Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeApr 26th 2009
     permalink
    Gratulacje dla aureuski:) Śliczny syncio:)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 26th 2009
     permalink
    GRATULACJE DLA AUREUSKI!!!!!!!!!!!
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 26th 2009
     permalink
    A CO U MILENY?
    --
  1.  permalink
    Milena urodziła 18 kwietnia.
    Cinek chyba jest w szpitalu bo od tygodnia nie odzywała się pod swoim wykresem.
    Pozdrawiam:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 27th 2009
     permalink
    Milena dochdozi do siebie po porodzie no i poswieca czas na zgranie sie z Franiem cycojadem. maja sie dobrze :))
    •  
      CommentAuthorFafkulinda
    • CommentTimeApr 27th 2009
     permalink
    Mam pytanko - czy któraś z Was miała paciorkowca w ciąży?
  2.  permalink
    Przyszłe mamusie jak macie chwilke to kliknijcie na nas w konkursie:) dzieki

    konkurs na zdjęcie ze smoczkiem
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeApr 27th 2009
     permalink
    ciach świetna fotka:)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 28th 2009
     permalink
    Dziewczyny, dzięki za wsparcie...Pozdrawiam wszystkie następne w kolejce ...no i czekamy na nowe dzieciaczki...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeApr 28th 2009
     permalink
    Gratulacje dla aureski
    Sliczny chłopczyk!
    --
    •  
      CommentAuthorIza34
    • CommentTimeApr 29th 2009
     permalink
    Hej Ciasteczko - głos oddany, słodki ten Twój Pietruszka :bigsmile: Macie jakieś sposoby na zgagę??? Nie mogę brać leków, za chwilkę wypali mi cały przewód pokarmowy i oszaleję. :cry:
    Mileno - śliczny synuś, jeszcze raz gratulacje.
    Pozdrawiam.:smile:
  3.  permalink
    Dziewczyny na końcówce i te które już tulą swoje pociechy
    nie wiem czy to jelita, czy może macica już pracuje. Od 5 dni nie biorę już magnezu i dprophyllinum, a od 4 jest mi trochę niedobrze, dzidzia jest bardziej ruchliwa, kopie i boksuje czasem boleśnie (podbrzusze), no i od 2 dni wstaję od 4-6 razy w nocy do wc, prawie zawsze brzunio jest twardawy, no i podbrzusze - nie boli @ - tylko czuję taki kłujący ból (dlatego nie wiem czy to ucisk na jelita, czy macica szykuje się do porodu), też tak macie/miałyście?
    Jak dzidzia mnie czasem boksuje to aż całe podbrzusze mnie tak kłuje i jest to dość bolesne.
    Wiem, że już nie mam się co martwić bo to już 38 tydzień, tylko chciałabym wiedzieć (jeśli u was tak wystą piło, mamusie rozpakowane) to na jaki czas przed porodem):confused:
    Pozdrawiam.

    Ciekawe co u Cinek bo nic się nie odzywa, zaczynam się troszkę martwić:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeApr 30th 2009 zmieniony
     permalink
    Byłam pod wykresem u Cinek i już tuli swoją Pulinkę. Uzupełniam listę, no i czas na majówki, ale ten czas leci:-)

    MonikaC 05.03.09/DZIEWCZYNKA/rozpakowana 5.03.2009
    iwrowe 26.03.09 /DZIEWCZYNKA/rozpakowana 26.03.2009

    kwiecień
    Molinezja 07.04.2009 /CHŁOPIEC/rozpakowana 06.04.2009
    Katy222 9.04.09 /CHŁOPIEC/rozpakowana 02.04.2009
    aureuska 10.04.2009/niespodzianka/ rozpakowana 22.04.2009
    Milena 11.04.09 /CHŁOPIEC /rozpakowana 18.04.2009
    adaja78 11.04.09 /CHŁOPIEC/rozpakowana 16.04.2009
    Cinek 16.04.2009 /Paulinka/rozpakowana 17.04.2009 a Paulinka pobiła rekord, ważyła 4530 i miała długość 61cm!
    maj
    aneczka115a 10.05.09
    misia-ludek 19.05.09/DZIEWCZYNKA? - cały czas niespodzianka, nie pokazuje płci/
    kamusia132 22.05.2009 /DZIEWCZYNKA/
    mell 25.05.09 /CHŁOPAK!!!/
    Fafkulinda 27.05.09/DZIEWCZYNKA
    sylwunia 26.05.09/CHŁOPCZYK?/Marek Arkadiusz

    czerwiec
    Jacusia 01.06.09 /DZIEWCZYNKA /
    Pajacynka 01.06.2009 /DZIEWCZYNKA/
    Pandy1 08.06.09 /CHŁOPIEC/
    Magdalena_Dz 08.06.2009/CHŁOPIEC/
    Ashley 16.06.2009 /DZIEWCZYNKA/

    lipiec
    Wielgosz 06.07.2009 /DZIEWCZYNKA/
    Cortunia 10.07.2009

    sierpień
    Majka1231 27.08.09

    wrzesień
    Iza34 01.09.2009 /DZIEWCZYNKA/
    blask gwiazdy 25.09.09

    październik
    aneczka_85 11.10.2009
    calineczka14 21.10.2009
    equidna3 21.10.2009
    rooda 26.10.2009

    listopad
    CzekamyNaCiebie 06.11.2009
    dera 12.11.2009
    kasia_artur 15.11.2009
    agulina5 15.11.2009
    Aksa78 25.11.2009
    justyn-rz 26.11.2009
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    Cinek gratulacje!
    Faktycznie duża dziewczyna :P
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    rzeczywiscie spora dziewczynka:shocked: serdecznie gratuluje Paulinki:)

    Iza34 na zgage najlepsze mleko (w moim przypadku bylo zimne) lub podjadanie migdalow.
    --
  4.  permalink
    Gratulacje dla aureski i cinek. Niech dzieciaczki rosną zdrowo :clap:
    U nas w miarę, skończyliśmy 19 tydz. :bigsmile:
    Mam pytanko do ciężarnych, czy robiłyście np. USG połówkowe u innego gina niż wasz? czy to coś dało? Bo mam taką propozycję od mojej gin i nie wiem czy iść. Tak czy siak, u niej USG też będę mieć pomiędzy 20 a 22 tygodniem.
    Proszę napiszcie. Pozdrowionka dla Was :bigsmile:
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    nie robiłam USG u innego Gina - w pełni zaufałam swojej gince a sprzęt ma bdb więc nie miało to sensu.

    Gratulacje dla Cinka i Paulinki niech rośnie zdrowo!!!


    No majówki GOTOWE????? kto pierwszy???

    trzymam kciuki !! i życzę szybkiego rozwiązania:)
    --
  5.  permalink
    miłego weekendu majowego dla wszystkich!!!!!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    Ja równiez aufałam mojemu ginkowi. Nie robiłam USG u innego:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorIza34
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    Hej. Gratulacje dla Cinek - jestem pełna podziwu. Niech córeczka zdrowo rośnie.
    Emkaf na zgagę piję mleko ale niestety nie zawsze pomaga i myślałam, ze są jeszcze inne metody domowe. Jeżeli nie ma to trzeba wytrzymać i tyle.
    USG połówkowe robiłam tylko u swojej ginki, jest bardzo dokładna więc nawet do głowy mi nie przyszło żeby iść jeszcze do innego lekarza.
    Pozdrawiam i życzę udanej majówki :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    Blasku ja miałam usg co rusz - średnio co 2tyg. Niby to połówkowe miałam robione przez mojego gin, ale i tak miałam następne zaraz genetyczne. Ja też miałam zaufanie do mojego lekarza :D
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    wow rzeczywiscie kawal babki z Paulinki:)))

    a mnie od kilku dni w dole brzucha boli:( po lewej stronie szczegolnie... nieraz bol jest bardzo silny... czy mozliwe, zeby to byly jelita?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    Rooda może to macica się rozciąga ... pamiętam, że mnie też właśnie tak pobolewało.
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    Ja USG genetyczne i połówkowe robiłam u innego gina - absolutnego magika...skierował mnie do niego mój gin...

    Zgagę w ciąży miałam może z 6 razy...mnie pomagało Rennie...myslę, że mogłabyś go zażyć, bo mnie gin go zalecił...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    ja podobnie jak Milena, usg robiłam u Mistrza :) ale to tez dlatego że mój gin miał marny sprzęt
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    Cinek gratulacje :) a juz myslalam ze to moj Kwietniaczek bedzie najwiekszy ;) super dziewczyna !!
    --
  6.  permalink
    Cinek Gratuluję :)
    Ja usg połówkowe robiłam u swojej gin, ale też dodatkowo u innej lekarz, bo chciałam zrobić 4D, więc na polecenie mojej lekarz wybrałam się do innej :)
    misia-ludek nie wiem czy dobrze to interpretuję, ale ja pisałam o tym szczypaniu, ja tak czuję właśnie najbardziej w dole brzucha, jakby coś kuło, albo ktoś mnie szczypał od środka (może to mój Maciuś:bigsmile: ) A jak mały zaczyna się wiercić to szyjka boli nie miłosiernie, ale ja mam jeszcze 5 tygodni do terminu i też trochę się tym martwię...
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    gratulacje dla Cinka!!!
    my mamy problemy z cisnieniem,zaczelam puchnac i pojawilo sie bialko w moczu,bylam wczoraj w szpitalu podlaczyli mnie do ktg wszystko niby ok ale dzis wiecej bialka w moczu:cry: czy to bardzo zle? czy tylko dadza mi leki na cisnienie?w sobote ma przyjsc do mnie polozna sprawdzic cisnienie...
  7.  permalink
    Ciacho Pietruszka jest słodki :) Głos oddany :)
    --
    •  
      CommentAuthorIza34
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    Będę musiała męczyć się z moją nową "przyjaciółką" zgagą, ponieważ moja gin nie była za tym żebym ratowała się tabletkami. W zawiązku z moimi wcześniejszymi problemami ciążowymi woli dmuchać na zimne. Wiem, że rennie raczej nie zaszkodzi ale jakoś wytrzymam bez niego. Zgaga nawiedza mnie codziennie w okolicach godziny 19 i nie chce wracać do siebie.
    Wszystkie kwietnióweczki rozpakowane to czekamy na majowe dzieciątka. Pozdrawiam :wink:
  8.  permalink
    Dziękuję Wam za porady. Chyba nie pójdę na to USG, musiałabym dodatkową kaskę na to wydać. Moja gin. zawsze dokładnie robi mi badanie, trwa ok. pół godz., ale sprzęt nie ma najlepszy. Zobaczę co mi powie na następnym USG. To miało być zwykłe USG, nie żadne 3D, w celu konsultacji. Jakoś nie widzę konieczności tego badania :bigsmile:
    Ja też mam problem ze zgagą :confused: Polecam dwie poduchy do spania żeby było wyżej. No i podobno na noc nie powinno się objadać a ostatni posiłek powinien być zjedzony ok. 18.00, no i nie pić dużo bezpośrednio po nim. Mi zresztą nic nie pomagało, tylko te poduchy trochę łagodziły zgagę :smile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    Blasku jesli ma kiepski spzret to ja jednak wydalabym kase i poszla do specjalisty. usg polowkowe jest szalenie wazne. gdyby nie dorby sprzet i sprawne oko mojego gina nie wiem w jakim stanie bylby Krzys i czy w ogole bylby z nami. na kiepskim sprzecie nie wykryje sie wszelkich nieprawidlowosci ewentualnych wad a przeciez warto wiedziec by w razie czego TFU TFU TFU podjac odpowiednie kroki....
  9.  permalink
    Aniu ja miałam tyle badań w tamtej ciąży, i przed porodem robili mi USG w szpitalu, a jakoś nie wykryli że nasz synek nie ma się dobrze i że jest owinięty pępowiną i się dusi, nie wykryli wady serca :sad: więc nie wiem czy jest sens iść.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 30th 2009
     permalink
    Blasku dlatego napisalam ze warto isc nie tylko do kogos kto ma dobry sprzet ale tez dobre oko no i przede wszystkim wprawe. moj gin postawil trafna diagnoze pod kazdym katem a jego obserwacji pokrywaly sie z tym co mowil GURU. Milenka tez u mojego guru konsultowala swojego Frania... wiesz ja postanowilam ze jesli bede jeszcze keidys w ciazy to na usg polowkoe nawet gdybym miala sie zapozyczyc to do tego lekarz pojade do stolicy (teraz z tego co wiem za 15min badanie bierze juz 450zl, 2lata temu bral 300)
  10.  permalink
    dzieki dziewczyny za głosy na Pietruszka

    Paulinka witamy na świecie!!!
    --
  11.  permalink
    Jeszcze porozmawiam z mężem na ten temat, ten lekarz na szczęście tak dużo nie bierze a specjalizuje się właśnie w USG. Nie wiem czy jest dobry bo go nie znam. Dzięki za wypowiedzi :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkamusia132
    • CommentTimeMay 1st 2009
     permalink
    Gratulacje dla kolejnej mamuśki!!!Witaj Paulinko!!!! no to teraz My - Majówki;)))Miłego weekendu KOchane:bigsmile:
  12.  permalink
    Witam.
    Mi podobno obniża się brzunio, więc już coraz bliżej. Oby maleństwo posiedziało do poniedziałku w brzuszku, żebym mogła wszystko pozaliczać na uczelni, a potem to już może wychodzić:-)
    Buziaki:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeMay 1st 2009
     permalink
    Paulinka naprawde pobila rekord, duuuza dzidzia!
    Gratulacje dla Cinek:flowers::flowers::flowers:
    •  
      CommentAuthorJacusia
    • CommentTimeMay 1st 2009
     permalink
    ooo... ja juz w ostatnim okienku jestem :wink:
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 1st 2009
     permalink
    Dziewczyny ZGAGĘ się nie przejmujcie - podobno ja się ma zgagę to dziecku włoski rosną - dla mnie jest to prawda - ja miałam mega zgage no i Julcia urodziła się "kudłata" a teraz to już mogę jej robić nawet 2 kucyki:)
    --
    •  
      CommentAuthorgirlsa20
    • CommentTimeMay 1st 2009
     permalink
    Przecież dziecko i tak leży głową do dołu, tym bardziej w worku owodniowym... Podobno pomagają na zgagę suszone owoce, ja jadłam suszone śliwki.
    U mnie już też tylko 4 dni zostały. AAAAA!!! :D
    -- http://tickers.baby-gaga.com/p/dev124pp___.png
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeMay 2nd 2009
     permalink
    Ja nie miałam zgagi a też urodził się kudłaty :) Kolejny zabobon
    --
    •  
      CommentAuthort-w-c
    • CommentTimeMay 2nd 2009
     permalink
    Dzień dobry :) Jestem już na wylocie, ale za radą Katy22 dołączam, jeśli mnie przyjmiecie :)
    Pozdrawiam
    --
  13.  permalink
    na zgage mi pomagało zimne mleko-meczyłam sie caaaaałą ciaze ,w nocy mi spac nie dawała
    --
    •  
      CommentAuthorIza34
    • CommentTimeMay 2nd 2009
     permalink
    Hejka. Mnie nieraz też pomaga mleko a ostatnio zajadam się twarogiem, który też łagodzi to paskudztwo :-))) Spróbuję jeszcze z owocami suszonymi - dzięki za rady. W nocy czy ze zgagą czy bez zgagi mam 2-3 godzinne przerwy w spaniu i chodzę jak ćma w ciągu dnia, bez drzemki ani rusz :bigsmile: Pozdrawiam. :smile:
  14.  permalink
    Hej Mamusie na końcówce, które nie dopisały się do listy, zróbcie to teraz, skopiujcie ją i dopiszcie wasze terminy. Buziaki:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorkamusia132
    • CommentTimeMay 2nd 2009
     permalink
    Misia trzyma rękę na pulsie,jak nauka?;)
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeMay 3rd 2009
     permalink
    dziewczyny, jak wam cos smakuje to delektujcie sie ile mozecie, bo po porodzie wszystko mija i nic juz niesmakuje tak jak wczesniej, nawet moje marzenie to torcie z kremem (niemoglam ze wzgledu na cukrzyce ciazowa) ulecialo wraz z brzuszkiem ;)
    z jednej strony to lepiej bo przynajmniej sie nieobjadam, ale brakuje mi czasem tej rozkoszy przy jedzeniu np jablka :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthort-w-c
    • CommentTimeMay 3rd 2009
     permalink
    MonikaC 05.03.09/DZIEWCZYNKA/rozpakowana 5.03.2009
    iwrowe 26.03.09 /DZIEWCZYNKA/rozpakowana 26.03.2009

    kwiecień
    Molinezja 07.04.2009 /CHŁOPIEC/rozpakowana 06.04.2009
    Katy222 9.04.09 /CHŁOPIEC/rozpakowana 02.04.2009
    aureuska 10.04.2009/niespodzianka/ rozpakowana 22.04.2009
    Milena 11.04.09 /CHŁOPIEC /rozpakowana 18.04.2009
    adaja78 11.04.09 /CHŁOPIEC/rozpakowana 16.04.2009
    Cinek 16.04.2009 /Paulinka/rozpakowana 17.04.2009 a Paulinka pobiła rekord, ważyła 4530 i miała długość 61cm!

    maj
    aneczka115a 10.05.09
    misia-ludek 19.05.09/DZIEWCZYNKA? - cały czas niespodzianka, nie pokazuje płci/
    kamusia132 22.05.2009 /DZIEWCZYNKA/
    mell 25.05.09 /CHŁOPAK!!!/
    sylwunia 26.05.09/CHŁOPCZYK?/Marek Arkadiusz
    Fafkulinda 27.05.09/DZIEWCZYNKA
    t-w-c 30.05.2009/ DZIEWCZYNKA


    czerwiec
    Jacusia 01.06.09 /DZIEWCZYNKA /
    Pajacynka 01.06.2009 /DZIEWCZYNKA/
    Pandy1 08.06.09 /CHŁOPIEC/
    Magdalena_Dz 08.06.2009/CHŁOPIEC/
    Ashley 16.06.2009 /DZIEWCZYNKA/

    lipiec
    Wielgosz 06.07.2009 /DZIEWCZYNKA/
    Cortunia 10.07.2009

    sierpień
    Majka1231 27.08.09

    wrzesień
    Iza34 01.09.2009 /DZIEWCZYNKA/
    blask gwiazdy 25.09.09

    październik
    aneczka_85 11.10.2009
    calineczka14 21.10.2009
    equidna3 21.10.2009
    rooda 26.10.2009

    listopad
    CzekamyNaCiebie 06.11.2009
    dera 12.11.2009
    kasia_artur 15.11.2009
    agulina5 15.11.2009
    Aksa78 25.11.2009
    justyn-rz 26.11.2009
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.