Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Działa Fiufiu :D
    No, ale już bliżej jak dalej, nie? :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Madziq Ty zamiast leżeć to pochodź trochę po schodach np., szybciej się z Michasiem zobaczysz :D
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 8th 2010 zmieniony
     permalink
    spoko, muszę trochę zapomnieć te filmiki youtubowe ;) poza tym dom mi sie buduje, wiec na zdrowy rozsadek powinnam wolec, żeby się synek zasiedział w brzuchu ;) M z pracy wróci, to może Go namowie na popracowanie nad przyspieszeniem :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Hehe - tyle pisałyście o youtubie, że sama poszukałam. I znalazłam filmik kręcony na porodówce, na której ja rodziłam. W dodatku przy porodzie był mój lekarz prowadzący ciążę, ale jeszcze taki młodziutki. Poznałam go tylko po głosie. Aż się łezka w oku zakręciła. Ja mogę rodzic codziennie, byleby ktoś za mnie ciążę nosił :P
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Aine dolny pas pod brzusiem a górny nad, da się bo ja tez tak jeździłam
    Madziq jak się tylko zacznie to daj znać :wink: i nie martw się filmikami z youtube bo poród to wspaniała chwila:bigsmile: ktoś da nam znać jak już urodzisz?
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Aine, ja tez tak jeżdżę :smile: co prawda jako pasażer, ale zawsze :wink:
    z moich wykresowych przyjaciółek żadna tu nie zagląda, wiec pewnie dopiero jak wrócę, chyba ze się z którąś z Was smsowo skontaktuje:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    ja mieszkam w UK nie wiem ile kosztuje sms , ale może poproś jakąś wykresową przyjaciółkę żeby nam dała znać, a jak coś to ja Ci mogę dać num. :wink:
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    :smile: to podaj mi Wilma na priv, jak urodzę dam znać :smile:
    a co oni tam tak chętnie robią cesarki?? czy po prostu skomplikowane porody Twoje koleżanki miały?
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    mam świetny pomysł Wilma mi donosi ciąże a Poli urodzi, co Wy na to?:wink:
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Jestem za :) Poród to naprawdę piękna chwila. Ale prawie całą ciążę spędziłam w szpitalu więc na ciążę chętna nie jestem :) Ale skoro Wilma się zgodziła to po problemie :D
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Poli pocieszające co piszesz, będę sobie powtarzać Poród to naprawdę piękna chwila. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Madziq - myślę że wiele zależy od nastawienia. Nie piszę, że zawsze - bo wiadomo, powikłania się zdarzają, personel który nie reaguje tak jak powinien i wtedy poród może być traumą. Ale czysto fizjologiczny poród, z dobrym personelem (rodziłam w Polskim szpitalu, za nic nikomu nie płaciłam) może być cudownym wspomnieniem :) Nie mówiąc o porodach zaniedbanych przez lekarzy, to poród źle wspominają, albo histeryczki (chociaż co dziwne - na co dzień boję się igieł i dentysty, a mimo to poród to dla mnie bomba - a jaka adrenalinka :P) albo dziewczyny które myślały, że będzie łaskotać :P Wiadomo boli - ale jak zamiast myśleć o bólu myślisz o tym, że za parę godzin zobaczysz swoje upragnione dziecię, a po porodzie dostajesz swoją iskierkę na brzuszek to wszystko wydaje się nieważne :) Dodam, że moje maleństwo urodziło się spore i zostałam mocno skiereszowana w środku o czym dowiedziałam się 6 tygodni później.
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Tak, Aine...dokładnie tak, jak piszesz..
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Ja tez jeżdzę bez adapteraz przy pierwszej ciaży też,jakoś pas mi nie przeszkadza...
    na Madalińskiego rodziły moje znajome i ok, na Inflanckiej też dobre opinie...Ja rodzę w Pruszkowie..powoli chyba brzuszek się szykuje i chyba sączą się trochę wody bo majtki jakby spocone,zmieniam je w ciągu dnia ale cały czas mam wrazenie ze są nieswieże i wilgotne....to normalne? Brzuszek się opuścił bo zgaga juz mnie nie piecze,czesto czuję jakieś kłucia,albo rwanie czy tak jakby na rozwolnienie ale nic się nie dzieje...
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    o, Agness ja mam do Pruszkowa najbliżej, ale jakoś tak niechętnie... mają okropne opinie w necie, że rzeźnia i w ogóle :confused: a tam by było najwygodniej, bo M by nie musiał do Wawy i reszta rodziny bliżej by miała... Ty rodziłaś tam wcześniej?
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Rodziłam w Pruszkowie tzn cc wypadło ale jestem bardzo zadowolona,nawet jak jeżdżę na badania,czy byłam 2 dni na kroplówkach to nie mam zarzutów,personel bardzo miły,czysto...a w necie są różne opinie..też słyszałam podzielone zdania ale chyba jak wszędzie...ja jestem zadowolona....
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    Dziewczyny ja mam chyba wszędzie daleko bo zza Piaseczna muszę jechać i to jeszcze Puławską. Już się zastanawiam jak to będzie jak się pora korkowa trafi ;)
    To ja nie kupuje tego adaptera ;) Poradzę sobie tak jak dotychczas praktykowałam. Pięknie dziękuję za odpowiedzi.
    Pochwalę się że dziś zainaugurowałam zakupy wyprawkowe nabywając zestaw bodziaków w Mothercare:)
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 9th 2010 zmieniony
     permalink
    Dzięki Wilma, mam, będę pisać jakby co :smile:
    Tymczasem w domu wciąż, na spacer się wybieramy z M, ponoć długie spacery działają przyspieszająco :wink:

    Aine, w razie czego zobaczcie sobie taka firmę z Grodziska TRANS MAJ
    my chyba z nimi pojedziemy, bo pogoda jaka pod W-wa i W-awie jest same widzicie... Znajomi też z nich skorzystali i zadowoleni, mogą nawet sygnał włączyć :wink:
    A zakupowo pochwalam, ja też zaczęłam wcześnie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    oups, nie wiem jak tego linka skrócić... ale odsyła tam gdzie trzeba, wiec OK :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    Ja tez sobie cala ciaze bez adaptera radzilam. Nawet podroz z UK do PL i z powrotem w prawie 30tc znioslam;)

    Madziq spaceruj spaceruj i w ogole duzo sie ruszaj. Dzila przyspieszajaco na rozpoczecie porodu jak i na sam jego przebieg.
    --
    •  
      CommentAuthorkaarolciaa
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    Madziq, Agness23, ja też rodziłam w Pruszkowie równo 2 lata temu i byłam bardzo zadowolona, ale to głównie dlatego, że połowę personelu znałam i miałam super komfortowe warunki :) Ale i bez tego nie jest źle! Jedyna wada tego szpitala, to brak dobrego zaplecza dla noworodków!

    Nie wiem, czy rodziłyście z Iwoną Stefaniak? super położna, która naprawdę wiem co robi i do tego super z niej babka!
    Gdybym nie miała teraz bliźniaków, to pewnie też rodziłabym tam!

    Madziq, oby szybko i w miarę gładko poszło!
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    Madziq dzięki - zawsze to opcja bo ja chciałabym jak najdłużej w domu zostać i by mnie stresowało jakbym się zastanawiała czy będziemy jechać w korkach czy nam się może uda.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    Agness, jeśli sądzisz, że to wody, możesz to sprawdzić papierkiem lakmusowym - są w aptekach. pH zasadowe to wody. Typowe pH pochwy w czasie ciąży ok. 4.
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    No właśnie dla mnie zaplecze dla noworodków to podstawa...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    no dla mnie też noworodki ważniejsze... a z Pruszkowa jakby jakiegoś maluszka mieli transportować tfutfu, to pewnie do W-awy właśnie

    spacer zaliczony, ale ostatnich badań się nie udało odebrać, bo przychodnia zamknięta, więc lepiej niech Synek wytrzyma do poniedziałku... nie wiem co sie dzieje w przypadku zgłoszenia się do szpitala bez aktualnego WR i żółtaczki, nie mówiąc o posiewie, który jest chyba dość istotny :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    Madziq u mnie na Czerniakowskiej nawet wr i zoltaczki nie zadali. w sumie to w ogole nie pamietam czy zoltaczke w ciazy mialam robiona. drugiego wr na pewno nie musialam miec. mysle ze pakiet badan zalezy od konkretnego szpitala
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    hmm, gin do ktorego chodzilam w 3 trym. jest z Czerniakowskiej i to on zlecil te badania wlasnie :confused:
    a na stronie szpitala na Madalinskiego (gdzie w koncu zdecydowalismy rodzic) sa różne dokumenty do pobrania i w spisie "co zabrac do porodu" jest wr i hbs ag, morfologia i mocz - z zaznaczeniem ze ostatnie, no i gr. krwi tez...
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    kaarolciaaa 100 lat na dwa latka Olwiki!:)
    pozdrawiam wszystkie brzuchatki
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    oh, i am soooooooo doing it this way :shades::peace:
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    Obejrzałam - ciąg dalszy 28 stycznia jak będę oglądała cały Orgasmic birth :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaarolciaa
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    Kako, dzięki wielkie za życzenia! Tak, moje małe szczęście kończy dzisiaj 2 latka!
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    Ja też znam obsadę szpitalną więc troszkę łatwiej a właśnie Iwona była ze mną nawet po cc ;) i teraz też czeka na mój poród mam nadzieję ze naturalny...
    Byłam dzisiaj na izbie przyjęć sprawdzić te wody ale okazało się że to taki rodzaj śluzu,że jest go więcej i jest wodnisty,szyja trzyma więc czekam dalej,jeszcze w poniedziałek mam jechać na szczegółowe badania-ktg,usg itd...
    Zaplecza noworodkowego nie mają ale to chodzi o naprawde skomplikowane przypadki z tego co wiem bardzo szybko przewożą do Wa-wy...mają rozbudować teraz coś i będzie specjalistyczny oddział noworodkowy.Ale w przeciwieństwie do szpitali Warszawskich nie ma takiego ścisku i w razie komplikacji nie czekają z cięciami tak jak to bywa w wielu szpitalach
    --
  1.  permalink
    No to ja z innej beczki pochwalę się - jestem po połówkowym usg i wyszło mi że będę miała córeczkę do kompletu dwóch urwisów czyli wspaniała trójka . Cieszę się, że nasze starania przyniosły oczekiwany efekt( mam nadzieję ze to już pewne - lekarz stwierdził że na 98%)

    U mnie w mieście jeden szpital i nie za bardzo mam gdzie wybierać. Ale poprzednie dwa porody jakoś w miarę więc spokojnie tylko czekać do terminu.
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    gratuluje corci margaretko!!!!
    100 larek dla malej Oliwki!!!! widze ze urodzilysmy sie w tym samym dniu :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 9th 2010
     permalink
    Marianna i Oliwka wszystkiego co dobre :)
    Margaretka gratulacje :)!! Wyszło przypadkiem czy starania "na dziewczynkę" :)
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 10th 2010
     permalink
    Margaretka, super że udało się z płcią trafić :) Gratuluję córeczki :)
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJan 10th 2010
     permalink
    Gratuluje coreczki Margaretko :) Musiscie sie baardzo cieszyc ;] A maluchy sie ciesza z siostrzyczki? :) To jest marzenie mojego M. Najpierw 2 chlopcow a potem dziewczynka, zeby starsi bracia mogli sie nia opiekowac :) Moj najstarszy brat znecal sie nad nasza siostra :) tak do 18 roku zycia :))) Dobrze, ze mnie na swiecie nie bylo jeszcze :P

    Dziewczyny ja teraz postanowilam sie powoli wdrazac w chusty :) I taki wybor, ze nic nie rozumiem, a tym bardziej bladego pojecia nie mam jak wybrac :|

    Jakies rady? :D
    --
    •  
      CommentAuthorkaarolciaa
    • CommentTimeJan 10th 2010
     permalink
    Marianno i Aine, dzięki za Oliwkowe życzenia :) Marianno, sto lat :)
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJan 10th 2010
     permalink
    albo w sumie nie, nie mowcie, mam tu tem na foru o chustach :D tylko tak duuuzo czytania :P
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 10th 2010
     permalink
    Trisha ja dałam radę to Ty też dasz :) Dalej nie jestem pewna którą kupić ale na pewno nie elastyczną... Udanego czytania.
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJan 10th 2010
     permalink
    Kaarolciu, 100 lat dla Oliwki!!! :) Niech rosnie zdrowo :)

    Aine mam czas, wiec rozloze sobie w czasie :P
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 10th 2010
     permalink
    Margaretko cudownie, że gin wypatrzył córeczkę ;D
  2.  permalink
    Aine tak starania były ale wiadomo że do końca się pewnym nie jest czy się uda.
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    No ale się udało :) Jakie metody poszły w ruch? :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    wiecie jakie jest drugie najbardziej irytujace pytanie świata? pierwsze miejsce wg. mnie to "A Wy kiedy?" dla starającej się pary (szczególnie weterankowej)... a drugie "Urodziłaś już??" na końcówce ciąży! Przyrzekam, że jeśli ktoś jeszcze zadzwoni zapytać, czy sprawdzić to przestane odbierać telefony grrrrrrr

    Margaretka gratulacje :)
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    madziq kuznka mojego meza dzwonila mi caly czas na porodowke z ciekawosci czy juz urodzilam:/ oczywiscie kazalam mezowi nie odbierac:) zadzwonilam do niej w nocy jak odzeszly mi wody z pytaniem "co ja mam robic?" i od tamtej pory byly telefony;/ masakra
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    Hehehehe, Madziq, wszystkie przez to przechodziłyśmy...ja urodziłam tydzień po terminie...powiedziałam wszystkim, że damy znać, kiedy urodzimy i...przestałam odbierać telefony od ciekawskich
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    Madziq trzymaj się - po badania myknijcie żeby sie nei musieli czepiac w szpitalu i czekaj grzecznie :)
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeJan 11th 2010 zmieniony
     permalink
    czesc dziewczyny ja może nieśmiało dołącze do was co prawda dopiero poczatki 8 stycznia ujrzalam slabiutka kreseczke a 10 stycznia juz watpliwosci nie mialam, oby wszystko sie potoczyło jak trzeba, jak macie jakies rady na poczatek to z checia wyslucham tylko blagam zadnych bet co 2 dni bo oszaleje i zbankrutuje u mnie po 40 zl jest :] aha dadam tylko ze w 4 miesiacu staran zaszlam bez wspomagaczy (jedynie magnez sobie bralam heh) mam 28 lat a moj maz 29 to nasze pierwsze dziecko :]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.