Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    Aneczko na pewno doczekasz sie juz niedlugo, a moze masz juz bulgotanie, a myslisz, ze to tylko trawienie ;) Ja teraz dostaje zawodowe kopniaki - chyba bede miala pilkarza ;)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    dzisiaj wyczytalam ze najnowsze badania jakiegos Szweda (chyba Szweda, zapomnialam) donosza, ze kwas foliowy w ciazy podwyzsza ryzyko przeziebien i 'swiszczacego oddechu' u dzieci do 18 m-ca zycia- Metro UK. To ryzyko przy kwasie foliowym podnosilo sie o gora 10%, ale musieli o tym napisac:/ Dodajac, ze jednak Folik pomaga w wazniejszych schorzeniach i jednak kobiety nie musza sie tymi badaniami przejmowac... To po cholibke to publikuja? Mama Emi juz prawie zbladla czytajac:)
    --
  1.  permalink
    Kfiat jestes??? czy sie rozpakowujesz????meldować sie dziewczyny
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    jestem jestem;) trzymamy sie w kupie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    W końcu do Mikołajek jeszcze 4 dni :wink:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    WIECIE JUŻ, ŻE BĘDZIEMY MIAŁY DŁUŻSZY MACIERZYŃSKI?!?
    poczytajcie tutaj

    :bigsmile:

    ps. i dotyczy to TEŻ I tych, które pod koniec tego roku urodzą!
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    WOW od czego tu zaczac:rolling: wrocilam z USG to byl chyba najpiekniejszy dzien w moim zyciu,maluszek ma 7,5 cm dlugosci,wiercil sie i fikal koziolki:D jak go zobaczylismy z tatusiem to lzy w oczach dobrze Emkaf ze powiedzialas mi o tych chusteczkach:tooth: zmierzyli mu plyn na szyjce wszystko w normie pobrali mi krew zeby jeszcze sie upewnic ze wszystko ok,zwazyli mnie jak narazie przytylam niecaly kg:swingin:
    szkoda tylko ze USG trwalo tak krotko i ze w UK robia tylko 2 w ciagu calej ciazy:cry:

    jak dodajecie zdjecia to je skanujecie czy w jaki sposob inny?bo myslalam ze mozna je dostac tez na plycie ale jednak nie:sad:
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    niestety albo przeskanuj albo zrob dobra fotke aparatem
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 2nd 2008 zmieniony
     permalink




    nareszcie mi sie udalo wkleic zdjecia Skarbeńka:cheer:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    śliczna dzidziunia PANDY! gratulacje i niech rośnie zdrowiutko
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    dziekuje Kako chyba z wrazenia nie zasne dzisiaj:D oczywiscie dziekuje tez Emkaf za pomoc w dodaniu zdjec:D
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    pandy śliczna niunia. Dużo zdrowia!
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    noo problem:)

    przesliczny maluch:))))
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    i jak dobrze buziaczka widac:)
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    A kto zna termin porodu Mai? Trzeba by dopisać na naszą listę.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    z tym wydluzeniem macierzynskiego to i tak zrobili matki w "jajo"
    do tej pory przy kolejnym dziecku urlop sie o 2tyg wydluzal i tak np ja przy drugim mialam 20tyg a teraz nie wazne czy to 1, 2 czy 3 dziecko to i tak 20tyg dostaniesz. fakt jak sie ma pierwsze dziecko to cieszy ale zobaczycie ze przy drugim poczujecie niedosyt.

    jedyna pociecha to zmiany dot. urlopu wychowawczego bo w koncu zaczynaja rozsadniej do tego podchodzic i planuja podwyzszyc stawki na ubezp. emerytalne
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    Jak dla mnie te zmiany w przepisach nic nie zmieniają tzn nie zmieniają mojej obecnej sytuacji...

    Pandy Szkrabiątko super :) i jaki olbrzym :P
    --
  2.  permalink
    Nie było mnie jeden dzień a tu już tyle ciekawych i nowych wieści

    Pandy - śliczne zdjątko niech Maluszek rośnie zdrowo. Moja Kruszynka w tym samym czasie miała 77mm.

    Wczoraj tylko raz miałam skurcz rano no i wieczorkiem silniej pobolewał brzunio ale narazie jest ok. Jak tylko wrócę od lekarza to dam znać co u Mojej Kruszynki.

    Mój M za to do brzuszka cały czas mówi Maja, no ale zobaczymy. M na początku chciał chłopca, potem miałam objawy dziewczynkowe i stwierdził, że będzie dziewczynka (takie ma przeczucie). Mi bardzo marzyła się dziewczynka, ale im dalszy etap ciąży to mi to jest obojętne, najważniejsze żeby Dzidzia była zdrowa i żeby nic się złego nie działo.
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    Hej, wynika z tego te macierzynskie to troche kosztem tacierzynskich, ale ja sie ciesze, ze probuja angazowac tatusiow :) no ale poniewaz jest ten urlop fakultatywny TO ZAWSZE MOZNA Z NIEGO SKORZYSTAC :)A gdzie jest napisane, ze rodzace na koniec roku tez sie zalapia na 20 tygodniowy urlop macierzynski??

    Pandy, pieknie widac dzieciaczka :) ja tez mam takie zdjecia i wklejam je do ksiazeczki zaby miec prezent dla mojeog kropka pozniej :)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    Śmieszka tam pisze że zmiany obejmuja osoby obecnie przebywające na urlopie - czyli te które urodziły w ciągu kilku ostatnich tygodni - mnie też heh
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    o to jest tu: Zgodnie z przepisem przejściowym, wydłużenie urlopów dotyczyć będzie również pracowników korzystających z urlopów macierzyńskich w dniu 1.1.2009 r. (tj. w dniu wejścia w życie ustawy).
    --
  3.  permalink
    Ja niestety nie skorzystam z macierzyńskiego bo nie pracuję, buuu:cry:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    mnie to rowniez nie dotyczny, ale pewnie z druga dzidzia bedzie dotyczylo:) ale ciesze sie, ze w Polsce cos sie zmnienia na korzysc kobiet
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    Pandy, śliczny maluszek.Niech rośnie zdrowo!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    jak widzę jeszcze kolejka za mną "w kupie" nikt się nie rozdwoił??? Moja Juleńka już ma 2 tyg - wczoraj byliśmy u pediatry kontrolnie - ładnie przybiera na wadze - i wszystko jest ok no i do cyca muszę ją przystawiać jak najczęściej aby pobudzic wytwarzanie mleka - bo pokarm mam tylko że mało jak dla mojego głodomorka:)
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    Aga976 super, że Julka rośnie zdrowo!

    Dziewczyny odkryłam na forum wątek NPR po porodzie (dzięki pomocy lepiej zorientowanych). A jakie wy macie plany odnośnie tego okresu. Będziecie się oserwowały, stosowały antykoncepcję, czy wariant mieszany???
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    ja raczej powroce do antykow
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    Ja jestem zdecydowana przeciwniczna srodkow antykoncepcyjnych wiec bede sie obserwowac, i choc wiem, ze jest pewne ryzyko ponownej ciazy (a na moment obecny wolalabym miec przerwe) to zdam sie na wole nieba :)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    własnie ja tez się zastanawiam co po porodzie z antykoncepcją... hmmm.. brałam tabletki przez 8 lat... i jakoś mam dosyć - mam poczucie trucia się :/. Zobaczymy. Może jednak naturalnie - poobserwuję się z pomocą 28 dni...?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    Kurcze myślałam, że już są jakieś wieści od Mai ...
    Dziewczyny jak tam samopoczucie - trochę mnie nie było i nie miał Was kto poganiać ma porodówkę :P
    Kfiatek, Alexi dalej z brzuszkami?
  4.  permalink
    Witam po wizycie.
    A więc tak: łożysko się nie odkleja i nic złego się z nim nie dzieje, jeśli dobrze przeczytałam na karcie to mam napisane szyjka wydolna ujście wew. gładkie – chyba dobrze (tzn. lekarz powiedział, że jest dobrze). Kazał dużo wypoczywać i przepisał leki. Nazwy napiszę później jak kupię w aptece, tzn.jednego leku nie mogę sę doczytać a pozostałe dwa to magnezin500 i sorbifer.
    FL i BPD odpowiada 16 tygodniom ciąży
    Dzidzia była dziś ruchliwa, ale nie chciała pokazać co ma między nóżkami, a na koniec odwróciła się pleckami i pupcią
    Wizyta kontrolna za 2 tygodnie
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    dzieki dziewczyny za wszystkie mile komentarze:bigsmile: juz nie moge sie doczekac kolejnego USG:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    to super MISIA że wszystko ok! A płeć jeszcze zdążycie podejrzeć:) W ostateczności - na pewno po porodzie:)
    pozdrówki
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    melduje ze jeszcze sie kulam ;)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    Misia-lidek to super wiesci:D jak dluga dzidzia juz jest?wlasnie zauwazylam ze jestesmy w tym samym kwadraciku na linijce:)
    nie moge uwierzyc ze to drugi trymestr:D
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    my tez we dwoje nic sie nie dzieje i tak musimy czekac do piatku na tatusia:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    Pozdrowienia dla wszystkich ciężaróweczek. Wszystko widzę dobrze się układa.
    też zastanawiałam się nad antykoncepcją po ciąży. Myślę o bardziej pewnej metodzie niż obserwacja, ale mam złe wspomnienia po tabsach. Hormony to tycie, rozstępy, cellulit, prawie zerowe libido, u mnie problemy żylne i późniejsze problemy ze śluzem i owulką po odstawieniu. Tragedia. Gumek nie znoszę, wkładka domaciczna to też hormony... i co mi zostaje?
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeDec 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    Właśnie wróciliśmy z USG połówkowego...A jednak BĘDZIEMY MIELI SYNKA! Franek jest duży (480g), ruchliwy!

    Pelasia 30.10.08 rozpakowana 1.11.2008
    Aga976 17.11.08 rozpakowana 19.11.2008
    Maja28 25.11.08
    Kfiatuszek 06.12.08/CHŁOPIEC/
    Alexi0 13.12.08 /DZIEWCZYNKA?/
    And222s 25.12.08 rozpakowana 4.11.2008
    Kako 10.01.09 / DZIEWCZYNKA /
    Joan 12.01.09/CHŁOPIEC/
    Emkaf 13.01.09/ DZIEWCZYNKA/
    Zaneta2400 1.02.09
    Mimika 05.02.09 /CHŁOPIEC/
    Śmieszka 08.02.09 /CHŁOPIEC/
    anafra 14.02.09 /CHŁOPIEC/
    Blanka81 15.02.09
    larkaa 16.02.09 /DZIEWCZYNKA/
    inka24 16.02.09
    lobuzek_80 22.02.09
    MonikaC 05.03.09/DZIEWCZYNKA/
    Katy222 10.04.09 /CHŁOPIEC/
    Milena 11.04.09 /CHŁOPIEC /
    adaja78 13.04.2009
    aneczka115a 10.05.2009
    misia-ludek 19.05.2009,
    mell 25.05.09
    Jacusia 01.06.09 / DZIEWCZYNKA ? /
    Pandy1 08.06.09
    sylwunia 28.06.09
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    Milena gratulacje synka - kolejna baba z jajami :P
    P.S. Zosia będzie następnym razem :D
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    Milena super! Gratuluje Frania:)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    6:7 dla chlopcow!:)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    Mell, czemu z góry odrzucasz samoobserwację? Przecież na 28dni są matki, które odkładają poczęcie po porodzie bez anty.
    --
  5.  permalink
    Pandy, teraz nie wiem ile ma moja Kruszynka bo doktor sprawdzał głównie łożysko i szyjkę, a kość udową i odległość dwuciemieniową zmierzył żeby sprawdzić czy dzidzia odpowiada wiekowi ciąży, ale nie wpisywał wymiarów. Nie chciał męczyć dzieciaczka bo powiedział, że jeszcze zdążymy go dokładnie obejrzeć;-)
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeDec 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Pandy ale jak byłam na tym etapie co ty, czyli w 14 tygodniu to dzidzia mierzyła 77mm, a teraz to może mieć już nawet 11-12 cm
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    a ja dzisiaj od rana mam dziwny bol brzucha:/ czasami jak sie nachyle lekko to czuje take promieniujace jednorazowe uderzenie dosc mocnego bolu- wzielam nospe, zjadlam sniadanko i obserwuje siebie... do tego jakos mokro w gatkach. jak to sie utrzyma do popoludnia bede sie kierowac do szpitala. boje sie strasznie
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    Emkaf tylko spokojnie.
    Najlepiej połóż się i odpocznij. A powiedz masz mocne parcie na pęcherz? Najlepiej załóż wkładkę i obserwuj czy robi się wilgotna bo może to sączenie się wód płodowych ... Jak coś to kierunek szpital!
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    ojej, emkafku, trzymaj się! spokojnie! to pewnie tylko macica trenuje!
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 4th 2008 zmieniony
     permalink
    zapraszamy pod naszą kartę - pokazujemy dzisiejszy brzuszek - ZACZYNAMY 9 miesiac:)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    wlasnie- mocne parcie na pecherz mam- doslownie co 2 min sikalabym po 2 krople... ale nie mam jakichs fal bolu, albo boli albo nie. chcialam sobie skontrolowac czas, ale nie da rady bo to nic regularnego.
    mam sie martwic tym parciem na pecherz?
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 4th 2008
     permalink
    jak siedze to jest wsio ok, jak stoje lub chodze to odczuwam. mam nadzieje ze mala sie glowka odwrocila w dol (bo ostatnio byla na gorze) i dlatego to sie tak dzieje...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.