Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeFeb 8th 2009
     permalink
    Odciagam, ale nie chce za duzo, bo organizm moze 'pomyslec' ze malec tyle potrzebuje i znowu zacznie produkowac. Juz dzisiaj odczuwam lekka ulge, ale poszukam na rozpakowanych co i jak najlepiej robic :) dzieki!
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 8th 2009 zmieniony
     permalink
    Śmieszko proponuje poczytać tutaj ściąganie jak tylko zbierze jest bardziej produktywne (będzie jeszcze więcej pokarmu). Najlepiej przed samym karmieniem by Niuni mogła złapać spokojnie brodawkę i nie lało sie za mocno do pyszczydełka
    --
  1.  permalink
    Witajcie :bigsmile:
    U nas dobre wieści. Dzidziowi w brzuszku nic nie jest. Ciąża przebiega prawidłowo, szyjka trzyma na medal. USG ok. widoczny jest zarodek z prawidłową akcją serduszka. Termin mam na 25 wrzesień :bigsmile:
  2.  permalink
    Wspaniałe wieści Blasku. Bardzo się cieszę i pozdrawiam mamusię i maleństwo:rolling:
    --
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeFeb 11th 2009
     permalink
    świetne wieści blasku.....życzę spokojnej ciąży:bigsmile:
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 11th 2009
     permalink
    a co tam u naszych dziewuszek z listy?
    Jakoś się nie pojawiają. Może któraś już rozpakowana?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 11th 2009 zmieniony
     permalink
    ależ sie rozpakowało ostatnio mamuś:) GRATULUJĘ WSZYSTKIM! A przyszłe mamusie zapraszam pod moja kartę i wykres - chetnie poradzę, odpowiem na pytania, jak będę mogła:) Zapraszam też nieustannie na naszą stronę www.naszjuniorek.pl.tl
    ja teraz już urzęduję na ROZPAKOWANYCH :)
    --
    •  
      CommentAuthoranafra
    • CommentTimeFeb 11th 2009
     permalink
    My się meldujemy:tongue: jedynie co się zmieniło to to, że jak się mały rozpycha to boli mnie brzuch jakbym kolkę miała, ale podobno tak ma byc...a tak to cisza...więc idziemy sobie na KTG...i pewnie w piątek też sobie jeszcze pójdziemy na KTG... gin powiedział,że jak się do poniedziałku nie ruszy to mi da skierowanie na patologie, bo z uwagi na cukrzycę ciążową powinnam już tam sobie leżec...- tylko oststnio nas do domu odesłali i ciekawa jestem jak będzie tym razem...a tydzień w szpitalu też bym nie chciała leżec...hmmm...będę musiała męża namówic żeby mi pomógł, tylko jak to zrobic jak się boi...
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeFeb 11th 2009
     permalink
    czy ktos wie co u Mimiko??????????????
    --
    •  
      CommentAuthoranafra
    • CommentTimeFeb 11th 2009
     permalink
    i chyba mi powoli czop odchodzi...jakaś taka galaretka troche wczoraj, troche dzis...
    --
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeFeb 11th 2009
     permalink
    Melduje że u mnie cisza Jutro jade juz na wywołanie będą mnie żelem smarować i kroplówke jak co podadzą strasznie się boję:cry: bo niewiem co i jak jutro już 12 dzień po terminie :sad:
    --
    •  
      CommentAuthoranafra
    • CommentTimeFeb 11th 2009
     permalink
    zaneta2400 no to faktycznie uparte twoje maleństwo, że się jeszcze wogóle nie wybiera :P będzie dobrze trzymamy kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeFeb 11th 2009
     permalink
    Dziewczyny, ale tu się wydarzyło podczas mojej nieobecności!

    Gratuluje wszystkim świeżo upieczonym mamom. za Zanetę i Anafrę trzymam mocno kciuki...

    Cholera...jak tak patrzę na listę, to...przyspieszyło znacznie...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 11th 2009
     permalink
    he he, przyspieszyło, a zaraz dojdą kolejne dwie rozpakowane :)
    Mam na myśli Żanetę i Anafrę. Dziewczyny do dzieła!!!! Bierzcie męża w ciemny kąt i niech zrobi swoje! Nie ma czego się bać :)
    A jak nie chcą to użyjcie swoich wdzięków i sztuczek. Świece, kąpiel, lampka wina.....
    Lepsze to od wywoływania porodu w szpitalu ;)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoranafra
    • CommentTimeFeb 11th 2009
     permalink
    a jak nie to siłą :tongue: tyle jeszcze damy radę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeFeb 11th 2009
     permalink
    Hej Mimikamiala miec cesarke juz w tamtym tygodniu wiec moze dochodzi do siebie po.. a dziewczyny w kolejce do rozpakowanych czekamy :) i na pewno si edoczekamy!! :)
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 11th 2009
     permalink
    na pomoc przenoszonemu maluchowi polecam- spagetti maksymalnie ostre (w moim przypadku Chilli Con Carne), mega spacer i serducho-nam w srode zastosowane w czwartek pomoglo wywolac skurcze:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 11th 2009
     permalink
    smieszka48: Hej Mimikamiala miec cesarke juz w tamtym tygodniu wiec moze dochodzi do siebie po
    Mimi ma kochanego Adasia przy sobie od 05.02 lada dzień wyjdą do domku
    --
  3.  permalink
    Na upartego dzidzia który jakoś nie pcha się na świat a jest już po terminie może pomóc masowanie brodawek sutkowych :wink: stymuluje to skurcze, i poród może się rozkręcić na dobre :bigsmile:
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeFeb 11th 2009
     permalink
    Gratuluje blasku i witamy w ciężarówkowym świecie.
    Trzymamy kciuki za mamusie tuż tuż...
    Pozdrowionka
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 11th 2009
     permalink
    mi masowanie brodawek malo pomoglo:((
    --
    •  
      CommentAuthoranafra
    • CommentTimeFeb 11th 2009
     permalink
    byliśmy sobie na KTG, podczas skurczu którego ja nie czułam ale wyszedł na KTG tętno małego spadło do 100, poszliśmy do gina który akurat byl i powiedzial ze trzeba z tym do szpitala..:shocked: no to pojechalismy po wyniki badan i koszule i do szpitala, zrobili znow KTG - nie wykazalo skurczy - i gin zbadal rozwarcie i powiedzial ze takie jednorazowe incydenty moga byc, ze dopiero jak tetno spada na kazdym skurczu-pewnie takim co ja go bede czuc- to wtedy mozna sie zaczac martwic. no i tyle, a ja sie smialam z mezem ze maly po prostu chcial isc do KFC koło szpitala :tongue: Czop dalej odchodzi - to juz cos :wink:
    --
  4.  permalink
    No to niebawem pewnie się rozkręci. Trzymamy za was kciuki dziewczyny:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeFeb 12th 2009
     permalink
    żaneta kurczę współczuję z tym wywołaniem, oby poszło jak najszybciej i najmniej boleśnie :)

    ja nadal w dwupaku, rozwarcie na 2 palce, skurcze są codziennie i nic poza tym :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 12th 2009
     permalink
    chyba nikt nigdy nie tęsknił do skurczy tak jak Wy dziewczyny :)
    Życzę Wam, aby jak najszybciej sie pojawiły najlepiej samoistnie.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  5.  permalink
    Witajcie,
    jestem tutaj nowa, od kilku dni mam zieloną, pięną łączkę. dlatego bardzo proszę o pomoc, czego nie powinnam teraz ronic. na co szczególnie uważac i może któraś z Was poleciłaby mi jakąs fachową literature na najbliższe 9 miesięcy:bigsmile: aby moja krusznka miała u mnie jak najlepiejjjjjjj
    pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeFeb 12th 2009
     permalink
    oj wymieniac mozna w nieskonczonosc... ja oparlam swoja wiedze na tym forum i radach oraz na forum 'mamus rozpakowanych'.
    calineczko przede wszystkim, aby wszystko bylo w normie, bez szalenstw, skrajnosci a wszystko bedzie dobrze.
    serdecznie gratuluje plusa!:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeFeb 12th 2009 zmieniony
     permalink
    Aktualizuję listę:))...Blasku gwiazdy dodałam cię:)

    Pelasia 30.10.08 rozpakowana 1.11.2008
    Aga976 17.11.08 rozpakowana 19.11.2008
    Maja28 25.11.08 rozpakowana 02.12.2008
    Kfiatuszek 06.12.08/CHŁOPIEC/ rozpakowana 11.12.2008
    Alexi0 13.12.08 /DZIEWCZYNKA/ rozpakowana 14.12.2008
    And222s 25.12.08 /DZIEWCZYNKA/ rozpakowana 4.11.2008
    Kako 10.01.09 / DZIEWCZYNKA / rozpakowana 2.01.2009 - pierwsza dzidzia w Nowym Roku!!! Gratulacje:)
    Joan 12.01.09/CHŁOPIEC/rozpakowana 17 lub 18.01.2009
    Emkaf 13.01.09/ DZIEWCZYNKA/rozpakowana 15.01.2009
    aniajaz 29.01.09 /CHŁOPIEC/rozpakowana 19.01.2009
    Zaneta2400 1.02.09/CHŁOPIEC/
    Mimika 05.02.09 /CHŁOPIEC/rozpakowana 05.02.2009
    Śmieszka 08.02.09 /CHŁOPIEC/rozpakowana 03.02.2009
    anafra 14.02.09 /CHŁOPIEC/
    Blanka81 15.02.09 /DZIEWCZYNKA/rozpakowana 01.02.2009
    larkaa 16.02.09 /DZIEWCZYNKA/
    inka24 19.02.09 /CHŁOPIEC/
    lobuzek_80 22.02.09/Kubuś/ rozpakowana 23.01.2009
    MonikaC 05.03.09/DZIEWCZYNKA/
    iwrowe 26.03.09 /DZIEWCZYNKA/
    Katy222 10.04.09 /CHŁOPIEC/
    Milena 11.04.09 /CHŁOPIEC /
    adaja78 11.04.09 /CHŁOPIEC/
    aneczka115a 10.05.09
    misia-ludek 19.05.09/DZIEWCZYNKA?/
    mell 25.05.09 /CHŁOPAK!!!/
    sylwunia 26.05.09/CHŁOPCZYK?/Marek Arkadiusz
    Jacusia 01.06.09 /DZIEWCZYNKA /
    Pandy1 08.06.09 /CHŁOPIEC/
    Ashley 16.06.2009
    Cortunia 10.07.2009
    Majka1231 27.08.09
    blask gwiazdy 25.09.09
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeFeb 12th 2009
     permalink
    calineczka14, moje wielkie gratulacje :clap:
    I witamy na przyszlych mamusiach :swingin:
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 12th 2009
     permalink
    o mamy nową osóbkę marcową?
    Calineczko dopisz się i Ty do listy :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeFeb 12th 2009
     permalink
    witaj Calineczko!
    Na początek sięgnij po jakiś typowy poradnik ciążowy. Od razu odnajdziesz info co Ci wolno, a czego nie, co jest zalecane, a co tylko babcinym mitem. W samym necie są tysiące tego typu artykułów i porad np. http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,0.html
    Przede wszystkim powoli pomyśl o lekarzu i wybierz solidnie, tak byś nie musiała zmieniać. Popytaj po znajomych, polecenie to dobry sposób. Opinie o lekarzu też znajdziesz w necie.
    Z jakiego jesteś województwa?
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeFeb 12th 2009
     permalink
    Wiecie co Dziewczynki wydaje mi się, że wiele mówi się w ciąży (szczególnie na początku) o odżywianiu, zdrowym "byciu" i życiu. Za to bardzo mało mówi się o psychice kobiety w ciąży. O strasznych nerwach, których nie sposób niekiedy opanować, o napadach płaczu, o sytuacjach kiedy wydaje Ci się, że wszystko jest nie tak, jak sobie to wyobrażamy. I to właśnie najmocniej dotyczy tych pierwszych trzech miesięcy. Ja na przykład przeczytałam wiele różnych, ciekawych rzeczy, na początku ciąży chłonie się te informacje i przyznam szczerze, że nie spotkałam się z ostrzeżeniem odnośnie właśnie nerwowości. Niewiele było o tym, że przyszły tatuś musi się teraz spiąć, bo jego ciężaróweczka może go czasem z równowagi nieźle wyprowadzić. A myślę, że świadomość takiego stanu rzeczy mogłaby pomóc nam zrozumieć i trochę nad tym panować, zrzucając to na kark "stanu" naszego zresztą cudownego. Wiem, to pewnie nie dotyczy wszystkich. Zdarzają się zapewne dziewczyny łagodne jak jagnięta i nie nerwowe. Ja miałam różnie. Generalnie cudownie i szczęśliwie, ale bywało też nerwowo.
    --
  6.  permalink
    mell, lekarza już wybrała... tzn. on prowadzi mnie od dawna. jest ok. mam bardzo dobra opinię w moim mieście:-))
    --
  7.  permalink
    katy222,
    na jaąa mam się dopisać listę? bo jestem tutaj zielona :-)
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeFeb 13th 2009 zmieniony
     permalink
    calineczko ale ty chyba niebylas jeszcze u lekarza i nie masz ustalonej daty porodu, jesli bedzies juz wiedziala to podasz date a my cie dodamy ;) gratulacje i pozdrowionka i witamy w naszym gronie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 13th 2009
     permalink
    patrząc na wykres Calineczki, wydaje mi się, ze Dzidzia urodzi się 23 października i będzie skorpionem tak jak ja :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  8.  permalink
    Witajcie dziewczyny wczoraj byłam u gina. Nie robił USG, ale wszystko jest ok. Dalej mam brać leki. Wyleczyłam infekcje pęcherza, krzywa cukrowa 75g w normie (na czczo - 81, po 1h - 135, po 2h - 103), morfologia w dolnych granicach normy. A ponadto to mam nadal płytki krwi poniżej normy 129 (przy normie 150-390), ale nową anomalią jest podwyższony poziom PDW, który wynosi 21,2% (przy normie 10-18). Może któraś z Was wie co to oznacza??:shamed:
    A i lekarz kazał mi zrobić ALAT.:shocked:
    --
  9.  permalink
    adaja78, u lekarza byłam bo były małe kłopoty, ale wszystko jest ok. tylko, że ja do niego jechałam jak na pogotowie i wepchnął mnie pomiędzy inne pacjentki, dlatego nie mam jeszcze karty ciąży. nastepna wizyta 4 marca i wtedy będę wszystko wiedziała, ale z "kalkulatorów" w necie to wychodzi, że dzidziuś urodzi się pomiędzy 23-26 października.... prosto na moje imieninki :bigsmile::bigsmile:
    --
  10.  permalink
    katy222, tatuś dzidziusia tez jest skorpionkiem, tak jak ty................to dobra wróżba!!!
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeFeb 13th 2009
     permalink
    Calineczko, gratuluję!

    Ja byłam wczoraj u gina. Robiliśmy USG. Widziałam siusiaka, więc Franek nie zamienił sie w Zosie;) Młody ma już 1800g i jest już ułożony główkowo. Tętno w normie, ilość wód płodowych - też. U mnie ciśnienie ok, szyjka zamknięta...czyli wszystko ok!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeFeb 13th 2009
     permalink
    a ja się melduję, że nadal nic :D
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeFeb 13th 2009
     permalink
    mój wpis został zignorowany. Widocznie nie macie ochoty na takie gatki, może właśnie dlatego tak mało o tym słychać i dlatego mało wiadomo. To nic...
    Pozdrawiam gorąco ciężaróweczki i odwiedzaczki
    --
  11.  permalink
    Witajcie :bigsmile: U mnie ok. ale ostatnio bardzo boli mnie głowa i chce mi się spać :wink: niestety to normalne w tym stanie. Jeśli chodzi o literaturę ciążową to ja kupiłam sobie kilka pozycji używanych na Allegro i jestem bardzo zadowolona i zaczytuję się w pisemku "M jak mama" mam wszystkie 9 numerów z poprzedniej ciąży :wink: Jak dla mnie to jest rewelacyjne. Także czytam artykuły z portalu http://babyonline.pl/ i na naszym forum :bigsmile:
  12.  permalink
    mell niepotrzebnie sie denerwuesz,nikt nie ignoruje postów Twoich,poprostu nie ma co na to odpisywac.jak świat stary wiadomo ze ciezarna to taka kobieta której nalezy sie spokój i wszyscy o tym wiedza,ale nie kazdy tego przestrzega.ja sie z męzem kłóciłam bo fochy miałam,wyryczałam sie za wszystkie czassy a urodzilam wczesniej tez przez stres...ale ja akurat wszedzie czytałam ze spokój i zero stresu jest kobiecie w ciąży jak najbardziej wskazany .niestety nikt nas na rekach nosił nie bedzie-ten spokój musimy w sobie wypracowac i same sobie stworzyc

    Blasku gratulacje jeszcze raz!!!
    wrzuc na dzidzie Robcia:bigsmile:
    --
  13.  permalink
    melduję się wieczorkiem, ogólnie wszystko ok. ale cały czas pobolewa mnie brzuszek i ciągle bym spałaaaaaaaaaaaaaaa

    Cieszę się że u Was wszystkich dzisiaj było dobrze, spokojnie, a fasolinki rosną:bigsmile:

    mell, co do stresu to masz świętą rację!!!!! powinnyśmy teraz uzbroić się w święty spokój, ale czasami jest to niemożliwe:cry:
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeFeb 13th 2009
     permalink
    calineczko, zupelnie normalne dolegliwosc, i spij jesli tylko mozesz :)
    mell, ja mam to juz za soba, ale zauazylam ze ostatnio wrócił płacz, taki krótki, na chwile i bez wiekszego powodu, ale to hormony i nic z tym nie zrobimy, tak juz jest.Musicie byc dzielne dziewczyny :wink:
    co do gazetek to ja bardzo lubie M jak mama ale wlasnie kupilam Mamo to ja i jest super, bardziej juz mnie interesuje- na moim etapie :wink:
    --
  14.  permalink
    fajna jest tez gazetka "9 miesiecy"
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeFeb 13th 2009
     permalink
    mell ja też tak mam. Bardzo łatwo się denerwuje, mam zmiene nastroje. W jednej chwili śmieje się za moment płaczę. Ryczę często bez powodu, nawet jak mążuś czyta dzidzi bajkę, ale często tez mam te powody( problemy z pracą). Mam jednak to szczęście, że mój Przemo nie jest typowym facetem, przeżywa ciążę równie mocno jak ja, a może nawet bardziej. Dużo czyta, podsówa mi mnóstwo artykułów o tym co mi wolno, a czego nie, o stresie w ciąży. Dzięki temu bardziej mnie rozumie i potrafi wspierac, pocieszać. Jest dla mnie prawdziwym wsparciem.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 14th 2009
     permalink
    o huśtawce nastrojów już gdzieś pisałam. Jak dla mnie to męczarnia i nie lubię zwyczajnie o tym rozmawiać, bo denerwuję się jeszcze bardziej. Po co rozwodzić się nad czymś, na co nie mam wpływu? To "tylko" hormony.
    .
    Ja jestem bardzo ciekawa co z Żanetą i Anafrą?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorzaneta2400
    • CommentTimeFeb 14th 2009
     permalink
    kobietki urodziłam w końcu:bigsmile:12.02.o godz.16.05 z wagą 3900 przyszedł na świat mój synuś :bigsmile::bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.