Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    Zyziaczkowo gratulacje!!:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeJan 11th 2010 zmieniony
     permalink
    to od razu zaczne prosto z mostu czy ktoras z was miala moze wodnisto-janobezowy sluz bo mnie on meczy od 5 dni, zalewa mnie ze tak powiem :D dzwonilam do gin i mowila ze moze byc taki byleby zywej krwi nie bylo ale gdzies slyszalam ze kolor kawa z mlekiem (no moze jeszcze mi daleko do takiego koloru ale zawsze) moze oznaczac malo progesteronu, wiecie cos na ten temat? powiem tylko ze pierwszy raz w zyciu mam taki kolor sluzu :]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    A ja mam pytanie o szyjkę macicy w czasie ciąży. Zauważyłam ostatnio (i chyba się trochę przeraziłam), że moja jakby rozmięka pod wieczór. Rano jest twarda, jak należy, ale czy ta miękkość wieczorem nie sygnalizuje jakiś kłopotów w najbliższym czasie? Na ostatniej wizycie u gina (2 tygodnie temu) dowiedziałam się, że z szyjką wszystko w normie. Ale teraz sama nie wiem... Następną wizytę mam za tydzień, ale nie wiem czy mam próbować ją przyspieszyć, czy niepotrzebnie panikuję?
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    zyziaczkowo gratulacje:) ja zadnej bety w ciazy nie robilam i jakos zyje;)
    co do sluzu to obserwuj i sie nie przejmuj:)

    hydrazine nie badalam szyjki w ciazy, wiec nie pomoge...
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    hydrazine, nie wiem, czy badanie szyjki w ciąży to dobry pomysł...zawsze jest jakieś ryzyko infekcji itp..moze daj spokój temu?
    Zadzwoniłabym do gina, zapytała i zaprzestała badań szyjki.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    Kako mądrze mówi:thumbup:
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 11th 2010 zmieniony
     permalink
    Ja tez nie badam szyjki i nie wiem czy pomysł dobry ...
    Zyziaczkowo chciałaś żeby Ci nie polecać bankructwa ale jak się męczysz to zrób sobie progesteron ale z kolei mój ginek uważa że nie ma sensu bac. Moze taka masz po prostu ...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    Ja jej nie badam na codzień, po prostu zrobiłam to z tzw. "doskoku" i trochę też z ciekawości, i od razu niepokój. Może rzeczywiście to przesada. Zobaczę co gin powie. Na pewno nie zaszkodzi mi jakieś zwolnienie tempa, bo widzę ostatnio, że czasy świetnego samopoczucia już odchodzą powoli. Coraz częściej dokuczają mi plecy, częściej muszę odpoczywać. Zaczęłam się bardzo poważnie zastanawiać, co dalej z pracą...
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 11th 2010 zmieniony
     permalink
    Hydrazine ja juz nie daję rady ale stresowo mam w pracy ostatnio więc się nie dziwię...Ide do gina w środe poprosic o parę dni na naładowanie akumulatorów ale musze kombinowac z lekarzami bo mój niechętny.
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    btw hydrazine wypatrzylam, ze razem bedziemy swietowac rocznice slubu:)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    uważam, że nie ma co i jak sił brakuje, słabiej się ciężaróweczka czuje, to powinna odpocząć. WJeszcze się w życiu napracujecie. A teraz - przede wszystkim dbać o siebie i o dzidzie:) zyziaczkowo, ja na początku ciaży byłam zalewana wodnistym białym sluzem - wodospad;P to normalne jest.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 11th 2010 zmieniony
     permalink
    Rooda, rzeczywiście, a mówi się, że mało par bierze ślub zimą :-)
    Co do zmęczenia - muszę się przyznać, że początkowo z trudem mi przychodziło uświadomienie sobie, że mogę teraz czuć się słabsza i nie mieć już takich możliwości, jak przedtem. Zawsze byłam dość aktywna, z tych co nie zwalniają tempa. Zawsze też twierdziłam, że na pewno będę pracować do końca ciąży. A tu proszę, rzeczywistość chyba zweryfikuje moje podejście. Na początku strasznie mnie wkurzało to moje "niedysponowanie", ale teraz się poddaję i zamierzam naprawdę wyluzować. Będę egoistką, trudno, własnie teraz mam do tego prawo ;-)
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    Hydrazine - jakbym o sobie czytała :)
    U mnie opamiętanie przyszło z II trymestrem jak zobaczyłam ze zamiast miec przyplyw energii to ja mam odpływ :( Teraz musze na jakiegoś wyrozumiałego lekarza trafić...
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    Hydrazine będąc w ciąży ciężko mi było zrozumieć i przestawić się na wolniejszy tryb życia, do samego końca pracowałam ciężko i wpędziło mnie to w stan przed rzucawkowy i do szpitala! na prawdę nie warto, przy 2ej ciąży (jeśli uda mi się zajść) będę się oszczędzać, dbaj o siebie!
    My mieliśmy rocznice ślubu wczoraj:wink: więc też ślub zimą:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    a my 3.01 :)
    ja tez myślałam, że dam radę pełną parą pracować do samego terminu, aż byłam zła na szefową, że dała mi o połowę mniej godzin niż w zeszłym roku, ale jak wróciłam do pracy po wakacjach, to się okazało, że nawet ta połowa, to czasem za dużo :wink: zwolenniczką brania zwolnienia na całą ciążę nie byłam i nie będę (zwolnienia bez powodu oczywiście), ale jeśli można wyluzować, to na pewno jest to dobra okazja :smile:

    i wciąż 2w1... dziś termin wg OM... z USG 14.01... długi spacer zaliczony, masowanie brzuszka, krzątanina kuchenna i takie różne inne... :wink: ale Małemu chyba dobrze w brzuchu jeszcze :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    Madziq zimno jest i Mały chce przeczekać hihi wcale mu się nie dziwię:wink:
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    oooo ja tez z tych co pracowac do konca chcialy..tzn. ja jeszcze pracuje choc organizm juz zaczal sie buntowac :/
    poprosilam tylko w pracy, zeby mi zredukowali 12h zmiany, bo tych juz nie daje rady...
    no i teraz i tak organizm sie zbuntowal i zlapalam przeziebienie niestety. Wzielam jak narazie kilka dni wolnego, ale i tak za 2 tygodnie juz na urlopik smigam..
    przyznam sie ze juz sie nie moge doczekac, bo zadyszki w pracy lapie i juz bym sobie odpoczela..
    zyziaczkowo- gratuluje :)))
    hydrazine-ja tez na poczatku czasem badalam szyjke i uwierz mi, ze nic dobrego to nie przynioslo tylko stres :/ a z tego co wiem poki szyjka jest zamknieta to wszystko jest ok, a i podejrzewam ze stany jej miekkosci/twardosci nie maja juz takiego znaczenia, przwdopodobnie tak jak i w czasie calego cyklu jej twardosc sie zmienia. ale z badaniem jej naprawde daj sobie spokoj. wystarczy ze lekarz tam zaglada od czasu do czasu :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    A ja dziś nie mogłam przy biurku usiedzieć bo tak jakby mi się żołądek w brzuchu nie mieścił albo przepona coś uciskala. Jeszcze teraz to czuję. Masakra bo nic nie pomagało, wstawanie od biurka, wyciąganie sie itp. Oddychać nie mogłam bo mialam jakby ogranicznik w brzuchu.
    Najlepsze z dnia: składam ofertę pracy chłopakowi, złapało mnie w trakcie kłucie i się pomyliłam (bagatela o parę tysięcy w górę) i głupio mi było korygować...strasznie głupio ;). Potem ide na sportkanie rekrutacyjne weszłam na pierwsze piętro, usiadłam, powiedziałam 3 słowa i się zadyszalam!
    Nie wiem czy sie śmiać czy płakać ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 11th 2010 zmieniony
     permalink
    quote=hydrazine]Będę egoistką, trudno, własnie teraz mam do tego prawo ;-)[/quote]

    HYDRAZINE - dokładnie. Teraz jest czas na "bycie egoistką" - po urodzeniu juz go nie będzie;P
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    Aine, na takie przypadłości najlepszy jest koci grzbiet na wydechu, z powrotem na wdechu, plecy albo okrągłe, albo proste (nie wklęsłe!).
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    Fiu tylko co powiedzą w pracy :) Ale dzięki - jak się da na pewno wypróbuję.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    Dwa ręczniki i wystarczy małe, zamknięte biuro albo nawet komórka na miotły na kilka minut.

    PS Jeśli zdecydujesz się na komórkę na miotły, uprasza się o dokumentację zdjęciową :wink:.
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    ja to bym chętnie nawet i z biura fotkę zobaczyła :))
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    Komórka na miotły to tylko w Hogwarcie taka jest nadająca sie do kociego grzbietu:) Będę musiała kombinowac bo mamy zamek nie wyrobiony w drzwiach i się klucz zacina od środka :) Ale postawię wartę na wejściu i poprosze o dokumentację zdjęciową :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Haha, wyobraziłam sobie siebie w naszej biurowej komórce na miotły :-))) To by był nie lada wyczyn, wpasować się tam z kocim grzbietem między te wszystkie sprzęty :-)))
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Hahaha Fiufiu dobre
    :)
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Dziewczyny, dopadla mnie biegunka, czy jest cos co moge stosowac podczas ciazy? Musze wyjsc z domu dzisiaj i wolalabym uniknac przykrych niespodzianek :shamed::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Na pewno dozwolona jest Smecta, węgiel i metoda tradycyjna czyli kompot z czarnych jagód :-)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    zatwardzajaco działa też ryż ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    i czekolada dziala zatwardzajaco , ale trzeba jej troche zjesc i to troche trwa :P
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Marchwianka :)

    Ale weź smecte - powinna dośc szybko zadziałac
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    dzieki dziewczynki ;]
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    hej witam Was ciężarnie wciąż...
    powiedzcie mi jak sie wylicza termin porodu właściwie?? moja ciąża jest z ICSI, z mrożonych zarodków, transfer sześciodniowych blastocyst sie odbył sześć dni po owulacji, która była książkowo 14dc, czyli przyjmuje, ze wszystko jest podręcznikowo, cykl 28 dni itd... i teraz tak, termin wg OM wychodzi 11.01.2010, czyli wczoraj :neutral: na którymś początkowym USG wyszło, ze 14.01.2010. Rozmawiałam z ginem, nie za bardzo mnie chyba skojarzył ale kazał się 3 dni po terminie zgłosić na kontrolne KTG do szpitala. I teraz pytanie- po którym terminie?? OM czy USG?
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Madziq zajrzyj tutaj
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    wg mnie ginowi chodzi o termin Z OM
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    dzięki Pandy :smile: a tu jeszcze 13.01 wyszedł :wink: ciekawe :confused:

    w III trym. sie przeniosłam do innego gina i poprzednia lekarka wpisał w kartę jako TP 14.01, ale nie wiem czemu...
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    termin z USG tylko mówi nam na ile tyg. maleństwo wygląda, czasem dzieciątka są większe lub mniejsze niż średnia wg której gin. określa wiek ciąży. mi gin. na początku powiedział że termin 6tego czerwca i karta ciązy tu na forum i na tej stronce wszystko się pokryło
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    czyli w czwartek mogę się wybrać na to ktg... to by było pierwsze, a ponoć sie robi pod koniec ciąży, od 38tc chyba?
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    ja nie wiem jak to jest z KTG jeśli ciąża przebiega prawidłowo, jeśli czujesz ruchy maluszka to nie masz się czym matrwić, gin każe Ci iść pewnie żeby mógł zobaczyć czy skurcze się zaczęły
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 12th 2010 zmieniony
     permalink
    Podobno najlepszy termin wyznaczają najwcześniejsze usg. Później rozwój dziecka przebiega w różnym tempie i nie ma co patrzeć na kolejne terminy generowane automatycznie. Ja na przykład z uporem maniaka trzymam się daty porodu wyznaczonej właśnie na usg w 9tc przez pierwszą ginkę, mimo, że w książeczce założonej przez innego lekarza mam kompletnie inne terminy wpisane.
    A KTG faktycznie chyba od 38 robią zazwyczaj ale to tylko profilaktycznie.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    ech... już wiem skąd ten 14.01- reguła Nawegelego :smile: na USG w 9tc też jest przewidywany 14.01. Podjadę w czwartek na Madalińskiego, niech zobaczą, a może się zacznie do tej pory :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    madzig, ktg przecież nie boli :) lepiej sprawdzić niż żałować
    U nas sprawdziły się liście malin na wywołanie porodu :)))
    Po przerobieniu wszystkich rzeczy na ''s'' zostały nam tylko liście malin. Byłam tydzień po terminie. Poszłam więc do apteki i poprosiłam o zamówienie paczuszki :) Liście miały czekać na mnie następnego dnia :) Na do widzenia pani farmaceutka powiedziała, ze może nie będą potrzebne :) I miała rację, bo w nocy odeszły mi wody i trzeba było jechać do szpitala :)))
    Może na Twojego dzidziusia też podziałają :))))
    powodzenia
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 12th 2010 zmieniony
     permalink
    madziq, cierpliwosci życzę, choć wiem, jak już ci sie dłuży na pewno. Tak czy siak - lada dzień maleństwo bedziesz tulić w ramionach. Przed Tobą najwsanialsze chwile w życiu :)
    ps ja zaczełam pić liscie malin dzień rpzed porodem...albo zadziałały tak natychmiast, albo zbieg okoliczności. Dużo nie popiłam ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    mmm, czyli jutro do apteki :wink:
    --
  1.  permalink
    U mnie też różne terminy powychodziły ale wg oststniego usg to aż 2 tyg. szybciej - choć bym chciała to i tak wiem że nic z tego.Choć jednego synusia urodziłam dzień przed terminem a drugiego 9 dni po.
    Dzieci same wyjdą jak będzie im pasowało, więc Madziq cierpliwości i cierpliwości Ci życzę.
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    ktg powinnaś zrobić bo to nie jest tylko do wykrywania skurczy ale do kontroli tętna dziecka...co jest bardzo ważne...Dla lekarzy liczy się termin według OM a ja bym wolała sprawdzić bo może byc tak że nie masz rozwarcia ani się nic nie dzieje a dziecko jest gotowe i np może sie pepowiną okręcic,wtedy na ktg napewno to wyjdzie i cc.....nie chce straszyć ale ja bym wolała uważac i pojechać do szpitala
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Zyzia, gratulacje...ja bym jednak zrobił poziom progesteronu, ale ja z tych bardzo ostrożnych...i doświadczonych zyciowo (w tej kwestii, co by nie było)
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Dziewczyny jak zaczynają się skurcze to jak poznam ze to te? długo trzymają? i co ile mniej więcej są?dużo ich?
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Dziewczyny, znowu ja mam pytanie, do tych co juz w ciazy byly :D

    teraz bedac 16 tygodniu wyczulam (lezac) cos a'la kulka twardsza ale potem, po minucie zmienila polozenie. Czy to maluch? Jego glowka albo cos? Oczywiscie bardziej uciskalam brzuszek jak to wyczulam
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJan 13th 2010
     permalink
    a teraz tej kuleczki juz w ogole nie ma :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.