Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Drodzy eksperci mam kolejne pytanko dotyczącą temperatury w moim obecnym cyklu. Dziś mam 3 wyższą temperaturę, ale nie spełnia ona warunku wzrostu o 0,2 stopnia w stosunku do najwyższej z najniższych temp., ale nadal znajduję sie nad linią pokrywającą. Czy może to oznaczać jakiś problem? Jak ważne jest spełnienie tego warunku i o czym on świadczy? Byś może coś błędnie zinterpretowałam?? udostępniłam swój wykres i czekam na wszelkie porady
    :smile:
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    meg - włącz możliwośc komentowania pod wykresem :wink:
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Sorki za niedopatrzenie :shamed: Powinno być już ok. zapraszam :bigsmile:
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Na to pytanie Meg już dostała wiadomość privem :smile:
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Dzięki dziewczyny :bigsmile:
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    •  
      CommentAuthorStellinka
    • CommentTimeApr 18th 2008 zmieniony
     permalink
    Witam, mam pytanie odnośnie poziomu hormonów. W 3 dniu cyklu zrobiłam badania na: estradiol, testosteron, PRL, FSH i LH. Wszystkie wyszły w normie oprócz testosteronu: mój wynik w surowicy 86.3, normy podane to: 15-81. Co to oznacza i czy powinnam się martwić?? Prolaktyna też wyszła w górnych granicach normy: 22.6, a normy: 1.2-25... Będę wdzięczna za odpowiedź:)

    Pozdrawiam Stella
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    Stellinko, skonsultuj swoje wyniki z lekarzem. Jesteśmy tylko nauczycielami naturalnego planowania rodziny. Liczą się nie tylko normy, ale także np. stosunek LH:FSH. O normach możesz poczytać tu.
    •  
      CommentAuthorStellinka
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    dziękuję za odpowiedź; wizytę mam 29/04 i myślałam że wcześniej się czegoś dowiem :)
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeApr 20th 2008 zmieniony
     permalink
    Pytanie czy to jest możliwe?

    http://28dni.pl/nadziejanadzieja/wykresy/2007-10-07
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    Dziś nie jesteśmy w stanie zweryfikować pewnych spraw... Jak widać, jest to możliwe. Po skoku nadzieja przyjmowała antybiotyk - mógł zakłócić PTC.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    Później PTC wróciła na poziom wyższy - widać skończyło się działanie antybiotyku.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkelly1981
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    Witam serdecznie wszystkich ! Na tym forum jestem nowa. Jestem w pierwszym miesiącu ciąży i niepokoi mnie kłucie w prawym jajniku. Jest ono dość uciążliwe. Czy mam się z tym zgłosić do lekarza? A może ktoś z ekspertów mi powie co to może być?
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeApr 21st 2008
     permalink
    Bóle w dole brzucha na początku ciąży to normalny objaw rozciągania się macicy. Według mnie nie musisz biegać od razu do lekarza, jesli Cię to niepokoi, wspomnij o tym na najbliższej wizycie.
    •  
      CommentAuthoralicja83
    • CommentTimeApr 25th 2008
     permalink
    Witam ! Czy możliwa jest owulacja w 8dc? Moje cykle trwają 28-35d (więc owu 14-20d )ale w ostatnim cyklu brałam duphaston i cykl wyglądał raczej na bezowulacyjny. I teraz tak szybko skoczyła mi tempka trzeci dzień się utrzymuje i trochę mnie to zastanawia. Jeśli ktoś może odpowiedzieć to będę wdzięczna. Pozdrawiam Alicja
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeApr 25th 2008
     permalink
    Alicjo, a moze to bylo krwawienie srodcykliczne a nie miesiaczka? Czekamy na odpowiedz eksperta oczywiscie, ale moze powinnas tez udostepnic ten poprzedni bezowulacyjny cykl.
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeApr 25th 2008
     permalink
    Alicjo, w poprzednim cyklu nie było wzrostu temperatury, a więc jest to cały czas ten sam cykl.
    Krwawienie było tzw. krwawieniem śródcyklicznym, które najczęściej pokrywa się z fazą płodną.
    Dlatego wzrost temperatury był tak wcześnie.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthoralicja83
    • CommentTimeApr 26th 2008
     permalink
    dziękuje za odpowiedz :) dziś tempka spadła więc to jeszcze nie jest faza lutealna Ale dobrze wiedzieć na przyszłość Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorarleta_o
    • CommentTimeApr 29th 2008
     permalink
    Witam!
    Mam pytanko o wyniki z badań nasienie męża:shamed:
    -pH jest wyższe niż norma - w badaniu jest 9 a norma jest do 8,1
    - 58% żywych
    - ruchliwość: 43 proc typu a
    - liczba: 49,2 mln /ml
    -o prawidłowej budowie 60 proc.
    - objętość 2 ml

    jak to wypada?
    z góry dziękuje za odpowiedź:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeApr 29th 2008
     permalink
    Droga Arleto,
    Eksperci "28dni" są od metod NPR a nie od interpretowania wyników badań laboratoryjnych. O ile pamietam, prawidłowe wyniki już ktoś umieścił w WIKI lub na forum - poszukaj.
    Pozdrawiam :-)
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeApr 29th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorarleta_o
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    dzięki wielkie i sorry za zasmiecanie ;)
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    Drogie użytkowniczki! Termin rozwiązania już minął, pragnę więc uprzedzić Was, że w każdej chwili mogę zniknąć na parę dni. Na wszystkie skierowane do mnie wiadomości odpowiem po powrocie.
  1.  permalink
    Hey, mam pytanie dotyczące mierzenie temperatury waginalnie, czy ma znaczenie tzw głębokość pomiaru?:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    Wystarczy by był dobry kontakt termometru ze śluzówką (a więc nie za głęboko).
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    Cóż, MadziK87 nie wie kiedy jest w okresie płodnym. Cytologia chyba tu nie pomoże.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Zaszłam w ciążę będąc w ciąży
    Co to za bajki?
    -- [/url]
  2.  permalink
    Hey,
    mam skłonności do infekcji, poprzedni lekarz co chwile przepisywał clotrimazolum. Gdzieś rzuciła mi się w oczy nazwa
    lacibos femina. Co to jest, czy można to stosować jako zamiennik, jak wypada skuteczność w leczeniu?
    --
  3.  permalink
    nie jestem lekarzem a do wiedzy internetowej pewnie sama potrafisz dotrzec wiec nie bede googli nadwyrezal. mam jedank pewna uwage. Potrzebujesz przede wszystkim dobrego lekarza ktory zrobi badania, nie wiem cytologie, wymaz, posiew itp i zanim zacznie testowac na tobie rozne pozyteczne i skuteczne specyfiki. Te infekcje miewja zblizone obawy ale potrafia byc bardzo rozne, niektore sa nieprzyjemne, trudne w leczeniu, przewlekle a wszystkie nieobojatne nie tylko dla twojej plodnosci ale generalnie dla twojego zdrowia. jest kilka watkow na forum o zmaganiach dziewczyn z infekcjami drog rodznych, warto je przejrzec ale czesto nie da sie sensownie dzielac lykajas najbardziej nawet modne piguly. Czesto sprawa bywa powazna i wymaga zmian w diecie, trybie zycia, procedurach utrzymania higieny, sposobie ubierania sie, w stosowanych proszkach, mydlach, podpaskach wkladkach... Warto takze wspomniec o banalnej w sumie prawdzie ze to nie tylko ty masz klopot ale to wy, czyli ty i twoj maz macie klopot i radzic sobie z nim skutecznie znaczy zmierzyc sie z nim wspolnie. powodzenia.
  4.  permalink
    Hey, cytologie miałam robioną w marcu (wynik nie jest rewelacyjny, trzeba kontrolować co kilka m-cy). Prawda z tym wspólnym kłopotem, ale jak nakłonić partnera do rutynowych badań z poglądami "utrzymuje higienę, używam prezerwatyw, jest ok"??? Nie mogę powiedzieć, o moje zdrowie dba, zawsze pamięta o wizytach i badaniach by porobić... A teraz z innej beczki, kwestia mierzenia temperatury, w którą zagłębiam się :) czy jeśli obudzę się np godzinę wcześniej przed godz pomiaru ale nie wstaje z łóżka, ani nie wykonuje innych czynności, to jak traktuje taka temperaturę?
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    Jako niezaklocona. Otwarcie oczu nie wplywa jakos zasadniczo na cisnienie tetnicze :wink: Sorki, ze sie ekspertom wtranzalam, ale przechodzilam wlasnie...
  5.  permalink
    Teorie sa tu rozne. Jedne metody zalecaja korygowanie temperatuty przy znaczacych odstepstwach od przyjetej godziny pomiaru a inne nie uznaja korekt. Ja radze zapisywac taka temperature jaka wskaze termometr i oczywiscie odnotowac inna godzine pomiaru czy zamiescic stosowna wzmianke w notatce. Bliski mi Roetzer twierdzi ze roznica w porze pomiaru do 1,5h nie wplywa znaczaco na wynik o ile nie przekracza sie godziny 7:30. W praktyce to bedziesz musiala sama sie przekonac czy i jak bardzo wplywau ciebie na wskazanie termometru pomiar o godzine wczesniejszy, godzine pozniejszy.
    Jesli obudzisz sie o gdizne wczesniej niz zwykle ja radze zmierzyc temerature i sapac dalej. Jesli obudzisz sie 3 godziny wczesniej niz zwykle to radze nastawic budzik i zasnac na te 3 godziny a potem dopiero zmierzyc temp.
    jesli obudzisz sie 2 godz. wczesniej radze zmierzyc temperature, nastawic budzik, zasnac, potem zmierzyc temperature drugi raz i wpisac na wykres ten pomiar ktory bardziej pasuje do reszty wykresu :-))))
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    Witam!
    Mam pytanie odnośnie mierzenia temperatury. Od tego cyklu mierzę termometrem MT1622 i kłopot sprawia mi znaczna różnica pomiędzy pomiarami w odstępie dosłownie kilku minut. Przykład dzisiejszego pomiaru - temperatura bezpośrednio po przebudzeniu 36,51, 5 minut później po chwili spokojnego leżenia bez kołdry 36,34. Codziennie jest tak samo więc temperaturę mierzę dając sobie 2-3 minuty na "wystygnięcie",tym bardziej, że później (tzn po kolejnych np 10 minutach leżenia) utrzymuje się na tym samym poziomie, ale obawiam się, że taka różnica w pomiarach danym termometrem może doprowadzić do zafałszowania wykresu temperatur.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    • CommentAuthortom_lukowski
    • CommentTimeJun 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Powszechnie zaleca sie mierzenie temperatury bezposrednio po przebudzeniu, przed wstaniem z lozka i ja tak zwykle radze dziewczynom. Mysle wobec tego ze nie musisz sie chlodzic :-)) Tak naprawde to do naszych celow nie jest potrzebny rzeczywisty, wiarygodny, precyzyjny pomiar temperatury twojej blony sluzowej ale uchwycenie zmian tej temperatury w trakcie cyklu. Najwazniejsze wiec, decydujace dla metod naturalnych jest by zapewnic powtarzalnosc pomiaru tzn zeby pomiar byl prowadzony w mozliwie identycznych warunkach, zeby termometr nawet jesli pokazuje temperature o 2 stopnie wyzsza od faktycznej to *zawsze* pokazywal te 2 stopnie wiecej.
    Jesli po przebudzeniu lezysz chwile bez przykrycia to byc moze dziala to na ciebie inaczej kiedy w sloneczny poranek w pokoju jest bardzo cieplo a inaczej kiedy w pokoju jest chlodno. Powtorze - decydujace jest zeby pomiary prowadzic w mozliwie identycznych warunkach a wydaje sie ze mierzenie "o zblizonej godzinie, bezposrednio po przebudzeniu" zapewnia to w najlepszym stopniu.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 17th 2008 zmieniony
     permalink
    Cykl 019/2 - czy obecna analiza jest poprawna? Czy wg angielskiej wyszłoby na to samo?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJun 19th 2008
     permalink
    hej, mam pytanie. Zaczęłam brac bromergon. 1/2 tabl. na noc w poniedzialek. Nastepna 1/2 rano, nastepna na noc 1/2 i nad ranem po godz 3 obudzil mnie okropny ból brzucha, taki jelitowy. Prawie mdlałam. Pózniej biegunka, i zauwazyłam w kale krew. Nastepnego dnia kilka razy ale niewiele bylo biegunki równiez z krwią. zmniejszylam dawke do 1/2 tabl. tylko na noc. Dzis rano okolo 9 po przebudzeniu znowu niewielkie rozwolnienie i znowu ze śladami krwi. Czy to moze miec związek z Bromergonem, czy ma to jakies inne podłoze? Czy powinnam skontaktowc sie z lekarzem czy zaczekac jeszcze? bardzo prosze o odpowiedz, dodam jeszcze ze ogólnie źle sie czuje po tym leku.
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJun 19th 2008
     permalink
    Myślę, że koniecznie powinnaś sie skontaktować z lekarzem.
    Hormony wywołują różne reakcje organizmu.
    Lepiej dmuchać na zimnne
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJun 22nd 2008
     permalink
    Witam,
    Jak traktować przejrzysty śluz, który pojawia się w trakcie @? 3dc tego śluzu było u mnie w bieżącym cyklu całkiem sporo (na tyle dużo, że można było bez problemu go rozpoznać), pojawiło się uczucie śliskości i zwiększone libido, a od tamtej pory, poza brunatnym do 9dc było sucho. Czy przy wyznaczaniu niepłodności względnej powinnam brać pod uwagę ten dzień? Czy może takie sytuacje są normalne przy @ i nei powinnam się tym przejmować?
    --
    • CommentAuthortom_lukowski
    • CommentTimeJun 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    Trudno niestety jednoznacznie odpowiedziec na twoje pytanie. Pod koniec cyklu spada stezenie progesteronu i stezenie estrogenow. Zdarza ze estrogeny spadaja wolniej i moze to powodowac dosc czesto obserwowana przez dziewczyny poprawe jakosci sluzu pod koniec cyklu i na poczatku nowego. Mozliwe wiec ze jest tak u ciebie i to nie ma zadnego wplywu na skrocenie nieplodnosci wzglednej. Bywa jednak i tak ze w bardzo krotkich cyklach, szczegolnie przy dluzszej miesiaczce, sluz dobrej jakosci pojawiajacy sie lacznie z krwawieniem zwyczajnie zapowiada owulacje. To latwo zrozumiec no bo jesli cykl trwa 20 dni czyli do owulacji dochodzi ok 6 dc to nic dziwnego ze sluz dobrej jakosci pojawia sie juz pod koniec krwawienia ale wtedy tez bardzo wczesnie obserwowany jest wzrost temperatury. Nie moge wiedziec jak jest u ciebie, czy miewasz czesto krotkie cykle, kiedy najwczesniej obserwowalas okoloowulacyjny wzrost temperatury... Moge tylko dodac ze sluz w czasie miesiaczki nie jest jakas rzadkoscia wsrod dziewczyn ktorych wykresy zdarza mi sie ogladac a krotkie cykle z owulacja bezposrednio po menstruacji to jednak wg mojego doswiadczenia rzadkosc. Tylko ze ciebie nie interesuje statystyka i to taka kulawa jak ta moja moje ale twoj konkretny cykl. Rozumiem ze to dla ciebie bez znaczenia czy to co u ciebie sie dzieje jest bardziej czy mniej rzadkie :-))))
    Jesli masz notatki przynajmniej z ostatniego roku i jesli nie miewasz cykli krotszych niz 25 dni to niesmialo sklanialbym sie do opinii ze ten sluz dobrej jakosci nie ma znaczenia przy okreslaniu dni potencjalnie plodnych...
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 24th 2008
     permalink
    w czasie miesiaczki i krótko przed moze wystapić sluz płodny a spowodowane jest to spadkiem progesteronu i ponownym wzrostem estrogenów
  6.  permalink
    Hey, jak długo przeciętnie trwać powinna faza lutealna? mojej dziś 14 dzień a temperatura nadal nie spada
    pozdrawiam
    --
    • CommentAuthortom_lukowski
    • CommentTimeJul 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Faza lutealna to w zasadzie faza poowulacyjna. Przyjmuje sie ze powinna trwac 12 - 16 dni i ze dla danej kobiety z grubsz ma "stala" dlugosc. Kobiety prowadzace obserwacje cykli maja jedanak taki klopot ze na podstawie objawow plodnosci nie da okreslic kiedy ani nawet czy wogole doszlo do owulacji. Przyjmuje sie czesto ze owuacja moze sie odbyc od 3 dni przed pierwsza wyzsza temperatura po dniu szczytu do powiedzmy drugiego dnia wyzszych temperatur.
    Na 28dni faze lutealna oznaczamy wiec wylacznie symbolicznie. W zaleznosci od metody uzytkowniczki uznaja za jej poczatek albo pierwsza temperatura wyraznie wyzsza od temperatur na poczatku cyklu albo pierwsza wyzsza temperatura po dniu szczytu (ja opowiadam sie raczej za ta druga opcja). W takim razie przyjmuje sie ze tzw faza lutealna czy mowiac scislej faza wyzszych temperatur moze trwac od 10 do 18 dni. Kilkukrotnie w ciagu roku obserwowane fazy wyzszych temperatur krotsze niz 10dni wypada uzanac za sygnal niepokojacy. Wysza temperatura utrzymujaca sie ponad 18 dni to duze prawdopodobienstwo ciazy i zupelnie uzasadniony powod zrobienia testu ciazowego.
  7.  permalink
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedz :) pozdrawiam
    --
  8.  permalink
    teoria ze spadającą tempką na znak zbliżającego okresu nie sprawdziła się, od kilku prawie nastu dni mam na poziomie 37,0 - 37,1 a wieczorkiem dostalam okres, nie to żebym się nie cieszyła :))))
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJul 23rd 2008
     permalink
    ile czasu czeka sie na odpowiedz eksperta na privie? ja czekam juz dwa dni, i moje pytanie juz jest nieaktualne. A swoja droga to bardzo skapo jest z ekspertami jak na tak duzy portal :(
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJul 24th 2008
     permalink
    Ekspertów jest dwóch. Faktycznie mało. Zgłoś swoje uwagi na ten temat Damazemu.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeJul 24th 2008
     permalink
    "Naciski" na Damazego są jak najbardziej wskazane!! Macie rację, że powinno być więcej ekspertów - ale taka jest polityka administratora. Nie wszyscy byli eksperci mogli się z nią zgodzić i po prostu odeszli... :-((
    Co do czekania na odpowiedź, to może ekspert jest na urlopie?
    Serdecznie pozdrawiam!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Adaja, masz 100% racji. Ekspertów jest za mało, jak na tak dużą liczbę użytkowniczek początkujących i mających jakiekolwiek pytania.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJul 30th 2008
     permalink
    Z tego co się orientuję to ekspert jest na macierzyńskim, a drugiego już dawno nie widziano.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.