Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    Wielgosz BRAVA, GRATULACJE, niech Amelka zdrowo się chowa. Powodzenia w nowej, życiowej roli MAMY:clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    Wszystkiego naj dla świeżej mamy i jej córy - Anielko rośnij zdrowo :D
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    Wielgosz gratulacje!
    --
    •  
      CommentAuthorjussttyna
    • CommentTimeJul 7th 2009
     permalink
    gratulacje!
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJul 7th 2009
     permalink
    ja tez serdecznie gratuluje:)
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJul 7th 2009
     permalink
    Ja też gratuluję nowym mamusiom :)
    Fiu Fiu fajnie że i Wam sie udało ;)
    Mnie dalej męczą mdłości ale nasilają sie od południa a wieczorem tragedia....
    Lece jutro zrobić pierwsze badania krwi i moczu.
    --
    •  
      CommentAuthorAksa78
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    A my już po połówkowym i okazało się, że w 13 tc można określić płeć :) Dziewczynka bez wątpienia :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    Aksa, gratulacje córeczki :D
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    Aksa, gratuluję, dziewczynki są suuuper!
    --
  1.  permalink
    gratulują dziewczynki :-)
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJul 8th 2009 zmieniony
     permalink
    no proszę kolejna dziewczynka:)

    uaktualniam liste i swoją dziewczynkę też dopisuję:)

    czerwiec
    Jacusia 01.06.09 /DZIEWCZYNKA /Rozpakowana 12.05.2009
    Pajacynka 01.06.2009 /DZIEWCZYNKA/ Rozpakowana
    Pandy1 08.06.09 /CHŁOPIEC/ Rozpakowana 25.05.2009
    Magdalena_Dz 08.06.2009/CHŁOPIEC/ Rozpakowana 14.06.2009
    Ashley 16.06.2009 /DZIEWCZYNKA/Rozpakowana 3.06.2009

    lipiec
    Wielgosz 06.07.2009 /DZIEWCZYNKA/
    Cortunia 10.07.2009

    sierpień
    Majka1231 27.08.09

    wrzesień
    Iza34 01.09.2009 /DZIEWCZYNKA/

    październik
    blask gwiazdy 06.10.09/CHŁOPIEC/
    aneczka_85 11.10.2009
    calineczka14 21.10.2009/DZIEWCZYNKA/
    equidna3 21.10.2009
    rooda 26.10.2009/DZIEWCZYNKA/

    listopad
    CzekamyNaCiebie 06.11.2009
    jussttyna 09.11.2009
    dera 12.11.2009
    kasia_artur 15.11.2009
    agulina5 15.11.2009
    justyn-rz 26.11.2009
    Aksa78 27.11.2009 /DZIEWCZYNKA/

    grudzień
    Atis 13.12.2009

    styczeń
    brombap 02.01.2010

    luty
    Agninga 08.02.2010
    gonia82 23.02.2010

    marzec
    Fiufiu 07.05.2010
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 8th 2009 zmieniony
     permalink
    Rooda, nie tu, do Wiki! Zaraz to załatwię.

    EDIT: Agness23, Aksa, nie wiem, co chciałyscie dopisać, ale tabelka zniknęła, muszę przywrócić wersję sprzed dwóch dni, dopisując Aksy dziewczynkę.
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    tak jest;) bylam i uzupelnilam czego brakowalo:)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    Śliiiiicznie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    Tak wszystko pięknie tylko ktoś zapomniał o mnie.....i mnie wykasował...
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    Gratuluję wszystkim młodym Mamom i nowo zaciążonym...Fiu, super, że tak szybko poszło...spory sentyment mam do tego wątku...Ściskam Was wszystkie!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 9th 2009 zmieniony
     permalink
    Agness, nie wykasowałam Cię, tylko po Twojej aktualizacji zniknęła cała tabela. Podaj mi dane, to Cię dopiszę. Ale tylko Twoje, ok? :wink:\

    Mileno, dzięki. Trzymaj kciuki.
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    ok :) termin 15.02
    --
  2.  permalink
    Wielgosz GRATULUJĘ :)
    Gratulacje dla nowo zaciążonych mamuś :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    Agness, jak chcesz, to dorzuć jeszcze imię, wiek i który to był cykl staraniowy.
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeJul 10th 2009
     permalink
    Fiufiu GRATULUJE. A pamietam jak wpadalam do Ciebie i podgladalam zdjecia Mai. Teraz bedzie nowy Babelek:)) SUPER!!:)))
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 10th 2009
     permalink
    Dzięki :smile:
    --
  3.  permalink
    Gratulacje dla nowozaciążonych mam :-)
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 13th 2009
     permalink
    calineczka masz dzisiaj studniówke :)
  4.  permalink
    Anetusia, masz rację!!!!!!!!!!!!!!! to albo jak maturzysta powinnam świętować lub jak żołnierz, któremu pozostaje 100 dni do wyjścia do cywila i kupuje centymetr krawiecki i każdego dnie odcina jeden cm czyli jeden dzień i każdego dnie bliżej i bliżej do cywila!!!! więc u mnie coś podobnego :-))
    --
  5.  permalink
    Witajcie :bigsmile: U nas ok, też powoli brniemy do końca, akurat dziś kończę 30 tydzień :wink:
    Trochę już zaczyna mi się dłużyć... a upały dobijają, puchną nogi :sad:
    buziaki i pozdrowienia dla wszystkich mamuś :kissing:
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 15th 2009
     permalink
    blasku, jakoś Twoja ciąża mi szybko leci :)) dopiero co zaszłaś, a już niewiele zostało :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 15th 2009
     permalink
    Anetusia, mam te same odczucia hehehe :P
    Blasku malutko zostało :D
  6.  permalink
    bo przyglądacie się z boku :wink: a jakby tak samemu znowu brzuszek nosić... :bigsmile:
  7.  permalink
    bo to już tak bywa, że nam samym to czas wolno płynie, a komuś z boku to szybko:-) ale każda z nas nie mogła lub nie będzie mogła się kiedyś doczekać kiedy nadejdzie upragniony 40 tydzień!!!

    wytrwałości i spokojności dla wszystkich brzucholków :-)
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 15th 2009
     permalink
    jakoś nie możemy podjąć decyzji o kolejnym dziecku :) przeraża mnie to, że musiałabym jeszcze raz przechodzić przez napięty kalendarz szczepien :shocked:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 15th 2009
     permalink
    E tam, macie jeszcze czas na tę decyzję.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 16th 2009
     permalink
    A ja jestem pełna nadziei, że właśnie przyjdzie kiedyś ten dzień na podjęcie takiej decyzji :D
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJul 16th 2009
     permalink
    Iza mowisz o sobie czy o mnie??? :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJul 16th 2009
     permalink
    Dziewczyny o czym muszę pamiętać w "wyprawce" dla siebie?

    - podkłady
    - majtki siateczkowe
    - coś do smarowania sutków (co?)

    co jeszcze? czy któraś stosowała pas poporodowy?
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJul 16th 2009
     permalink
    krem do sutkow polecany przez polozna lansinoh(jakbys mieszkala gdzies blisko to moglabym ci dac moj bo ja kupilam sobie jeden i jeden dostalam od znajomej wiec nie uzywam),co do majtek to u mnie sie siateczkowe nie sprawdzily najlepiej wziasc stare majtki to bedzie ci wygodniej,pasa nie stosowalam wiec nie wiem ale czy to nie dla kobiet po cesarce?
    mi moja polozna kazala spakowac 3 torby:

    -jedna dla mnie na sale porodowa(koszula nocna lub stara podkoszulka najlepiej zeby od razu wyrzucic po porodzie,cos do przebrania po,reczniki jakis plyn pod prysznic,frotke do zwiazania wlosow jesli masz dlugie,wode mineralna do picia,mozesz sobie jakies wlasne cd wziasc jesli chcesz ale ja jakos nie zwracalam na nic uwagi jak juz bole sie zaczely:),pantofle,pomadke do ust

    -druga z jedna pieluszka i jednymi spioszkami czy w co tam chcesz ubrac malucha zeby bylo szybko mozna ubrac maluszka

    - trzecia z kosmetykami,ciuszkami dla malego
    mam nadzieje ze pomoglam:)
    jak cos to pytaj:)
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJul 16th 2009
     permalink
    zapomnialam o aparacie fot. i drobnych na parking bo maszyny czasem swiruja i moze byc problem jak maz zostanie do wieczora i nie bedzie nikogo kto moglby kase rozmienic:bigsmile:
    a poza tym polozna powinna dac ci liste jak pojdziesz do szkolki rodzenia(jesli) ja akurat uwazam ze nie warto bo byly 3 spotkania i nie bylo zadnego oddychania ani nic tylko opowiadala o porodzie z jakich faz sie sklada, ile trwaja te fazy srednio,jakie srodki przeciwbolowe podaja,i zeby czekac jak najdluzej w domu jak zaczna sie skurcze bo i tak odesla chyba ze juz naprawde paracetamol:) nie pomaga:) i nie mozesz zniesc bolu to przyjma cie na oddzial:bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJul 16th 2009
     permalink
    nie nie chodzi mi jeszcze o torbę do szpitala:) ale dzięki, info przyda się na później:)

    chodzi mi o to czego ja będę potrzebowała po porodzie:) jedziemy do PL za 2 tygodnie i zastanawiam się czy jest coś co mogłabym sobie przywieźć:)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJul 16th 2009
     permalink
    a:) szkoda ze nie mam blond wlosow-bylaby swietna wymowka:)
    no to podklady(ja juz po 2 dniach uzywalam zwyklych cienkich podpasek na noc
    krem na sutki
    wklady do stanika w razie przeciekow do szpitala tez:)
    mi raczej specjalnie niczego nie trzeba bylo moze kilka luzniejszych ciuszkow bo jak wychodzisz ze szpitala to brzuszek zostaje:)
    a z polski to przywiez sobie jakies cherbatki dla malego w razie kolki i moze cos w razie biegunki bo tu lekarz nic nie chce dac
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJul 16th 2009
     permalink
    hahahaha Pandy:)
    a podkłady tutaj bez problemu kupię?

    własnie wkładki laktacyjne jeszcze, juz dopisałam do listy:)

    herbatkę już mam, kupiłam w Niemczech, sis mi przywiozła czopki glicerynowe i na chyba na gorączkę...
    a na biegunki to co się takim maluszkom podaje?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 16th 2009
     permalink
    He he, Rooda, weź ze sobą kilka... rurek do napojów, są świetnew podczas porodu. Uwierz, nie zawsze masz ochotę trzymać szklankę, za to często najdzie Cię chętka ją zgnieść :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 16th 2009
     permalink
    Rooda uwaga bo sie rozpisze :P
    jakbys miala zamiar kupowac w PL majtki poporodowe to HARTMANN wybieraj, koelzanka kupila jakies firmy krzak w aptece tez siateczkowe i mowi ze kicha w porownaniu z oryginalnymi. na allegro poszukaj, nie bierz tych takich zielonych bo w dupsko parza jak diabli.ja te siateczkowe nosilam przez kilka pierwszych dni zeby ucisku na rane po cc nie bylo. moja koelzanka ktora strasznie krwawila (zuzywala 2paczki tych wielkich podkaldow na dobe!) uzywala tych siateczkowych gaci przez pioerwsze 2tyg jak nie lepiej.

    poza tym podkaldy nie tylko te gigantyczne podpaski belli ale do przewijania takie np
    ds
    przydadza sie i dla ciebie w szpitalu i po szpitalu jak i do przewijania malucha, no ale moze w UK tez bez problemu mozna to kupic i wcale nie musi byc drozej...
    aha dziewczyny chwala tantum rosa do podmywania jeszcze wiec moze i to warto kupic

    a do sutkow wszystkie kolezanki i kuzynki stosowaly purelan z medeli. ja przy zadnym dziecku popekanych nie mialam, mysle ze to dzieki odpowiedniemu hartowaniu :P

    na biegunki takiemu malcowi w sumie nic konkretnego nie podasz. jedynie orsalit dawalam ale Krzysko mial juz kilka miesiecy. smecte mozesz kupic w zapasie i jakis probiotyk - najlepiej DICOFLOR30, w razie biegunek lub zatwardzen podawac mozna i codziennie.
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJul 16th 2009
     permalink
    super AniuM, dzięki bardzo:) o to mi właśnie chodziło:)
    mam płyn ginekologiczny Laktacyd, wydaje mi się, że on wystarczy i tantum rosa nie będę już kupować

    Fiufiu nad słomkami się już zastanawiałam:) myślałam, żeby zabrać taki bodon ze słomką:)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 16th 2009
     permalink
    Bidon dobra rzecz.
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJul 16th 2009
     permalink
    Ja tez używałam krótko podkładów ale to po cc, majtek siateczkowych wcale nie pozwolili nam nosić a po wyjsciu zakładałam swoje normalne...mi przydała się woda w sprayu na ochłodzenie bo straszny upał....:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeJul 17th 2009 zmieniony
     permalink
    Jeśli miałabyś cesarkę to siateczkowe majtki rzeczywiście się nie sprawdzają, bo urażają ranę. Ja zakładałam swoje takie bardzo niziutkie i luźne, sprawdziły się super. Mega podpaski poporodowe odparzyły mi całą pupę, ale mogłam używać w domciu podpaski bella maxi, zdecydowanie przyjemniejsze dla skóry.
    Jeśli będzie poród sn to tantum rosa przyda się na ranę krocza. Ja też używam Laktacyd, choć przyznam, że po tych masażach szyjki to tak mi poranili śluzówkę na zewnątrz, że każde podmywanie laktacydem piekło bardzo, przeszło dopiero jak zniknęły już odchody poporodowe (mimo cesarki organizm oczyszczał się aż 7 tygodni:shocked:), więc warto kupić.
    Podkłady poporodowe na łóżko to super sprawa i dobrze jest zaopatrzyć się w większą ilość. Ja kupuję je nadal i kładę na przewijak (jeden zawsze zabieramy jak jedziemy w gości) bo sprawdzają się do przewijania malucha, szczególnie na początku kiedy jeszcze nie wiemy w jakich momentach dzidzia zrobi kupkę lub siku:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 17th 2009
     permalink
    ja mialam cc i nic mi siateczkowe gacie nie podraznialy. sa przeciez wysokie i delikatne a ja mam ciecie tak nisko ze zadne majtki by mi nie zatrzymaly sie nizej :P
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJul 17th 2009
     permalink
    ja tez mialam majtki siateczkowe-dostalam po cichu od fajnej poloznej (bo u nas ordynator bardzo nie lubi wszelkich majtek hehe) i sprawdzily sie suuuper, zadnej rany niepodraznialy-tak jak AniaM pisze, jest bardzo niziutko a po za tym mi jeszcze brzuch wystawal to rana sie chowala hehe.Uzywalam rowniez przez pierwsze dni w domu.Zreszta wydaje mi sie ze na cc jak najbardziej takie majtki, bo lepeij sie podklad trzyma a przeciez nietrzeba az tak wietrzyc krocza jak po pn i chodzic jak pingwin po korytarzu:wink:
    a zeszta jak niepozwalaja to se mozna po cichu nosic, nikt pod koszule nie zaglada, a zdjac tylko na obchod:wink: ja tak robilam.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJul 17th 2009
     permalink
    co do majtek to jak chcesz ale na prawde zwykle bawelniane tez sie sprawdza ja wyrzucilam 2 nieuzywane opakowania,podklady na lozko daja w szpitalu tak samo jak wielgachne podpaski:D a jak bedziesz wychodzic do domu to bez problemu mozna je kupic w mothercare,gdzie sa dostepne rowniez podpaski cienkie ze skrzydelkami rownie chlonne jak te wielkie a lepiej trzymaja sie na miejscu,a do przewijania malego w terenie kupilam mate przenosna to wydatek kilku funtow a mozna uzywac wszedzie i te majtki siatkowe tez mozesz tam kupic,a wklady do stanika kupisz nawet w supermarkecie
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJul 17th 2009
     permalink
    Matę do przewijania na wyjścia już mam, zresztą dodatkową będę miała, bo do wózka dostanę torbę z matą własnie.
    Co do majtek to też kupować nie będę, bo sis mi napisała, że jej chyba z 5 par zostało. Wole te siateczkowe na początek spróbować, bo podkład w nich sie lepiej trzymać będzie. Podkłady (te wielkie podpaski znaczy) chyba też w ASDA widziałam. Choć mam nadzieję, że szybko będę mogła się na normalne podpaski przerzucić... Wkładek laktacyjnych też trochę mam od sis.

    Ciekawe czy tu standardowo wydają te same rzeczy w szpitalach:) Gdzie wy Pandy mieszkacie, bo chyba mi umknęło?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.