Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    no wlasnie o to chodzi:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    Jeszcze Alexi przegoni Kfiatka albo urodzą w tym samym czasie :P
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    jakos tak nic na to nie wskazuje:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 10th 2008
     permalink
    a wlasnie, Blanki bardzo dawno nie bylo, mam nadzieje, ze wsio u mniej ok

    ja kupilam sobie paczke migdalow i powiem, ze jest ciut lepiej...
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    larkaa nie słyszałam takich opinii o szpitalu na Dyrekcyjnej. Ja już tam leżałam z tą ciążą, ale przywiozła mnie erka na sygnale więc z przyjęciem nie było najmniejszych problemów.

    iwrowe za wysoką masz tę glukozę. Moja ginka wzięła mnie pod specjalną kontrolę, jak mi wyszło 1 godz. po 50ce 145. Od tej pory już dwa razy robiłam krzywą (na czczo i 2 godz. po 75). Wszystko wychodziło ok. Daj znać, jaką decyzję podjął twój ginek.
  1.  permalink
    Witam wszystkie ciężaróweczki:bigsmile:
    Ja nie wiem, ale od prawie tygodnia w moim brzuszku coraz intensywniej coś czuję. To nie są motylki, ani przelewanie, po prostu czasem czuję (na wysokości pomiędzy pępkiem a wzgórkiem łonowym, raz z jednej strony raz z drugiej) takie jakby pukanie, czasem się przemieści kilka centymetrów, jak położę dłoń to też czuję, a ostatnio coraz częściej. Na początku czułam tylko dwa puknięcia w ciągu dnia, a wczoraj czułam je na wykładzie, potem wieczorem i dziś rano po przebudzeniu dużo, no i teraz zapięłam się w ciasnawe spodnie i znów czuję z lewej strony. Nie wiem może to jelitka, a może moja dzidzia daje mi sygnały, że jest:-) Nie wpisuję tego jeszcze jako ruchy, poczekam, choć mam przeczucie, że to dzidzia:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    misia sama wiesz najlepiej co to może być. Ja stawiam na dzidzię, I proszę Cię, nie noś za ciasnych spodni,ok?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    Katy ma racje, z tymi przyciasnymi rzeczami to nie przelewki.. zona mojego kuzyna do 5 miesiaca nie wiedziala ze jest w ciazy ( nie pytajcie mnie jak to mozliwe) i nosila swoje dotychczasowe ubrania, a potem musiala z dzieckiem na rehabilitacje jezdzic. Nie pisze po to zeby straszyc oczywiscie, ale warto wziac sobie do serca :)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    hej, jak na razie mam uważać na to co jem i mierzyć cukier godzine po posiłku, ewentualnie drugi raz po 2 godzinach jak za pierwszym razem wyjdzie za wysoko...jak na razie (1 dzień obserwacji) jest w miare oki :)....musze się nauczyć co moge jeśc i w jakich ilościach .... troche mam mieszane uczucia co do świąt ( same pyszności )....
    krzywą cukrową mam powtórzyć za 2 tygodnie...tym razem test -obciążenie 75 g glukozy ( badanie na czczo i po 2 godzinach)....wierze, ze bedzie oki
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    smieszka48, żona kuzyna stosowała antykoncepcję czy się starała?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    Dziewczyny jest MIKOŁAJ :D

    "Cześć, o 10:20 po całych 20 minutach męczarni (od podania kroplówki) urodził się Mikołaj 4400g i 59cm :)"

    Kfiatuszku GRATULACJE - zdróweczka dla Was - dorodny malec wow! :rainbow::flowers::rainbow:
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 11th 2008 zmieniony
     permalink
    !!!!!!! Miki witamy:)))- ale duzy chlopczyk!
    Boszz....20min meczarni... Az boli nazywanie tego 'meczarnia' :) zazdrrrrroszcze:)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    SUPER! ALe MIKUŚ duuuży!
    SWIETNIE! czekamy więc na FOtki!
    MISIA-LUDEK - to co czujesz to napewno twoja dzidzia:)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    POZDROWIENIA DLA MIKOŁAJKA I KWIATUSZKA!!!!!!!!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    Wow, zdrowy chlopak :) ja chyba powinnam sie nastawic, ze moj Kostek bedzie taki duzy jak Mikołaj, ob juz teraz jest spory.. ale oby porod tez poszedl mi tak samo ;)
    Ama, mysle, ze nie ma opcji zeby ta moja kuzynka sie starala o dzidzie ze wgzledu na jej dluga niewiedze o ciazy. Starajace sie nie dowiaduja sie o dzidzi w brzuchu w 5 miesiacu ;)
    -- smieszka
  2.  permalink
    Kwiatuszku ja również gratuluję z całego serduszka :-) :smile::smile::smile:
    Super :-)
    Misia Ludek wiesz że ja tez czuję takie pukanie ale od dwóch dni dopiero i też sie zastanawiam czy to moje małe szczęście :-)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    Dziewczyny na NASZYCH DZIDZIACH pierwsze foto Mikołaja - tuż po urodzeniu :D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    Witaj Mikołajku po tej stronie brzuszka (komina?) Kawał chłopa to fakt! Kwiatuszku gratki wielkie!!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    woooow ale duzy chlop z Mikolaja!
    Kfiatuszku tobie to tylko w ciazy chodzic i rodzic expressie :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    smieszka, zatem stosowała anty?
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    Ale wielki! Ciuszki na 56 nie sa juz potrzebne...
    GRATULUJE I POZDRAWIAM!!!
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    Gratulacje dla mamusi!!!
    --
  3.  permalink
    Ogromne gratulacje dla Kfiatuszka, a Mikuś to duuuuuży chłopak hihi, mam nadzieję, że każda z nas będzie miała taki krótki poród;-) Mam nadzieję, że ja nie będę rodziła tyle co moja mama - mnie 14 godzin, a brata 16, a wcale duzi nie byliśmy, ja 3000 i 50cm, brat 3100 i 51cm:confused:
    Co do spodni to są ciasne tylko jak się siedzi, więc zawsze rozpinam i rozsuwam suwak gdy siedzę.
    Buziaki:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    gratuluje KFiatuszkowi i witamy mikołajka :cheer:
    misia-ludek czas na ciuszki ciążowe!
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    O jejku coś przegapiłam? Kwiatuszku GRATULACJE:cheer::flowers::flowers::flowers:
    Cofnę się w poszukiwaniu tej wiadomości :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    gratulacje dla Kfiatuszka dorodny chlopaczek:bigsmile:
    to teraz na nas kolej:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    Kfiatuszek, gratulacje i czekamy na relację jak to jest urodzić w 20 minut i to 3mies. dziecko :wink:
    kurczę, przeglądnęłam 2 ostatnie strony i wróciły te miłe wspomnienia czasu ciaży, aż się znów chce pochodzić z brzuszkiem
    --
  4.  permalink
    Ja już pierwsze spodnie ciążowe mam, ale muszę sobie jeszcze jedne spodnie i sukienkę sztruksową lub dżinsową sprezentować:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    Ama, na moje oko jeśli stosowali cokolwiek to prezerwatywe, ale nie mam z nimi takiego kontaktu zeby zapytac. Jesli chodzi o ciuszki do szpitala to jednak trzeba by troche wziac na wypadek malenstwa lub wiekszej dzidzi, jak myslicie??
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    a ja znowu przegapialm:confused: Kwiatuszku wielkie gratulacje!!!! ale tymi 20 minutami jestem zszokowana:shocked: rewelacja:cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    kfiatku, jeszcze raz przyjmij gratulacje!

    Od przedwczoraj mam takie jakby mdłości (a przecież nie miałam ich nawet na początku ciąży)…czy to możliwe na tym etapie ciąży? A może to rozciągająca sie macica uciska na żołądek i wątrobę i powoduje to nieprzyjemne mulenie…jak myślicie?
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    powodow mdlosci moze byc wiele- lekkie zatrucie pokarmowe, nadchodzaca grypa zoladkowa, sciskajacy sie zoladek.
    i niektore kobiety maja mdlosci ciazowe przez caly czas, jezeli Ty ich wogole nie mialas, nie sadze ze to to...
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 12th 2008 zmieniony
     permalink
    może zjadłaś coś ciężkostrawnego i Ci teraz leży na żołądku?
    Kto uaktualni listę zanim Kfiatek wróci? Będzie jej miło :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    Ogromne gratulacje dla dzielnego Kfiatuszka i dorodnego Mikołaja!!!:clap::clap::clap::clap::swingin::swingin::swingin::swingin:

    Śmieszko też mam ten dylemat ciuszkowy. Dzisiaj wróciłam z usg. 32 tc a Mały ma już 2 kilosy.
    Gdyby któraś z was miała problem łożyskowy, to mam coś na pocieszenie. Miałam łożysko tuż przy ujściu szyjki. Zapowiadano cesarkę. A tymczasem podniosło się i dzisiaj było 5 cm nad ujściem (HURA!!!)
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    Gratulacje dla Kfiatuszka i Mikołajka!!!!!!!!!
    BRAWO
    --
    •  
      CommentAuthorJoan1977
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    Gratuluję i ja:)))
  5.  permalink
    U mnie ruchy coraz intensywniejsze. W jednej chwili z lewej strony, za moment po środku, a potem z prawej, szczególnie aktywna jest dzidzia wieczorem, nawet moja mama poczuła:-)
    A wczoraj to nawet poczułam z lewej strony jakby dzidzia się wypieła, bo takie napięcie i wypukłość małą poczułam, ale jak położyłam rękę to zaraz się schowała:-)
    Buziaki:-*****:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    A ja bylam wczoraj z M na wykladzie na temat rodziny i maly tak mi buszowal w brzuchu, ze myslalam, ze nie wysiedze. Po jakichs 20 minutach kapnelismy sie, ze moze siedzimy zbyt blisko glosnika i Kostkowi bardzo to przeszkadza. Kiedy sie przesiedlismy troche sie uspokoil, ale jeszcze okolo godziny tak mi sie dostawalo po zebrach, ze wiem, ze nie zapomne tego wrazenie i moze kiedys nawet do niego zatesknie ;)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    Śmieszka, mogło mu być za głosno...my bylismy w środę na koncercie i Młody mi siedzieć nie pozwolił, tak szalał...to samo w kinie...ale tam przykrywam sobie brzuch płaszczem, więc troszkę to wytłumia dźwięki...stwierdzilismy, że jednak darujemy sobie już koncerty...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    ja kopniaczki czuje ciągle w dole brzucha, czy to znaczy ze dziecko siedzi sobie nóżkami w dół tylko? nieprzekreca sie jeszcze? Mój tez łobuz, bo jak przyłoże rękę to wtedy siedzi cicho :) Dzis na ryneczku widzialam ladne spioszki z kaftanikiem, na razie sie orientuje ale widze ze juz coraz czesciej, czuje coraz wieksza porzebe zakupów dla dziecka, śmieszne uczucie, samo przychodzi hehe, jak kurka znosząca patyczki na gniazdko:crazy: aha, chyba bedziemy mieli łóżeczko drewniane, mało uzywane, od znajomej za 50 zł jeszcze sie zastanawiamy.Z kojca chyba jednak zrezygnujemy, ma wiele minusów. Według feng shui tez ma minusy bo nie mam przepływu energi, w przeciwienstwie do łóżeczka ze szczebelkami.
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    witam sobotnio u nas nadal cisza malenstwo nie chce wyjsc do nas:confused:
    jutro rano jedziemy do szpitala zobaczyc czy cos sie dzieje i czy nas zatrzymaja tam...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    Alexi powodzenia zatem ... może jeszcze dziś się ruszy :D
    Trzymam kciuki!
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    alexi trzymamy kciuki&&&
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    a mnie mecza dziwne bole krzyzowe:/ jakies mam glupie przeczucie ze bedziemy sie rozpakowywac wczesniej niz w polowie stycznia
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeDec 14th 2008
     permalink
    Emkaf jeszce trochę wytrzymaj! Tak do końca 37 tc :)
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeDec 14th 2008
     permalink
    Uzupełniam listę o datę porodu Kfiatuszka. Jeśli coś pomieszałam, to poprawcie.

    Pelasia 30.10.08 rozpakowana 1.11.2008
    Aga976 17.11.08 rozpakowana 19.11.2008
    Maja28 25.11.08 rozpakowana 02.12.2008
    Kfiatuszek 06.12.08/CHŁOPIEC/ rozpakowana 11.12.2008r
    Alexi0 13.12.08 /DZIEWCZYNKA?/
    And222s 25.12.08 rozpakowana 4.11.2008
    Kako 10.01.09 / DZIEWCZYNKA /
    Joan 12.01.09/CHŁOPIEC/
    Emkaf 13.01.09/ DZIEWCZYNKA/
    Zaneta2400 1.02.09
    Mimika 05.02.09 /CHŁOPIEC/
    Śmieszka 08.02.09 /CHŁOPIEC/
    anafra 14.02.09 /CHŁOPIEC/
    Blanka81 15.02.09
    larkaa 16.02.09 /DZIEWCZYNKA/
    inka24 16.02.09
    lobuzek_80 22.02.09
    MonikaC 05.03.09/DZIEWCZYNKA/
    Katy222 10.04.09 /CHŁOPIEC/
    Milena 11.04.09 /CHŁOPIEC /
    adaja78 13.04.2009
    aneczka115a 10.05.2009
    misia-ludek 19.05.2009,
    mell 25.05.09
    Jacusia 01.06.09 / DZIEWCZYNKA ? /
    Pandy1 08.06.09
    sylwunia 28.06.09

    Jak nic pora na Alexi0!!!
  6.  permalink
    No to Alexi trzymamy kciuki, żebyś już urodziła i w święta cieszyła się z maluszka w domciu:-)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 14th 2008
     permalink
    aaaa! nie wierzę! Ja jestem DRUGA już!!?? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 14th 2008
     permalink
    Alexi pewnie dziś już w szpitalu - tak jak pisała - powodzenia!
    Kako a ile chciałaś w ciąży chodzić? :D Czas na Was nadchodzi :P
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 14th 2008
     permalink
    kuurcze:shocked: :)
    Ja dzisiaj pakuje torbe do szpitala. Nie wiem co to jest , ale naprawde mam przeczucie, ze mala mi nie wytrzyma do polowy stycznia, a ostatnio moje przeczucia sie BARDZO sprawdzaja. Dzisiaj wlasnie z wczesniejszego przeczucia wygralam w totka:D
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.