Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthornewstar
    • CommentTimeApr 10th 2010
     permalink
    czesc dziewczyny. jestem w 16 tygodniu ciazy i w dole brzucha czyje jak bym miala wielki twardy balon, strasznie sie martwie. prosze napiszcie czy ktoras z was tak miala? pare dni temu bylam w polsce u ginekologa, kazala brac nospe i zwiekszyla dawke luteiny. w brzuchu czuje jak by takie gniecenie no ale strasznie martwi mnie to ze ten brzuch ''balon w srodku'' taki twardy. prosze o pomoc.
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeApr 11th 2010
     permalink
    tez mam takie balony czasami, czuje jak np klade sie spac lub w nocy lub jak sie zdenerwuje czyms :( moja kumpela mowila, ze jej gin mowil, ze to dzieci ruszajac sie dotykaja scianek macicy i dlatego tak to sie odczuwa
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeApr 11th 2010
     permalink
    a ja mam pytanie z innej beczki, czy robicie jakies masaże, cwiczenia na to zeby nie miec naciecia, bo mi bardzo na tym zalezy, wiem ze trzeba cwiczyc Kegla ale co jeszcze mozna zrobic i czy faktycznie to daje rezultaty pozniej ze nie trzeba nacinac?
  1.  permalink
    Ja słyszałam,że pomaga masaż, np. oliwką
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 11th 2010
     permalink
    Zyzia, w tym artykule jest instrukcja, jak wykonywać taki masaż.
    Krispina, chodziło mi o to, że w kolejce już nikogo przede mną nie ma i jakoś tak "samotnie" się poczułam ;-) Nie wiem, ile to jeszcze potrwa, ale dzisiejsza noc dała mi się we znaki - skurcze mnie męczyły praktycznie cały czas, dopiero nad ranem się uspokoiło.
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeApr 11th 2010 zmieniony
     permalink
    Hydrazine ale dalej nieregularne i niebolesne? Spij na zapas kiedy mozesz bo pewnie organizm sie przygotowuje.
    Newstarja czulam taki twardszy balonik na poczatku ciazy jak macica sie juz powiekszala a jeszcze brzuszka nie bylo. No i nie byl strasznie twardy. Bierz luteine, ja biore dopochwowo bo ona ma przeciwdzialac napinaniu sie brzucha, nospe koniecznie i kup sobie duzy magnez (ja mam dawke 500, nie zaszkodzi a zapobiega skurczom).
    Duzo pomaga odpoczynek wiec lez lub siedz kiedy mozesz.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 11th 2010
     permalink
    Nieregularne owszem, ale dość bolesne były, przynajmniej te w nocy.
  2.  permalink
    Gratulacje Tygrysku, teraz jak dojdziesz do siebie opisz nam jak tam wrażenia porodowe.
    ___________________
    Hydrazine TRzymaj się już niedługo i ty będziesz tuliła swoją kruszynkę.
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 11th 2010
     permalink
    Tygrysku,gratulacje....no to teraz kolej na Hydra...Kto następny?
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 11th 2010
     permalink
    gratulacje Tygrysku, zapraszam na rozpakowane no i przedstaw nam core na naszych dzidziach :)
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeApr 11th 2010
     permalink
    Zuzolcia? A potem Margaretka?
    Ale obie maja jeszcze chwile :)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeApr 11th 2010
     permalink
    Tygrysku gratulacje!!! Hydrazine bądź dzielna;)
  3.  permalink
    Ja cie nie mogę....... jestem druga w kolejce a jeszcze niedawno na końcu, ale ten czas zasuwa.
    Ja ostatnio mam kłucia szyjki i czuję się jakby mała wciskała się w podbrzusze, może schodzi niżej??? Zobaczymy co ginek powie w piątek na wizycie?
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeApr 12th 2010 zmieniony
     permalink
    Oj nic mi nie mow. Mi maly skacze po szyjce codziennie a ja i tak mam skrocona. Nie moge sie nie stresowac przy takich atrakcjach.Tez mam kontrole i jutro bede wiedziala.
    --
    •  
      CommentAuthorzuzolcia
    • CommentTimeApr 12th 2010
     permalink
    Bry
    Tygrysku tu też Ci gratuluję! Zdrówka dużo dla Was Dziewczynki i czekamy na relację! :)

    Margaretka - ja pierwsza w kolejce po Hydrazine - łomatko :shocked:

    Dziewczyny ja od 3 dni mam kiepskie spanie w nocy, nie wie co się dzieje, do tego wczoraj doszły wieczorem twardnienia brzucha, liczyliśmy je z Mężem - były nieregularne (co 20,10,15,5 min) i niebolesne. Ale w nocy jakieś pokłuwania w dole czułam i chyba leciutki ból @-owy :confused: Póki co zakładam że to te skurcze Braxtona-Hicksa ćwiczące macicę, ale tak naprawdę nie wiem co to są PRAWDZIWE SKURCZE PRZEPOWIADAJĄCE CZY PORODOWE... Czy mogą one wyglądać podobnie do twardnień czy raczej to takie jak przy miesiączce? Hmmm

    Chyba jednak nic się nie dzieje skoro brzuch dalej wysoko, Mały wciąż grasuje, a jego cudne piętki łaskoczą mnie pod żebrami :tongue: Poza tym nie mam przedporodowego zewu energii - wręcz przeciwnie, wyzuta jestem z niej do reszty, nic mi się nie chce, nie mam na nic siły, pierwszy raz chyba od początku ciąży taka mnie niemoc dopadła :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorzuzolcia
    • CommentTimeApr 12th 2010
     permalink
    Właśnie byłam pod wykresem Hydrazine - wczoraj się zbierali do szpitala, może już jest szczęśliwą świeżo upieczoną Mamusią :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 12th 2010
     permalink
    Tygrysku gratulacje.
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 13th 2010
     permalink
    Witam kobietki. Po raz drugi melduję się na tym wątku. Dzisiaj zrobiłam test i wyszło że będziemy mieli drugą dzidzię. :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 13th 2010
     permalink
    Mada, gratulacje - 13 kwietnia - szczęśliwa data :P
    Spokojnej ciąży ;D
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeApr 13th 2010
     permalink
    Mada witamy !
    Czekamy na Hydrazine która sie na 28 dni juz nie melduje zapewne z wiadomych powodow i trzymamy kciuki :)
    --
  4.  permalink
    Witamy Mada i czekamy na wieści od Hydrazine... z niecierpliwością.
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 13th 2010
     permalink
    Gratulacje Mada :) witamy :)
    --
    •  
      CommentAuthorKrispina
    • CommentTimeApr 13th 2010
     permalink
    Witaj Mada i gratulacje. Spokojnych ju niecaych 9-ciu miesięcy... :)
    ciekawe co tam u Hydrazine Oby łatwo jej poszło...
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeApr 13th 2010
     permalink
    Krispina a u Ciebie jak?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 13th 2010
     permalink
    TYGRYSKU , gratulacje, o MADA, również:) Zyziaczkowo, ja ćwiczyłam mięśnie kegla prawie całą ciążę, pod koniec robiłam też masaże oliwą z oliwek, ale to mniej. I miałam tylko ciutkę naciete krocze, nie czułam nic, mniej niż 5 mm. Zagoiło się pieknie, a poród był bardzo sprawny, lekarz mówił, że taki jakbym piąte dziecko rodziła:) Więc chyba warto. Może to pomogło, moze nie, ale na pewno nie zaszkodzi. A ja po porodzie b. szybko doszłam do bdb stanu, żadnych luzów w pochwie itp. Warto spróbować
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 13th 2010
     permalink
    Mada - gratki!!! kurcze a dopiero niedawno mialas suwak ze za kilka dni zaczynacie starania :))
    super ze sie udalo tak szybko
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 13th 2010
     permalink
    No tak zdarzyło się że mieliśmy zacząć starania od tego cyklu, rozluźniliśmy się miesiąc wcześniej i jak widać są tego efekty hehe.
    --
    •  
      CommentAuthorKrispina
    • CommentTimeApr 13th 2010
     permalink
    Aine lekarz nie dzwonił, więc wyniki w porządku. Co prawda badania robili w Bergen (a to jednak niezły kawałek od Nærbø), ale wyniki powinny już być. :) W każdym razie przestałam się już tak mocno denerwować. :)
    Swędzenie i zgaga ustąpiły po zastosowaniu diety dla wątrobowców (zalecanej przy cholestazie) więc chyba dla świętego spokoju będę się jej trzymać, choć nie mam pewności, czy to dzięki niej. Nawet w nocy zaczęłąm w miarę dobrze spać, gdzie bezsenność dokuczała mi juz dobrych kilka tygodni. Gdybym tylko tak szybko się nie maeczyła i mogła troszkę popracować w ogródku, to byłoby super.
    --
  5.  permalink
    KRYSPINA teraz prace w ogródku odłóż sobie na przynajmniej 7 tygodnia potem możesz chwasty na kolanach wyrywać.
    Dobrze, że badania wyszły OK i Ty sięlepiej czujesz.
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 13th 2010
     permalink
    Mada gratuluję :) spokojnej ciąży życzę :)
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeApr 13th 2010
     permalink
    Mada wielkie gratulacje!
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 13th 2010
     permalink
    Mada, witaj... a właśnie zaobserwowałam, że macie sie zabierać do dzieła a tu już dzidziuś w brzuszku...no to braciszka dla Hani życzę...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2010
     permalink
    jednym slowem nie ma jak to rozluznienie :D
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeApr 14th 2010
     permalink
    A u mnie gorzej niestety :( Szyjka sie skrocila do 12 mm, do tego Jasiek ma problemy z miarowoscia rytmu serca i bedziemy teraz dodatkowo miec tournee po kardiologach.
    Dziewczyny kciuki trzymac bo po pierwsze nie moge sie rozpakowac za wczesnie a po drugie ja nie chce zeby moje dziecko jeszcze przechodzilo dodatkowy stres poza moim brzuchem w zwiazku z choroba serca!
    Zla jestem strasznie bo juz mam dosc lezenia a teraz dodatkowy stres.Normalnie to bym cos takiego wybiegala zeby sil nabrac do przejscia przez to wszystko a tu figa, lezec trzeba.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 14th 2010
     permalink
    MAda gratulacje!!!!!!!!!!!!!!


    Ja dzisiaj zrobiłam test i też ujrzałam "+" więc jestem szczęśliwa a jednocześnie zaskoczona bo ten cykl spisałam na straty ze względu na grzybka:( brałam 12 dni macmiror i myślałam że przez niego mi @ się opóźnia - mam nadzieję, że on nic nie namieszał.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 14th 2010
     permalink
    Aga, wspaniałe wieści :D
    GRATULACJE i spokojnej ciąży :hugging:
    •  
      CommentAuthorkaarolciaa
    • CommentTimeApr 14th 2010
     permalink
    Super, mamy dwie nowe ciężaróweczki:bigsmile:
    Gratulacje dziewczyny!!
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 14th 2010
     permalink
    A może więcej niż dwie tylko milczą? :)
    Gratuluję Dziewczyny
    I nieśmiało dołączam do Was :)
    Dziś widziałam serduszko mojego Okruszka mającego 4,3mm co daje 6,1tc
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeApr 14th 2010
     permalink
    Nowe-stare te ciezarowki;)

    Mada, Aga gratulacje!
    Aga super, ze tym razem sie tak szybko udalo:) Moze my tez bedziemy mieli tyle szczescie przy nastepnym;)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 14th 2010
     permalink
    Wow Aga super szybkie wieści!!!!!!!!!!!!!
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 14th 2010
     permalink
    Dziewczyny w którym tyg szłyście do gina??? ja chyba poczekam jeszcze ze 2 tyg i dopiero pójde:) chociaż nie wiem czy wytrzymam tyyle
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 14th 2010
     permalink
    Wow Gratulacje Dziewczyny :))) Jaka wiosna owocna :)
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 14th 2010 zmieniony
     permalink
    Wow Aga, Agunia, ale się posypałyśmy hehe. Ja idę do lekarza dopiero ok 7-8 tygodnia, gdy będzie widoczne serduszko. Nie chcę się denerwować, jak w poprzedniej ciązy że jeszcze nie widać zarodka lub serduszka, chyba że będzie się coś działo nie tak.
    Agunia
    to twoje 6-te dziecko:bigsmile::bigsmile: GRATULACJE!!!
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeApr 14th 2010 zmieniony
     permalink
    Aga! to cudnie, ze sie dostalas taka niespodzianke :)

    Agunia, gratulacje maluszka :)

    Aine tutaj tez sciskam Cie mocno :* powsciekaj sie, moze choc ttroszke Ci ulzy, z reszta wcale Ci sie nie dziwie...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 14th 2010
     permalink
    Ja "niechcący" byłam zarejestrowana do gin 31.03 (ostatnia miesiaczka 1,03) ale tylko pogadałam z gin i nawet mnie nie badała. Umówiłyśmy się na 8tydz i to miała być pierwsza wizyta
    Dziś byłam z innego powodu - potrzebowałam zaświadczenie do stomatologa - a co się z tym wiąże gin chciała zobaczyć czy jest wszystko ok :)
    Dzięki dziewczyny
    --
    •  
      CommentAuthorkaarolciaa
    • CommentTimeApr 14th 2010
     permalink
    Agunia, Aga, gratulacje! Wiosna pełną parą a w brzuszkach dzidzie :)
    --
  6.  permalink
    Super wieści na wiosnę zazieleniło się u Was i tak trzymać.
    Ciekawe jeszcze kto się ujawni z nowinami.
    --
    •  
      CommentAuthorKrispina
    • CommentTimeApr 14th 2010
     permalink
    Margaretko nawet jakbym chciała to nie daję rady, więc chcaił nie chciał (a generalnie nie chciał, bo nie lubię siedzieć i nic nie robić...) odpoczywam. Nie jestem po prostu w stanie. Moje ciało odmawia mi posłuszeństwa... :( Dziś się zaczęłam zastanawiać co lepsze, zgaga, czy zatwardzenie i hemoroidki, które się za moment przy tej diecie pojawią... grrr Ani to, ani to mi się nie uśmiecha. :(
    Aine będę trzyamąć kciuki za Ciebie i maleństwo. Oby wszystko potoczyo się tak jak chcesz i oby były to tylko chwilowe niejasności serduszkowe dzidzi, które znikną i nie będziesz musiała się stresować. Będzie dobrze! Zobaczysz!
    Aga, Agunia Wam także gratuluję i spokojnych juz niecałych 9-ciu miesięcy życzę!
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 14th 2010
     permalink
    no no przyba nas tutaj :) Aga Agunia gratulacje :)
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeApr 14th 2010 zmieniony
     permalink
    a ja dzisiaj kolejna glebe zaliczylam w ciazy, pierwsza na lodzie w 3 miesiacu na tylek, nic sie nie stalo wtedy na szczescie, a teraz: siedze sobie przy kompie i mialam noge na noge i patrze o kubek z kawa niedopita to zaniose do kuchni, nagle wstalam i robie kroka ale moja lewa noga nie chce isc ze mna, bo kurde zdretwiala od tego zakladania nogi na noge wiec wygiela mi sie o laczka a ze byla bezwladna to stope mi wyglo w bok i upadlam rozlewajac kawe po scianach, podlodze itd i stopa mi sie wykrecila na bok, po jakims czasie zaczelam odzyskiwac czucie bo przestala juz dretwiec i fajnie jest, nie ma wylewu ani siniaka ale strasznie mnie boli, kuleje na ta stope, chcialam sobie kupic jakas masc ale zadzwonilam do gin i mowila ze zadnej niestety w ciazy brac nie mozna, wiec co mozna zrobic? jakies oklady z czegos? znacie jakies bezpieczne sposoby na takie cos (nawet nie wiem jak to nazwac, bo nawet siniaka nie mam, spuchnac tez poki co nie spuchlo, ale cholernie boli) :cry:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.