynka urodzona i niedlugo wroci do domu aby nas poinformowac co i jak
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    na naszych dzidziach jest coreczka Agi Julcia- jaka slodka!!!
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 1st 2008 zmieniony
     permalink
    witajcie. własnie odebrałam kolejną paczuszke z ciuszkami dla dzidzi i z koszulami dla siebie do karmienia. W związku z tym dodałam kolejnego sprzedawcę allegro do polecanych na mojej stronce - zajrzyjcie


    zachwycił mnie przede wszystkim BODOKAFTANIK!
    no super!


    NOWOŚĆ! Bodokaftanik – sprytne połączenie kaftanika i body dla niemowlaczka. W pierwszej kolejności rozpina się beżowe body i już można przewinąć maluszka, pod spodem znajduje się rozpinany biały kaftanik z krótkim rękawkiem. Całość tworzy bardzo efektowne i praktyczne wdzianko z dwukolorowej bawełny.

    Łączy w sobie zalety body, kaftanika a zarazem jest ślicznym "wyjściowym" ubrankiem

    Niezastąpiony szczegónie dla noworodków. Takiego maluszka trudno ubiera się w tradycyjne body. Koszulki zawijają się na pleckach i uwierają dzieciaczka.


    Rozpinamy wszystkie napki ubranka, kładziemy na nim Maluszka, zapinamy i gotowe.(bez przewracania dziecka.)

    POD MOJĄ KARTĄ FOTKI

    JAK WAM SIĘ PODOBA?

    pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeDec 1st 2008 zmieniony
     permalink
    Misia, dobrze, że umówiłaś się wcześniej do gina...ale ja też miałam kłucie w szyjce...nic sie na szczęście nie działo...
    Aneczko, masz termin w moje urodziny ;))
    Ja mam nadzieję dowiedzieć się w środę, czy będę miała synka, czy córeczkę...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 1st 2008
     permalink
    my mamy pierwsze USG jutro:crazy: nie moge sie doczekac:jumping: moze wstawie jakies zdjecie jesli doczytam jak:)
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    pandy powodzenia:)) i zabierz tone chusteczek bo pierwsze jest meeega wzruszajace:)

    wstawic zdjecie:
    - pod wykresem do komentarza dodaj obrazek
    - spod tego obrazka skopiuj jego adres
    - na forum przy komentarzu kliknij na adres obrazka i wstaw tam skopiowany adres spod wykresu
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    Maja urodziła??
    Kwiatuszku jak u Was??
    Widzę że Alexi już się też powoli szykuje?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    PANDY, czekamy an wieści z USG. Super przezycie przed WAMI:)
    Aaaa... dzisiaj ANTOSIA Andzikowa kończy 4 tyg! STO LAT, STO LAT:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    Kako dziękuje :)
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka115a
    • CommentTimeDec 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    Milenko wiesz mój termin się zmienił bo najpierw miałam na 15 a teraz na 10 nie wiem czemu tak no ale :-) wpisałam ten co ostatnio mi gin wyliczył.
    A chciałam jeszcze się zapytać jak sie juz pytałam to przepraszam - kiedy czułyście pierwsze kopniaczki... bo ja jestem w 17 tygodniu to chyba nie bawem powinnam coś czuc.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    "Zazwyczaj pierwsze ruchy dziecka odczuwa się około 20. tygodnia w pierwszej ciąży, w kolejnych zaś ciążach nieco wcześniej - około 18., a nawet 16. tygodnia. Wcześniej i wyraźniej czują ruchy dziecka szczupłe kobiety. Pierwsze ruchy nie są odczuwane jako kopnięcia, raczej jako przelewanie, bulgotanie, delikatne muśnięcia. Umiejscowienie łożyska na przedniej ścianie macicy może powodować słabsze odczuwanie ruchów."
    spisane z neta :)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    Aneczko, ja pierwszego kopa poczułam w pierwszy dzień 19tc...bulgotek i przelewania nie zarejestrowałam...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
  15.  permalink
    A no dobrze dziewczynki dzieki :-) czekam na to bardzo dlatego tak pytam :-)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.