Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    hip hip, hura!!!! moja Julia wreszcie troszkę podrosła...waży prawie 2 kg:-)

    a do tego, że w Uk można sobie ustalic jak powinien przebiegac plan porodu to tylko pozazdrościc, że u nas nie ma się na to wpływu :-(
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeSep 3rd 2009 zmieniony
     permalink
    no bo u nas chyba sie nie robi takiego planu,wszystko wychodzi podczas porodu i pytaja sie o wszystko bez tego planu,wiec chyba to nie jest konieczne,dodatkowo cos tam pisac jak i tak sie o to pytaja
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeSep 3rd 2009
     permalink
    Jestem już po scanie!
    Dzidzia ma 7cm i wszystko jest w najlepszym porządku..
    Byłam tak przejeta, ze z tego wszystkiego zapomnialam zapytać o ta szyjke..
    No i poplakana taka ze szczęścia sluchalam bicia serduszka mojej kochanej dzidziolki..
    Zdjęcie wkleilzm pod moim cyklem, wiec jak macie ochotę zobaczyć to zapraszam serdecznie!

    Co do tego planu porodu to prawda- wszystko możesz zaplanować- najważniejsze jest to żeby zdecydować czego na pewno NIE chcesz
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 3rd 2009
     permalink
    Super marianna! Gratulacje!

    A co do planu to masz rację:) Ja zmierzam z tego na 100% skorzystać:)
    --
    •  
      CommentAuthortygrysek28
    • CommentTimeSep 3rd 2009
     permalink
    u nas wypelnia się jakąś ankiete gdzie jednym z pytań jest: czy byłaś u fryzjera w ciąu ostanich 6 miesięcy???. Ciekawe po co? Chyba po to że jak wyjdą jakieś komplikacje po porodzie to żeby nie było na szpital tylko na kobietę bo była u fryzjera. :bigsmile:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragninga
    • CommentTimeSep 3rd 2009
     permalink
    hej dziewczyny :)
    fajnie macie z tymi planami porodu..
    mam pytanko odnośnie przeziębienia bo niestety mi się przytrafiło (może być, że wirus, bo mąż się niewyraźnie czuł dwa dni temu)..
    zjadłam trochę czosnku i dużo pije różnych mikstur (obecnie z imbiru, goździków, miodu i cytryny)
    a pytanko mam odnośnie temperatury - od jakiej (nie podstawowej tylko takiej "z pod pachy") powinno się zbijać paracetamolem?
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeSep 4th 2009
     permalink
    Ja tam nie narzekałam na poród - wczesniej też się przygotowywałam do porodu ustalając szczegóły, znieczulenie, towarzystwo itp - byłam z położną i lekarzem na porodówce i wszystko przeszłam kolejno ( a rodziłam w państwowym szpitalu w Częstochowie). No życie pokazało coś innego - musiałam rodzić za pomocą cc - ale mimo to cała ustalona reszta była bez zmian - prawie non stop mąż mółgł być ze mną.Wyprosili go z sali operacyjnej na sam moment wyjęcia dziecka - ale potem już jak szyli itp był przy mnie.
    Teraz mile wspominam poród, opiekę po porodową mimo to że jak po teście oksytocynowym zaczęło słabnąć bicie serca dziecka wpadłam w szał i obawe o życie maleństwa. Ale to akurat chyba normalne u każdej mamusi.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 6th 2009
     permalink
    co do birth planu to jest on niepotrzebny,bo nigdy nie jest tak jak to sobie napiszesz i zaplanujesz,jak biora cie na porodowke to pytaja co sadzisz o znieczuleniach,czy jakies chcesz i tyle,na spotkaniach z polozna i szkolce rodzenia mowia czego sie mozna spodziewac,ile osob i kto moze z toba byc na sali,czy chcesz w wodzie itp.Ja myslalam ze bede mogla chodzic a bylam "przywiazana do lozka" pod aparatura i nie moglam drgnac,a od cesarki dzielily mnie minuty bo tracilismy maluszka puls,a poza tym mozesz przed porodem zdecydowac ze nie chcesz znieczulenia a w czasie porodu moze tak bolec ze nie zniesiesz nic wiecej i poprosisz o znieczulenie zewnatrz oponowe
    wszystko wychodzi "w praniu"
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeSep 6th 2009
     permalink
    tez tak uwazam przeciez porodu nie idzie przewidziec,ale skoro takie cos jest i moga dziewczyny korzystac z tego wiec niech korzystaja:)
    pandy jak jest z podkladami w UK czy oni daja jakies w szpitalu,czy trzeba wziasc,ile tego wziasc? ile ciuszkow do szpitala dla dziecka musze zabrac? kurde powoli chce torbe pakowac:)
    --
    • CommentAuthoranna25
    • CommentTimeSep 6th 2009
     permalink
    Witam serdecznie.Mam problem i mam nadzieje ze bedziecie mogly mi jakos pomoc.Jestem w 29 tygodniu ciazy,mieszkam za granica i za bardzo nie moge liczyc na pomoc medyczna.
    Dzisiaj w pracy zauwazylam ze mam uplawy koloru brazowego.Kalezanki z pracy zadzwonily po karetke.Zostalam przewieziona do szpitala.Polozna posluchala dzidziusia,bylo wszystko dobrze,cisnienie tez bylo dobre.Badanie moczu ok.Jak zobaczyla moje uplawy tostwierdzila ze lekarz musi mnie zobaczyc.Po 2 godzinach w poczekalni wyszla do mnie lekarka i kazala isc do domu i wrocic ze swierzymi krwawieniami.Co wy na to?Pojechalam do domu i odpoczywam ale boje sie ze cos jest nie tak,bo przeciez z czegos sie to wzielo.Ostatnia noc mialam troszke nerwowa,moze to jest przyczyna.Prosze o pomoc,boje sie o mojego bombelka.Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeSep 6th 2009
     permalink
    anna25 ja mialam ta sama sytuacje w 26 tyg,zostalam zbadana(tez tylko mocz,cisnienie i sluchalam serduszka dziecka),z dzidziusiem bylo wszystko ok i pojechalam do domu:) podobno macica sie rozciaga i takie krwawienia moga sie zdarzyc,gorzej byloby gdyby to byla swieza krew,takze skoro badania byly ok to napewno jest wszystko dobrze:)
    --
    • CommentAuthoranna25
    • CommentTimeSep 7th 2009
     permalink
    dziekuje za pocieszenie:)Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 7th 2009 zmieniony
     permalink
    aneczka w moim szpitalu dawali podklady,byly w szafce przy lozku i codziennie sprawdzali czy sa,ale ja sobie kupilam w mother care podklady ktore sa cienkie jak podpaski,a dlugie i ze skrzydelkami i lepiej sie trzymaly bielizny.co do ubranek to w uk wysylaja szybko do domu,nawet w ciagu 1ego dnia,wiec ubranek niewiele Ci trzeba,jeden zestaw na porodowke spakowany osobno,bo polozna chce szybko ubrac maluszka a nie grzebac w torbach za tym,i tak z dwa zestawy ciuszkow na zmiane,w razie czego ktos moze zawsze podrzucic
    gdzies juz pisalam roodej co wziasc do szpitala,chyba w watku emigrantki poszukaj,jak znajde to wrzuce linka:)pozdrawiam
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeSep 7th 2009
     permalink
    dzieki bardzo pandy:)
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeSep 8th 2009
     permalink
    Dziewczyny, plan porodu to tylko taki "ladny dodatek". Jak zaczniecie rodzic, to wszystko Wam z glowy wyleci. Na sali porodowej wezma Was w takie obroty, ze nie bedziecie wiedzialy jak sie nazywacie:)). Ja planowalam wygladac jak "od fryzjera", a nawet zebow nie zdazylam umyc przed wyjadzem do szpitala:)). Lepiej nic nie planowac i nastawic sie na wiele opcji:)
    Aaaa, i dla wszystkich przyszlych mam: porod pomimo wielkiego bolu to najwspanialsza przygoda w zyciu!! Ja tesknie za tym i chyba zafunduje sobie jeszcze raz to przezycie:)))
    Glowy do gory i sciskam kciuki:))
    --
  2.  permalink
    wielgosz, dodałaś mi odwagi, dziękuję :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    mam pytanie, czy któraś z Was pilnuje aktualizacji listy? bo ja ostatnią znalazłam na 358 stronie, ale chyba jest zdezaktualizowana :sad: a niestety nie mam wiedzy jak to zrobic
    pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 8th 2009
     permalink
    Przekopiować calineczko i pozmieniać;)

    No właśnie skoro z głowy wyleci, to lepiej mieć to na papierze;) Skoro mam taką możliwość to zamierzam z niej skorzystać, nie jest ona dla mnie ale dla położnej i MM. Chcę się skupić na porodzie a nie na odpowiadaniu na pytania:) Mam nadzieję, że mi się uda:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 8th 2009
     permalink
    Lista ta główna i właściwa jest na wiki w przyszłych mamusiach
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 8th 2009
     permalink
    Dziewczyny, myślę, że już czas się tutaj przywitać - jutro zaczynam 10 tc :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 8th 2009
     permalink
    Wow! Dziewczyny ależ Wam te suwaczki ciążowe mkną :D
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 8th 2009
     permalink
    aneczka znalazlam,natym watku str.354:bigsmile: zagladnij sobie,a jesli masz jakies pytania to sluze porada
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    dzieki pandy:) a nie wiecie dziewczyny co sie dzieje z blaskiem gwiazdy? moze juz urodzila?
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    Hej dziewczynki! Wiem o blask_gwiazdy od wspólnej znajomej:" Asia urodziła dziś przed 8 rano.

    Arturek waży 2680 g, ale za to głośno krzyczał ;-)
    Dostał aż 10 punktów!!!!
    Oczywiście są bardzo szczęśliwi!"
    gratuluje!!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    Gratulacje Gwiazdeczko, niech syn chowa się zdrowo :D
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    Gratulacje Blasku!:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    Rooda a Ty już 34tc zaczęłaś a pamiętam jak czekałyśmy na 12tc :DD
    Jak się czujesz? Pracujesz? :P
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    No właśnie wiem Izunia:bigsmile:
    Od 12tc czas mi leci jak szalony! Czuję się super, żadnych dolegliwości, ciągle pracuję:)
    Urlop zaczynam pod koniec września:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    No to pogratulować! Cieszę się, że ciąża Ci służy ;D
    Hmm to urlop tuż tuż :P
    Jedziesz do PL?
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    ale trafilam:) Gratulacje Blasku:) czyli ja chyba nastepna jestem:shocked:
    pamietam jak rodzily kwietniowki,majowki... a ja sobie myslalam,ze to jeszcze tak daleko:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    Aneczka na wszystkie przychodzi czas :DD
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    Dzięki Izunia:)
    Jeszcze2 tygodnie i kilka dni do urlopu, cieszę się, choć wiem, że będzie mi tego brakowało...;) Ale tydzien po przejściu na urlop wybieramy się na kolację do miasta z okazji mojego odejścia (tak się cieszą hehehe :wink:)
    Do PL jedziemy... na Wielkanoc dopiero;)
    --
  4.  permalink
    Blasku wielkieeeeeeeeeeeeeee gratulacje:-)
    --
  5.  permalink
    Ale jak czytam listę to nasza Asia (blask gwiazd) troszkę się pośpieszyła :-):shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoragninga
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    Gratulacje dla Blasku!
    z tego co pisała wcześniej spodziewała się wcześniejszego rozwiązania..
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    gratulacje Blasku!!! wydaje sie jakby to bylo wczoraj a juz urodzilas,to samo z innymi dziewczynami co sa na finiszu,a moja ciaza sie tak strasznie ciagnela:bigsmile:
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeSep 9th 2009 zmieniony
     permalink
    tak Asia pisala,ze bedzie miala cesarke i wczesniej niz planowany termin,dobrze ze Arturek zdrowy:) Pandy mi to znowu tak leci ta ciaza,ze szok:) jeszcze tylko miesiac mi zostal i nareszcie sie dowiemy kto tam w brzuszku mieszkal:P bylam wczoraj w mothercare kupic sobie te podklady i chyba dobrze kupilam:) kupilam tez tam kiedys taka (nie wiem jak to nazwac) "gruszke no nosa" tylko ze to sie jakos przekreca,nie wiem jeszcze jak tego uzywac:) tesciowa mi wczoraj przyslala sol fizjologiczna,duuuuuzo soli:) czy sol jest tylko do noska czy ma jeszcze jakies inne zastosowanie?
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    gruszki do nosa sa do bani, lepsze sa aspiratory...

    sol fizjologiczna do noska?? do przemywania np oczu raczej...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    Można sól fizjologiczną wkropić do nosa (tak praktykują położne w Sieradzu) np. jak jest za suche powietrze - jednak bardziej polecam Marimer - woda morska do nos w sprayu :P
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    no wlasnie ja marimera mam...
    ale AniaM kiedys pisala, ze najlepsze dla dziecka to kropelka mleka z piersi:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    Blasku gratulacje :flowers: zdrowka dla Malego i wielu radosci dla was. mam andzieje ze Robercik nie bedzie mocno o brata zazdrosny, czekamy na wiesci z pierwszej reki :))


    Rooda zgadza sie kropla mleka mamy jest na przeczyszczenie noska najlepsza - szczegolnie przy katarze - dziala tak jak antybiotyk i u nas sie zawsze sprawdzalo :)
    co do soli fizjologicznej nadaje sie tez do nosa ale ciezko ja zakraplac jednak jest z takiego opakowania. marimerem tylko "psik psik" i po sprawie
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    no tak,ale mozna pomoczyc rog pieluszki ta sola i posmarowac:) tak samo jest z mlekiem matki,jak ta krople tam wlac?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    wstrzykujesz prosto z cycka w trakcie karmienia :P
    rog pieluszki sie do malego noska nie zmiesci, nie ma szans - predzej wacik do czyszczenia uszu
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeSep 9th 2009
     permalink
    aha:P no zobaczymy jak to bedzie:P
    --
  6.  permalink
    mam pytanie, mój dzidziuś nadal sie nie odkręcił i lekarz mówi, że są już małe szansę na odkręcenie, ale to nie problem bo i tak cesarka. ale moje pytanie dotyczy tego, czy któraś z Was miała podobne ułożenie i czy też miała bardzo twardy brzuch, a dokładnie mój dzidziuś bardzo pcha się główką do góry, że momentami ból jest nie do wytrzymania, czy to jest normalne, czy dzidziuś nie robi sobie krzywdy? bardzo się tym martwię :cry:
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeSep 10th 2009
     permalink
    calineczko nie wiem jak to jest z tym ulozeniem,ale moj dzidzius juz jest ladnie przygotowany do wyjscia,a tez czasem boli jak kopie:)gdyby to bolalo dzidziusia to pewnie by tak nie robil,pewnie jej sie tak podoba:)
    --
    •  
      CommentAuthordera
    • CommentTimeSep 10th 2009
     permalink
    hydrazine witaj!! :))))
    Blasku gratulacje i dużo zdrówka dla maluszka :)))))))))))
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeSep 11th 2009
     permalink
    Witam nowe mamusie i gratluję :)
    Blasku tobie również wszystkiego dobrego i dużo sił bo na początek na pewno sie przydadzą ja już zaczynam się bać tych pierwszych dni...:)
    Calineczko myślę ze dzidzi nic nie jest moja córcia też strajkuje i nie obraca się na dodatek całkiem spora jest jak na ten tc bo waży juz koło 2000...nie dość że kopie na dle rzusia to tera zaczyna głową w żebra atakować:)
    --
    •  
      CommentAuthorIza34
    • CommentTimeSep 11th 2009
     permalink
    Z lekkim opóźnieniem ale pragnę donieść, że dnia 3 września 2009r. o godz. 8.45 za pomocą cesarskiego cięcia przyszła na świat moja córka Olga. Ważyła 4360g i miała 61cm długości. W tej chwili jesteśmy już w domu i powoli przyzwyczajamy się do nowej sytuacji. Pozdrawiam Was serdecznie :bigsmile:
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeSep 11th 2009
     permalink
    Gratulacje Iza:) duza dziewczynka:) niech mala rosnie zdrowo :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.