Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeFeb 25th 2009 zmieniony
     permalink
    Ja mam suwaczek ustawiony wg daty 24 maja - takiej, jaką mi gin wyliczyła :wink: Wg wykresu ma być 1 czerwca, wg różnych usg 29 maja, 26 maja, 24 maja. A jak będzie, to się okaże :cool:
    edit: łatwiej mi odliczać tak, jak gin odlicza, nie motam się wtedy, zwłaszcza jak poszukuję informacji na temat aktualnego rozwoju dziecka :smile:
    --
  1.  permalink
    witajcie brzuchatkiiii:-))
    ja dzisiaj odebrałam wyniki morfologi i mam Hemoglobinę i hematokryty poniżej minimum, czy powinnam się tym martwic bo do gina idę dopiero 04.03.2009

    pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    calineczko ja też mam te dwa poniżej normy. Łykam witaminy dla ciężarnych i dodatkowo żelazo, no i dieta bogata w żelazo. Do 04.03 mało czasu zostało, myślę, że nie masz się co teraz martwić, porozmawiaj z lekarzem :smile:
    --
  2.  permalink
    pajacynko, przyznam, że też zamierzałam czekac z tym do wizyty, ale wolałam się upewnic czy to coś nie groźnego dla mojego okruszka.
    pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    Raczej nie, ja za każdym razem mam przynajmniej 3 wyniki morfologi poniżej normy, podobnie z moczem a gin mówi, że wszystko ok. Widocznie my ciężarówki mamy troszke inna normę ;)
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeFeb 25th 2009
     permalink
    A to przepraszam Pajacynko, ja 1 czerwca mam tez okreslony od OM, ale na USG wychodzi ze moze byc o tydzien wczesniej ale i tak licze (chyba jak wszystkie) od OM :wink:
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    ja bylam wczoraj u poloznej i sie okazalo ze mam nadcvisnienie i jak tak dalej pojdzie to bede zmuszona isc na macierzynski a moze i do szpitala,tak sie zmartwilam ze nie moglam spac cala noc:cry:
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    pandy1 na macierzyński czy na zwolnienie? Najważniejsze, żeby dziecko dobrze się rozwijało, prawda? Głowa do góry, będzie dobrze!:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    Pajacynko w UK mozna zaczac maciezynski przed porodem...

    pandy nie martw sie tak, bo to na cisnienie dobrze nie wplywa... ale to i tak chyba za wczesnie na ten maciezynski co? zwolnienie ewentualnie dostaniesz?

    ja zbieram sie, zeby do GP sie umowic... ale oni pracuja w tych samych godzinach co ja... moze w przyszlym tygodniu mi sie uda:)
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    Dzięki za wyjaśnienie rooda :smile: U nas też można przed porodem iść na macierzyński, ale jakieś 2 tygodnie przed najwcześniej, stąd moje pytanie o zwolnienie, bo pandy ma jeszcze kawałek ciąży przed sobą.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    szkoda marnować macierzyński przed porodem.
    Pandy, wiele kobiet w ciąży ma nadciśnienie, a potem rdzą zdrowiutkie dzieci. Najwyżej dostaniesz jakieś leki i będzie wsio ok, zobaczysz :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  3.  permalink
    witajcie,
    czy ktoraś mogłaby mi podpowiedziec jak mogę sobie ustawic suwaczek i go zaistalowac.. jestem przysłowiową blondynką :bigsmile::shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    Wejdź w Ustawienia forum w prawym górnym rogu.
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    czy jest wątek o cukrzycy? bo szukam i znalec nie moge:(
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    w UK mozna zaczac macierzynski na 11 tyg. przed porodem a to u mnie bedzie za 4 tyg. i lekarz moze cie zmusic do wziecia macierzynskiego zeby zwolnienia ci nie dac,do poloznej ide za 2 tyg. chyba ze bede sie zle czuc,powiedziala ze jak bede puchnac lub miec problemy ze wzrokiem to mam natychmiast isc do lekarza,mam ostatnio straszne bole glowy co ja tez zaniepokoilo przy nadcisnieniu,za 2 tyg. polozna prawdopodobnie zdecyduje co dalej,ale rzeczywiscie caly ten tydz.duzo gorzej sie czuje i wszyscy w pracy mi mowia ze zle wygladam
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeFeb 26th 2009
     permalink
    calineczko poczytaj jak prowadzić dietę bogatą w żelazo, to przynajmniej Cię uspokoi.
    Jeżeli chodzi o suwak, to musisz najpierw wejść na stronkę suwaczków i zrobić sobie własny. Potem przekopiować kod (poprowadzi Cię strona) i wkleić go w ustawienia forum na 28 dni.
    --
  4.  permalink
    dziękuję za podpowiedz, miłej nocki:-)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Dziś w GW raport "Chcę godnie rodzić we Wrocławiu".
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Ama ja to podczytuję na stronie www gazety, załamać się idzie :sad: Zwłaszcza jak się czyta komentarze wrocławianek. A gdzieś urodzić muszę :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Nie ma dobrych wieści?
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Oj żadnych :sad: Jak chcesz, to zajrzyj do artykułu
    Ja właśnie siedzę i się denerwuję, że tak to we Wrocławiu jest.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Pajacynko i tak jesteś w komfortowej sytuacji - macie kilka szpitali :) u mnie jest 1 :devil: a dalsze to tak jak dla was np Oleśnica.
    Jak zaczniesz rodzic czy jak coś się będzie działo dzwonisz po pogotowie i muszą Cię przyjąć, nie wiem do jakiego gin chodzisz (kasa czy prywata) ale jeśli on pracuje w szpitalu pewnie znajdzie jakieś miejsce dla Ciebie :)
    --
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Przykro czytac cos takiego.. i pomyslec, ze nie ma miejsc a oni zamykaja domy narodzin i zle patrza na porody domowe w koncu z doswiadczonymi poloznymi. 100 razy wolalabym tak niz na jakiejs kozetce w zaltloczonym szpitalu bez zapewnionego lozka.
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    To prawda AND, mamy kilka szpitali i w końcu któryś wybiorę, albo pojadę, gdzie najbliżej. Chciałabym mieć pewność, że w razie czego i moje dziecko i ja znajdziemy dobrą opiekę. Chodzę na NFZ, moja gin pracuje w jednym ze szpitali i mam nadzieję, że będzie jak piszesz :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    mój gin pracuje na Chałbińskiego, ale po tym co przeczytałam w komentarzach, chyba się nie odważę.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Sylwia nie czytałam komentarzy o tym szpitalu... poczytałam o moim i aż dziwne że urodziłam w nim 4 dzieci... Mam wiele do zarzucenia lekarzom i na tych z którymi się ściełam będę najeżdżać tak samo jak ludzie w komentarzach... Zresztą wiesz w gazetach poród jest bosko opisany - lekarz położne słuchają Cię informują o wszystkim itd itp tylko gazety nie dodają jednej małej kwestii -> prywatnie :devil: Trzeba przesiać przez palce to co mówią inni i słuchać opinii zaufanych osób a nie komentarzy

    Napisałam chaotycznie nie wiem już sama czy da się mnie zrozumieć...
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    sylwuniu moja gin pracuje na Brochowie, a komentarze też są okropne. Ale komentarze do wszystkich szpitali są okropne.
    AND doskonale rozumiem, co masz na myśli.
    --
  5.  permalink
    czy któraś z Was słyszała coś o włocławskim szpitalu. u nas jest tylko jeden i będę na niego skazana :-((( obojetnie jaki będzie
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeFeb 27th 2009
     permalink
    Ja coraz częściej myślę o Brochowie. Tydzień temu koleżanka kuzynki rodziła własnie tam drugie dziecko i była zadowolona. Z Brochowa tez nie odsyłaja dalej.
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    witajcie :)

    POLECAM SUPER UPOMINECZEK DLA TATUSIÓW: 101 sposobów jak być wspaniałym tatą - NA MOJEJ AUKCJI
    nowy egzemplarz - taniocha! ZAPRASZAM TEŻ NA INNE AUKCJE:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    Yy - no to która teraz jest na wylocie >>> na porodówkę? :P
    Chętnie potrzymam kciuki :D
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    przypominam liste
    -teraz kolej na MonikeC , a dawno jej nie bylo??:surprised:

    Pelasia 30.10.08 rozpakowana 1.11.2008
    Aga976 17.11.08 rozpakowana 19.11.2008
    Maja28 25.11.08 rozpakowana 02.12.2008
    Kfiatuszek 06.12.08/CHŁOPIEC/ rozpakowana 11.12.2008
    Alexi0 13.12.08 /DZIEWCZYNKA/ rozpakowana 14.12.2008
    And222s 25.12.08 /DZIEWCZYNKA/ rozpakowana 4.11.2008
    Kako 10.01.09 / DZIEWCZYNKA / rozpakowana 2.01.2009 - pierwsza dzidzia w Nowym Roku!!! Gratulacje:)
    Joan 12.01.09/CHŁOPIEC/rozpakowana 17 lub 18.01.2009
    Emkaf 13.01.09/ DZIEWCZYNKA/rozpakowana 15.01.2009
    aniajaz 29.01.09 /CHŁOPIEC/rozpakowana 19.01.2009
    Zaneta2400 1.02.09/CHŁOPIEC/rozpakowana 12.02.2009
    Mimika 05.02.09 /CHŁOPIEC/rozpakowana 05.02.2009
    Śmieszka 08.02.09 /CHŁOPIEC/rozpakowana 03.02.2009
    anafra 12.02.09 /CHŁOPIEC/rozpakowana 12.02.2009
    Blanka81 15.02.09 /DZIEWCZYNKA/rozpakowana 01.02.2009
    larkaa 16.02.09 /DZIEWCZYNKA/rozpakowana 14.02.2009
    inka24 19.02.09 /CHŁOPIEC/rozpakowana 16?.02.2009
    lobuzek_80 22.02.09/Kubuś/ rozpakowana 23.01.2009
    MonikaC 05.03.09/DZIEWCZYNKA/
    iwrowe 26.03.09 /DZIEWCZYNKA/
    Katy222 9.04.09 /CHŁOPIEC/
    Milena 11.04.09 /CHŁOPIEC /
    adaja78 11.04.09 /CHŁOPIEC/
    Cinek 14.04.2009 /DZIEWCZYNKA/
    aneczka115a 10.05.09
    misia-ludek 19.05.09/DZIEWCZYNKA?/
    mell 25.05.09 /CHŁOPAK!!!/
    sylwunia 26.05.09/CHŁOPCZYK?/Marek Arkadiusz
    Jacusia 01.06.09 /DZIEWCZYNKA /
    Pajacynka 01.06.2009
    Pandy1 08.06.09 /CHŁOPIEC/
    Ashley 16.06.2009
    Cortunia 10.07.2009
    Majka1231 27.08.09
    blask gwiazdy 25.09.09
    rooda 29.10.2009
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeFeb 28th 2009
     permalink
    MonikaC jeszcze w dwupaku...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 1st 2009
     permalink
    hej ja ciągle w dwupaku......małej wcale nie spieszno na ten świat......zero jakichkolwiek objawów, oprócz pobolewania brzusia i kręgosłupa, ale w poniedziałek wszystko się wyjaśni, bo mam wizytę u ginka i prawdopodobnie zostanie podjęta decyzja o cesarce, bo mała do tej pory była ułożona pośladkowo, a u nas to kwalifikuje się na cesarkę:))....dam znać w poniedziałek co i jak:))...jejku już nie mogę się doczekać tej małej kruszynki:))
    Pozdrawiam:))
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    MonikaC trzymam kciuki za dzisiaj - powodzenia :P
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    ja nadal w dwupaku…..niestety dziś nici z wizyty u ginka, bo go nie ma bedzie dopiero w środę:(((…jestem rozczarowana, bo myslałam, ze już jutro pójde do szpitala, a w środę niunię będę miała już przy sobie ….a tu d…pa:(((........no chyba, ze coś mnie weźmie to mam do niego dzwonić, ale mój maly uparciuszek nawet nie mysli o wychodzeniu z brzusia mamusi:)
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    Monika, czy mi sie wydaje czy cieszysz sie ze bedziesz miala cc? ja ze wzgledu na curzyce ciazowa i przejsciach w przyszlosci tez mam byc gotowa wrazie czego na cc, ale wolalabym sn, mama mnie pociesza ze sie przynajmniej nieumęcze, a ja juz sama niewiem co o tym myslec:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    przy sn kobieta męczy się przed, a po cc po porodzie. Jeden kij :)
    Najważniejsze, żeby dziecku i matce nic się nie stało i chyba tym kierują się lekarze.
    Ja bym chciała sn i wszystko wskazuje, że tak zostanie, ale jeśli coś miało by się dziać to niech mnie kroją, nie będę się opierać.
    MonikaC cierpliwości, na pewno lada dzień będziesz tuliła Maleństwo w ramionach.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    od jakiegos miesiaca nad ranem cierpna mi lydki,wlasciwie to jak paraliz miesni,robi mi sie taki guz miesniowy i tak strasznie boli ze nie moge ruszyc noga,dopiero jak intensywnie rozmasuje to przechodzi ale noga boli pozniej caly dzien,to nie zdarza sie codziennie ale strasznie boli.czy ktoras cos takiego miala?czy powinnam powiedziec o tym poloznej?
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    pandyto klasyczny kurcz :bigsmile: ponoc normalka w ciazy:wink: jak cie zlapie to masuj ten guz i palce stop mocno do gory. Ja mialam to pare razy w zyciu, a w ciazy o dziwo ani razu.Jednak jak sie przeciągam w nocy lub rano nigdy nieprostuje stop, zawsze palce do góry.Mozesz wspomniec o tym poloznej, bo moze brakuje ci magnezu.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    dzieki Adaja za odpowiedz:bigsmile: czyli nie ma sie co martwic:shamed:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    Pandy z opisu wnioskuję, że miewasz skurcze łydek. Powodem tej dolegliwości może być utrudniony odpływ krwi z nóg, ucisk ciężarnej macicy na nerwy ścian miednicy lub też zbyt niski poziom wapnia lub nadmiar fosforu w organizmie ciężarnej. Długo utrzymujący się ból w kończynach dolnych może świadczyć o wytworzeniu się w żyle skrzepu. Należałoby to skonsultować z lekarzem jeśli to się nasili.
    Zapodawaj sobie dużo wapnia tzn. spożycie jogurtu czy też twarożku pozwolą uzupełnić dzienną dawkę wapnia. Warto również wprowadzić dietę wzbogaconą w produkty zawierające magnez jak np. migdały, orzechy, banany, fasola.
    Staraj się nie przebywać długo w pozycji stojącej bądź siedzącej, unikaj zakładania nogi na nogę oraz spania z wyprostowanymi nogami. Na stan nóg wpływa korzystnie ciepła kąpiel, odpoczynek z nogami uniesionymi nieco wyżej czy też wieczorny masaż.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    Tak, skurcze łydek to normalny objaw w ciąży, ale jeśli się nasilają się to niedobrze - ale fakt, boli ja diabli, nie raz budziłam się z krzykiem w nocy ... najgorsze było, że przez brzuch nie mogłam dostać się do bolącej łydki :P Dobrze mieć wówczas pod ręką męża :D
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 2nd 2009 zmieniony
     permalink
    adaja78 ja tam się wcale nie cieszę z CC, ale mała jest ułożona pośladkowo, więc na 100% bedzie CC bo u nas takich porodów nie odbierają inaczej.....myslałam, ze malej uda się jeszcze zmienić pozycję i będe rodziła SN....ale ona cały czas wypina mi sie w tych samych miejscach więc wiem, ze pozycji nie zmieniła....i już psychicznie zdążyłam się przyzwyczaić do myśli o CC, choć tak na prawdę wolalabym SN.....no ale skoro i tak ma być CC to chciałabym miec to już za sobą....a tak muszę czekać do środy na wizytę i na skierowanie do szpitala
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    aha, no rozumiem, to czekanie jest okropne, bo jakbys wczesniej poszla to wczesniej pewnie mialabys malutką, trzymamy kciuki za ciebie i tez czekamy na twoja kruszynke :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeMar 2nd 2009
     permalink
    wracając do szpitala. U mnie jest jeden, ale tak beznadziejny, że nie zaryzykuję - jadę do najbliższego większego miasta ok 70km w chwili jak poród się zacznie. Tak postępuje bardzo wiele ciężarówek u mnie w mieście.
    Skórcze łydek też miewam, trzeba bardzo uważać na skrzepy - wyczuwalne kulki pod skórą. Są niebezpieczne i trzeba to szybko zgłaszać do lekarza.
    Pozdrowionka
    --
  6.  permalink
    mell łomatko 70 km masz az do lepszego szpitala???
    wiesz u niektórych od 1 fazy do porodu mija wiele godzin ale jesli odejda Ci wody ?
    no nie wiem czy wgodzine dojedziesz do tego szpitala,a jak alarm bedzie fałszywy to kurcze odesla Cie do domu -to jeżdzenie mnie przeraża
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 3rd 2009
     permalink
    Daleko...ja mam z 15 km do mojego szpitala...ale w Warszawie takie odległości to norma...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMar 3rd 2009
     permalink
    Witam wszystkie ciężarówki:) tak patrze na liste i niedawno ja byłam kolejna do porodu a tu już jaka gromadka rozpakowanych za mną - brawo:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

    Grauluję wszystkim mamusiom!!!!!!

    Milena - jak ten czas leci - ha ha Ty też już niedługo będziesz miała swój skarb przy sobie - a niedawno jeszcze się "starałyśmy"

    MonikaC teraz Twoja kolejka i zaciskam kciuki abyś już mogła się cieszyc tym największym CUDEM na świecie:)

    A swoją drogą to z sentymentem patrzę na brzuszki ciążowe i wspominam ten piękny czas:) Chociaż teraz też jest cudownie mimo to, że dziecko dostarcza nam wiele trosk i obaw - ale to wszystko chyba z wieeelkiej miłości!!!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.