Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 19th 2008
     permalink
    Śmieszka każda infekcja dróg rodnych (i nie tylko rodnych) jest w jakimś stopniu zagrożeniem dla malucha.
    Nie martw się na zapas, jesteś pod opieką gina i on wie co robi zlecając Ci takie a nie inne leki.
    Ja miałam w ciąży niby infekcję dróg moczowych, niby zaleczyli ale chłopcy urodzili się przedwcześnie to fakt, ale mieli straszną infekcję płuc - to, że wcześniaki rodzą się z niewydolnością oddechową to raczej norma, ale u nas płuca były w strasznym stanie - właśnie podejrzewali to zapalenie dróg moczowych - chyba jednak nie do końca było wyleczone albo po prostu powróciło ...
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 19th 2008
     permalink
    misia-ludek super historia:bigsmile:
    emkaf niezly opis:bigsmile:
    ja zrobilam test na 4 dni przed i nic mi nie wyszlo a jak powtorzylam test 2 dni po spodziewanej @ to juz byly wyrazne kreseczki:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeDec 19th 2008
     permalink
    ja też po badaniu, malutka waży już 1800 gram, a szyjka miękka i skracająca się :)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeDec 19th 2008
     permalink
    Mell, no to szybko Ci pępek wyszedł...u mnie cały czas w środku....może jakieś zdjęcie brzuszka wstawisz...

    Larka, czyli powoli się organizm przygotowuje...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 19th 2008
     permalink
    misia ale się uśmiałam posypuj drugą historię, może nikt tu z obecnych nie zwymiotuje :)
    Milena, mój pępek też jeszcze w środku, ale chyba zaczął się napinać bo jakoś płytszy się zrobił, przynajmniej takie mam wrażenie.
    A na problemy z miejscem intymnym gin dał mi globulki PIMAFUCIN.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeDec 19th 2008
     permalink
    mnie pępunio wyszedł w zasadzie niedawno, jakieś 3 tygodnie temu.

    milenka no szykuje się, oby tylko mała zbytnio się nie pospieszyła :)
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeDec 19th 2008 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny :-D po dłuższej nieobecności znów na Was napadam jak tygrys zza krzaka :-D Mówiąc szczerze to od forum odsunęła mnie kwestia finansowa...było wiele wydatków...myślałam, ze nie moge tu juz pisać ale widzę, ze jednak moge cos skrobnąć ;-) mąż obiecał, że w poniedziałek dostane kaskę i opłacę abonament, ciesze sie z tego bardzo i mam nadzieję, ze nie zostanę do poniedziałku przepędzona przez forumowego fiskusa :-D
    U nas wszystko bardzo dobrze, jesteśmy w połowie 8 miesiąca, wczoraj byliśmy na pierwszych zajęciach szkoły rodzenia.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeDec 19th 2008
     permalink
    Misialudek dawaj następne historie!!!

    Dziewczyny mam taki mały dylemat. Moja ciąża przebiegała z komplikacjami i przez cały czas modliłam się, żeby donosić. usg z 32 tc pokazało jednak, że wszystko się unormowało - łożysko poszło do góry, szyjka ma ponad 5cm i jest zamknięta, a mój Synek ważył wtedy 2kg, czyli niemało. Do tego mam dość dużo wód płodowych, co sprawia, że mój brzuszek ma już całkiem imponujące rozmiary. Przed ciążą była ze mnie filigranowa dziewczynka (1,61m i 51kg). Obecnie jestem w 34 tc, a termin wg OM mam na 5 lutego, ale wg poczęcia (obserwowałam się więc mniej więcej wiem) dopiero na 13 lutego. Zastanawiam się, czy przy donoszonej ciąży można podjąć jakieś działania, które delikatnie zmotywowałyby Małego do opuszczenia brzuszka trochę przed terminem. Boję się rodzić bardzo duże dziecko. Do 13go II to on będzie ważył nieźle ponad 4 kilosy!!! Słyszałam o następujących sposobach: mycie okien (bleee), sex :thumbup: , herbatka z liści malin. I co wy na to?
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 19th 2008
     permalink
    Mimika duze dziecko mozna szybko urodzic ;) moje mialo 4400 i urodzilam w 15 minut ;) a wypedzania nic nie daja ja probowałam ;) dziecko wyjdzie kiedy bedzie chciało:)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 19th 2008 zmieniony
     permalink
    hej dziewczyny. jestesmy po USG. Małgosia ma się dobrze, wazy 3kg, jest gogotrwa do wyjścia na świat. mam tylko jedną małą wątpliwość : ZMNIEJSZONA ILOŚĆ PŁYNU OWODNIOWEGO. 6cm. Pani dr ( dobry specjalista) powiedziała, że to nie jest źle, ale wpisała informację o zmniejszonej ilosci na oisie dla naszej Pani dr. No i jak spytałam, co to dla nas znaczy, powiedziała, że trzeba obserwowac ruchy dziecka i jakby cos z ruchami było nie tak to kontroluje się na KTG.. POMÓŻCE - któras miała taką ilośc płynu owodniowego? Tylko prosze o konkrety... 38 tydzień, to podobno moze tak być. Ale CO WY NA TO? A Małgosia ma już ciasno.

    tylko, prosze nie wklejajcie mi info z netu, bo już przejsrzałam. Chodzi mi o osobiste doświadczenia. moze zzerknijcie, czy któras miała podobne info na usg? zwłaszcza te, które już urodziły.

    Przepływy OK!
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 20th 2008
     permalink
    Mimika moja koleżanka położna, że na przyspieszenie najlepszy jest sex, tylko taki ostry jakbyś była wyposzczona przez całe 9 miesięcy. Ona też do tego się zastosowała i rano dostała skurczy, do szpitala pojechała dopiero jak miała spore rozwarcie, no ale to położna, więc wiedziała do kiedy może posiedzieć w domciu. Poza tym sperma działa skurczowo.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeDec 20th 2008 zmieniony
     permalink
    Nooo, ja jak już będę mogła...to wcale nie będę udawała, że wyposzczona jestem, bo...jestem na maksa....seks mi się śni po nocach...nie zawsze z przystojniakami ;)))

    Blanka witamy! Super, że u Was wszystko dobrze...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 20th 2008
     permalink
    Fajnie Blanko, ze sie odezwalas.

    Z tym serduchowaniem, to mocno wyposzczona nie jestem, bo jakos ciaza dobrze wplywala na moje libido:) Troche M spadlo, ale za tydzien bedzie bardziej meczony:)


    Kako ja Ci nie pomoge, bo nawet swojego poziomu wod nie moge sprawdzic, bo tu juz usg nie robia- tylko narazie liczyc ruchy i czekac. Ale jezeli lekarka powiedziala, ze nie jest tak zle i dalej nic z tym nie robi, to widac naprawde nie jest zle- moze mala jest poprostu bardzo duza.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 20th 2008
     permalink
    mała nie jest bardzo duża. raczej normalnej budowy. ale uspokajam się - faktycznie jakby było źle, to by alarm wszczęła. Zobacyzmy co w pon nasza pani dr powie
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 20th 2008
     permalink
    bedzie dobrze, nie wypuscila by Cie z gabinetu jezeli naprawde bylo by jakies zagrozenie dla malej
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeDec 20th 2008
     permalink
    kako
    ja miałam mało wód, o ile dobrze pamiętam to już w 31 tyg, miałam 8 cm, a potem spadało i jak rodziłam zwrócili na to uwagę. Myślę że nie masz się czym martwić, lekarz się nie niepokoi, więc i ty bądź spokojna. U mnie było na dodatek duże dziecko.
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeDec 20th 2008
     permalink
    Czyli mówicie, że dziki sex :crush:
    Od 37tc działamy !!!
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 21st 2008
     permalink
    od zakonczenia 37 no i nie sadze ze M pojdzie na dziki:)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 21st 2008
     permalink
    Hej dziewczyny. Dzisiaj poddaję temat PRAWNY.
    Po macierzyńskim chcę wykorzystac urlop wychowawczy. Mam taką sytuacje, ze wiadomo, ze jeśli nie złożę podania o wychowawczy, to otrzymam zaraz wypowiedzenie ( oczywiscie wniosek o wychowawczy złożyłabym w czasie amcierzyńskiego, wiec nie mogę dostać wtedy wypowiedzenia od dnia złozenia wniosku do końca okresu wychowawczego - wiec jestem spokojna). Ale PYTANIE: co z URLOPEM WYPOCZYNKOWYM? Prawie cały mi zostanie z tego roku + to, co w przyszłym. I co zrobić - bo jeśli najpierw po macierzyńskim bym poszła na urlop wypoczynkowy ( którego pracodwaca wiem, ze musi udzielić), to czy jednak, w czasie tego nie moze mi dać wypowiedzenia...? Ciekawa jestem jak to jest..nie mogę znaleźc w necie takiej sytuacji.

    W sumie moge itak wziąć bezpiecznie ten wychowawczy od razu, ale interesuja mnie jednak te dni wypoczynkowego...

    KTÓRAŚ COŚ WIE?
    --
  1.  permalink
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeDec 21st 2008
     permalink
    kako już ma odpowiedź

    Ale cisza na morzu. Chyba w tym roku powitamy już tylko Dzieciątko Jezus.
    •  
      CommentAuthorJoan1977
    • CommentTimeDec 21st 2008
     permalink
    dobre rady zawsze w cenie:) mój M ma wolne od świąt aż do pon po Nowym Roku więc po Świętach działamy:) a wyposzczeni oboje bo on ma obawy ostatnio i mało ulega...
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 21st 2008
     permalink
    hehe, my w sumie poczekamy do wtorku po swietach, na rozpoczecie 38tyg:)
    --
  2.  permalink
    Witam dziewczyny. W tym nawale przygotowań nie miałam kiedy zajrzeć, no i też kiepsko się czułam.
    Co do drugiej historii to jest dość niesmaczna. Nie jest związana z ciążą, tylko ze starszą panią po 70-tce, która bardzo się wstydziła i nie dała się dotknąć rodzinie w miejsca intymne, a nie mówiła, że ją coś tam boli. A wiadomo osobie starszej ciężko jest się dokładnie umyć na dole. Gdy już ta pani leżała w łóżku bardzo osłabiona, to rodzina wezwała w/w onkologa, gdy zajrzał w wiadome miejsce, omal sam nie zwymiotował. Starsza pani miała tam okropnego i sporego ropnia, który miał bardzo nieprzyjemny (mało powiedziane) zapach (tak, że momentalnie go odrzuciło).
    Dodam, że przez ten ból starsza pani gdy się wypróżniała to nie mogła się podetrzeć, więc można sobie ropnia wyobrazić. Dr przez tydzień po wizycie czuł wokół siębie ten zapach.
    Starałam się opisać tą historię dość delikatnie, ale jeśli kogoś uraziłam tą historią to bardzo przepraszam.:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 22nd 2008
     permalink
    o ludzie...
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 22nd 2008
     permalink
    Mamusie rozpakowane, ktore mialy termin na zeszloroczny poczatek stycznia- czy wielu Swieta przyspieszaja porody?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 22nd 2008
     permalink
    misia.. naprawdę obrzydliwe, fuj :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeDec 22nd 2008
     permalink
    null
    --
  3.  permalink
    Misia-niezła ta historia
    Emkaf nie mam pojecia ale nie mniej jednak nie życze Ci zebys Świeta w szpitalu spedzała ale słyszałam ze w UK szybko do domu wypuszczaja-chyba nasza kolezanka żelkowa urodziła po swojej Wigilii i wiem ze dosc szybko wrócila do domu
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 22nd 2008
     permalink
    EMKAF, znajoma położna mówiła, że dużo porodów jest w świeta - po wigilii i w nowy rok. Bo się kobitki objedza i jak je potem przezyście to na całego:) A w nowy rok to pewnie po emocjach, moze hałasie, moze szampanie...? ALE TRZYMAJ SIĘ DO 2009!
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeDec 22nd 2008
     permalink
    Też mi się wydaje, że świąteczne obżarstwo i sylwestrowe szaleństwo (i do tego ta cała bieganina) przyśpieszają porody. No ale pozyjemy, zobaczymy.

    Ps. dobrze, że nie jestem ginekolożką :wink:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 22nd 2008
     permalink
    hej! po wizycie u naszej pani prof. szyjka się jeszcze nie szykuje – powiedziala, że w ciągu tygodnia NA PEWNO DOŁEM NIE URODZĘ. Więc czekamy. Gdyby coś niepokojącego, to do szpitala, a jesli ok, to na 29.12 mamy skierowanie, zeby zrobić KTG ze względu na te małe ilości wód. jak bedzie ok, to pewnie do domu i dalej bedziemy czekac. Jakby coś budziło wątpliwości pani dr po tym ktg to… no moze byc cesarka. Ale narazie mamy spokojnie spedzac święta i nie martwić się niczym. :) CZYLI SZYKUJE TORBĘ NA CAŁEGO I ZOBACZYMY. ALe – BYLE BYŁO OK I DOCZEKAC DO TERMINU:)

    ale az mi ciśnienie skoczyło u pani dr pierwszy raz, bo na poczatku powiedziała, ze chyba po świetach się KŁADZIEMY… ale potem mowi, no dobrze- najpierw zbadamy. I moja szyjka ją przekonała do, jak to nazwała – „odroczenia” i tylko wstepnie na to ktg skierowanie. ale z torbą .. JEJKU :)
    --
  4.  permalink
    Widzę szykowanie się do porodu już trwa :-) fajnie ja tym czasem dziś szykuję się do gina.
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeDec 23rd 2008
     permalink
    U mnie sie wczoraj potwierdzilo ze corunia bedzie :bigsmile:

    Pelasia 30.10.08 rozpakowana 1.11.2008
    Aga976 17.11.08 rozpakowana 19.11.2008
    Maja28 25.11.08 rozpakowana 02.12.2008
    Kfiatuszek 06.12.08/CHŁOPIEC/ rozpakowana 11.12.2008
    Alexi0 13.12.08 /DZIEWCZYNKA/ rozpakowana 14.12.2008
    And222s 25.12.08 /DZIEWCZYNKA/ rozpakowana 4.11.2008
    Kako 10.01.09 / DZIEWCZYNKA /
    Joan 12.01.09/CHŁOPIEC/
    Emkaf 13.01.09/ DZIEWCZYNKA/
    Zaneta2400 1.02.09
    Mimika 05.02.09 /CHŁOPIEC/
    Śmieszka 08.02.09 /CHŁOPIEC/
    anafra 14.02.09 /CHŁOPIEC/
    Blanka81 15.02.09
    larkaa 16.02.09 /DZIEWCZYNKA/
    inka24 16.02.09
    lobuzek_80 22.02.09
    MonikaC 05.03.09/DZIEWCZYNKA/
    Katy222 10.04.09 /CHŁOPIEC/
    Milena 11.04.09 /CHŁOPIEC /
    adaja78 11.04.09 /CHŁOPIEC/
    aneczka115a 10.05.09
    misia-ludek 19.05.09,
    mell 25.05.09
    Jacusia 01.06.09 /DZIEWCZYNKA /
    Pandy1 08.06.09
    sylwunia 28.06.09
    Majka1231 27.08.09
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeDec 23rd 2008
     permalink
    Skacze Aniołek, skacze po chmurkach,
    niesie życzenia w Anielskich piórkach.
    Niesie w plecaku babki i świeczki,
    a w walizkach złote dzwoneczki.
    Wesołych Świąt!!!
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeDec 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    a jednak Jacusia, mialas nosa, gratuluje coruni, mnie moj nos zawiodl i bedzie synus ale i tak sie ciesze:bigsmile:
    aha no to dawaj fotki na brzucholach
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeDec 23rd 2008
     permalink
    jak do cholery dodac link?? wychodze z siebie :angry:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 23rd 2008
     permalink
    link ze stronki internetowej czy zdjecia?
    jak ze stronki to bezposrednio przez klikniecie na 'adres obrazka' (najczesciej 2 razy: 1 , odblokowac popsy i potem kolejny raz) ; jak zdjecia to chyba wiesz, bo juz na brzuszkach wrzucalas
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 23rd 2008
     permalink
    a my jestesmy po wizycie u poloznej, o szyjce nic nie mowila, ale ze mala jest bardzo nisko i moze naprawde niedlugo sie wszystko zaczac- potwierdzila, ze Swieta temu sprzyjaja:)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeDec 23rd 2008
     permalink
    Ale, Emi, ciąża już donoszona, więc skoro Ola tak będzie chciała...może na Sylwestra będziecie już we trójkę...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
  5.  permalink
    Kilka dni a rocznik juz inny :-) ja tez jestem z końca roku i zawsze się z tego cieszyłam :-)
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 23rd 2008
     permalink
    ja rowniez:)
    --
    •  
      CommentAuthorlobuzek_80
    • CommentTimeDec 23rd 2008
     permalink
    Witam po dłuższym czasie. Mam pytanko, czy któraś z was miała problem z szybkim pulsem. U mnie bez leków które na to dostałam to ok 110-120/min, po lekach spada na jakiś czas do około 90-100/min.
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 23rd 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 23rd 2008
     permalink
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeDec 23rd 2008
     permalink
    Kako, Emkaf - trzymajcie się Dziewczyny! Niezłe napięcie już u was musi być!

    Jacusiu gratuluję córuni. Ja miałam przeczucie na dziewczynkę, a od 18tc wiem, że będzie Adaś :)

    Wspaniałej Wigilii Dziewczyny!!!
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeDec 24th 2008
     permalink
    ja mialam to samo- myslalam ze synek a jest corcia:)

    buziaki dla Was, miluskich przygotowan jutro
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 24th 2008
     permalink
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeDec 24th 2008
     permalink
    J tez myslalam do 13 tygodnia ze bedzie synus ale jak lekarz powiedzial zebym raczej przygotowywala sie na corcie to bylo to bardziej prawdopodobne, a teraz juz sie corcia potwierdzila!
    Wazne zeby bylo zdrowe mi bylo obojetne czy synek czy corcia, ale M chcial bardzo corunie i ma!!!

    WESOLYCH SWIAT!!!!!
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 25th 2008
     permalink
    bylam dzisiaj u poloznej wszystkie wyniki w normie i slyszelismy bicie serduszka naszego maluszka:D


    WESOLYCH SWIAT!!!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.