Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoraniajaz
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Hej, my już w domciu od wczoraj :)
    Jest tak jak napisała adaja- poród rozpoczął się sam... choć do terminu jeszcze 10 dni było :) Planowana była cesarka (względy ortopedyczne) zatem od przyjazdu do szpitala (skurcze co 6 minut) byłam szykowana do cięcia... w przeciągu 2h skurcze miałam już co minutę... myślałam, ze oszaleję ;)
    Na szczęście wszystko poszło świetnie, cc bez komplikacji, synio zdrowy i dorodny- 3520g, 56 cm 3 x 10pkt. :)
    A oto nasze szczęście- NIKODEM:

    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    emkaf: dymek ze spalonych kropli zoladkowych :shocked: jak je spalic?
    Emka na metalową łyżeczkę (taką od herbaty) wlewasz krople żołądkowe (około pół łyżeczki) i podpalasz zapałką czy zapalniczką, po chwili zdmuchujesz ogień i wdychasz ten dym

    Witaj Nikuś gratulacje dla Ciebie i Rodziców
    --
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    mell jak ostatnio jak byłam chora wyciągnełam sobie sztyft do nosa, niuchnełam kilka razy i nagle zobaczyłam napis drukowanymi literami "NIE STOSOWAĆ U KOBIET W CIĄŻY", to chodzi o ten mentol, on jest szkodliwy ;/

    teraz jest era chorowań

    ja mam zatrucie pokarmowe, dziecko w brzuchu głodne i co tu zrobić?
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    cudowny Nikus, serdecznie gratuluje!!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Aniajaz Nikoś słodki :D
    Gratulacje dla Was raz jeszcze :D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    larkaa: dziecko w brzuchu głodne i co tu zrobić?
    Dzidziulek na pewno nie głoduje gorzej z tobą :( jakiś ryż ugotuj czy sucharki pochrupaj ... nie wiem
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Witaj Nikodem! Słodziutki jak cukiereczek.
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    przeziębienie powoli mi przechodzi, pozostało podrażnienie śluzówek, które pieką teraz przy każdym oddechu i drażniący kaszel. Jestem jeszcze ogólnie trochę rozbita, ale to co przeżyłam przez te dwa/trzy dni to było straszne. W życiu w ten sposób nie przechodziłam przeziębienia, a ostrzegali wszędzie, że ciężarówki mają osłabiony organizm i należy bardzo uważać. Drogie dziewczynki róbcie ile się da dla profilaktyki przeziębienia!!! Można się strasznie omęczyć, a tak naprawdę nic nie wolno zażyć. Zwracam się do was z apelem w tych dniach zagrypionych RÓBCIE COŚ PROFILAKTYCZNEGO nikomu nie życzę przemordować się tak, jak ja. Na szczęście nie miałam wysokiej gorączki, ale apap był pod ręką w razie jakby co...
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    na suchy kaszel kobiety w ciąży mogą pić homeopatyczny syrop STODAL firmy Boiron :) a na ból gardła HOMEOVOX tej samej firmy....leki te są bezpieczne dla kobiet w ciąży :)
    zresztą zapytacie w aptece to Wam polecą te produkty...:)
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJan 23rd 2009 zmieniony
     permalink
    i ja w srode połazilam troche po tej wiosennej pogodzie i chapnęłm jakiegos wirusa bo na drugi dzien obudzilam sie z mega opryszczką :
    co do mięty to ja w ciąży jej niecierpie, zaczelo sie przy myciu zębów, ale paste mietowa zastapilam cytrynowa i jest super, gum do zucia mietowych tez bleee.
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny, wczoraj byłam bardzo zła i wyszło na to że musimy zmienić lekarza, bo ten to totalny Łoś jak określił mój mąż. Beta ok :) napewno fasolka jest! :bigsmile: BETA HCG 994,7 -5 tydz.
    Natomiast lekarz zachował się po chamsku, zrobił mi USG wewnętrzne, dzidzia widziałam może z sekundę, a później już nie umiał znaleźć :( ani zdjęcia mi nie dał. Powiedział tylko że pęcherzyk bardzo mały 2,9 mm i różnie może być, a na krwawienie i tak nic się nie poradzi! I skasował 100zł. Pytam za co?!!! Cham jeden. Karty ciąży też mi nie założył :(
    No i tak to wyglądało wczoraj, ech. Szukamy lepszego lekarza. Koleżanka mi dała namiary i w pon. dzwonię do innej lekarki.
    Czuję się ciążowo ;) czyli nudności, zgaga, ciężka głowa, no i te cho. plecy bolą. Ale i tak to jest miodzio w porównaniu z tamtą ciążą. Z ciążą -Robercikiem chodziliśmy do innego lekarza, to był i jest super lekarz, podałam jego namiary w WIKI. Ale teraz jeździć do niego te 40 km. chyba nie ma sensu i szukałam kogoś na miejscu, a tu takie coś :/
    Lekarz ani podwozia mi nie zobaczył bo stwierdził że podczas USG przecież plamienia nie było, a naszą ciążę określił: no jest COŚ. Boże, jakby moje dziecko to było COŚ a nie kochane dzidzi na które czekamy :sad:
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    kochana - miałam identycznie lekarz mnie olał totalnie i mój beżowy śluz również, po 10 dniach znalazłam się w szpitalu bo okazało się, że w ciąży jestem (dr G - nawet nie raczył potwierdzić = A JAK SAM POWIEDZIAŁ"JAK SIĘ ROZWINIE KRWAWIENIE TO NORMALNA MIESIĄCZKA TYLKO SPÓŹNIONA "- MIMO DODATNICH WYNIKÓW BETY) i jest groźba poronienia...tam lekarze się mną bardzo dobrze zajęli i robili wszystko, aby ciąże nawet tak wczesną utrzymać...teraz jestem w 32 tygodniu :):)
    Zmień lekarza"coś" jak najszybciej na lakarza ginekologa :)
    --
    •  
      CommentAuthorkoka
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Witam,
    mam pytanie do Was wszystkich: jakie miałyście objawy w pierwszych 2-3 tygodniach ciązy (po owulacji), jak już fasolka się pojawiła??
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeJan 24th 2009
     permalink
    blask gwiazdy mnie kartę ciąży założono dopiero w 9 tygodniu, lekarze często nie uznają tak wczesnej ciąży ze względu na duże ryzyko poronienia.
    --
  2.  permalink
    mell na smarowanie nosa proponuję krem tłusty dermosan - super się goi:-)
    --
    •  
      CommentAuthorblask_gwiazdy
    • CommentTimeJan 24th 2009 zmieniony
     permalink
    Mi w pierwszej ciąży lekarz założył kartę od razu, a też byłam w 5-tym tygodniu, dlatego mnie to dziwi :wink:
    Ryzyko zawsze jakieś jest, ale to niedorzeczne nie uznawać ciąży skoro jest!
    A to nasza druga dzidzia :bigsmile:
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJan 24th 2009
     permalink
    Koka rzuc okiem np na moj wykres i notatki w nim, lub inne wykresy ciążowe, zobaczysz ze objawy sa przerozne ale przewaznie jest to zmęczenie i sennosc moze tez juz byc częste oddawanie moczu.
    --
    •  
      CommentAuthorkoka
    • CommentTimeJan 24th 2009
     permalink
    dzięki adaja78, właśnie pobuszowałam po twoim wykresiku. Ja dzisiaj mam 28 d.c. i od owulacji codziennie bolą mnie jajniki i podbrzusze i mam taką cichą nadzieję, że okres jednak nie przyjdzie, stąd te moje pytanie o pierwsze objawy. Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 24th 2009
     permalink
    Koka, to też, jak najbardziej moga byc pierwsze objawy ciąży...mnie bardzo bolały jajniki, krzyż i powiększone piersi...ale to nie ma reguły...

    Blasku, mnie lekarz też zalożył kartę ciązy dopiero w 8 czy 9tc...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 24th 2009
     permalink
    a mi już w 6, jak tylko zobaczył, że pojawił się zarodek. Podejścia lekarzy są różne.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeJan 24th 2009
     permalink
    Blaskuś zmieniaj lekarza, bo ważne są twoje odczucia i to czy mu ufasz. Ale to prawda, że wielu ginów praktykuje dzisiaj późnie zakładanie karty ciąży. U mnie też tak było i trochę mnie to zasmuciło, bo bałam się, że lekarz sugeruje się poronieniem pierwszej ciąży.

    Koka to bywa różnie różniasto. U mnie zmęczenie, senność i obolałe, obrzmiałe piersi to podstawowe objawy wczesnej ciąży. Nudności i wymioty przyszły jak już w zasadzie o niej wiedziałam.
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeJan 24th 2009
     permalink
    Blask - Kartę dostałam na pierwszej wizycie (ok.7tydz). Nie wyobrażam sobie mojego rozczarowania po pierwszej wizycie u gina z ciążą i jego takiej reakcji! Ten facet ma zbyt mechaniczne podejście, a w tu tak się nie da. I tu teraz chodzi przede wszystkim o to krwawienie, które zostało zignorowane. Dlaczego? Nie zawracał sobie głowy bo wczesna ciąża? To jakiś rzeźnik!

    koka - objawy miałam, siusianie po troszku kilka razy w nocy i co chwila w dzień, powiększone piersi, tempka powyżej 37 i przede wszystkim brak @. Ale szczerze mówiąc to takie objawy (do@) miałam i w cyklach wcześniejszych przed @, więc to nic nadzwyczajnego dla mnie nie było. Dopiero brak @ i teścik były dla mnie tą szczęśliwą nowiną. Także daruj sobie wpatrywanie w każdą krople siusiania. To zwykle złudne i może się uroić. Lepiej dać na luz.

    Pozdrowionka
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 24th 2009
     permalink
    koka- sennosc, obolale i piersi jakbym 100 pompek zrobila...- moje odczucia
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 25th 2009
     permalink
    Ja karty ciąży dostawałam w okolicy 8-10tyg Jeden z lekarzy wprost mi powiedział (w ciąży z Weroniką) że do 12tyg wszystko sie może zdarzyć więc nie daje książeczki... O ciąży wiedziałam stosunkowo szybko więc juz w okolicy 5 tyg byłam na pierwszej wizycie u gin
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 25th 2009
     permalink
    Koka, wątek poświęcony początkowym objawom ciąży jest tu. Opowieści bez liku.
    --
  3.  permalink
    Witajcie mamusie weekendowo :bigsmile: U nas lepiej, plamienia nie ma, zobaczymy w tyg. gdy znowu będę musiała dojeżdżać do pracy. Ogólnie czuję się dobrze, czasem pojawią się lekkie nudności, ale tylko czasem :bigsmile: Zupełnie inaczej niż w poprzedniej ciąży, kiedy to prawie umierałam od nudności, każdy zapach mi przeszkadzał.
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 25th 2009
     permalink
    blask nie mow hop:) slyszalam, ze drugie ciaze sa gorsze pod wzgledem mdlosci, choc pewnie nie ma reguly
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeJan 25th 2009
     permalink
    emkaf jak tam pielęgnowanko w te pierwsze dni. Jeju tego się troszkę obawiam, czy dam rade... ale przecież wszystkie dajemy :)
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeJan 25th 2009
     permalink
    No wlasnie Emkaf jak sie zgrywacie z Oleńka?? jest grzeczniutka czy daje sie we znaki mamusi?
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeJan 25th 2009
     permalink
    Przeanalizowałam naszą ciężarówkową listę i jak do tej pory przeważają babeczki ropakowane troche po terminie...
    Litości :whorship: Ja chcę już!!!
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeJan 25th 2009
     permalink
    Mimiczko widzę tutaj już oczekiwania na całego, nawet statystyka terminowości porodów zrobiona :wink:
    trzymam kciuki Kochana!
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 25th 2009
     permalink
    Ma swoje dni, ale sa tez nasze dni i noce:) kiedy mala wstaje co 6h na karmienie i przebranie 'musztardki':)
    Umiejetnosc pielegnacji rodzi sie wraz z dzidzia, zobaczycie. Ale mala jest przeslodka- robi genialne minki, szczegolnie rano i od razu czlowiek zapomina o tym co ten maly gadzioch wyprawial w nocy:) Od wczoraj zaczela mi sie bacznie przypatrywac, dla niej wroce do kolczykow, bo chyba wygladam malo 'blyskotliwie':))
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeJan 26th 2009
     permalink
    Emkaf uwazaj tylko na moment kiedy mala zacznie chwytac, zeby ci ich nie chciala sciagnac jak ja zainteresuja! U moich znajomych coreczka wyrwala juz niespodzeiwanie mamie obraczke z lancuszka a takcie kilka wloskow na klacie..ehhehe..
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeJan 26th 2009
     permalink
    Napisałam do Zanety wiadomość, może da znać, co tam słychać na froncie.
    Śmieszka widzę w dwupaku.
    A ja jutro lecę na usg do szpitala. Może korzystając z okazji, że już tam będę zacznę rodzić :wink:
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    Mimika, podobno szpitale potrafia dzialac roznie np. jedziesz ze skorczami a tu na miejscu nic Ktg nie wykazuje akcji :), albo wprost przeciwnie - moze u ciebie tak bedzie ;) Ja na razie zaobserwowalam, ze sluz mi sie zmienil na bardziej wodnisty - przez moment zastanawialam sie czy to nie wyciekajace wody, ale chyba nie, bo chyba bylyby to wieksze ilosci.. czy ktoras z was miala podobnie??
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorblask_gwiazdy
    • CommentTimeJan 27th 2009 zmieniony
     permalink
    Witajcie :bigsmile:
    Umówiłam się jednak do nowej ginki na piątek, trzymajcie kciuki oby wszystko było dobrze :wink:
    U nas niestety rozpakowanie było po terminie, najgorsze jednak jest czekanie... Nie zazdroszczę :wink:
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    Blaskuś kciuki mocno zaciśnięte!!!

    Śmieszko ja również mam wodnisty śluz. Muszę częściej zmieniać wkładki, a wody mi nie uciekają na pewno bo ginek sprawdzał mi dzisiaj ich poziom.

    Na dzisiejszej wizycie zapadła również decyzja, że będę miała cc. W czwartek mam poznac termin, w którym będę mogła zgłosić się do szpitala.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    Mimka a co jest wskazaniem na cc??? czy to poprostu Twoja decyzja?
    Tak czy siak trzymam kciuki - ja tez mialam cc
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    smieszka ja tez tak mialam- duuzo przezroczystego sluzu i to na pewno nie byly wody; te chlusnely ok max godziny przed urodzeniem malej
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    Dzieki zawsze lepiej sie upewniec niz domyslac co to moze byc :) a jesli chodiz o czekanie to chyba dosyc dobrze mi idzie.. jest mi dosyc wygodnie w tym stanie, jedynie nie chcialabym zeby mlay urosl zaaaa duzy ;) bo ja cesarki nie planuje :neutral:
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeJan 27th 2009 zmieniony
     permalink
    Aga zdecydowały względy medyczne, ale nie chcę się o nich rozpisywać na forum. Zapraszam pod mój wykres, chetnie dodam cię do swoich przyjaciółek.
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 28th 2009 zmieniony
     permalink
    Mimika to chyba nie do mnie a do agi976... :smile: ale i tak zycze zdrowka i bardzo fajnego rozwiazania
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 28th 2009
     permalink
    Mam pytanie, od rana swędzą mnie dłonie, palce, między, spód i wierzch....
    poczytałam, ze to może być objaw cholestazy ciążowej. Któraś z Was tak miała?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 28th 2009 zmieniony
     permalink
    katy podpytaj gosia83- jest u mnie w przyjaciolkach; nie stwierdzono w badaniu cholestazy ale miala podejrzenie, mam nadzieje ze doradzi co robic
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeJan 28th 2009
     permalink
    Katy222 moja znajoma miala cholestaze i skonczylo sie zielonymi wodami plodowymi oraz cesarka wiec musisz sie obserwowac, ale w ciazy swedzenie to norma, mnie tez czesciej niz zwykle skora swedzi, widac to taka reakcja na ten stan, takze rozne zadrapania gorzej mi sie goja, a raczej cholestazy nie mam wiec spokojnie :)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 28th 2009
     permalink
    katy222 lepiej popytaj lekarza i wyklucz to badaniem jak gosia83.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 28th 2009
     permalink
    ok, wielkie dzięki.
    Choć mam nadzieję, że te swędzenia spowodowane są swetrem z puchatej włóczki. Przed ciążą mi on nie przeszkadzał. No, ale teraz dzieją się dziwniejsze rzeczy. Okres ciąży to dziwny stan :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJan 28th 2009
     permalink
    a mnie czesto swędza plecy- nie pomyslam ze to moze byc cos niepokojącego. Od czasu do czasu łydki i ręce :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 28th 2009
     permalink
    bo pewnie nie jest, ale wiesz jak to jest, kobieta w ciąży wyolbrzymia wiele dolegliwości.....
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeJan 28th 2009
     permalink
    chyba brzuch i rece sa najbardziej niebezpiecznym swedzeniem, ale reki nie dam uciac- sprawdzcie w necie
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.