Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 4th 2009
     permalink
    Dziewczynki, bolą mnie od jakiegoś czasu pachwiny, ale nie wysoko, tylko tam na dole...czy to normalne?
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeJan 4th 2009
     permalink
    to naciągają sie wiązadła macicy, tez tak miałam i nieraz nadal mam, gdy np przewracam się z boku na bok. Brzuszek rośnie po prostu :)
    -- [*]
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 4th 2009
     permalink
    oj normalne... ja to mam od dluzszego czasu. byly chwile, ze nog ne moglam podniesc.
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJan 4th 2009 zmieniony
     permalink
    mnie to ciągle napierdzielaja, zwłaszcza wieczorem jak poloze sie do lozka i leze na boku to prawej nogi niemoge podniesc (szczegolnie prawej)...dobrze ze M spi po mojej lewej:shamed::wink:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 4th 2009
     permalink
    Cala noc bolalo mnie jak na @ i w dole brzucha, o 5 postanowilam sprawdzic co ile przychodza takie smieszne napinajace dol brzucha bole- co 10-12min. Ale udalo mi sie zasnac, obudzilam sie- dalej cmilo, ale juz tego napinania nie ma. I co co chodzi?
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 4th 2009
     permalink
    Gratulacje dla Kako i witamy Małgosię w naszym gronie!!!!!!!!

    Czekamy na jej fotki:)

    Emkaf - TObie też już nie dużo zostało - więc kto wie??? kiedy Oleńka zechce wyjść???
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeJan 4th 2009
     permalink
    Ja mam ból pachwiny tylko z lewej strony i nasila sie jak duzej chodze, ale staram sie go ignorowac - jeszcze tylko miesiac ;) EMKAF twoja macica zdecydowanie sie stawia :)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 4th 2009
     permalink
    tu nie ma co sie stawiac tylko otwierac!:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 4th 2009
     permalink
    Emi to teraz kibicujemy Tobie i Twojej Oli :D
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 4th 2009
     permalink
    przepisowo przede mna jest Joan:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 4th 2009
     permalink
    Upsss ... no to faktycznie trzeba się trzymać kolejki :P
    K O N I E C Z N I E ! :wink:
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJan 4th 2009
     permalink
    wiecie jak tak patrze na liste to niezly wysyp bedzie w lutym, nienadazymy gratulowac :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeJan 4th 2009
     permalink
    Ja mysle ze moze uda mam sie z Kastkiem wyrobic w styczniu jeszcze ;)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorJoan1977
    • CommentTimeJan 4th 2009
     permalink
    niby przepisowo, ale z ostatniego USG 14.01 więc kto wie??? ja pierwszego niuńka 10 dni przenosiłam, więc jeśli to taka skłonność to przepuszczę WAS emi:)))
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 4th 2009
     permalink
    no a ja mysle ze nie dostrzymam d0 13:)
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeJan 5th 2009
     permalink
    Dziś zaczynamy 9 miesiąc:bigsmile: Faaaaajnie!
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 5th 2009
     permalink
    Witajcie brzuchatki - jak samopoczucie?
    Blanka no widzisz - ależ czas zasuwa jeny ... :D
  1.  permalink
    Dla przyszłych mamuś oto rada od mojej koleżanki, której synek ma roczek:-)
    Zamiast kaftaników lepiej kupować body z długim rękawkiem, gdyż przy podnoszeniu maluszka kaftanik się podciąga i dzidzia ma odkryte nereczki. Ciuszki lepiej kupować większe, bo dzidzia szybko wyrasta i czasem w ciuszku może być tylko raz. Ciuszki dla maluszków 1-2 miesięcznych prać osobno (nie z ubraniami rodziców), dopiero od 3 miesiąca dodawać bieliznę i stopniowo inne ubrania. Najlepsza książka, tzw „biblia mam” to książka „Pierwszy rok życia dziecka” oraz „Drugi i trzeci rok życia dziecka” Heidi Murkaff, Arlene Eisenberg (i jeszcze jeden autor, którego nie pamiętam). Książki te zawierają mnóstwo przydatnych informacji, szczególnie dla pierworódek, gdyż przy jakiejś nowej dolegliwości dziecka można szybko zajrzeć do książki i zorientować się czy należy iść do lekarza, czy nie.
    Pozdrawiam

    A ja chyba też zaczynam mieć ból w pachwinach. Tzn brzunio napina mi się cały czas kilka razy dziennie (szczególnie w godzinach popołudniowych. Wczoraj czułam takie kłucia w dole brzuszka (głównie po prawej stronie), które promieniowały na nogi i do górnej części macicy. Dziś czuję w brzuniu takie ni bóle ni ciągnięcie, z prawej strony, które promieniuje mi na nogę i na krzyż (takie trochę @:shamed:). Nie wiem czy to więzadła się rozciągają, ale dzidzia ślicznie się rusza (mąż stwierdził, że jak to chłopak to piłkarz będzie bo tak kopie:-))
    Plamień nie mam ale jestem taka obolała od krzyża do połowy ud. No i zaczynam chodzić jak pingwin kołysząc się na boki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 5th 2009
     permalink
    misiu dzieki za rady. witamy w swiecie pingwinkow:))

    ja dzisiaj rozpoczynam moj urlop macierzynski i okres wielkiej wegetacji do porodu:) a tym samym pewnie dobrniecie do terminu a nawet i przenoszenie mojej wygodnisi:)
    Milego Poniedzialku!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 5th 2009
     permalink
    Emi przecież mało już zostało :D
    Ola pewnie Cię zaskoczy :P
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 5th 2009
     permalink
    te ostatnie tygodnie wloka sie w nieskonczonosc:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 5th 2009
     permalink
    No jedynie mogę sobie wyobrazić :P
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJan 5th 2009
     permalink
    ja mam wrazenie ze czas mi przyspieszyl, o rety-juz blizej niz dalej!!
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka115a
    • CommentTimeJan 5th 2009 zmieniony
     permalink
    Kako jeszcze ode mnie wielkie gratulacje :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile: super że było szybko :-)

    Mnie dzis maleństwo tak kopię że aż nie wierzę normalnie :-) cieszy mnie to w sumie.

    A w środę wybieram się na pobranie krwi i oddanie moczu, tylko zastanawiam się czy robic sobie te badania seriologiczne czy nie bo gin kazał mi zrobić tyle że nie zapytał nawet jaka grupę krwi ma mój mąz a on ma taka samą jak ja.
    Wy robiłyście sobie te badania??
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 5th 2009
     permalink
    my robiliśmy oboje, ale dlatego, że mam RH-
    Jeśli masz + to Twój mąż nie musi się badać.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  2.  permalink
    ale mój gin kazał tylko mi te badania zrobić ...
    •  
      CommentAuthorcortunia
    • CommentTimeJan 5th 2009
     permalink
    cześć i czołem, przyszłam się przywitać :)
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJan 5th 2009
     permalink
    witaj Cortunia na mamuskach :bigsmile:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 5th 2009
     permalink
    Witaj Cortunia i powodzenia!!!!!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeJan 5th 2009
     permalink
    Cortunia witam nowa mamusie :swingin::swingin::swingin:
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeJan 6th 2009
     permalink
    moja macica też regularnie ćwiczy codziennie wieczorem :>

    kako gratuluję!!! :)
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeJan 6th 2009
     permalink
    Aneczka115....badanie krwi jest obligatoryjne w ciąży...jak bedziesz rodzić to skąd mają wiedzieć jaką masz grupe krwi....na ładne oczy nie wierzą :)
    A to co masz wpisane w swoją dziecięcą książeczke zdrowia to grupa krwi z pępowiny ...bo tak sie kiedyś badało....
    Ta informacja o grupie krwi jest bardzo przydatne, czasem ratuje życie .....w życiu normalnym....a w szpitalu przy porodzie to różnie bywa....czasami jakby cosik źle poszło i doszło np. do krwotoku to trzeba przetaczać krew (oznaczenie grupy krwi na cito- czyli od razu to czas około 30 min), i żaden lekarz się tego nie podejmie jak nie ma odpowiedniego dokumentu...
    Ja robiłam gdyż ma Rh" -"... no i mój małż też musiał zrobić...myślał, że ma grupe krwi A (bo tak miał wpisane w KZD) a tu się okazało, ze ma grupe "0"...tak więc lepiej jak sobie oboje zrobicie.....koszt ok 25-35 zł a życie przecież jest bezcenne ( dokument najlepiej zxerować - a orginał nosić w portfelu w widocznym miejscu )
    Pozdrawiam wszystkie kobitki :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 6th 2009
     permalink
    u mnie taka przyjemność kosztowała 90 zł razy dwie osoby... to wyszło kupę kasy.
    Dziewczyno, tu się nie ma nad czym zastanawiać, trzeba zbadać grupę i koniec.
    Jesli będziesz miała RH- to dla Twojego dobra, Twój mąż też będzie musiał się zbadać. Bo jeśli ma plusa, to macie konflikt serologiczny. I Dzidzia, może mieć plusa... z resztą podpytaj lekarza. Powinien powiedzieć Ci takie rzeczy.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorinka24
    • CommentTimeJan 6th 2009 zmieniony
     permalink
    dziewczyny takie pytanie - co z goleniem się do porodu?
    wczoraj na szkole rodzenia położna nam powiedziała że mamy się same nie golić tylko kupić jakąś dobrą golarkę (bo te szpitalne nei są za dobre) i położna przy porodzie nas ogoli tylko tam gdzie trzeba by było ewentualnie nacinać krocze, nie wiem co o tym myśleć bo czy nie lepiej zaciągnąć do tego męża który zrobi to delkiatnie a taka położna to na szybciocha może nas pozacinać albo coś....
    co wy o tym myslicie,

    co do badania krwi to ja mam rh- a mąż rh+ (oboje musieliśmy zrobić badanie na gr krwi), pierwsze badanie na konflikt miałam chyba w I trym, a teraz w 33 tyg. powtarzam je, mam nadzieje że dobrze wyjdzie :)
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeJan 6th 2009
     permalink
    Co do golenia...mój mąż na to, jak na lato:bigsmile::shocked: dla niego to jest gratka, że bedzie mógł sie dobrac do mojej cipuni pod innym kątem:bigsmile: nie sądzę by którakolwiek położna go przebiła w dokładności i delikatności. Ja tam oddaję się w ręce mojej połowicy:bigsmile::tongue::bigsmile:
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 6th 2009
     permalink
    Ja z pewnością ogolę się sama do porodu- chociaż sprawia mi to coraz większą trudność, muszę korzystać z lusterka..zawsze też mogę liczyc na Męża...

    Witamy wśród nas, Cortunia...dopisz się do listy,jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś...

    Aneczko,ja uważam, że oboje powinniście mieć oznaczoną grupę krwi...My z Mężem nosimy kartkę z wynikiem w portfelach...czasami to może uratować życie...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 6th 2009
     permalink
    odkad mi brzusio zaslania swiat od pasa w dol gole sie sama na 0 , nie moglabym siebie zniesc zarosnietej i czekajacej na dzialanie poloznej:) wiec nie bedzie z tym problemu:)
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeJan 6th 2009
     permalink
    Moj maz miesiac temu juz cwiczyl podcinanie wloskow intymnych, ale golic sie nie dam, bo nie mam zamiaru cierpiec z powodu odrastajacych igielek ;)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 6th 2009
     permalink
    wrocilam dzisiaj od poloznej- jezeli mala sie nie urodzi do wtorku bede miala porod wywolywany:(( mala jest duza i nie bedziemy czekac...
    jakies sposoby na pogonienie malucha?? oprocz pikantnego jedzenia, sexu, chodzenia po schodach, picia herbaty z lisci malin.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 6th 2009 zmieniony
     permalink
    jesteśmy już w domu OD WCZORAJ! Teraz zero czasu, ale jak się wdrożymy, wejdę i popiszę:) WSZYSTKO SUPER! Życie jest piękne!
    Rozanieleni jesteśmy.

    A poród poszedł ekspresowo tak, że położne i lekarze o nas gadali:)

    opisze później

    DZIEKI KOCHANE ZA KCIUKI!!


    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 6th 2009
     permalink
    witaj!!! :)
    Niunia śliczna i jaka spokojna, chyba jej się podoba na świecie :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2009
     permalink
    Witaj Małgosiu - Kako jeszcze raz wszystkiego dobrego dla Was!
  3.  permalink
    ja tez przyszłam na porodówke zrobiona na zero-i powiem Wam ze lepiej zrobic to samemu bo dziewczyny opowiadały ze nic ciekawego jak połozna to robi

    no dziendobry mała Małgosiu-śliczna jest

    Emi okna umyj albo podłogi czy cuś.Tylko nie stawaj na żadnym stołku
    --
  4.  permalink
    Ja jeszcze odnośnie swojego tematu
    ponieważ ja mam oznaczona grupę krwi jak na początku ciąży leżałam w szpitalu to wyznaczyli mi. to było praktycznie jako pierwsze badanie zalecone moja grupa krwi to A rh "+" mój mąż ma taką sama grupę krwi a wiem to z jego dokumentów jakie ma bo kiedyś miał rozcięta poważnie rękę i tam była wpisana grupa jego krwi. także zastanawiam się czy jest sens robienia tego badania a dokładnie już sama nie wiem co ono ma mi dac :-(
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeJan 6th 2009
     permalink
    Ja przetrenowałam golenie samodzielne z pomocą lusterka. Ciekawe tylko, czy zdążę.

    Dziewczyny dzisiaj zauważyłam, że opadł mi brzuszek. Niezła ulga w oddychaniu i cycuchy straciły oparcie :) Jutro kończę 36tc, Adaś jest duży więc byłoby miło gdyby poród zaczął się wczesniej niż później. Czy to obniżenie brzuszka może na to wskazywać?
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 6th 2009
     permalink
    nie wiem, ja w sumie mam obnizony cos od okolo 37tyg i ciiiisza:)) liczylam i czulam ze porod bedzie wczesniejszy i co? moja wygodnisia wcale sie na ten swiat nie spieszy:)
    --
  5.  permalink
    Mimika lepiej jak sie dziecko urodzi po 37 tyg nawet jeśli jak mówisz-jest duze
    aneczka ja miałam tak jak Ty na poczatku ciaży zrobione w szpitalu oznaczenie grupy i juz później nie robiłam.Ba! nawet zgubiłam ta kartke i gin powiedział ze mam isc do lab i poprosic o odpis a nie robic znów i stracic 50 zł.Ja mam0+ wiec M juz nierobił bo nie było potrzeby.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 7th 2009
     permalink
    Emi jak dziś samopoczucie?
    Córa spokojna?
    Zapodajcie no tą listę bo nie wiem kto następny :P
    •  
      CommentAuthorJoan1977
    • CommentTimeJan 7th 2009
     permalink
    następna wg listy ja!!! ALE MÓJ SYNUŚ CHYBA JAK EMI CÓRCIA ZIMNA NIE LUBI I CZEKA AŻ MROZY ODEJDĄ!!!
  6.  permalink
    Joan to chyba jeszcze trochę :-) u nas bynajmniej mrozy mają jeszcze troche potrwać :-)

    Ja nie mogę się doczekac do pierwszych moich zakupków maluszkowych :-)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.