Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 1st 2009 zmieniony
     permalink
    Po co komu jakiekolwiek "zabezpieczenia"? :-)
    Data stosunku to jedno, a data poczęcia to drugie. Plemniki mogły spotkać się z czekającą komórką jajową lub poczekać na nią parę dni.
    Zatem i tak wykres najlepiej przybliża datę poczęcia.
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeFeb 1st 2009 zmieniony
     permalink
    No właśnie te niejdnoznaczności bardzo utrudniają dokładne ustalenie daty poczęcia. Dzień skoku niekoniecznie oznacza dzień owulacji, dzień owulacji niekoniecznie oznacza dzień zapłodnienia, a już na pewno dzień w którym był stosunek nie musi byc dniem poczęcia (przy przychylnych wiatrach różnica może sięgać nawet tygodnia). Dlatego nawet pilne obserwatorki nie potrafią określić precyzyjnie dnia poczęcia.
    Moim zdaniem obserwaja jest jednak bezcenna. Nikt nie będzie wmawiał kobiecie która obserwowała się i wie, że owulacja wystąpiła mniej więcej w 35 dc, że przenosiła ciążę, której termin rozwiązania wyliczono wg OM.

    Żanetko, Śmieszko trzymam kciuki z całych sił.
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeFeb 1st 2009
     permalink
    plemnik żyje tylko do 48 godzin chyba że jest słabszy
    --
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeFeb 1st 2009
     permalink
    więc nie ma możliwości żeby tydzień od stosunku została zapłodniona
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    Zaneta, przeciętne plemniki żyją 3-5 dni, a najlepsze w najlepszych warunkach 7 dni.
    Dowodem na to są ciąże. U samoobserwatorek łatwo ocenić, które serduszko było zapładniające. :-)

    Wykres jest najlepszym przybliżeniem daty poczęcia dzięki znajomości skoku i szczytu śluzu. W przypadku kalendarzyka różnice mogą sięgać wielu tygodni, w najgorszym przypadku u samoobserwatorki - 1 tygodnia.
    --
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    ja właśnie dlatego nie mogę dokładnie co do dnia określić terminu zapłodnienia, bo znać terminy stosunków to jedno a termin zapłodnienia to drugie,
    tym bardziej, że u nas dziewczynka jest co oznaczało, że plemniki dzielnie sobie musiały zaczekać na dostawę jajeczka, a jak długo tego nikt się nie dowie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    każda kobieta zna swoje ciało najlepiej a szczególnie wieloródka wie kiedy co i jak :smile: moim zdaniem oczywiście .
    A mam pytanko do mam karmiących naturalnie jaką dietę stosujecie ????? czy jecie wszystko jak leci pijecie kawe ???? z czym jecie chlebek co na obiad ???
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    Zna dzięki samoobserwacji.
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    od soboty mam jakies dziwne bóle @owe w krzyzu szczególnie. Dzis w nocy mialam, rano to nawet konkretne :( az poplakalam sie ze zmartwienia. Teraz za to jakis kłujący ból ktory zaczyna sie jakby od żołądka i rozchodzi sie po calym brzyuchu :(( i mdłosci lekkie,nie wiem co to moze byc. Popoludniu zadzwonie do ginki, dzis wieczorem mam wizyte, ale powie mi czy mam poczekac czy cos z tym zrobic

    :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    zaneta2400: A mam pytanko do mam karmiących naturalnie jaką dietę stosujecie ????? czy jecie wszystko jak leci pijecie kawe ???? z czym jecie chlebek co na obiad ???
    Żanetko przez pierwszy tydzień max dwa starałam się nie jeść smażonego i takich mocno ciężkostrawnych rzeczy czy wzdymających. Z czasem po małej ilości wprowadzałam wszystko... Przy Antosi z Wigilijnego stołu jadłam już wszystko, nawet i frytki mamy na swoim koncie... jedno czego chyba nie lubi to zupa grzybowa (z torebki) i taka z duża ilością fasolki szparagowej:shamed: Do chleba od początku jadłam właściwie wszystko nawet z niewielką ilością chrzanu czy kethupu.
    Należy ciut uważać z owocami i warzywami typu pomidor ogórek sałata kapustowe - ale tak jak pisałam powolutku m ożna wszystko
    --
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    AND222S Dziękuje Ci bardzo za odpowiedz :bigsmile:
    oczywiście jeszcze jestem podwójna synuś się jeszcze nie wybiera na ten świat widocznie wygodnie mu w brzusiu :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    Oj synus ma jeszcze 12-13 dni więc spokojnie hihihi Dziwisz się że mu wygodnie? a kto by chciał marznąć na własne życzenie - dzieć czeka aż sniegi stopnieją:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    Mój leniuszek też by chyba nie wyszedł w terminie z własnej woli. Ale jutro przyjmują nas na oddział!!! Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem cesara bedzie jutro lub w środę.
    Co tu dużo mówić, trochę się boję.
    Ale jak to wszystko dobrze się skończy to będziemy z mężem najszczęśliwszymi ludźmi pod słońcem.
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    Adajko lecę do ciebie!
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    Mimika ale ci zazdroszcze wolała bym mieć CC no ale cóż :sad: też z mezem czekamy jak na zbawienie, żeby już było po wszystkim :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    zaneta ja narazie jem wszystko- zdarza sie smazone, salata, pomidor etc. w nieduzych ilosciach, bez warzyw straczkowych i kausty i obserwuje mala. Zaczelam jesc troche wiecej rosolu, niz wczesniej.
    Kawe sprobowalam kilka razy, ale mala wydaje sie ciut pobudzona:/ czytalam ze kawa moze tak wplywac na maluchy, ale to jest w sumie 1 przypadek na 10. Narazie mamy kryzys laktacyjny- wiszenie na piersi i marudzenie, wiec wrazen mamy wystarczajaco:) to kawe odstawilam.
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    A u mnie od rana skurcze, ale jakies nieregularne co 8 - 12 minut i nie za dlugie po paręnaście/peredziesiat sekund.. myslice ze to moze byc dzisiaj?? ze sie rozkreci i ureguluje?
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    smieszka48 ja tydzień temu miałam też skurcze co 3 minuty i to regularnie pojechałam do szpitala okazało się że rozwarcia nie mam więc całą noc w bólach byłam nad ranem ustały i puścili mnie do domu
    :sad:
    emkaf dzięki za odpowiedz :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    Rozumiem :) ja mialam 2 cm rozwarcia na ostatniej wizycie u ginki wiec mam nadzieje, ze to jednak to, bo szkoda by bylo tak caly dzien na przepowiadajace skurcze stracic ;) ale nie bedziemy jechac do szpitala za szybko dopiero jak mi da w kosc ;)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 2nd 2009
     permalink
    aż boję się myśleć jak przetrwam ten okres, w którym Wy teraz jesteście.....
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    Melduje że jeszcze nic czyli nadal 2 w 1 :cry:
    --
  1.  permalink
    Proponuję trochę ruchu, może dzidzi zdecyduje że to ten dzień :bigsmile:
    Ja przygotowywałam imprezę dla teściowej na urodziny, cały dzień na nogach, a nad ranem już rodziłam :wink:
    Powodzenia i szybkiego rozpakowania życzę :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    Żaneta wytrzymaj :)
    a ruch jak najbardziej wskazany
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    Dziewczyny, nie wiem czy to dobre miejsce, ale mam pytanie, a nie znalazłam jeszcze takiego wątku: czy ćwiczyłyście w ciąży? Czy macie jakieś książki na ten temat? Na rynku poradników jest mnóstwo, więc nie wiadomo co wybrać. Pomijam tu ćwiczenia w ramach szkół rodzenia, bo moja zaczyna się pod koniec 7. m-ca, a do tego czasu wolałabym nie siedzieć bezczynnie.
    W jednym z poradników W. Fijałkowski poleca "Gimnastyka w czasie ciąży i połogu" autorstwa swojego i M. Musur. Czy któraś z Was tą książkę ma?
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    ashley ja sobie kupiłam płytę z ćwiczeniami "Pilates dla kobiet w ciąży"
    Jak dla mnie beznadziejne.
    Ale to zależy od podejścia.
    Ja przed ciążą dużo ćwiczyłam (3-4 razy w tygodniu po godzinie), lubiłam być zmęczona i czuć to, że faktycznie coś robię ze swoim ciałem, a ciążowe ćwiczenia typu podnoszenie nogi 3 razy w górę i koniec są totalnie bezsensowne, siedzisz i wyginasz się pół godziny i totalnie nie czujesz, że robiłaś cokolwiek innego niż jedzenie czy spanie.
    Ja w ciąży dlatego postawiłam na długie spacery, bo po godzinie jak człowiek wraca to czuje lekkie zmęczenie i wie że coś zrobił dla siebie :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 3rd 2009 zmieniony
     permalink
    koleżanka kiedyś poleciła mi te ćwiczenia
    1
    2
    3
    może coś się przyda?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    Ja zaczlam cwiczyc joge dla kobiet w ciazy plus te nudne podnoszenia nog i jakies ruchy rekami- totalna beznadzieja...po max 2 tyg mi sie znudzilo:) Postawilam rowniez na dlugie spacery z M. Do tego pracowalam do 38tyg ciazy plus szkola i w termin porodu pisalam egzamin- wiec obeszlo sie bez cwiczen a ruchu bylo wystarczajaco.
    --
    •  
      CommentAuthoranafra
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    Hello :) my też jeszcze 2 w 1 :) byłam u gina, nadal rozwarcie na 1cm, mały idzie do góry(głowka u gory ) a nie w dół:P na ktg ok nic nie widac, wymarudzilam jeszcze usg na czwartek wieczorem :D to zobaczymy ile brzdąc wazy przynajmniej no i jeszcze ide do gina i ktg w poniedziałek 9 II a jak się mały do terminu 12 II nie wybierze na tą stronę to w piątek 13go mam się zgłosic do szpitala :) dobra data nie ma co:P
    --
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeFeb 3rd 2009 zmieniony
     permalink
    chyba tutaj miałam to wrzucić. mam wiadomość od *Mimiki*

    Jestem na oddziale, ale dzisiaj na bank nie będzie cięcia. Tylko mi krew pobrali. Na dodatek jest zakaz odwiedzin. Całujemy Was mocno.
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    Mimika trzymamy kciuki!!! Dzisiaj przebadaja a jutro bedzie maluszek:))
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    Mimika wszędzie są zakazy przez grypę, u nas też. Odpoczywaj i powodzenia jutro!!!!!!
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 3rd 2009
     permalink
    Ashley, ćwiczenia w ciąży są tu.
    --
    •  
      CommentAuthoranafra
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    Tak się zastanawiam, czy przypadkiem nie dostenę skierowania na cc bo konczę 39tydz. a mały jest cały czas główką do góry...hmmm...
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    jest takie prawdopodobieństwo, chyba że Dziecko się przekręci, albo przekręci go lekarz, lub w Twoim szpitalu odbierają porody pośladkowe.
    U nas to byłby powód do cc.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoranafra
    • CommentTimeFeb 4th 2009 zmieniony
     permalink
    jutro ide na usg to zobaczymy ile maly wazy, a maly nie jest bo juz wczesniej wazyl wiecej niz kalendarzowo :) z tego co sie orientuje to nie powinno byc problemu z cesarka w tym szpitalu, bo nie za bardzo chciałabym rodzic z takim ułożeniem, juz pomijając moje męki to dla dziecka też niebezpiecznie i często są później problemy z bioderkami i nózkami. poczekamy zobaczymy...ale coś nie sądzę, żeby się jeszcze odwrócił bo co najmniej od 30 tygodnia jest cały czas głową do góry i kopie po pęcherzu..:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    Anafra jesli to pierwsze dziecko to nie sadze zeby pozwolili ci rodzic naturalnie. powodzenia...


    ciekawe jak tam Mimika...
    •  
      CommentAuthorlobuzek_80
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    witajcie
    Kubuś zrobił niespodziankę mamie i się trochę pospieszył i przez to przytrzymali nas trochę w szpitalu dlatego dopiero dziś się mogę pochwalić ze dołączyłam do grona mam rozpakowanych na naszym forum. Jak będę mieć chwilkę to wrzucę fotkę.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeFeb 4th 2009 zmieniony
     permalink
    Witaj łobuzek
    GRATULACJE:flowers::flowers::flowers::flowers::flowers:czekamy na zdjęcia maluszka
    A czy Kubuś został uznany za wcześniaka??? W końcu to miesiąc przed terminem.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    Lobuzku gratulacje :rainbow: duzo zdrowka dla Kubusia :rainbow:
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    oooo:) gratulacje!!!! i zapraszamy na mamusie rozpakowane
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 4th 2009 zmieniony
     permalink
    gratulacje i czekamy na fotki :)
    lada dzień trzeba będzie uzupełnić listę :)

    Pelasia 30.10.08 rozpakowana 1.11.2008
    Aga976 17.11.08 rozpakowana 19.11.2008
    Maja28 25.11.08 rozpakowana 02.12.2008
    Kfiatuszek 06.12.08/CHŁOPIEC/ rozpakowana 11.12.2008
    Alexi0 13.12.08 /DZIEWCZYNKA/ rozpakowana 14.12.2008
    And222s 25.12.08 /DZIEWCZYNKA/ rozpakowana 4.11.2008
    Kako 10.01.09 / DZIEWCZYNKA / rozpakowana 2.01.2009 - pierwsza dzidzia w Nowym Roku!!! Gratulacje:)
    Joan 12.01.09/CHŁOPIEC/rozpakowana 17 lub 18.01.2009
    Emkaf 13.01.09/ DZIEWCZYNKA/rozpakowana 15.01.2009
    aniajaz 29.01.09 /CHŁOPIEC/rozpakowana 19.01.2009
    Zaneta2400 1.02.09/CHŁOPIEC/
    Mimika 05.02.09 /CHŁOPIEC/
    Śmieszka 08.02.09 /CHŁOPIEC/
    anafra 14.02.09 /CHŁOPIEC/
    Blanka81 15.02.09 /DZIEWCZYNKA/
    larkaa 16.02.09 /DZIEWCZYNKA/
    inka24 19.02.09 /CHŁOPIEC/
    lobuzek_80 22.02.09/Kubuś/ rozpakowana 23.01.2009
    MonikaC 05.03.09/DZIEWCZYNKA/
    iwrowe 26.03.09 /DZIEWCZYNKA/
    Katy222 10.04.09 /CHŁOPIEC/
    Milena 11.04.09 /CHŁOPIEC /
    adaja78 11.04.09 /CHŁOPIEC/
    aneczka115a 10.05.09
    misia-ludek 19.05.09/DZIEWCZYNKA?/
    mell 25.05.09 /CHŁOPAK!!!/
    sylwunia 26.05.09/CHŁOPCZYK?/Marek Arkadiusz
    Jacusia 01.06.09 /DZIEWCZYNKA /
    Pandy1 08.06.09 /CHŁOPIEC/
    Ashley 16.06.2009
    Cortunia 10.07.2009
    Majka1231 27.08.09
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorlobuzek_80
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    Tak, Kubuś został uznany za wcześniaka. 10 dni nas w szpitalu przytrzymali.
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    :flowers:dla Kubusia i Lobuzka :clap:
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    Gratulacje dla rodziców !!!!
    Kubuś śliczny :):)
    --
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    sms od Mimiki
    zgoda na cięcie podpisana. Przebadali mnie dzisiaj wszerz i wzdłuż – ekg, usg, ktg. Antybiotyk dożylnie podawany od wczoraj. Tętno Małemu sprawdzają nawet o 2 w nocy. Jestem wymęczona. Jutro do 14-tej Adaś powinien być po tej stronie.
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    witam i gratuluje lobuzek_80 śliczny synuś a ja oczywiście dalej 2w1 ale jutro jade na konsultacje i badania do szpitala mają mi powiedzieć kiedy będą wywoływać jak by co
    --
    •  
      CommentAuthorblask_gwiazdy
    • CommentTimeFeb 4th 2009 zmieniony
     permalink
    lobuzek_80 gratuluję ślicznego synka :bigsmile:
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    lobuzek co za cudo śliczne! Pozdrawiam gorąco i gratuluję!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    GRATULACJE dla kolejnej świeżej mamy :flowers:
    Lobuzku w wolnej chwili napisz nam co przyspieszyło poród - zdróweczka dla Kubusia!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 4th 2009
     permalink
    Trzymam kciuki za finiszujące :D
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.