Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 25th 2010
     permalink
    no ja przemywałam go spirytusem salicylowym a na co dzień myłam mydłem - pierwszym lepszym jakie wpadło mi w rękę - najczęściej szarym ale nie zawsze
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 25th 2010
     permalink
    Aggaattoo, odstaw cukier i białą mąkę, jeśli po kilku dniach zauważysz poprawę, to masz problem pod tytułem candida najprawdopodobniej.
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeOct 27th 2010 zmieniony
     permalink
    Destylowaną, destylowaną, zgadza się :smile: sorki, mój bład.
    Będę próbować, może przyniesie lepsze rezultaty od zwykłej wody z mydłem.
    Fiufiu: odstaw cukier i mąkę

    Powiedz mi proszę jaki mają wpływ na występowanie aft?
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeOct 27th 2010
     permalink
    Sprzyja drożdżom, a drożdże sprzyjają aftom :)
    drożdżyca to częsty problem nie tylko dróg rodnych.
    na ile się orientuję, ale Fiufiu ma chyba dokładniejsze informacje.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorklabar
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    Po skończeniu pomiaru (trwa to ok. 10-15 sekund) pika. Odczytuję temperaturę i taką zapisuję. Ale jeśli pomiar się przedłuży (nie zasypiam ;) – czasami nie słyszę tego pikania) i wyjmuję termometr chwilę później, często wskazuje wyższą temperaturę. Tak jak dziś, w końcu go wyjęłam, bo pomiar się przedłużał, pikania nie słyszałam i miałam 36,82. Zmierzyłam jeszcze raz do pikania i było 36,74. I bądź tu człowieku mądry, co zapisać. Jak mierzyć? Skąd te różnice w pomiarze????
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Microlife mierzy dalej po pikaniu, musisz się zdecydować, jak chcesz mierzyć i zawsze zapisywać wartości mierzone tak samo - np. do pikania. Ja mierzę do pikania, wyłączam, włączam ponownie i mierzę do drugiego. Ważne, żeby mierzyć zawsze tak samo, to wykres będzie czytelny.
    --
  1.  permalink
    Ja niezależnie od piknięcia mierzę 6 minut, czyli tyle, ile jest zalecone przy moim miejscu pomiaru. Z przyczyn ode mnie niezależnych nie słyszę piknięcia
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Ja mierzę ok. 40 sekund, nie słyszę pikania spod kołdry...
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    ja mam budzik nastawiony na 5 i na 5, 10 na pierwszy sie budze biore termometr itd i zasypiam na drugi wyjmuje i odczytuje ;)
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    ja mierzę zawsze 5 min. niezależnie od pikania.. bo nie słyszę ;)
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Ja mierzę zawsze do pikania.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Ja mierzę 6 minut- jakoś tak wyszło. Pikania nie słyszę bo nie widzi mi się rozkopywanie z rana z ciepłej kołdry.
    A osobiście Microlife`a nie polecam. Chyba że trafiłam na felerny... W każdym razie 4 pomiary pod rząd bez zmiany pozycji i różnica aż 0.1 stopnia.
    --
    •  
      CommentAuthormyszaasia
    • CommentTimeFeb 21st 2012 zmieniony
     permalink
    mooniia: [/quote][quote=mooniia]
    mooniia: ja mam budzik nastawiony na 5 i na 5, 10 na pierwszy sie budze biore termometr itd i zasypiam na drugi wyjmuje i odczytuje ;)

    robie tak samo:)
  2.  permalink
    Lexia a używałaś Microlife przez cały cykl, miałaś jakiś problem z interpretacją? Bo wiadomo, że kolejne pomiary będą się od siebie różnic, termometr się rozgrzewa, Ty też :) Najważniejsza jest możliwość interpretacji prawidłowej przy jednakowym pomiarze codziennie. Ja używam 2,5 roku i nigdy mnie nie zawiódł
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Maalgorzata, taaak, cały cykl i temperatury to chocki klocki są.
    A sprawdziłam dla testu- jakie temperatury mi pokaże termometr wieczorem, po prostu jak się pomiar będzie różnił. Wieczorem już raczej się nie rozgrzewam, prawda?
    --
  3.  permalink
    To ciekawe :) A gdzie mierzyłaś nim? Ciekawe czemu u jednych się sprawdza, a u innych nie
    •  
      CommentAuthorMaalgorzata
    • CommentTimeFeb 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Tak patrzę Lexia na Twoje cykle i nie widze różnicy pomiędzy tymi "rtęciowymi", a "elektronicznymi" zęby i tu i tu
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Tylko rteciowka chociaz przy takim tescie wypadala bez szwanku ;) a Micro tak sobie. Ale teraz kupuje rteciowke owulacyjna. Nie wykluczam, ze to moj organizm robi zeby, ale tez taki Microlife chyba nie moze az takich roznych wynikow podawac...
    --
  4.  permalink
    Ja myślę, że takie "testy" nie mają sensu. Jeśli porównywać dwa termometry to wyłacznie mierząc dwoma przez cały cykl i porównując całe cykle. Wtedy może się okazać czy któryś z termometrów utrudnia lub zakłóca interpretację. Ale rtęciówka owulacyjna na pewno jest "najbezpieczniejsza" Nie ma do niej po prostu żadnych wątpliwości
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Ja bym nie miała cierpliwości mierzyć rtęciówką.
    --
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Polećcie jakieś sprawdzone owulacyjne "rtęciówki". Zastanawiam się nad powrotem do rtęciówki, a nie wiem w co zainwestować. Myślę nad Geratherm Basal, ale nadal się waham, bo kasę zawsze mogę wydać, ale chcę ją dobrze spożytkować.
    Na razie korzystam z Microlife.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Rtęciówki są już w Europie zakazane, legalnie nie kupisz. Ale są porządne cieczowe owulacyjne, choćby właśnie polecany Geratherm Basal.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    Fiufiu, hihi- byłam w aptece wczoraj i pani farmaceutka mi za jedyne 15.50 zaoferowała normalną, poczciwą rtęciówkę :tongue: Nawet dwa razy dopytałam, czy to rtęciówka na pewno, ale cały czas twierdziła, że tak :cool: Więc w sumie to dziwnie...
    Emi_787, dd przyszłego cyklu chcę testować owulacyjną rtęciówkę właśnie Geratherm Basal. Dam Ci znać jak już wypróbuję, ale to jeszcze trochę czasu upłynie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Ooo, może to termometr spod lady?
    --
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Lexia - dobrze, w takim razie daj znać tu lub na priv :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    Geratherm Basal nie jest rtęciówką, zawiera nietrujący galinstan.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Kurcze, widze wlasnie, moj blad. Oczywiscie ze nie jest rteciowy, wczoraj sie pomylilam.
    --
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    a do kiedy ma gwarancję microlife? bo mi też coś szwankuje

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 17.03.12 22:02</span>
    tzn różnica w pomiarze nawet o 0,1
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    chyba 2 lata
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    Różnica między czym a czym? Bo Microlife mierzy dalej po pikaniu.
    --
    • CommentAuthordinna
    • CommentTimeJul 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Ja uważam, że Microlife za dobry termometr, nie narzekam, kupiłam go ponad rok temu. Oczywiście trzeba się przyzwyczaić do różnicy między rtęciówką a elektronicznym.

    [wymoderowano reklamę]
    •  
      CommentAuthorKierownica31
    • CommentTimeAug 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Hi
    mam pytanie - gdzie zakupiliscie swój microlife lub inny termometr owulacyjny , poniewaz juz nie wiem czy apteki w Poznaniu sa tak słabo zaopatrzone , czy ja źle szukam.
    Zamierzałam mierzyc temp od tego cyklu ale niestety chyba będę musiała poczekać. Jeśli ktoś zamawiał przez neta - będę wdzięczna za linka do zaufanej apteki.
    Z góry dziekuje :bigsmile:
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeAug 13th 2013
     permalink
    Ja kupiłam z allegro, pierwszy lepszy sprzedawca z pozytywami.
    --
  5.  permalink
    jest :cheer:
    znalazłam :cheer:
    dziekuje dagus84 :bigsmile:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.