Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    Alexi czyli co jutro świętujesz :D
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    no tak:bigsmile:
    --
  1.  permalink
    ale tutaj milo i wesoło!!!! wszystkiego najlepszego dla przyszłych mamusiek :-)
    Aureuska, spokojnego i szybkiego porodu!!!
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    Majówki gotowe już?
    Niedługo zaczniecie rozpakowywanie :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    Juz czekamy z niecierpliwością :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    gotowe to może nie...przynajmniej ja ;) Nie wszystkie przygotowania zrobione. Tu jeszcze zakupy i pakowanie i sprzątanie i pranie i prasowanie, ale pogoda taka piękna i na tym słoneczku pospacerować tak miło...
    Ale coraz bardziej tęsknie za moim maleństwem...
    --
    •  
      CommentAuthorFafkulinda
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    Ja już czuję oddech porodówki na karku ;) Dziś miałam pierwsze KTG - zapis prawidłowy.
  2.  permalink
    No już coraz bliżej terminu. Wg USG to już tylko 3 tyg. mi zostało, ale brzunio jest jeszcze wysoko.
    Ciekawe kiedy mnie lekarz wyśle na KTG, większość Was to już w 35 tygodniu miała. Ja zaczynam 37 i lekarz nic nie mówił, może w 38 mnie wyśle. Buziaki dla was:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    Gotowa na 100% to nigdy nie będę. Zwłaszcza, że nie da się tego wszystkiego przewidzieć. Będę rodzić po raz pierwszy, w szpitalu leżałam tylko raz w życiu zaledwie przez 3 dni. Do tego szpitale mi się źle kojażą, często odwiedzałam w nich swoich najbliższych, nie zawsze dobrze się to kończyło. Bardziej boję się wizyty w budynku niż samego porodu.:sad:
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    Dzieki dla was za mile slowa my od wczoraj w domciu.
    Milenka, gratulacje :clap:
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeApr 22nd 2009 zmieniony
     permalink
    adajko dzidzia śliczna :)

    a jak tam brzuchatki z waszymi brzucholami? Ja to czuje żołądek w gardle, coraz ciężej mi siedzieć i wstawać. Najlepiej chyba na półsiedząco. Dzidziulkowi też tak chyba najwygodniej. Jak leże na płasko to nie mogę oddychać, płuca mi się zgniatają i zawartość żołądka mi wraca. a zupełnie pionowy siad jest niemożliwy. A mój brzunio wcale nie jest zbyt duży jak na ten czas. :bigsmile: Cóż nawet jak jest mi trochę ciężej to mój brzuch jest teraz całym moim światem.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena_Dz
    • CommentTimeApr 22nd 2009 zmieniony
     permalink
    Adajko i Milenko gratuluję maluszków :)
    aureusko życzę szczęśliwego rozwiązania :)
    justyn_rz Equadne3 aneczka_85 gratuluję i szczęśliwej ciąży życzę...
    Jeszcze nie dawno było to tak daleko, a to już kwietniówki prawie rozpakowane, majówki już się szykują, a po majówkach przyjdzie kolej na czerwcówki, czyli m.in i JA :)
    Dziewczyny moje kochane, nie wiem co się dzieje, ale od kilku dni mam takie wrażenie jakby ktoś mnie szczypał w brzuch i jakby kuło w szyjce... całe szczęście w piątek idę na wizytę... Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorFafkulinda
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    mell dla mnie w tej chwili jedyną najwygodniejszą pozycją jest pion w ruchu czyli spacer ;) Siedzenie nawet lekko odchylone jest uciążliwe właśnie ze względu na ucisk. Brzuch podobno też mam bardzo mały.

    Adaja - śliczny synek i piękne imię :)
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeApr 22nd 2009 zmieniony
     permalink
    U mnie najwygodniejsza pozycja to siedzenie z poduchą pod pleckami. Gdy sie położę, mam problem ze wstaniem z łóżka, zajmuje mi to mnóstwo czasu. Gdy leżę na pleckach nie ma mowy bym bez pomocy wstała. Jak za długo stoję, lub spaceruję twardnieje mi brzuszek. Czasmi podczas spaceru maleństwo uciska mi mocno na pęcherz. Coraz częściej do zakładania butów angażuję męża:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    gratuluje fasolek nowym ciezaroweczkom:) i jak tam cinek i aureska?wiecie cos?
    u mnie podobnie jak u sylwuni najwygodniej z poduszka pod plecami,lezenie ok byle nie na plecach bo cos mi strzela w krzyzu i nie moge wstac a bol nieziemski,jedynie jak sie klade to brzuch mi ciazy i troche to boli,nogi mi zaczely puchnac a po dzisiejszym dniu to lydki bola jak diabli,
    dziewczyny do kiedy wy pracujecie?bo ja juz mam dosc ze wzgledu na prace stojaca a wolne dopiero zaplanowalam od 17 maja czyli za 3 i pol tyg
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorkamusia132
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    Hej Kochane..mój żołądek też bardzo często ostatnio w gardle..najwygodniej mi jak siedzę w moim bujaku:)
    Mocno kibicujemy tym gotowym do rozpakowania;)Miłego dnia
  3.  permalink
    Witam kochane ciężaróweczki.
    Ja wygodną pozycję przybieram w zależności od ulożenia maleństwa. Czasem podobnie jak u was, na plecach nie mogę prawie oddychać i najwygodniej jest wtedy na boku (zwykle lewym). Zbyt długi czas w pozycji siedzącej wywołuje u mnie bóle pleców, ale ogólnie czuję się dobrze. Jak na 9 miesiąc mam dość mały brzuszek, więc wykonuję sama wiele czynności.
    Najtrudniej jest przyjąć wygodną pozycję, gdy maleństwo jest aktywne, bo jak się rozbryka to aż mnie wszystko boli, ale i tak jest to cudowny czas:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    magdalenaDz, Adaję też szczypało może napisz do niej.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  4.  permalink
    Mnie też tak kłuje i szczypie, szczególnie jak dzidzia intensywnie się rusza. Ale dziewczyny uspokoiły mnie, że to nic poważnego, no i ginek też stwierdził, że to dobrze:-))):wink:
    --
  5.  permalink
    Witajcie :bigsmile: Przypominam się bo trochę mnie nie było :wink:
    Gratuluję nowych dzidziołków!
    U nas w miarę dobrze. We wtorek byłam na badaniu. Dzidziuś rusza się, kopie, fajnie machał rączkami. Doliczyłam się 5 paluszków u ręki. Wszystko ma na swoim miejscu. Waży 159g. :) Lekarka zaproponowała mi żeby zrobić USG jeszcze u innego lekarza aby skonsultować ok. 20 tyg. ciąży, jeszcze nie wiem czy pójdę.
    Wyniki krwi nie są dobre, mam podwyższone płytki krwi i grozi mi niewydolność żylna, przez to puchną mi i bolą mnie nogi. Zaleciła branie tabletek Cyclo3fort. W tamtej ciąży też cierpiałam z powodu nóg na końcówce i po porodzie, a chodziłam do tylu lekarzy i według nich wszystko było dobrze :confused:
    Pozdrawiam wszystkie mamuśki :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorgirlsa20
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    Mnie też najlepiej się chyba spaceruje. Często też leżę na plecach, ale z tym różnie jeśli chodzi o wygodę. Marzę o worku sako! Zbieram się i zbieram do jego kupna, ale jakoś zawsze jest coś ważniejszego do kupienia :/ Na prawym boku mojemu dziecku chyba nie jest zbyt wygodnie, bo wtedy strasznie kopie. Strasznie za to tęsknię za leżeniem na brzuchu....:wink:
    -- http://tickers.baby-gaga.com/p/dev124pp___.png
    •  
      CommentAuthorIza34
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    Cześć dziewczyny. Ja jestem dopiero w 22tc a jak za długo posiedzę, np. przy kompie to mnie moje maleństwo przywołuje do porządku kopniakami w dole brzucha.A co to będzie dalej. O szczypaniu wewnątrz brzucha pierwszy raz słyszę, ciekawe jakie to uczucie. Pozdrawiam gorąco.
    Śliczne maleństwo Adaja :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    Iza34 raczej nie chcesz tego wiedzieć ;) Ja też zaobserwowałam to wczoraj u siebie. Niesamowity ból.
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    Dziś masakra. Nic nie robię, leżę tylko. Jak wstaję zaraz twardnieje mi macica i to prawie tak mocno aż boli. Nie wiem co z tym zrobić? Jechac do szpitala? Czy poczekac na rozwój sytuacji?
    --
  6.  permalink
    W moim przypadku, też pozycja półleżąca jest najlepsza i paradoksalnie najlepiej mi na prawym boku, a niby powinno się na lewym leżeć, ale u mnie zawsze wszystko jest inaczej, a z tym kłuciem jakby w szyjce, to zastanawiam się, czy to nie wina tego, że mały ma bardzo nisko główkę (tak powiedział lekarz na USG, żeby mógł zmierzyć główkę musiałam porządnie zsunąć majtki, bo wciska się w kanał rodny) i właśnie jak chodzę, albo kucam to czuję ten dziwny ból, a takie szczypanie to mnie łapię jak się nałażę za dużo...
    sylwunia ja jestem taki panikarz, że już bym była u lekarza, bo lepiej dmuchać na zimne, a zwłaszcza w tym wyjątkowym okresie ciąży
    Pozdrawiam ciężąróweczki :)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    AlexiO - wszystkiego naj:rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow:


    A co u Aureuski???? coś wiadomo????
    --
    •  
      CommentAuthorIza34
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    Sylwunia a może no-spa by pomogła lub magnez z potasem. Ja zajadam 3xdziennie Aspargin żeby mi brzuch nie twardniał, bo zauważyłam już pierwsze symptomy. Muszę odejść od kompa, bo mi dziecko brzuch od środka zmaltretuje :wink:
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeApr 23rd 2009
     permalink
    aga976 dziekuje:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeApr 24th 2009
     permalink
    Ja sie wczoraj u lekarza dowiedzialam ze szyjka skrocona do 1cm. rozwarcie sie powiekszylo, glowka tak nisko ze wyczowalna poprzez badanie... a mi jeszcze 5 tygodni do konca zostalo- strach mnie oblecial!
  7.  permalink
    Dużo odpoczywaj Jacusia. mi lekarz powiedział, że jak minie 35 tydzień to już można być spokojnym.
    Trzymam kciuki abyś dobrnęła do końca 37 tygodnia:-))))
    --
    •  
      CommentAuthorFafkulinda
    • CommentTimeApr 24th 2009
     permalink
    Jacusia, spokojnie, jeszcze trochę, rozpieszczaj się ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 24th 2009
     permalink
    Jacusia poducha pod pupe, nogi wyzej i lezakuj ile sie da. jeszcze chociaz niech 2tyg malec u ciebie przesiedzi
    •  
      CommentAuthorkamusia132
    • CommentTimeApr 24th 2009
     permalink
    Zgadzam się z dziewczynami..leżenie dużo daje;)))wiem po sobie;))2 tygodnie leżąc i nóżkami do góry;)))Powodzenia;)
    • CommentAuthoraureuska
    • CommentTimeApr 24th 2009 zmieniony
     permalink
    Witajcie.

    Szymonek uparciuch przyszedl wkoncu na swiat w nocy 22 kwietnia
    Wazyl 3100 i mierzyl 52 cm. jestesmy juz w domku.

    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 24th 2009
     permalink
    Witaj Szymonku :rainbow:
    Gratulacje Aureuska! Niech maluch zdrowo się chowa :D
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeApr 24th 2009
     permalink
    ale cudny jest! gratulacje aureuska!
    --
  8.  permalink
    Cudowny synek!!!!!!!!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorkamusia132
    • CommentTimeApr 24th 2009
     permalink
    Jakie śliczności!!!!!!!!!!!!Gratuluję z całego serca;)))Wszystkiego dobrego
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeApr 24th 2009
     permalink
    Gratulacje dla aureuski :flowers::flowers::flowers:
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeApr 24th 2009
     permalink
    Macie racje z tym lezeniem, wiecej chyba nie moge zrobic...
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeApr 24th 2009
     permalink
    Aureska gratulacje - dużo zdrowia dla całej rodzinki :bigsmile: Śliczny synek!
    --
    •  
      CommentAuthorkamusia132
    • CommentTimeApr 24th 2009
     permalink
    Jacusia...dasz radę!!!!To jest już naprawdę niewiele!!!!!!!!!!!Trzymaj się ciepło;*
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeApr 24th 2009
     permalink
    Gratuluje!! Sliczny Szymonek:)) Widac co robil wiekszosc czasu w brzuszku- paznokcie z nerwow obgryzal:)
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeApr 24th 2009
     permalink
    Aureaska gratuluje,a Szymonek przesliczny:))
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena_Dz
    • CommentTimeApr 24th 2009 zmieniony
     permalink
    Aureuska gratuluję, synek śliczny :)
    Jacusia ja byłam dzisiaj u gina i dowiedziałam się, że mały ma główkę bardzo nisko, rozwarcia co prawda na razie brak, ale mam zalecenie więcej leżeć i nie biegać po zakupy jak szalona, bo mały może się szybciej wypchać, a dobrze by było jakby co najmniej 3 tygodnie jeszcze posiedział, a do terminu pozostało mi trochę ponad 5 tygodni, ale ja wierzę, że będzie dobrze i u ciebie i u mnie :)
    --
  9.  permalink
    Gratulacje aureuska. Szymonek śliczny:bigsmile:

    MonikaC 05.03.09/DZIEWCZYNKA/rozpakowana 5.03.2009
    iwrowe 26.03.09 /DZIEWCZYNKA/rozpakowana 26.03.2009

    kwiecień
    Molinezja 07.04.2009 /CHŁOPIEC/rozpakowana 06.04.2009
    Katy222 9.04.09 /CHŁOPIEC/rozpakowana 02.04.2009
    aureuska 10.04.2009/niespodzianka/ rozpakowana 22.04.2009
    Milena 11.04.09 /CHŁOPIEC /rozpakowana 18.04.2009
    adaja78 11.04.09 /CHŁOPIEC/rozpakowana 16.04.2009
    Cinek 16.04.2009 /Paulinka/

    maj
    aneczka115a 10.05.09
    misia-ludek 19.05.09/DZIEWCZYNKA?/
    kamusia132 22.05.2009 /DZIEWCZYNKA/
    mell 25.05.09 /CHŁOPAK!!!/
    Fafkulinda 27.05.09/DZIEWCZYNKA
    sylwunia 26.05.09/CHŁOPCZYK?/Marek Arkadiusz

    czerwiec
    Jacusia 01.06.09 /DZIEWCZYNKA /
    Pajacynka 01.06.2009 /DZIEWCZYNKA/
    Pandy1 08.06.09 /CHŁOPIEC/
    Magdalena_Dz 08.06.2009/CHŁOPIEC/
    Ashley 16.06.2009 /DZIEWCZYNKA/

    lipiec
    Wielgosz 06.07.2009 /DZIEWCZYNKA/
    Cortunia 10.07.2009

    sierpień
    Majka1231 27.08.09

    wrzesień
    Iza34 01.09.2009 /DZIEWCZYNKA/
    blask gwiazdy 25.09.09

    październik
    aneczka_85 11.10.2009
    calineczka14 21.10.2009
    equidna3 21.10.2009
    rooda 26.10.2009

    listopad
    CzekamyNaCiebie 06.11.2009
    dera 12.11.2009
    kasia_artur 15.11.2009
    agulina5 15.11.2009
    Aksa78 25.11.2009
    justyn-rz 26.11.2009

    Teraz czekamy na Cinek, a ja już jestem 3:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeApr 25th 2009
     permalink
    Aureuska gratulacje :bigsmile:
    mój synek odrazu po wyjeciu z brzucha ciucial paluszki i tak jest nadal, mały ssaczek :)
    --
    •  
      CommentAuthorAtis
    • CommentTimeApr 25th 2009
     permalink
    Aureuska gratuluje :)
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeApr 26th 2009 zmieniony
     permalink
    Aureska gratulacje!!! Szymonek jest przesliczny :cheer::cheer::cheer:
    czy ktoras wie co u Cinka?
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 26th 2009
     permalink
    witajcie przyszłe mamusie.
    MAM DLA WAS COŚ SPECJALNEGO - słyszałyście o tym?:)

    Bola - wisiorki dla ciężarnych
    Meksykańskie dzwoneczki bola albo jeśli ktoś woli dzwoneczki ciążowe są orygialną biżuterią dla ciężarnych kobiet. W środku małej kulki znajduje się dzwoneczek wydający cichy dźwięk tańcząc na powiększającym się brzuszku. Od mniej więcej 20 tygodnia maleńki lokator brzuszka słyszy już dźwięki z zewnątrz brzucha.

    Nosząc regularnie dzwoneczek nisko na brzuszku przyzwyczaisz dziecko do jego dźwięku. Dziecko będzie kojarzyć ten dźwięk także po narodzinach - dzięki czemu pomoże Ci on uspokoić Maleństwo.


    zapraszam tutaj

    no i oczywiście zachecam do CHUSTOMANII :)

    pozdrawiam
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.