Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 24th 2006
     permalink
    Witam kolezanki.Moze ktos mnie poratuje odpowiedzia.Czy nalezy mierzyc temperature termometrem elektronicznym (w pochwie) do sygnalu, czy trzymac nadal do 5 minut?
    Ja dopiero zaczynam mierzyc,dzis byl pierwszy raz, ale gdy minelo 5 minut temperatura juz sie nie wyswietlala.
    Ponadto jak nalezy wlaczyc funkcje Memory?
    Normalnie przeciez powinien zapamietac ostatnia temperature,a tu nic.
    Prosze Was o pomoc.Dzieki
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 24th 2006
     permalink
    Właśnie. Ja głównie dlatego nie mierzę w pochwie. Problem jest, powiem Ci - banalny, bo sygnał jest tylko jak lezysz z nogami pod kołdrą i jeszcze udo przylega do uda to tego sygnału po prostu nie słyszysz. Jest on badzo cichy. Ja czekam do max minuty i wyjmuję ale nie tylko brak słyszanego dźwięku ale i samo miejsce mi nie odpoiada, więc mierzę w ustach.
    Jeśli chodzi o pamięć: Jak termometr jest wyłączony to wciskasz przysk włączenia i nie puszczasz - po chwili pokaże Ci się ostatnia ierzona temperatura. Wtedy możesz już puścić, a termometr ponownie się wyłączy.
    Pamiętaj, że jeśli przed sprawdzeniem pamięci włączysz termometr ponownie to pamięć się wykasuje.
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeAug 25th 2006
     permalink
    Powiedz mi, czy to najleprzy termometr o którym mówicie, gdzie go kupić i ile kosztuje? Może zamienię swój rtęciowy na "lepszy model":bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeAug 25th 2006
     permalink
    Przepraszam za błędy, ale właśnie pracuję i od czasu do czasu piszę:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 25th 2006 zmieniony
     permalink
    Zdania są podzielone. Lepszy od rtęciowego w tym sensie, że nie ma ryzyka pobicia / zatrucia rtęcią itp. Jeśli chodzi o pomiar to z mojego doświadczenia wynika, że jest bardzo precyzyjnym termometrem dorównujący dokładnością rtęciowemu, prócz tego nie musisz zapisywać od razu po mierzeniu bo termometr pamięta ostatni pomiar, lepszy odczyt bo mierzy do dwóch kresek po przecinku. To ważne, bo są tylko 2 typy termometrów z firmy Microlife, które mierzą w setnych stopnia. Zapłaciłam za niego około 20 zł + przesyłka

    >> Microlife MT 1622 - klasyczny, można poczytać o testach pomiarów
    >> Microlife MT 16C2 - nowszy, tu tylko zdjęcie - wodoszczelny

    Mam oba, oba są tak samo precyzyjne. Używam jednak tylko 16C2. 2 mam przez zupełny przypadek, jeden kupiłam a dosłownie zaraz potem dostaam w prezencie drugi ;)
    •  
      CommentAuthorKasia
    • CommentTimeAug 25th 2006
     permalink
    ja mam MT16C2, jest naprawde swietny!:) kupilam na allegro tez za jakies 20 zl, bo w zadnych aptekach nie moglam go zdobyc. Juz pisalam na innym topiku, ze powinno sie mierzyc do czasu "pikniecia", nie wyjmowac, tylko wylaszyc, znowu wlaczyc i jak "piknie" drugi raz, to odczytywac ten pomiar, bo wtedy jest najdokladniej:)
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 25th 2006
     permalink
    Kasia wypróbowałam Twój sposób i powiem Ci, że jak ponawiam pomiar bez wyjmowania z ust (tylko wyłączam i włączam) to jest on taki sam, więc chyba nie ma specjalnie znaczenia?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 25th 2006
     permalink
    Od tego cyklu prowadzę pomiary oboma termometrami: owulacyjnym i Microlife.
    Jeśli mierzę do sygnału, to pomiar elektronicznym jest niższy od owulacyjnego.
    Jeśli wyłączę i włączę termometr ponownie bez wyjmowania i poczekam na następny sygnał (zazwyczaj krócej niż 1 min.), to pomiary pokrywają się (+/- 0,05 st.).
    BTW: na wykresie zaznaczam pomiary OBOMA. Kto chce zobaczyć?
    http://www.hatatitla.biz/npr/cykl_003.jpg
    Czarne kropki - owulacyjny
    Czerwone kropki - Microlife MT 1622 (pomiar do 2. sygnału)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 25th 2006 zmieniony
     permalink
    1. Nie ma znaczenia, czy jest niższy, czy wyższy. Ważne, by różnica między termometrami stale była taka sama. Jeśli włączysz i wyłączysz to wg Kasi będzie inny odczyt. Wg mojego sprawdzania ten sposób nie zdał egzaminu (wyniki mam takie same). Tu już wtedy musisz wybrać czy mierzysz do 1 czy do 2 sygnału
    2. Wg mnie wykresy dość znacznie się pokrywają a na podstawie badania 2 termometrów nie można nic wywnioskować, bo nie wiadomo do czego przyrównać? No, może gdyby był trzeci ale niedługo zabraknie Ci dziurek ;)))

    Poza tym zauważyłam, że temperatura zaraz po przebudzeniu jest zupełnie inna niż np 5 minut po przebudzeniu więc jeśli mierzysz najpierw jednym a potem drugim to drugi wynik może być zafałszowany.
    •  
      CommentAuthorKasia
    • CommentTimeAug 25th 2006
     permalink
    a moze to jest tak, ze niewazne, czy 1 pikniecie, czy dwa, tylko wazne jest, zeby zawsze bylo tak samo?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 25th 2006
     permalink
    Kasia, tak. Na tym polega pomiar.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKasia
    • CommentTimeAug 25th 2006
     permalink
    :clap:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 25th 2006
     permalink
    W każdym razie sprawdzam dalej, czy pomiary pokrywają się wystarczająco, na wypadek gdyby owulacyjny się stłukł. Wszak zawsze trzeba trzymać termometr zapasowy. Podręczniki tak radzą.
    Na początku miałam wykres równoległy, potem zaczął się przeplatać. Jakie z tego wnioski?
    -- [/url]
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 25th 2006
     permalink
    dzieki za odpowiedzi.Ngl, nadal nie pokazuje mi sie pamiec, jak trzymam dlugo przycisk.Kurcze moze cos nie dziala tak jak powinno?ja sygnal slysze,ale wiem ze po nim termometr moze jeszcze nadal mierzyc...wiec chyba powinnam te 5 minut trzymac...jej..rteciowego wole nie uzywac bo mam wysokie temperatury z uwagi na odstawienie tabletek (o 5.00 rano mam 36,9).
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 25th 2006
     permalink
    udalo sie Memory:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 27th 2006
     permalink
    Ja też nie załapałam od razu tej funkcji, bo zostawiałam włączony termometr, sam się wyłączał i dane z pamięci gubiły się.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    czy po odstawieniu pigulek (2 tygodnie) tmperatury sa wyższe niż normalnie? Hipohondryczką nie jestem i termometru do tych pór używałam w wyjątkowych sytuacjach, jak bardzo źle się czułam, więc teraz ze zdziwieniem obserwuję, że temepratury mam zblizone do 37, czasem 2,3 kreski powyżej. Ale czuję sie bardzo dobrze.
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    ja tez odstawilam tabletki i moje temperatury byli bliskie 37,00
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 1st 2006
     permalink
    fmartunia, jak Ci idzie mierzenie? Jesteś zadowolona z Microlife?
    Właśnie, jak to jest z temp. po odstawieniu tabletek? Jest wyższa średnio, a potem wraca do normalnych dwóch poziomów?
    -- [/url]
    • CommentAuthoragapita1
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    Ja też używam Microlife mt 1622. W pierwszym cyklu mierzenia zdarzyło mi się kilka razy że termometr nie wydał sygnału dźwiękowego lub po prostu go nie słyszałam. Temperaturę mierzę analnie. Od tamtego czasu trzymam termometr przez 5 minut niezależnie czy wydał sygnał dźwiękowy. Nie wiem czy po sygnale nadal mierzy temperaturę ale tak przynajmniej mam większą pewność.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 6th 2007
     permalink
    Kwestia ułożenia - jeśli dobrze się ułożysz, to usłyszysz sygnał.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeFeb 13th 2007
     permalink
    agapita1, na pewno mierzy po sygnale ;) sprawdziłam, bo mierze oralnie i zdarzało mi się podglądać ;)
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeOct 11th 2007
     permalink
    Czy są jakieś są różnice między termometrem MT1622 a MT16C2?
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 11th 2007
     permalink
    raczej tylko w nazwie, najlepiej wejsc na strone microlife. a i wyglad sie rozni.
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeOct 11th 2007
     permalink
    Znalazłam - MT22 ma końcówkę złotą zamiast niklową i jest przez to hipoalergiczny. Różnią się wyglądam, to jasne - i ceną - tylko nie rozumiem dlaczego MT16C2 jest droższy?
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    •  
      CommentAuthorAtis
    • CommentTimeOct 12th 2007
     permalink
    Ja w obecnym cyklu testuję MT 1622. Poprzednio używałam rtęciowego lekarskiego. Robiłam pomiary [przez blisko 4 lata, wiec strasznie się do niego przyzwyczaiłam. W MT 1622 wiadomo, ze pomiar jest błyskawiczny, a w rtęciowym trzeba trochę poczekać. No i świetne jest zapamiętywanie pomiaru.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 12th 2007
     permalink
    w mt1622 złota koncowka?? moja jest koloru srebrnego.. więc nie wiem gdzie to złoto..
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 12th 2007
     permalink
    Vicky, nowe modele mają złotą (ja też jeszcze mam stary) i nazywają się 1622 GT od "Gold Temperature".
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 12th 2007 zmieniony
     permalink
    no proszę jaka ja byłam "niedoinformowana":wink:
    ja mam 2 micro stare i tylko baterie wymieniam.
    i co ta złota lepiej mierzy?:wink: czy daje lepsze doznania...:wink: wzrokowe:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 12th 2007
     permalink
    Pewnie byli jacyś alergicy i zmieniono jedynie końcówkę plus końcówkę nazwy.
    --
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeOct 12th 2007
     permalink
    Ja używam na zmiane, ale zostane przy Microlife. Mój przedostatni wykres byl prowadzony dwoma termometrami, ale na wykresie zaznaczylam tylko pomiar Microlife. Wnioski napisalam w ostatnim, najbardziej aktualnym wykresie. Dźwiek słychać jak lekko uniesiesz kołdrę i jak sobie lezysz np na plecach i mierzysz. Zwykle to nie trwa nawet minuty. KIedys mierzylam tylko do pierwszego sygnalu, ale pomiar moim zdaniem jest lepszy i bliższy tego owulacyjnego jak po pierwszym sygnale wyłącza i włącze bez wyjmowania termometr znowu i poczekam do drugiego sygnału. Memory sie kasuje jak pozostawisz termometr po pomiarze włączony-po 10 min sam sie wyłącza i kasuje wtedy pamięć. Pamięć nie kasuje się , jak wyłączysz term i wlączysz zanim sprawdzisz memory - zapisany wynik funkcjonuje pomimo włączenia dopóki nie zaczniesz ponownie mierzyć.
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeNov 1st 2007
     permalink
    świadectwo wzorcowania
    --
    •  
      CommentAuthorolciaw
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    No to jak to w końcu dziewczyny jest z tym Microlife - trzymać do sygnału czy 5 minut?
    •  
      CommentAuthorolciaw
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    aha i jeszcze jedno - pamietam, że w instrukcji pisało że termometr wydaje 10cio krotny sygnał. U mnie jest 7. Też tak macie?
    •  
      CommentAuthorhimeko
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    hmmm ja trzymam do końca sygnału i pomiar jest Ok, a pika mi 8 razy a nie 10 hmmmm
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    mi tez pika 8 razy, a ja mierze 5minut, bo w ustach i chce zeby stabilnosc pomiaru zostala zachowana :)
    --
    •  
      CommentAuthorolciaw
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    a dziś zapikał mi 5 razy :| pewnie nie ma to znaczenia, ale dziwne mi się wydaje
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Ja mój ogrzewam kilka minut ustach przed włączeniem, a potem robię pomiar dwukrotnie i zapisuję drugi wynik.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Nie ogrzewam, lecz robię pomiar dwukrotnie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkassik83
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    witajcie :)
    postanowiłam kupić dokładny termometr, bo na razie mierzyłam elektronicznym ale z dokładnością do 1 miejsca po przecinku.
    sama już nie wiem -kupić MT 1622 czy MT 16C2 ?? poradźcie który lepszy, cena nie gra roli :)
    z góry dzięki !
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    Patrz wyżej. Najlepiej wybrać termometr sprawdzony w NPR.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkassik83
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    Amazonka, przeczytałam cały wątek i nie wynika z niego który termometr jest lepszy. dlatego też zadałam pytanie.
    jednym słowem -nie ma odpowiedzi? ok, ten który uda mi się dostać, kupię.
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorkassik83
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    Amazonka, dzięki :) przeczytałam i ten wątek od deski do deski. decyzja podjęta :D
    poszukam najpierw w aptekach, a jak nie znajdę, to allegro pozostanie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    Wielu szukało w aptekach. Na próżno. :-)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkassik83
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    sugerujesz by od razu zamówić na allegro? :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    Możesz poszukać w aptekach. Może się uda?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 19th 2008
     permalink
    po1 wystarczy poprosic w aptece - sprowadzą na 2gi dzien termometr będzie
    po2 mt 1622 i mt 16c2 to jedno i to samo tylko koncowką sie roznią jeden ma zlota drugi z czegos innego, zlota mnie uczula.
    cena ta sama:wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 19th 2008
     permalink
    W aptece obok AM mimo długich poszukiwań w hurtowniach farmaceutce nie udało się odnaleźć właściwego modelu Microlife i nie udało się sprowadzić.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeMay 19th 2008
     permalink
    Microlife jest w aptece w Kauflandzie..
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.