Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 18th 2010
     permalink
    ja z jedzonka szpitalnego to lubiłam zupki mleczne na sniadanko bynjamniej mogłam sobie zjesc bo w domu to zupek mi sie nie chce gotowac :P a obiad to tylko zupke jadłam bo na drugie naładowali zawsze wszytsko naraz miesko było uwalone z ziemniakow salatka ciepla od ziemniakow a ja tego nie lubie ja musze miec wszytsko osobno na jednym talerzu ale osobno :P
    --
    •  
      CommentAuthortygrysek28
    • CommentTimeApr 18th 2010
     permalink
    ja uzywałam mustelii i oliwki Jonsona nie mam zadnych rozstępow, moja mam urodzila 4 dzieci i nie miala zadnych rozstepow a moja mlodsza siostra po jednym dziecku ma straszne rozstepy. Ja tez tak mysle ze to sprawa indywidualna, ale warto cos stosowac moze cos pomoze, sama oliwka juz tez dobrze natłuszczy i skóra nie bedzie wysuszona.

    To ja sie pomalutku żegnam z wami dziewczynki, przenosze sie na rozpakowane mamusie bo juz najwyzszy czas :))) postaram sie tu czasem zagladac, dziekuje za super miłe towarzystwo i rady :)))
    Ściskam serdecznie:grouphug:
    -- [/url]
  1.  permalink
    Hydrazine, gratulacje ogromne :)
    ______________________________
    Ja używam Pharmaceris i oliwki. Pharmaceris dla mnie jest fajny, bo ma dobrą konsystencję i dość szybko się wchłania.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 19th 2010
     permalink
    Dzięki za wszystkie gratulacje :smile: Na mnie też już pora, ale zamierzam tu jeszcze wrócić :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 19th 2010
     permalink
    ja na rozstępy stosowałam na zmianę mustellę i oliwkę w żelu johnsona. Ani jednego nie mam, ale nie wiem, czy to zasługa smarowania... AGUNIA, piszesz o tym suwaczku i o zaglądaniu przez ramię...kiedy powiecie dzieciom? Ania też nie wie jeszcze?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 20th 2010
     permalink
    kako: AGUNIA, piszesz o tym suwaczku i o zaglądaniu przez ramię...kiedy powiecie dzieciom? Ania też nie wie jeszcze?
    z Domowników wie mąż i Antosia (no ale ona nie powie nikomu hihi) Chciałabym się wstrzymać z mówieniem do 12tc nie wiem czy dam radę tyle ukrywać bo szybko zaczyna być widać brzuszek. Jest we mnie za duży niepokój że coś się stanie z ciążą, że jej nie donoszę i nie chcę przechodzić przez tłumaczenie im co się stało...
    Wiedzą najbliżsi przyjaciele i niech tak zostanie do Połowy maja chociaż a po Komunii Jakuba powiem raczej już i Teściom i dzieciom
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 20th 2010
     permalink
    Hej czy Was też tak głowa boli jak mnie - normalnie rozsadza mnie codziennie do południa
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 20th 2010
     permalink
    aga
    ja tak miałam w pierwszej ciązy. Teraz narazie mnie omija, jednak zdarzają się momenty duszności i zawrotów głowy.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 20th 2010
     permalink
    ja przez pierwsze 2 m-ce bylam jak wypluta, oslabiona koszmarnie a glowa bolala od nosa, bo nie wiem czy wy tez to macie że przez calą ciążę nos jest zapchany. U mnie to jeden z pierwszych objawow, no i od tego ból zatok
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 20th 2010
     permalink
    Ja też całą ciążę miałam zapchany nos. Ale najgorzej było na początku - zatoki dokuczały.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 20th 2010
     permalink
    hmm u mnie katar typowo zatokowy i schodzi ropa :/ byłam pewna że to od zębów ale kto wie czy nie od ciąży
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 20th 2010
     permalink
    Ja też mam nos zapchany, ale ja mam tak przez pół roku na codzień, dlatego nie wiązałam tego z ciążą. Chociaż teraz rzeczywiście się nasiliło.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 20th 2010
     permalink
    dokładnie do tego bólu głowy jeszcze mi codziennie krew nosem się przerywa - zawsze tą samą dzirką
    --
    •  
      CommentAuthorKrispina
    • CommentTimeApr 20th 2010
     permalink
    Ja też codziennie z rana nos zapchany i oczywiście z krwią. Traktuje to jak normalne symptomy. :) Pierwsze miesiące tez bóle głowy i zmęczneie i spaaaanie.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 20th 2010
     permalink
    jest coś takiego, jak katar hormonalny który dopada ciężaróweczki. Sama go doświadczyłam - to bym najgorszy katar w moim życiu. Właścieiwe, nie katar, bo nic nei leciało, ale CĄŁKEIM zatkany nos... w końcu po kilku dniach placzu już, bo nie mogłam oddychać, łeb czułam jak mi puchnie, wpuściłam THYMAZEN - on zawęża naczynia krwionośne i pomogło od razu...Ale nie powinno sie stosować w ciąży niestety i wogóle ostrożnie, bo uzależnić ptorafi. Ale w sytuacji kataralej "bez wyjścia", zakroplić. Ja nie mogłam oddychać, bałam się, ze niedotleni sie córcia i wpuściłam. Za trzy sekundy miałam oddech spowrotem...
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 21st 2010
     permalink
    Kryspina u mnie właśnie zaczął sie etap w którym już jest krew... sluzówki nie wytrzymują tyle tygodni.
    --
    •  
      CommentAuthorkaarolciaa
    • CommentTimeApr 21st 2010
     permalink
    Trisha, jak tam Twoje samopoczucie? Brzuszek urósł od ostatniej fotki?
    --
  2.  permalink
    To ja mam tak jak Kryspina i Jowita codziennie rano z krwią.
    A co do bólu głowy to miałam do 12 tc i myslałam że się przekręcę. To chyba hormony tak działają.
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeApr 21st 2010
     permalink
    Kaarolciu, chyba urosl :)

    Ja sie czuje super, chociaz ciezko mi sie schylac :) Dzis dostalam w prezencie fotelik samochodowy z f kolyski i baaardzo sie ciesze, to juz kolejny wydatek mniej :)

    Najgorsze poki co jest to, ze umieram z nudow....jestem od tygodnia tak leniwa, ze nie mam sily nawet wstac z kanapy po gazete ktora lezy na stole :)))) Ale w piatek idziemy na imieniny mojego taty a w sobote na urodziny lokalu w ktorym kkiedy pracowalam, a jutro jade kupic farby, bo mieszkanie trzeba przemalowac :D
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 21st 2010 zmieniony
     permalink
    ooo Trisha wlączył się syndrom wicia gniazda?? :)
    ja odzyskałam dziś mój monitor oddechu pod materacyk i kilka malutkich ciuszków po córci, akurat pakiet "na niebiesko" więc już sie nie moge doczekac kiedy popiore, poprasuję... ale do porodu to bym chyba jeszcze z 10 razy zdążyla więc się powstrzymam na razie ;)

    Za to byłam dziś na usg, mały ma 794g i przesłodki jest, do tego to maly klonik swojej starszej siostrzyczki chyba będzie :)
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeApr 21st 2010
     permalink
    dokladnie, a jak juz gniazdko uwije, to bede szczesliwa i bedzie mi na sercu lzej :D
    --
  3.  permalink
    Z jednej strony lżej a z drugiej zobaczysz że zaczniesz szukać czegoś innego do zrobienia.

    Ja to też mam chwile że mogłabym góry prznosić z już następnego dnia nic mi się nie chce, nawet posprzątać większych rzeczy, które dzieci zostawiły.
    Taki juz chyba nasz los że raz mamy tak a raz tak...
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeApr 22nd 2010
     permalink
    No Margaretka Ty juz ostatni tydzien widze i skonczysz 37 tc :)
    --
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeApr 22nd 2010
     permalink
    Hej dziewczynki :) FAjnie tu u Was,więc i ja dołączę Jestem w 19 tyg ciąży na ostatnim USG w poniedziałek staraliśmy się z gin podejrzeć płeć ale maluszek był uparty i nie pokazal :wink: Z wymiarów brzuszka i główki wychodzi na 20tydz a z kości udowej na 19:surprised:
    --
  4.  permalink
    Ano już końcówka i chyba już bym chciała mieć przy sobie maleńką a z drugiej strony poczekam do maja może wtedy trochę cieplej będzie i zachce się jej wyjść.
    Poza tym nie miałam robionego usg bo podobno najbardziej wiarygodne jest po 37 tc i nie wiem ile mała waży i jak jest ułożona a następne dopiero 7 maja czyli po skończonym 38tc i jestem ciekawa czy dotrzymam czy może jednak uda mi się szybciej, chciałabym w weekend majowy albo z tydzień później.
    Jestem ciekawa czy jak powiem że nie wiem ile mała waży i jak leży - jak mi się zaczną skurcze to zrobią usg na izbie przyj.???
    ________
    Wiktoria witamy, zobaczysz jeszcze pokaże.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 23rd 2010
     permalink
    Nie wiem, jak jest w innych szpitalach, ale mi zrobili USG na izbie przyjęć. I co się okazało? Oszacowali Młodą na 3000 g, a ważyła 3590 :-)))
  5.  permalink
    To duża różnica "tylko" 0,5kg....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 23rd 2010
     permalink
    te pol kilograma to dopuszczalny blad na tym etapie. mowia ze nawet do 800gram sie moze wtedy usg mylic
    ja juz wiele razy pisalasm ze 3 dni przed urodzeniem Gabrysi oszacowali ja usg szpitalnym na izbie ze bedzie 2600-2900 a urodzila sie prawie 3,5kg :)
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeApr 23rd 2010
     permalink
    aaa a w druga strone tez sie myla? tzn zawyzaja wage? bo jak wybiore sobie szpital, taki co przyjmuje donoszone ciaze (a on ma najlepsza opieke nad rodzaca) a potem sie okaze ze moje dzieci maja mniej niz 2 kg to juz nieciekawie :/ niby maja tam inkubatory no ale to nie wszystko hmmm
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 23rd 2010
     permalink
    U mnie dzień przed porodem wyszło 3800 g, a Hania ważyła 4220 g:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 23rd 2010
     permalink
    Zyzia, ja na Twoim miejscu, z ciążą bliźniaczą, to i tak wybierałabym szpital, gdzie maja najlepszą opiekę dla dzieci...

    Mada, Twoja Hanka to był kawał baby...Jak sie czujesz?
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 23rd 2010
     permalink
    Ja odpukać czuję się bardzo dobrze. Jednak mam wzdęty brzuch i wyglądam jak w 4 m-cu. Dzisiaj byłam w banku i podeszła do mnie pani kierownik i zapraszała przed kolejkę. I teraz nie wiem czy to ze względu na to że byłam z dzieckiem, czy już wyglądam ciążowo hehe, zwłaszcza że miałam na sobie luźną tunikę.
    Hania była duża i boję się czy teraz nie urodzę jeszcze większego klocuszka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 23rd 2010 zmieniony
     permalink
    u mnie lekarz pomylił się "w druga strone" mała tydzień przed porodem miala ponoć 3400 i twierdził ze do 3,5 dojdzie a tu kurczaczek 3kg :) ale fajnie się takie rodzi :)))
    Madamagda moze będzie tak jak u mnie - wywaliło mnie bardzo szybko a potem zatrzymał sie i generalnie to chyba tak skokowo rośnie do tej pory.
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeApr 23rd 2010
     permalink
    mada chyba dlatego, ze wygladasz jak w ciazy? Tak mysle :))) i dobrze, ja jeszcze tego nie doswiadczylam w zadnej instytucji
    --
    •  
      CommentAuthorzuzolcia
    • CommentTimeApr 23rd 2010
     permalink
    Hej Dziewczynki :bigsmile:

    A ja niestety nadal w dwupaku.
    Wczoraj uskuteczniłam :
    - sprzątanie
    - spacer
    - skakanie
    - 5 razy truchtem na IIIp i z powrotem
    - sex bez kaloszka - coby te prostaglandyny podziałały

    i nic............................:shocked:

    poza tym że latałam 3 razy do wc w nocy i miałam lekkie ćmienie jak na @ oraz jakiś dziwny ból w dole krzyża to nic się nie zmieniło......

    Teraz uciekam robić naleśniki Mąż wraca później bo ma rozmowę o pracę w jednej z firm
    więc wykorzystam czas i postaram się zrobić sobie francuza na stopkach - ciekawe jak mi pójdzie z takim bębenkiem :P
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 23rd 2010
     permalink
    Zuzolcia widocznie maluch nie jest jeszcze gotowy na przyjscie na swiat. sam wybierze najlepszy czas :) a w ogole to ty masz termin wyliczony z owu czy tylko z otatniej miesiaczki? czasmi sa duze rozbieznosci bo lekarskie kolko zaklada 28dniowy cykl i owulacje w 14dc.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeApr 24th 2010
     permalink
    przepraszam, ze zapytam :D ale zuzolciu co robilas po sexie? :)
    --
  6.  permalink
    Zuzolciu jak Ci się udało z tym francuzem, dałaś radę.???
    Ja wczoraj próbowałam zrobić sobie depilację woskiem w pachwinach i udało mi się nawet ale za dużo nie widziałam, dobrze że mam wielkie lustro....
    Mój M śmieje się ze mnie że harakiri sobie robię i że jestem sadystka, ale cóż to przynajmniej dłużej potrzyma niż golenie.
    --
    •  
      CommentAuthorzuzolcia
    • CommentTimeApr 24th 2010
     permalink
    AniaM - termin mam z ostatniej @ - cykle 30 dniowe. Ale ponoć jestem drobna i mam urodzić szybciej... :shocked:

    Trisha - no jak to co - wizyta w wc bo pęcherz a potem nadstawiłam plecki do smyrania i lulu :bigsmile:

    Margaretka - francuz wyszedł super, aż Mąż był pełen podziwu :cool: , a ja się golę maszynką ale pod prysznicem na półeczce stawiam lustro by widzieć co golę :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormargaretka76
    • CommentTimeApr 24th 2010 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie do dziewczyn między 28 a 32 tc miałyście robione usg i pomiar wagi dzidzi? Jak tak to wpiszcie ile ważą.
    Ja wcześniej gdzieś pytałam odnośnie tego i któraś wstawiłą linka ale nie mogę go znaleźć odnośnie tego ile w danym tc płód osiąga wagi - wpiszcie ile mają wasze dzidzie ewentualnie jak któraś ma linka to prosze o wklejenie.
    _______________
    Moja bratówka była ostatnio na usg i zważyli jej w 30 tc i 4 d że mała ma 1860g i zaczyna się martwic czy nie jast za duża, bo synunia urodziła 5 kg i przez cesarkę a teraz chciała sn ale do tego dzidzia musi być mniejsza.
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeApr 24th 2010
     permalink
    Zuzolciu, no wlasnie, zeby zadzialalo, to po sexie NIE WOLNO ruszac sie nigdzie, ani sie myc, ani chodzic ani do WC, bo wtedy to co ma dzialac wyplywa :D:D:D A najlepiej jak mowisz najpierw:

    intensywny wysilek
    potem goraca kapiel ktora przykryje calkiem brzuszek
    potem najprzyjemniejsze czyli sex :D I lezec!!!! :)

    i tak dzien w dzien :))) Zadzialla w koncu ;]
    --
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeApr 24th 2010
     permalink
    Co do błędów wagowych w USG, to mojego synka dzień przed porodem oszacowali na 3300 a urodził się 4100:surprised:
    "Wywołacze" na mnie żadne nie działały, ani przytulanko, ani sprzątnie... miałam 2cm rozwarcia 3tyg przed porodem i non stop coś robiłam aż wszyscy na mnie krzyczeli i nic,... hmm Ciekawe jak będzie tym razem?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 24th 2010
     permalink
    Witajcie przyszłe mamusie :) Byłam wczoraj na usg i lekarz potwierdził płec:) no wiec Trzeci Muszkieter w natarciu :D
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 24th 2010
     permalink
    heheh no kurcze kfiatku GRATULACJE :)) takie ekonomiczne rozwiązanie ;)
    Imie wymyslone?
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeApr 24th 2010 zmieniony
     permalink
    Kfiatuszku, będzie zatem kolejny synek mamusi :)
    No i właśnie- myślałaś już nad imieniem?
    --
    •  
      CommentAuthorKrispina
    • CommentTimeApr 24th 2010
     permalink
    Ale się tutaj komentarzy nazbierało.
    Ja dokładnie nie pamiętam, ale Zntoninke przewidywali duzo większą, cos pod 4 kg, a urodziła się 3350. :) Była jednak baaaardzo długa i położne same mówiły, ze chuda. :)
    Mada ja nigdy tego nie doświadczyłam i o miejsce siedzące jak już sie gdzieś wybieraliśmy tramwajem, to mój mąż walczył... Fajnie usłyszeć, że czasami się to jednak zdarza... :)
    Zuzolciu widzę, że juz zaczeliście działać. Powodzenia, ale masz chyba jeszcze troszkę czasu... :)
    Kfiatuszku szkoda że nie upragniona córeczka, ale do trzech muszkieterów zawsze moze dołączyc i muszkieterka... ;)
    Margaretko Tutaj znalazłam jakiś kalkulatorek
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 24th 2010 zmieniony
     permalink
    Kfiatku ale Cie chlopaki na rekach nosic beda, jedyna baba w domu to tez jakas zaleta :wink:

    Margaretka wiesz te wszystkie tabele sa orientacyjne wiec trudno mowic ze dziecko za male czy za duze ale mi sie wydaje ze 'akuratne'. poza tym usg czesto tez przeklamuje wiec niech sie nie stresuje. ja z czasow ciazy Krzysiowej mam wagowa tabelke w kompie odnosnie tych wymiarow to zaraz poszukam i wkleje... aha z tego co mowila kolezanka polozna waga urodzeniowa dzieci w ostatnich latach z rzadka jest juz te 3.5 a wiekszosc dobija do 4 i wiecej:

    tydzień 20 - Waga 260g
    tydzień 21 - Waga 300g
    tydzień 22 - Waga 350g
    tydzień 23 - Waga 450g
    tydzień 24 - Waga 530g
    tydzień 25 - Waga 700g
    tydzień 26 - Waga 850g
    tydzień 27 - Waga 1000g
    tydzień 28 - Waga 1100g
    tydzień 29 - Waga 1250g (długość z wyprostowanymi nóżkami ok. 37 cm)
    tydzień 30 - Waga 1400g
    tydzień 31 - Waga 1600g
    tydzień 32 - Waga 1800g (długość z wyprostowanymi nóżkami ok. 41 cm)
    tydzień 33 - Waga 2000g
    tydzień 34 - Waga 2250g
    tydzień 35 - Waga 2550g (długość z wyprostowanymi nóżkami ok 45 cm)
    tydzień 36 - Waga 2750g
    tydzień 37 - Waga 2950g (długość z wyprostowanymi nózkami ok 47 cm)
    tydzień 38 - Waga 3100g
    tydzień 39 - Waga 3250g
    tydzień 40 - Waga 3500 (długość z wyprostowanymi nóżkami 49 -55 cm)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 24th 2010
     permalink
    Imie jest duzym problemem :) Niuniek bedzie bez imienny bo sie nie mozemy zgodzic nad imionami :P masakra z tym moim mezem :D a to nie to brzydtkie to mi sie nie podoba to nie bo nie i kurka tak z kadzym :d chyba cały alfabet juz przelecielismy :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 24th 2010
     permalink
    jest juz K jest M to moze teraz cos na B :wink:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 24th 2010 zmieniony
     permalink
    no ciezko :P na B mi sie podoba Bartosz albo Błazej a mojemu Beniamin albo Benedykt :D
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.