Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 23rd 2009
     permalink
    Amazonko nie wiem o co Ci chodzi z podstawami paranormalnymi,szczegolnie ze ja nic takiego nie napisalam,kalendarzyk moze i ma podstawy naukowe ale sory nie zbyt dobrze chroni przed ciaza,nie mowiac juz o chorobach,o to mi wlasnie chodzilo
    co do kropli do nosa to ja raczej nie stosuje,jedynie jakis nawilzacz od czasu do czasu,bo i leczony katar i nie trwa tyle samo,7dni:)
    a homeopatia,przeciez nikt nikomu nie zakazuje stosowac,jak chcecie to stosujcie,ale jak mowi Hydrazine szkoda kasy na to,ja uwazam ze lepiej wit.C wziasc
  1.  permalink
    Wiecie co moja szwagierka ma hopla na punkcie homeopatii i powiem Wam że kiedyś mnie to śmieszyło ale jak zauważyłam że podaje je dzieciom przy byle uderzeniu i opuchliźnie np. kuleczki - już nie pamiętam jak się nazywają to mnie trochę zastanowiło.
    I to chyba rzeczywiście działa, bo dzieci nie wymyślają.
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeNov 26th 2009
     permalink
    Dziewczyny szczepicie się w ciąży na grypę? Bo nie chciałabym złapać a trabią non stop że w ciązy sie powinno.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 26th 2009
     permalink
    Mój gin zdecydowanie mi to odradził. Zwłaszcza, że nigdy wcześniej się nie szczepiłam przeciw grypie, więc nie wiadomo, jaka byłaby reakcja.
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeNov 26th 2009
     permalink
    Ja szczepiłam się tylko raz (2 lata temu).
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeNov 26th 2009
     permalink
    Ja też słyszałam ze raczej nie wskazane w czasie ciąży takie szczepienia...z reszta na AH1N1 i tak się nie zaszczepisz a to ona teraz najgrożniejsza...
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeNov 26th 2009
     permalink
    Ja się nigdy nie szczepiłam i teraz też nie zamierzam. Poza tym mam wątpliwości, czy szczepienie w okresie epidemii grypy przyniesie skutek. Zazwyczaj zaleca się szczepienia przed sezonem a nie w trakcie. No i na koniec ja sie po prostu boję efektu. Wiadomo, że każdy inaczej reaguje a ja bym się czuła, jakbym eksperymentowała na dziecku.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeNov 26th 2009
     permalink
    Ja na pewno nie chciałam szczepić się w I trymestrze. Do tego myślałam że wszystkie szczepienia są niezalecane w ciązy. A teraz trąbią że pierwsze powinny zaszczepić się dzieci, osoby starsze i kobiety w ciąży. Więc mam dysonans.
    Chyba sie nie zaszczepię ale jestm ciekawa jak inne osoby w podobnej sytuacji podchodzą do tematu....
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeNov 26th 2009
     permalink
    Mam sporo koleżanek w ciąży i żadna się nie szczepi. Dziwi mnie to zalecenie szczepienia kobiet w ciąży, bo przecież chyba nikt tego na ciężarnych nie testuje więc skąd wiadomo, że to bezpieczne??
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeNov 26th 2009
     permalink
    taaaa ja tez odmowilam :)
    zreszta polozna mi odradzila
    --
  2.  permalink
    też bym sie nie zaszczepiła ,ani w ciąży ani wogóle
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeNov 27th 2009
     permalink
    zgadzam sie, ja bym sie bala
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 27th 2009
     permalink
    U nas dziś Emilowa Studniówka :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 27th 2009
     permalink
    no Fiufiu juz tylko 100 dni Ci zostalo:D pewnie nie mozesz sie juz doczekac:bigsmile:
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeNov 27th 2009
     permalink
    WOW 100 dni - jak ten czas leci:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 27th 2009
     permalink
    Ja się już od czerwca nie mogę doczekać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeNov 28th 2009
     permalink
    ja dostalam list z przychodni,ze moge sie zaszczepic przeciw tej nowej grypie,ale nie poszlam:/ balam sie i nie zaluje,nie wiadomo co to za szczepionki:/
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeNov 28th 2009
     permalink
    hej Aneczka:) jak tam Filipek? co u Was? kolki przeszly?pozdrawiam
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeNov 28th 2009
     permalink
    wiesz co ma jeszcze kolki,ale juz sie tak nie meczy jak wczesniej,teraz troche mnie martwi mleko malego,tydzien temu sie przeprowadzalismy i przez dwa dni zawozilam malego do tesciowej kuzyna i ona zauwazyla,ze maly sie prezy po mleczku:/ i tez teraz to widze,placze czasem po mleku i prezy nozki,w poniedzialek idziemy na pierwsza wizyte do GP,wiec o tym powiem
    a wogule duzo mi placze(wydaje mi sie,ze za duzo),w nocy czasem budzi sie co 3godz tylko na mleczko i przewiniecie,a wczoraj np.z M prawie nie spalismy:/ dlatego staram sie go troche przetrzymywac w dzien ze spaniem,zeby spal w nocy,ale roznie bywa:)
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeNov 29th 2009
     permalink
    Aneczko u nas był podobny problem, maluch bardzo dużo płakał. Zrób posiew moczu i kału i zobaczysz jakie wyjdą wyniki. Poszłam z małym do neurologa, dostaliśmy zalecenia cwiczeń, ponieważ maluch miał problemy z napięciem i w dodatku jest nadpobudliwy. Żaden pediatra wcześniej nie zlecił badań mocz/kał - a okazało się, że maluch ma gronkowca złocistego, żaden też nie zauważył problemów neurologicznych.
    Nie twierdzę, że u Ciebie ten sam problem jest, ale myślę, że warto to sprawdzic, żeby wykluczyc takie ewentualności.
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeNov 29th 2009
     permalink
    w UK chyba nie robia takich badan,chyba ze sie myle:(
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeNov 29th 2009
     permalink
    aneczko, posiew kału i moczu robią w UK, tylko naściemniaj mocno, że Fifi robi kupki ze śluzem albo krwią
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeNov 29th 2009
     permalink
    Nie wiem jak w UK, tutaj też nikt mi nie chciał dac skierowania na badania - doktorka winę zwalała na kolki i moje zdenetwowanie. Za wszystkie badania sama płaciłam. Później doktorka zdziwiona, że sama na to wpadłam.
    Jeśli mogłabym coś doradzic - zrób posiew z antybiogramem.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 30th 2009
     permalink
    Fiu przegapiłam studniówkę ...
    Faktycznie zleciało te 26tc, zatem niech te 100 yyy 97dni zleci jeszcze szybciej ;D
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 30th 2009
     permalink
    Spoko, za to dziś początek 3. trymestru :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 30th 2009
     permalink
    Haha no widzisz Fiufiu nie nadążam za Wami ;DD
  3.  permalink
    To fakt u innych czas leci szybciej niż u siebie.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 1st 2009
     permalink
    wow faktycznie jak tutaj czas leci Fiufiu już 3 trymestr zaczyna:)
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    Fiufiu! Gratuluje studnioweczki i wkroczenia w 3 trymestr!!!
    A i u mnie dziś Marysiowa studniówka :)))) :bigsmile:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    no to czas na Studniówki :) a czy jakies rozpakowania tera sie szykują?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    U mnie na razie minął półmetek :smile:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    Studniówka fajna rzecz :) Aga, zajrzyj do Bazy Wiedzy, jest w miarę aktualna. Jeśli nie, zgłaszajcie to do mnie.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    Hydrazine i połowa ciąży za Wami ;D
    Zatem najlepszego na kolejne 20tygodni :P
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    hej:))))
    mi wprawdzie teoretycznie został miesiąc, ale w praktyce: ok 2 tygodnie do planowanego CC- więc może ja będę następna????
    zaczynm się bać, a jednocześnie nie mogę się doczekać:)))
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    A właśnie brombap, nie masz może jakichś aktualizacji do swojej linijki w BW?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    A tak w ogóle mam pytanie do Was: czy uważacie, że powinnam wyrzucić z listy osoby, co do których nie wiadomo, jakie były ich dalsze losy, które powinny były już dawno urodzić, a z którymi nie ma kontaktu? Jest kilka takich linijek.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    Fiu ja jestem za, to chyba nie jest krzywdzące. Tym bardziej jak te osoby nie pokazują się od dłuższego czasu ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 2nd 2009
     permalink
    hmm też myślę że tak :) Kilka osób było naprawdę chwileczkę i jak wrócą to dopisze się je :) A jak nie wrócą będzie większa przejrzystość w bazie
    --
  4.  permalink
    To ja z innej beczki:
    Dziewczyny napiszcie w którym tygodniu najlepiej robić połówkowe bo z tego co słyszałam to pomiędzy 20-24tc, mi jakoś tak dziwnie przypadną wizyty i nie jestem pewna czy po 24 tyg. to też będzie dobrze czy lepiej zrobić wcześniej?
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 3rd 2009
     permalink
    Fiufiu, wprawdzie najprawdopodobniej czekam na dziewczynkę - Martusię, ale myślę, że to wpiszę gdy już się jej doczekam:))))
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 3rd 2009
     permalink
    Margaretka mnie akurat badanie połówkowe wypadło w 22tc. Gin po prostu wyznaczył kolejną wizytę.
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 3rd 2009
     permalink
    ja to nawet jako takiego połówkowego nie miałam bo i tak co mc miałam wizyty i USG
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 3rd 2009 zmieniony
     permalink
    Mi połówkowe zlecili w 21. tc.

    Baza zaktualizowana. Dwie dziewczyny, Aksa78 i justyn-rz, powinny były już urodzić albo właśnie rodzą :smile: Po nich jeszcze tylko Atis i Brombap może rozpoczynać nowy rok :) Brombap, myślałam też o ew. uzupełnieniu imienia i wieku, jeśli sobie życzysz.:bigsmile:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 4th 2009
     permalink
    NO Fiufiu dobrze, że dbasz o porzadek:)
    --
  5.  permalink
    Dzięki Dziewczyny.
    No ja dziś po wizycie i połówkowe wypadnie mi akurat po skończonym 21 tc więc chyba dobrze, mój gin jest zdania że woli to robić przed 24 tc bo wtedy lepiej wszystko widać.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeDec 5th 2009
     permalink
    no to za 5 tyg połówka?
    --
    •  
      CommentAuthorzuzolcia
    • CommentTimeDec 6th 2009
     permalink
    Cześć Dziewczyny, nie pisałam prawie miesiąc, ale postaram się już być na bieżąco :o)
    Przede wszystkim gratulacje dla swieżo upieczonych Mamuś i ich pociech !!! :cheer:

    U mnie w czwartek usg połówkowe - dokładnie w 20 tygodniu wypada. To już połowa, ale czas zleciał. Może bąbel pokaże co tam ciekawego chowa miedzy nóżkami :crazy:

    Popieram nie szczepienie się w ciąży bo to ryzyko jest.
    Co do leków homeopatycznych - używałam Euphorbium do nosa i działały, za to tabletki na gardło średnio ale myślę że coś w nich jest.

    Ciężaróweczki Was zachęcam do ćwiczeń i aktywnego spędzania czasu, ja się staram chodzić na basen minimum raz w tygodniu, oczywiście zawsze po tym stosuję Lactovaginal - dowcipnie :tooth: na wszelki wypadek, poza tym dłuuugie spacery i ćwiczenia w domu. Polecam ćwiczenia na piłce - ja stworzyłam swój własny program w oparciu o to co pamietałam z zajęć fitness oraz na podst filmików z youtube. Czuję się rewelacyjnie czego i Wam Kochane życzę. :swingin:

    A moje Bąbelo już się od 2 tygodni ładnie rusza, ostatnio kopnął ojca swego parę razy i Mąż zachwycony - fajnie tak.
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeDec 6th 2009 zmieniony
     permalink
    Zuzolcia ja już pisałam u Pi że bym chętnie się dowiedziała co Ty tam ciekawego na piłce wyprawiasz.
    Może w tym wątku napiszesz
    http://forum.28dni.pl/discussion/264/sport-przed-i-w-trakcie-ciazy/
    Sorki ale mam problem z wklejeniem podlinkowania i podaję tak.
    Ja tez popieram aktywność w ciąży, oczywiście z głową i zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa, dziś zakupiłam orbitreka bo już miałam dość lenistwa a zajęć dla ciężarówek w godzinach dla pracujących w mojej części W-wy nie ma :( ćwicze też jogę dla ciężarówek.
    --
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeDec 7th 2009 zmieniony
     permalink
    Dziewczynki zapraszam na moją licytację ciuszków ciążowych. Sprzedaję swoje i siostry więc mam duży wybór rozmiarów od S do XL. Znajdziecie tam firmy tj. ZARA, Happy Mum, Mexx, H&M, TOPSHOP. Bardzo atrakcyjne ceny, bo szybko chcę to załatwić. :bigsmile: W ciąży chodziłam zimą więc to ta pora.
    Pozdrawiam:bigsmile::bigsmile: TU
    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4147733
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 7th 2009
     permalink
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.