Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMar 30th 2009
     permalink
    Ja kawke wypije za pol godziny po pomiarze glukozy.Codziennie pije malenka filizanke z pól łyzeczki rozpuszczalnej i mleczkiem do drugiego sniadania. A u mnie spokoj, juz zaczynam prosic Młodego niech zrobi wszystkim prima aprilis w tym tygodniu, wolalabym zeby On zadecydowal w tym tygodniu, bo za tydzien ide juz do szpitala i niewiwdzi mi sie grzebanie i decydowanie lekarzy, no ale coz bedzie co ma byc.Chcialabym na swieta byc ze Skarbem w domciu.To bedzie chyba duuuugi tydzien.
    Katy to sa skurcze? ja jeszcze nie mialam KTG.
    --
  1.  permalink
    iwa, witamy w domku:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    wszystkim zafasolkowanym gratuluję:bigsmile::bigsmile:
    dziękuję za dopisanie do listy:bigsmile:
    pozdrawiam i życzę dla wszystkich spokojnego tygodnia
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeMar 30th 2009
     permalink
    Jacusiu więc leżymy jak trzeba. Trzymaj się i nie martw. Wszystko na pewno będzie dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 30th 2009
     permalink
    U mnie cisza i spokój...Lecę do fryzjera....
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorCinek
    • CommentTimeMar 30th 2009
     permalink
    u mnie termin z pierwszego USG na 10.04. W czwartek powiedzieli mi ze koło 12.04, ale jak tez po cichu małą namawiam na ten tydzień. Żeby tak na święta już w domu być. Balkon dziś ogarnęłam z większych jesiennych brudów.Teraz czekam na Tatkę, żeby to do kubła powywalał- ja już nie mam siły dźwigać. Dziewczyny, zabieracie rożek do szpitala?
    Katy maja Malutka będzie Paulinka :)
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMar 30th 2009
     permalink
    Ojojoj jak tu gorąco, tyle nowych mamuś się pojawiło, wiosna wszytskich ożywiła. Trzymam kciukaski za kolejne rozpakowana, a IW już mogę pogratulować, czekamy na zdjęcia maluszka:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMar 30th 2009
     permalink
    Wedlug ostatniego USG to teraz moja kolej- 2 kwietnia, ale listy niezmieniam i trzymam sie pierwszego terminu. Ciekawe czy moj Niuniek o tym wie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 30th 2009
     permalink
    Adaja to tylko jakaś aktywność macicy. Ja nawet nic nie czułam. 2 IV mam kolejne KTG to sobie porównam. Tylko pójdę w późniejszych godzinach, bo dopiero jak wróciłam do domu brzuch zaczął mi twardnieć i coś tam pobolewać. Pewnie na wykresie byłoby to widoczne.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 30th 2009
     permalink
    Cinek, ja zabieram rożek do szpitala...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
  2.  permalink
    Witam po długiej przerwie.
    Nie było mnie tyle czasu bo padł mi internet i nie mogłam Was odwiedzić.
    Witam wszystkie nowe przyszłe mamusie:bigsmile:
    Ogromne gratulacje dla Iw:cheer:
    U nas wszystko dobrze. W czwartek mam USG i mam nadzieję, że maleństwo ujawni czy jest chłopcem czy dziewczynką.
    Brzunio mi coraz częściej twrdnieje i czasem czuję lekkie bóle @ w dole brzunia, ale to bardziej chyba rozciągająca macica:-)
    Maleństwo wierci się niesamowicie, jest poprostu wszędzie, a brzunio faluje i zmienia kształty. W nocy coraz częściej mam skurcze łydek, ale nie wstaję już tak często do toalety i śpię jak suseł.
    Buziaki dla Was:rolling:
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMar 30th 2009
     permalink
    misia-ludek prostuj nogi bardzo powoli i zawsze zadzieraj paluchu do góry, nigdy ich nie prostuj, w ten sposob unikniesz skurczy lydek.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMar 30th 2009
     permalink
    No rozpakowywanie juz tuz tuz - juz czekam na Wasze pociechy na naszych dzidziach a Was na mamusiach rozpakowanych:)
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeMar 30th 2009
     permalink
    paluchy do góry, mnie też pomaga
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 31st 2009
     permalink
    Info z innego forum:

    Mamo!
    Ciąża to czas, który w szczególny sposób możesz poświęcić sobie i tej małej istotce, która wkrótce zagości w Twoim domu.

    Jeśli tylko Twój lekarz nie widzi przeciwwskazań do ruchu....
    Jeśli chcesz spędzić twórczo czas z samą sobą, z maluszkiem i innymi oczekującymi mamami...
    Jeśli nie lubisz wyczerpującej gimnastyki, a potrzebujesz trochę ruchu, a jednocześnie trochę wyciszenia, chcesz by maleństwo pokołysało się z Tobą w rytm niezwykłej muzyki...
    zapraszam Cię na zajęcia taneczno - relaksacyjne dla kobiet w ciąży.

    Na każdych zajęciach między innymi: delikatne ćwiczenia ruchowe, tańce z różnych stron świata, taneczne improwizacje, rozwijanie świadomości
    ciała, ćwiczenia oddechowe i praktyka wielu metod relaksacji.

    Zajęcia odbywają się w Krakowie, w każdą środę o godz.17.30 na ul. Sarego 25/3.

    Początek 8 kwietnia! Koszt 20 zł/70 min.

    Z potrzeby zapewnienia optymalnej ilości osób na grupie proszę o potwierdzenie uczestnictwa w zajęciach mailowo ( cichon.annapaulina@gmail.com) lub smsowo/telefonicznie 784 082 425

    Prowadzenie: Anna Cichoń
    Psycholog, terapeuta, miłośniczka tańca. Mama małej Hani.
    Od lat prowadzi zajęcia z terapii tańcem i relaksacji.
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeMar 31st 2009 zmieniony
     permalink
    Dzięki dziewczyny, podnoszenie stóp pomaga. No a akurat skurcze mam wtedy kiedy się przeciągam, bo śpię na boku z ugiętymi nogami no i od takiej pozycji mi drętwieją i się przeciągam:-)
    Ale już się przyzwyczaiłam i nie przejmuję się tym zbytnio, bo jeszcze 4 tygodnie (Maleństwo będzie donoszone) i w każdej chwili mogę się spodziewać, że będzie się chciało wybrać na zewnątrz:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 31st 2009
     permalink
    Dziewczyny wiosna wreszcie przyszła, możecie rodzić spokojnie te co już finiszują :P
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 31st 2009
     permalink
    Ja dopiero w sobotę mogę rodzić! Jeszcze muszę zaliczyć kosmetyczkę i masaż ;)) Ale wczoraj jak szłam do fryzjera, to tak mi drętwiała prawa pachwina, że nie mogłam kroku zrobić...ktoś tak ma? czy to coś oznacza?

    U mnie dzisiaj pięknie i słonecznie...Młody sie porozpychał a teraz smacznie śpi...ogólnie, cisza i spokój...idę poczytać na werandę...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
  3.  permalink
    u mnie w centralnej częście Polski też słonecznie, ale nie tak ciepło!!!
    mam pytanko czy któraś z Was mogłaby mi polecić jakieś fajne książki (no oczywiście dla przyszłej mamusi) :bigsmile:
    życzę dużo słonka
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMar 31st 2009
     permalink
    U mnie cisza, chodz przed chwlia przesunelam łozko kolanami, po chwili zrobilam sie cala mokra i poczulam mdlacy bol w dole brzucha (ale jestem mądra).Bo chetnie wszystko sama bym poprzestawiala w mieszkaniu, tak mnie wioesna nastraja , a tu lipa.
    Calineczko ja tez z centrum :) odnosnie ksiazek to szepnij do iwrowe to molik ksiazkowy bedzie wiedziala :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 31st 2009
     permalink
    hej :) po małej wycieczce na porodówkę witam z powrotem :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorCinek
    • CommentTimeMar 31st 2009
     permalink
    no witamy Katy :O) Chyba Maluchy dziś mają takie rozrabiający dzień. Moja Malutka dziś spokojniutka, mniej sie rusza...Ciekawe czy to znak,ze się szykuje? Idziemy trochę na spacerek z naszą sunią. Trzeba słoneczko złapać.
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 31st 2009
     permalink
    Cali, ja polecam "W oczekiwaniu na dziecko"Murkoff, Eisnberg i kogoś tam jeszcze...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 31st 2009
     permalink
    Pewnie jutro tam wrócę, bo bez przerwy mnie coś ćmi. Tzn, z przerwami, ale cały dzień tak samo. Dzidek aktywny co mnie cieszy, choć wczoraj był leniem. Cinek u Ciebie Malutka też pewnie się szykuje :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorCinek
    • CommentTimeMar 31st 2009
     permalink
    Moja Mała dziś też taka leniwa jakaś. Rusza się ale tak ledwo ledwo. Może rzeczywiście się szykuje i zbiera siły.Katy jak tam?
  4.  permalink
    Milenko, dziękuję bardzo :bigsmile: za tytuł ksiązki.

    katy222, co u Ciebie? jak maleństwo nadal się wierci i są ćmienia?
    uważaj na Was!!!!!!!!!!!!

    adaja78, a Ty nie szalej!!!!!!!!!!!! co do przestawiania to można Tobie jedynie piórko z miejsca na miejsce I NIC WIĘCEJ!!!!!!!!! a siły oszczędzaj!!!
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeApr 1st 2009
     permalink
    meldunek 2w1 :) narazie ok, Młody tylko sie wypina i to wszystko.Dzis ostatnie zajecia w SR i tatusie beda kąpac dzidziusie hehe zobaczymy jak to bedzie, moj M juz sie doczekac niemoze :) fajnie ze uda nam sie skonczyc zajecia :) (mam nadzieje, bo do 18.30 to mozna kilka razy urodzic:tongue:)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 1st 2009
     permalink
    Melduję się 2 w 1...Młody kopie, wieczory są już dość ciężkie...chyba Mu już bardzo ciasno...

    Jadę na pocztę i do sklepu...mam ochotę na truskawki...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeApr 1st 2009
     permalink
    Katyprawdopodobnie poleciala rodzic!! no chyba ze to PRIMA APRILIS :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena_Dz
    • CommentTimeApr 1st 2009 zmieniony
     permalink
    To ja też dopisuję swoją skromną osobę :) Mój termin to 08.06.2009 - CHŁOPIEC Maciuś
    Pozdrawiam wszystkie mamusie i te jeszcze 2w1 i już rozpakowane
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeApr 1st 2009
     permalink
    Magdaleno witamy i dziekujemy za powiekszenie grona przyszlych mamus :)

    MonikaC 05.03.09/DZIEWCZYNKA/rozpakowana 5.03.2009
    iwrowe 26.03.09 /DZIEWCZYNKA/rozpakowana 26.03.2009
    kwiecien
    Molinezja 07.04.2009 /CHŁOPIEC/
    Katy222 9.04.09 /CHŁOPIEC/ na porodówce
    aureuska 10.04.2009/niespodzianka/
    Milena 11.04.09 /CHŁOPIEC /
    adaja78 11.04.09 /CHŁOPIEC/
    Cinek 14.04.2009 /DZIEWCZYNKA/
    maj
    aneczka115a 10.05.09
    misia-ludek 19.05.09/DZIEWCZYNKA?/
    mell 25.05.09 /CHŁOPAK!!!/
    Fafkulinda 27.05.09/DZIEWCZYNKA
    sylwunia 26.05.09/CHŁOPCZYK?/Marek Arkadiusz
    czerwiec
    Jacusia 01.06.09 /DZIEWCZYNKA /
    Pajacynka 01.06.2009
    Pandy1 08.06.09 /CHŁOPIEC/
    Magdalena_Dz 08.06.2009/CHŁOPIEC/
    Ashley 16.06.2009 /DZIEWCZYNKA/
    lipiec
    Wielgosz 06.07.2009 /DZIEWCZYNKA/
    Cortunia 10.07.2009
    sierpien
    Majka1231 27.08.09
    wrzesien
    Iza34 01.09.2009 /DZIEWCZYNKA/
    blask gwiazdy 25.09.09
    pazdziernik
    calineczka14 21.10.2009
    rooda 29.10.2009
    listopad
    CzekamyNaCiebie 06.11.2009
    dera 12.11.2009
    kasia_artur 15.11.2009
    agulina5 15.11.2009
    --
    • CommentAuthoraureuska
    • CommentTimeApr 1st 2009
     permalink
    Witajcie. I co macie jakies wiesci o Katy ???

    Ja melduje sie w dwupaku.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 1st 2009
     permalink
    Katy caly czas na porodowce. jeszcze sie akcja nie rozkrecila. Skurcze do 60podchodza i rano nie bylo rozwarcia chociaz z tego co donosi u niej pod wyrkesem t-w-c od godziny 11 tego nikt nie sprawdzal!!!!
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeApr 1st 2009 zmieniony
     permalink
    Magdalena_Dz witamy :bigsmile: widze ze masz taka sama date porodu :bigsmile: ciekawe ktora bedzie pierwsza :bigsmile: a i nawet plec dziecka ta sama :bigsmile:
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeApr 1st 2009
     permalink
    No ciekawe jakie wieści z porodówki?Trzymamy kciuki co by troszkę szybciej poszło:)
    Ja dziś u ginki byłam i niestety usg mam wyznaczone na 22.04 a sumie to bym chciała wiedzieć co tam w brzusiu słychać...
    Pozdrowionka i witamy nowe ciężaróweczki:)
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeApr 1st 2009
     permalink
    agulinko ja na samym początku to sobie myślałam, że dobrze byłoby mieć taki telewizorek na stałe do brzucha przyczepiony co by zawsze można było zaglądnąć co tam się dzieje;)). Z czasem, jak dzidzia zaczyna się ruszać i ciągle ma się z nią kontakt jest troszkę łatwiej.
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeApr 1st 2009
     permalink
    Popieram. Póki nie poczułam ruchów maleństwa myślałam, że sfiksuję. Zastanawiałam się czy żyje, czy wszystko z nim dobrze. Teraz wiem, że wszystko jest ok, jak budzi mnie rozbrykany synuś. Teraz też szaleje.
    --
  5.  permalink
    Witam pandy1, no to będzie mały wyścig :) Też jestem ciekawa jak mi tym razem pójdzie, mój pierwszy syn urodził się na 12 dni przed terminem :)
    A z tym telewizorkiem, to dobry pomysł, bo mój mały zawsze budził się ze mną, wyłączałam budzik, a on od razu fikołki, a od kilku dni tego nie robi, dopiero pod wieczór się rozkręci... niby tych 10 ruchów jest, ale wieczorem, a ja cały dzień go szturam, żeby dał znak, to się leniwie przeciągnie i wypnie pupą...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Katy powodzenia na porodówce!
    Są jakieś newsy? :D
    •  
      CommentAuthorkoka
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    hej dziewczyny. mam pytanie do Was. Zażywam Elevit Pronatal, w którym jest kwas fioliowy (sama to sobie kupiłam), ale mam wątpliwości czy ilość kwasu foliowego jest wystarczająca dla mnie? czy powinnam zażywać dodatkowo jeszcze np. folik? na wczorajszej wizycie u ginki zapomniałam się jej spytać, więc dlatego to pytanie do Was kieruję.
    •  
      CommentAuthorkamusia132
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Witajcie dziewczynki,w końcu się do Was wybrałam..Dzisiaj męczyła mnie mega zgaga w nocy i rano ale jakoś poradziłam sobie.
    Koka..ja brałam na początku sam kwas foliowy a witaminki moja gin mi kazała brać jak byłam u niej w 9tc ale myślę,że różnie z tym bywa. Jak już brałam witaminki to chyba kwasu już nie brałam,ale nie pamiętam dokładnie...więc za duzo Ci nie poradzę..niestety. POzdrawiam wszytskie ciężaróweczki:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Koka wielu lekarzy uwaza ze w pierwszyk trymestrze lepiej sie wstrzymac od preparatow witaminowych i sam kwas foliowy wystarcza. ja folik lykalam przez caly okres staran i pozniej pierwszy trymestr a ja mi wylazla anemia to lekarz mnie przerzucil na acidum folikum z wieksza dawka kw. foliowego tyle ze ja strasznie wymiotowalam i nie moglam brac tych preparatow typu materna prenatal i falvit
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Mnie w ciąży bliźniaczej gin nie zalecał żadnych witamin, nie pytałam dlaczego.
    Podobnie jak AniaM łykałam przed ciążą folik a potem koło 20tc jakiś czas żelazo.
    Witaminy mogą zaszkodzić, lepiej nic nie brać na własną rękę tylko to co zaleci gin.
    •  
      CommentAuthorMagdalena_Dz
    • CommentTimeApr 2nd 2009 zmieniony
     permalink
    Koka u mnie było podobnie, jak kwas foliowy to nie witaminy, moja gin powiedziała, że do końca pierwszego trymestru mam brać kwas foliowy, a później zażywać witaminy, mi poleciła Elevit albo Prenatal :) A jak masz telefon to najlepiej zadzwoń do swojej ginki i z nią skonsultuj, w końcu to ważne co zażywa się w ciąży :)
    A u Katy dalej nic nie wiadomo, wszyscy czekamy niecierpliwie :)
    --
    •  
      CommentAuthorCinek
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    ja biorę feminatal non stop. Miałam chwilę żelazo przepisane i wit.B12.A i na początku brałam tez wit. D Dziś nawet artykuł mi wpadł w ręce, że robili badania na ten temat.Wyszło,że kobiety, u których był niedobór wit.D miały częściej cesarkę. Zobaczymy...
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    U mnie spokój.
    Od Katy nie ma narazie zadnych wiesci.
    Ja od 4 miesiaca caly czas feminatal N.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Adaja to co za 4 dni do szpitala?
    Jak się czujesz? :P
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Ja brałam kwas foliowy w trakcie starań i przez pierwszy trymestr...witaminy mi włączył od razu (Elevit) a później, kiedy ujawniły sie skłonności do anemii, to zaczęłam brać żelazo (prawie całą ciążę) i kwas foliowy właśnie, bo pomaga w absorbcji żelaza...Najlepiej zadzwoń, koka, do swojego gina i podpytaj...

    Ciekawe, jak tam katy...

    U mnie jakieś uciski w podbrzuszu dziś...strasznie jestem ciekawa, czy wielkość rozwarcia mi się ruszyła...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Koka - ja brałam Feminatal 800 w pierwszym trymestrze ciąży a potem Feminatal 400 - bardzo sobie chwalę go i polecam każdej chociaż wiem, że nie należy do tanich leków.
    Wyniki w całej ciązy miałam super a dopóki brałam potem Feminatal 400 to po porodzie tez sie super czułam i włosy mi nie wypadały - a teraz jak juz przestałam karmić i odstawiłam go to masakra - garsciami zbieram włosy chociaż łykam H patentoten i juz widze poprawe.


    Co tam u KAty????
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    my na rozwarcie wczoraj "zadziałalismy" ale czy cos to dalo hmmm, niewiem :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeApr 2nd 2009
     permalink
    Ja brałam folik przez pierwsze trzy miesiące ciąży i teraz taż mi tak ginka zaleciła potem prenatal jak dla mnie był super
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.