Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 6th 2010
     permalink
    u nas lekarka wypatrzyla juz w 12tc, ze bedzie chlopak, choc kazala sie nie nastawiac :wink: ale potem juz tylko potwierdzila
    Michał :smile: bardzo podobało mi się też Wojtek, ale M się kategorycznie nie zgodzil...
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJan 6th 2010 zmieniony
     permalink
    Madziq po pierwsze nie kapia ze względu na uniknięcie wyziebiania takiego malucha, po drugie ze względu na ochronę skory, pozostawienie mazi do wchloniecia, pozwolenie skórze na wytworzenie własnego nawilzania/natluszczania.
    Brak kąpieli jest dużo bardziej higieniczny, niż wrzucenie malutka od razu go chlorowanej wody;)

    Poza tym np w uk zaleca się kapać takiego szkraba nie częściej niż raz w tygodniu przez ok pierwszy miesiąc.
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 6th 2010
     permalink
    Madziq, w MSWiA też nie kąpią...Ja kiepsko sie czułam po porodzie i Franek był kąpany dopiero tydzień po urodzeniu...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 6th 2010
     permalink
    mi polozna pomogla wykapac malca i przy okazji pokazala jak sie to robi:wink: tuz przed wyjsciem ze szpitala czyli po tygodniu, i tez zalecali kapiele raz na tydz. na poczatku chyba ze bardzo duzo bedzie w pieluszce:wink: i latwiej bedzie umyc pupke niz wycierac 100 chusteczek:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2010
     permalink
    Wiec u nas nie kąpią przez 1wszą dobę bo maź płodowa chroni i coś tam jeszcze
    Na noworodkach kąpie pielęgniarka zaś na septykach może kąpać mama czy tata
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 6th 2010 zmieniony
     permalink
    Ja jak urodziłam to codziennie przez 4 doby w południe dziecko było kapane, co ciężko mi było w domu przestawić go na wieczór..darł się okropnie.
    W lipcu Gabryś się urodził to w szpitalu leżał w bawełnianym pajacyku albo w śpioszkach i kaftaniku..a w domu to przewaznie samo body i skarpetki,nawet na dworze body bez rękawków bo taki upał był...co do czapeczek u nas w szpitalu kazały po kąpieli na godzinkę zakładać albo pieluszka okryć a w domu to wcale niużywałam bo lato..teraz jest zima więc pewnie też po kapieli bedę zakładać w domu ale w ciagu dnia raczej nie..
    i zmowu odezwała się kolka nerkowa, wiec powoli zaczęłam prać rzeczy dla maluszka żeby nie zostać póżniej ze wszystkim...a w poniedziałek zaczynam 37tc
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    w CZMP w Łodzi kąpali dzieci codziennie - położna kąpała, pokazywała mamie jak to robić. Ale to troche jak dla mnie zbyt raptowne było. Takie płukanie pod kranem jak warzywa w zlewie...brrr... mała urodziła sie o 20ej, była kąpana juz następnego dnia. Ale nie pamietam, czy rano, czyw południe, czy wieczorem
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    Ja też rodziłam w ICZMP w Łodzi, urodziłam wcześniaki, ale moje dzieci były kąpane 2x w tyg. Jak skończyły miesiąc to codziennie.
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 7th 2010 zmieniony
     permalink
    A ja troszkę zmienię temat...czy któraś z Was widziała film dokumentalny pt Orgazmic birth, polski tytuł to chyba Poród w ekstazie?
    Rodzić po ludzku organizuje pokaz, już się zapisałam na 28 stycznia ale nie chciałabym iśc jesli kiepski.
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    Widziałam tylko fragmenty i słyszałam o tym. Jakoś do mnie to nie przemawia ale chyba warto zobaczyć.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    Ja ide w ramach nastawiania się pozytywnego na poród i zeby sie przełamac i zobaczyć jak to wygląda "w naturze"tzn fizjologicznie,fizycznie itp. Może się przyda do tego, najwyżej wyjdę :)
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    Jak wygląda to sobie możesz i na youtubie zobaczyć ;)
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    Jest jeszcze film "Le premier cri" - u nas był pokazywany pod tytułem "Pierwszy krzyk". Pokazane są porody na całym świecie, w różnych kulturach. Obejrzałam z ciekawością, ale to było jeszcze na początku ciąży i chyba przez te huśtawki nastrojów wzruszałam się strasznie przy każdym pokazywanym porodzie :wink:
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    Wilma na youtubie to wolę nie ryzykować:)
    Hydrazine chyba oglądałam dawno dawno ale on jest bardziej antyaborcyjny z tego co wiem ale tez nie pamiętam za bardzo jak tam poród był pokazany..
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    ja wczoraj oglądałam porody na youtube... i odechciało mi się rodzic szczerze mówiąc :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    oglądaliśmy PEIRWSZY KRZYK w szkole rodzenia :) Madziq, WYCIAGAJ DLA SIEBIE TO CO DOBRE! Nie warto sie stresować! Powtarzam - twoje nastawienie to 90% sukcesu ( lub porażki jak bedzie złe). POWTARZAJ SOBIE że to piękny dzień, cudny - TAK JEST - NAPRAWDĘ!

    ps. czytałaś "Sekret"? ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 7th 2010 zmieniony
     permalink
    Madziq to ja nie oglądam i juz.
    Kako a dobry jest Sekret ? :) Raz mnei kusiło ale raczej nie mam zapędów do takich natchnionych książek więc sobie darowałam...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 7th 2010 zmieniony
     permalink
    Aine, to chyba nie o ten film chodzi. On chyba niedawno miał premierę dopiero. Nie ma tam wątku antyaborcyjnego, są za to porody na całym świecie, np. na Syberii, na Saharze, w jakimś plemieniu indiańskim w Ameryce Płd., ale też z naszego kręgu kulturowego.
    Madziq, ja też jakiś czas temu zajrzałam na youtube i trochę się przeraziłam :sad: Ale powiedziałam sobie, że nie mozna się tak nastawiac, bo gdyby to było takie straszne, to nasz gatunek chyba by nie przetrwał :wink:
    P.S. Studniówka mi stuknęła, nawet nie zauważyłam kiedy :shocked: Czas nieustannie przyspiesza :smile:
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    to ja sobie poszukam tego pierwszego krzyku :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    Kako nieeee, jakoś nie brzmi jak coś co bym sama z siebie kupiła :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 7th 2010 zmieniony
     permalink
    Zwiastun filmu tutaj.
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    hmm ja nie polecam filmów, w których pokazują szczegółowo poród, po co się stresować? czasem niewiedza jest zbawieniem, bo można się pozytywnie nastawiać i myśleć jakie to będzie przyjemne pierwsze spotkanie z maluszkiem, a nie martwić się ilością krwi itp.
    książka sekret hihi mi teściowa wciskała i pożyczyła żebym przeczytała, przeczytałam kilka stron i o niczym innym nie mówią jak "trzeba wierzyć w siebie" itp.
    Madziq nie denerwuj się, teraz na prawdę nie jest Ci to potrzebne, zrelaksuj się i ciesz na to spotkanie z maluszkiem:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    relaksuje sie przepakowujac torbe :wink: już sama nie wiem czy mi tyle tego potrzebne, ale chyba miec dla maluszka za duzo niz za malo, co?
    i zajrzalam tu wlasnie sprawdzic w co ubrac Micha na wyjscie... takie te spiochy sie cienkie wydaja wszystkie...
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    Ja się poryczałam na zwiastunie jak pokazali najpierw kobiety w ciąży a potem już z dzieciaczkami - piękne :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    Ja chlipałam cały film :-)
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    Poszukam bo chyba warto :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    Madziq i tak okutasz Malego kocykiem :)
    poza tym z rzeczami dla malucha to ja bym wziela ze soba 2-3koplety tylko. reszte na biezaco moze dowiezc maz. tak samo z pieluchami, po co ciagnac cala paczke od razu? aha - ubranie na wyjscie dla siebie i dla maluszka zostaw mezowi przygotowane w oddzielnej torbie, zeby mu sie nie pomerdalo co i kiedy ma zabrac dla was :D
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    OJ TAK, mnie jak mąż sam ubrał na wyjscie ze szpitala to wyglądałam jakbym z wojny wracała :))
    a też jestem zdania zeby dla malucha zabrać tak 2-3komplety i troszkę pieluszek i podkładów,przecież i tak ktoś do was przyjedzie to dowiezie...ja biorę 3 koszule( 1 do porodu której mi nie szkoda wyrzucic w razie różnych przypadków) i dwie na zmianę już z łatwością karmienia...
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    AniaM: Madziq i tak okutasz Malego kocykiem :)

    już mam rożek spakowany ;) + 3 śpiochy zapinane po całości na zatrzaski, jedne pół-śpiochy, body z długim rękawem i dwie bluzy cieplutkie z kapturami... dwie czapeczki cienkie i dwie pary niedrapek, no i jedne skarpetki na wszelki wypadek jakby Synkowi stopy marzły :tooth: a na wyjście zostawię M kombinezon i śpiworek do fotelika i się będziemy radzić położnej w razie co... pieluszek mam jedno małe opakowanie (28szt. chyba), mam nadzieję, że nas szybko puszcza i starczy wszystkiego :smile:

    AGNESS23: mnie jak mąż sam ubrał na wyjscie ze szpitala to wyglądałam jakbym z wojny wracała :))

    hehehehehhee, wyobrażam sobie :wink: to też lepiej faktycznie naszykuje już
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 7th 2010
     permalink
    a ja nie biorę tych łapek bo dla Gabrysia były za duze i zdejmował....i zakładałam mu skarpetki albo kaftanik z łapkami już doszytymi...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    madziq: dwie bluzy cieplutkie z kapturami
    wydaje mi się to zbędne no a przede wszystkim mało wygodne
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    U mnie w szpitalu taki dają spis rzeczy, które należy zabrać dla noworodka:
    - 5 szt. pieluszek tetrowych
    - 20 szt. pieluszek jednorazowych
    - kocyk lub rożek
    - 3 szt. koszulek/kaftaników
    - 3 szt. śpioszków/pajacyków
    - 3 szt. czapeczek
    - 3 szt. rękawiczek
    - 3 szt. skarpetek
    - ręcznik frote
    - 5 szt. gazików Leko
    - chusteczki nawilżające
    - krem pielęgnacyjny
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    ja ubranie na wyjście miałam to, w którym przyjechałam. Spodnie lekko spadały, ale dałam radę do auta;)

    jak sie ubrałam w szpitalu to miałam takie dziwne uczucie - jakbym była pustym flaczkiem po serdelku ;) - bez brzuszka:)

    Mi baaaardzo przydał sie rożek - taki z wkłądem kokosowym. Przyniosła mi na drugi dzień przyjaciółka - chrzestna Małgosi. Bardzo pomógł - łatwo było mi małą podnosić w nim, przesuwać itp. I akurat nam bardzo podpasował - BARDZO DŁUGO GO STOSOWALIŚMY - do niedawna sporadycznie, jak mała w nocy nie mogła zasnąć - na becik i już spała:)
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    o Wilma, widzę ze ma Madalińskiego będziesz rodzić :wink: ja też pierwsze kroki tam kieruje, a jak mnie odeślą to Inflancka
    a listę dostałam od koleżanki i wg. niej pakuje mniej-więcej...
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Madziq, a ja myślałam, że gdzieś indziej rodzisz :) Ja rzeczywiście na Madalińskiego. Tam mam lekarkę i szkołę rodzenia ale co z tego wyjdzie, zobaczymy.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    tez sie strasznie wzruszylam na zwiastunie:) nie ma nic piekniejszego niz kobieta w ciazy... i potem Nasze male malenstwa:) cudowny widok
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Wilma bo mi się wczoraj odmieniło :wink:
    okazało się, że mój gin i tak nie przychodzi do porodu, a ja specjalnie zmieniłam lekarza w 32tc, żeby ktoś znajomy był przy mnie... prócz męża znaczy :smile:
    do Orłowskiego mamy daleko, poza tym warunki tam ponoć takie sobie (koleżanka rodziła 26.12), a na Madalińskiego miałam laparoskopie i super wspominam i szpital i personel i opiekę, mam nadzieję, że się uda tam urodzić.

    Dziewczyny a na wyjście rozumiem ciążowe ciuchy szykować, ew. jakiś dres? Na normalne ubranie nie ma co liczyć jeszcze?:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    madziq: Dziewczyny a na wyjście rozumiem ciążowe ciuchy szykować, ew. jakiś dres? Na normalne ubranie nie ma co liczyć jeszcze?:tooth:
    Normalne zdecydowanie odpada. Ja proponuję dres taki noszony do około 5-6 m-ca :D ewentualnie ze sznurkiem by "ściagnąć" w pasie. Bluza czy kurtka to wiadomo - obojętnie ale nie opieta przed ciążą bo jednak cyc sie rzuca ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    strasznie jestem ciekawa jak będzie brzuch wyglądał po porodzie... do 5m-ca chyba jeszcze w normalnych jeansach biegałam, ale potem mi się biodra "rozeszły" nieco, więc chyba naszykuje dres :wink: najbardziej się tego cyca boje...
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Ja pojechalam do szpitala w dresie i w nim tez wyszlam. Ale nie mialam wielkiego brzucha.
    U mnie od razu po porodzie brzucha nie bylo, przez kilka dni tylko taki jakby flaczek, dziwnie sie chodzilo;) Ale potem sie wszystko ladnie wciagnelo.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Mdziq nie martw się jesteś chudzinką więc szybko wrócisz do formy,ale w dresiku będzie Ci najwygodniej
    dziewczyny weźcie sobie do szpitala wkładki laktacyjne:wink:
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Madziq, przy Twoim brzuchu to pewnie byś się i w normalne swoje ciuchy zmieściła dwa dni po porodzie :) Ale podobno lepiej ciążowe wziąć, szczególnie spodnie.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Madziq ja tez będę rodzić na Madalińskiego- ostatnio dowiedziałam się że tam raczej nie odsyłają ale zawsze może się trafić niespodzianka.
    Czekamy na relację:D
    Dziewczyny jak sobie radziłyscie z podróżą samochodem w pasach? Ja jestem w samochodzie koło 3 h/dziennie ale trochę szkoda mi kasy na adapter do pasów....
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Ja jeździłam do ostatniego dnia...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Fiufiu coś się Majowy suwaczek popsuł.
    A może tylko ja widzę, że go nie ma ...
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Milena- bez adaptera ? W pasach z dolnym pasem zsunietym niżej tak?
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    dzięki dziewczyny :wink: brzuch co prawda nie wyrósł wielki, ale przybyło i w biodrach i w udach, dwa dni po porodzie to brzmi nieco nazbyt optymistycznie :tooth:
    zdam relację jak było w szpitalu, mam nadzieję, że niedługo już! jak zniknę na więcej niż doba, to znaczy, że się zaczęło :crazy: bo od środy mam wolne i zalegam pod kocem z laptopem oczekując sygnałów od Młodego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 8th 2010 zmieniony
     permalink
    Zaraz zmienię ustawienia, bo wyłączyłam sobie widoczność suwaczków na forum, to sprawdzę.
    Działa?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    tak Fiu - są ale Maja zatrzymała się na 2 latkach :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Przecież jeszcze nie ma dwóch.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.