Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 19th 2010
     permalink
    madziq, następnym razem powiedz, że słabo czujesz ruchy dziecka. Powinni Ci wtedy zrobic kontrolne usg.
    Nie martw się na zapas bo ktg wyszło ok więc jest wszystko dobrze :) trzymam kciuki za szybki poród :)
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJan 19th 2010
     permalink
    W szpitalach chyba jest w zwyczaju kontrolować sytuację za pomoca ktg głównie. Ja ani razu nie miałam usg robionego czekając na poród ponad tydzień w szpitalu ze względu na to, że termin minął. Za to ktg robili mi 2x dziennie.
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJan 19th 2010
     permalink
    Ja też się z dodatkowym USG nie spotkałam, pomimo, że byłam po terminie. Tylko tak jak Agga pisze, że dwa razy dziennie KTG. Badanie raz w tygodniu.
    --
    •  
      CommentAuthortygrysek28
    • CommentTimeJan 19th 2010
     permalink
    madziqtrzymam za ciebie kciuki żeby następnym razem cię zbadali jak trzeba, dziewczyny mają absolutną rację, trzeba im nawymyślać to wtedy się tobą zajmą jak trzeba, inaczej to się nie zainteresują.
    Trzymam kciuki żeby maleństwo przyszło szybko i bezboleśnie na świat:rainbow:

    A co do moich wstrętnych pasożytów :angry: wczoraj byliśmy z mężem u innego lekarza skonsultować branie przeze mnie tego Zentelu, rozmawialiśmy z nim ponad pół godziny, naprawdę super doktorek, pytaliśmy go o wszystko, a on miał dla nas czas i chętnie na wszystko odpowiadał (takich lekarzy niech będzie więcej!!!) i sama sumarum to powiedział żeby wziąść ten Zentel bo lepiej się szybciej wyleczyć i że nie ma w sumie zagrożenia dla maleństwa, a tego leku nie powinno się stosować u ciężarnych bo nie były prowadzone badania w tym celu, zresztą jestem już w takim tygodniu (29tc) że maleństwo jest juz duże, napewno by odradzał jakbym była w 10tc czy 15 ale teraz powinnam wziąść. Powiedział wogóle że prawdopodobne jest to, że moje skurcze są spowodowane skurczami jelit które powodują te pasożyty wiec dlatego powinnam wsiąść ten Zentel i pozbyc się pasożytów, chociaż oczywiście może być inna przyczyna tych skurczów.
    Powiedział też że bardzo dużo kobiet w ciąży ma pasożyty i wogóle nawet o tym nie wie, jak juz któraś sobie zrobi kał na pasożyty (jak lekarz zaleci) to okazuje się że co druga kobieta ma jakieś pasożyty!!!!. Problem jest w tym że bardzo często przebiega to bezobjawowo i nikt się nie domyśla.
    Więc uspokoiłam się i zastosuję się do zaleceń lekarza, zrobię co mogę dla mojego maleństwa. Przepraszam dziewczyny za moje molestowanie was na forum i dziękuję za wyrozumiałość:shamed:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 19th 2010 zmieniony
     permalink
    no to pocieszające
    myślę, że trochę mnie prywatna służba zdrowia rozpieściła :wink: choć w sumie fajnie by było, żeby ta państwowa też skakała dookoła pacjentki :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 19th 2010
     permalink
    Madziq zawsze możesz troszkę po symulować, że tu Cię boli a tu Cię swędzi :D
    Będzie dobrze, przecież ciąża nasza to 40tygodni +/- 14dni w obie strony a nie jak u słoni 2lata :P
    Mam nadzieję, że pocieszyłam :tooth:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 19th 2010
     permalink
    A w ogóle ta pani z Twojego suwaczka jest świetna haha :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 19th 2010
     permalink
    Agness a jak Ty się miewasz? :P
    Tygrysku a co dziewczyny Ci tu radziły ... ale dobrze, że się uspokoiłaś i upewniłaś. Ja się tam nie czułam wcale zmolestowana :wink:
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 19th 2010
     permalink
    Izunia79: ta pani z Twojego suwaczka jest świetna haha :D

    hehe, idealnie oddaje moje samopoczucie :P powinna jeszcze tupać nóżką :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 19th 2010
     permalink
    tygrysek28: uspokoiłam się i zastosuję się do zaleceń lekarza, zrobię co mogę dla mojego maleństwa

    no i dobrze :smile: zawsze warto sie skonsultować z drugim lekarzem
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJan 19th 2010
     permalink
    Madziq świetny suwaczek :D
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 19th 2010
     permalink
    Madziq suwaczek super :)
    Tygrysku ciesze się że sprawdziłaś wszystko i ze spokojnym sumieniem zadbasz o siebie i maleństwo:) U Ciebie będzie chlopak czy dziewczynka bo nie pamiętam:)
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 19th 2010
     permalink
    Madziq, co racja to racja. Powiedz następnym razem, że nie czujesz ruchów i w te pędy Ci usg zrobią.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 19th 2010
     permalink
    Madziq mówiłaś że blisko masz Pruszków...ja bym pojechała tam na badania...dziwne ze nie zbadali ci szyjki i usg nie zrobili...prowadzisz kartę ruchów? ja bym się bała troszkę ale oczywiście nie odbierz że cię straszę albo neguję że jezdzisz tam gdzie masz rodzić...po prostu martwiłabym się o maleństwo...
    --
    •  
      CommentAuthortygrysek28
    • CommentTimeJan 20th 2010
     permalink
    Aine będzie dziewczynka - Malwinka, dwa razy już potwierdzone:bigsmile:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 20th 2010
     permalink
    Jakie ładne imię :D No i macie pewność że nie będzie 5 Malwin w przedszkolu :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 21st 2010
     permalink
    Prośba: rzućcie okiem na bazę Mam, próbowałam tam wczoraj trochę posprzątać, ale z marnym skutkiem. Może któraś z Was może coś uzupełnić, również w kwestii już urodzonych dzieci?
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 21st 2010
     permalink
    Ja jestem aktualna a płci jeszcze nie wpisuję bo nie jestem pewna. Ale popieram prósbe Fiu bo byłoby fajnie mieć aktualną bazę :)
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 21st 2010
     permalink
    Madziq jakieś nowości?
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJan 21st 2010
     permalink
    uuu, jest szansa :) super ;]
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 21st 2010
     permalink
    to trzymamy kciuki :)
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 21st 2010
     permalink
    Madziq kciuki zaciśnięte:) powodzenia :thumbup:
  1.  permalink
    No to czekamy na wiadomości od Madziq.

    Fiufiu u mnie chyba - na 98% będzie dziewczynka co do imienia nie wiem bo mam kilka i nie jestem pewna które - dobrze że jeszcze mam czas.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 21st 2010
     permalink
    Super super !:) Idziemy do przodu a Madziq będzie mogla zmienić suwaczek :D
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 21st 2010
     permalink
    Madziq, no to czekamy na wieści...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 21st 2010
     permalink
    Nie życzę jej oksy, lepiej, żeby Michaś się sam zdecydował. Przedwczoraj przyjaciółka urodziła 13 dni po terminie pięknego, zdrowego chłopczyka.
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 22nd 2010
     permalink
    Wilmie nawalił net ale zdążyła mi napisać o Madziq.
    Rano Madziq napisała, że od 6 jest na porodówce bo na porannym KTG Małemu dwa razy stanęło serduszko. Tam ją podłączyli pod KTG na 2,5 godziny i wszystko ok. Na razie więc ją odłączyli i czeka co dalej.
    Czekamy i my...
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJan 22nd 2010
     permalink
    stanelo serduszko? Matko,.... ale na pewno wszystko bedzie dobrze! Czekamy!
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 22nd 2010
     permalink
    Ja zakładam że skoro nie wylądowała od razu na cesarce to uznali że maluch silny. Wilma da znać jakby coś nowego wiedziała..
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 22nd 2010
     permalink
    Może nie stanęło serduszko, a tętno zanikło ...
    Madziq trzymaj się dzielnie! Powodzenia.
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 22nd 2010
     permalink
    No Michaś, wychodź chłopaku...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 22nd 2010
     permalink
    jejku, trzymamy kciuki mocno. Niech już mały wychodzi czym prędzej.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 22nd 2010
     permalink
    raczej to tętno, a może po prostu nie mogli zlokalizować tętna bo tak też może być, jakby było inaczej to pewnie już byłoby po cesarce
    Madziq trzymaj się! czekamy z niecierpliwością na dobre wieści!
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 22nd 2010
     permalink
    a może ktg do d...bo jakby serduszko stanęło to napewno by cc robili...mojemu jak tętno spadało pare razy to za 10mi byłam na stole operacyjnym..sama jestem ciekawa co mnie teraz czeka..jutro jadę do szpitala na kontrolę bo w poniedziałek wyszły mi niskie przepływy maciczne-tętnicy pępkowej...i zobaczymy czy cc mi nie zrobią
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 22nd 2010
     permalink
    Agness mam nadzieję, że wszystko okaże się ok i będziesz miała poród sn.
  2.  permalink
    No też mi się wydaje że jakby tętno mocno zanikało to zrobiliby cesarkę, chyba nie są na tyle bezmyślni.
    Trzymamy kciuki oby poszło dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthortygrysek28
    • CommentTimeJan 22nd 2010
     permalink
    Madzig trzymam za Was kciuki !!!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 23rd 2010
     permalink
    Wilma nic nie wiadomo?
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 23rd 2010
     permalink
    Na pewno tak :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 23rd 2010
     permalink
    ech - czekamy więc... Pewnie lada chila będą wieści już od mamusi rozpakowanej:)
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    Przeciąga się ta lada chwila ale mam nadzieję że Madziq już szczęśliwie rozpakowana i przystosowuje się do bycia mamusią :)
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    Albo albo :) Czekamy!
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    A ja dzisiaj zaczęłam 8 miesiąc! :)
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    Wilma jak ten czas leci:) gratulacje:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    Wilma jak ten czas szybko leci, pamiętam jak ogłaszałaś tą radosną nowinę :) Jakby to było wczoraj
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    Ale za to przyjdziesz na rozpakowane i nasze dzieciaczki :D A tu będziesz się pojawiać tak jak ja :) :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    to ja dołączam do niedługo rozpakowanych...albo to będzie jutro albo w środę lub czwartek cc...mam jechać na badania ale łożysko tak mi się ułożyło na poprzednim zszyciu macicy że skóra ledwo wytrzymuje i skurcze mogą spowodować krwotok, dlatego chyba czeka mnie cc,jutro lekarze podejmą decyzję...czekają kazdy dzien żeby maluszek podrósł i żeby był silny.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    Agness, trzymam mocno kciuki.
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    Też trzymam!
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    modlę się tylko żeby badania wyszły ok..bo wtedy na spokojnie przygotuja mnie do operacji a tak na szybko znowu strach.Mają zrobić szczegółowe usg i przepływy maciczne powtórzyć...znowu ktg i decyzja...a tak się cieszyłam że mam szansę na poród sn, i na koniec dupa.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.