Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    witajcie dziewczyny! moze pogadamy o tym jak zmienic swoj jadłospis przed planowana ciaza? co jesc ,a czego nie.
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    dość ciekawy temat....no i na pewno nam się przyda:)
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorKarmelka
    • CommentTimeMar 7th 2008 zmieniony
     permalink
    ja slyszalam ze dobrzr jest jesc szpinak, sama go uwielbiam, wiec wciam nałogowo:) nalesnicznki ze szpinaczkiem...mhmmm...juz mam slinotok;) a z leków to folic oczywiscie:)
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    a to ze folik to wiem i witamine E podobno
    a słyszalam że nie wolno jesc serow plesniowych przed ciaża i w ciązy oczywiscie tez nie
    •  
      CommentAuthorKarmelka
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    ja tez ostatnio o tych serach czytalam, a ja tak lubie:(
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Do tego jeszcze dokladniej niz zwykle trzeba myc owoce i warzywa. Ostatbio gina mi to powiedziala
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    ja tez uwielbiam te sery... mniam
    myć owoce? a bo są pryskane?
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    ale podobno słyszałam tez ze nie bardzo z truskawkami świerzymi bo uczulajął
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    myć dokładnie, bo raz że pryskane, a dwa- toksoplazmoza
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKarmelka
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    a o rzodkiewce slyszalyscie? ponoc duza ilosc moze tez poszkodzic..kurcze, jak zaraz zrobimy tu liste zakazanych produktow, to nam tylko ogórki kiszone zostana;) ja juz uciekam do lozeczka, bo prawie polnoc. Kolorowych snow Wam zycze! :-)
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    słyszałam że marchewka jest dobra na polepszenie jakości śluzu...a co za tym idzie na łatwość przedostania się żołnierzyków do jajeczka:)):bigsmile:
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    a to o marchewce nic nie slyszałam, ale to świeżą marchewke?? bo ja to moge nie przełknąć świerzej:)
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    możesz pić sok ze świeżo przetartej marchwi, albo świeżą marchewkę:))
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    sok jeszcze wypije:)
    a wiecie ze podobno słodycze nie sprzyjajął zajściu...
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    o tym nie slyszałam...kurcze chyba muszę je odstawić...ale jak ja bez nich wytrwam?
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    :bigsmile:mi tez bedzie ciezko i tak naprawde nie wiem jaki to ma wpływ ale czytałam w jakiejs gazecie
    i czerwone wino tez nie polecjął
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    a ja nie lubię białego:(((...no ale cóż dla fasolki jestem gotowa na wiele poświęceń:):bigsmile:
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeMar 9th 2008 zmieniony
     permalink
    marchewka a raczej sok z marchewki(nie da się zjeśc tyle marchewki by osiągnąć ten efekt a sok to wersja skondensowana:bigsmile:)zawiera naturalną wit A która zwiększa ukrwienie błon śluzowych i zwiększa i polepsza jakość śluzu płodnego. dlatego jest polecana dla starających się.
    Fijałkowski pisze, że słodycze i białe pieczywo utrudnia zajście w ciążę i jedzenie ich nie jest wskazane w czesie jej trwania. Ja odstawiłam słodycze juz dawno, uwielbiam warzywa, zjadam mnóstwo sałatek, uwielbiam szpinak i wszelkiego rodzaju nabiał. Myślę, że to chyba posłuży przy ciąży :bigsmile:
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    Co do witaminy A- to trzeba ostrożnie. Na ulotce Falvitu napisali, żeby skonsultować z lekarzem przyjmowanie leków zawierających witaminę A przed planowanym zajściem w ciążę, a także w trakcie ciąży. Generalnie witamina A jest zawsze potrzebna organizmowi, ale z jakichś powodów, przed i w ciąży nie można z nią przedobrzyć. Nie znalazłam niestety nigdzie uzasadnienia dlaczego tak jest.
    -- ,
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    mi lekarz kazał jeść 2 marchewki dziennie...ale takie większe...bo ja nie lubię soku z marchwi:((
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    Witamina A rozpuszcza sie w tłuszczach dlatego nie zostaje wydalona z moczem tj np wit C, jej nadmiar magazynuje się w wątrobie i może powodować zaburzena rozwoju płodu, dlatego nie mozna jej brać w ciązy w formie syntetycznej. Ale dawka przyswajalna wraz z normalym, codziennym pożywieniem nie jest szkodliwa.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorIvona81
    • CommentTimeMar 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Na pewno trzeba jeść pokarmy, które zawierają żelazo :) Niedobór tego pierwiastka może spowodować obniżenie płodności i być przyczyną niedokrwistości w ciąży... Zelazo lepiej się wchłania w obecności witaminki C :) Natomiast kofeina (kawa, cola) i teina (czarna herbata) zmniejszają przyswajalność żelaza
    Najwięcej żelaza zawierają czerwone mięso, suszone owoce, żółtka jaj. Znajduje się też w zielonych warzywach (brokuły, szpinak, kapusa,sałata, nać pietruszki, ).
    --
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    a to ja słyszałam o zelazie. tylko ja jem mało miesa. myslicie ze to moze miec wpływ??
    •  
      CommentAuthorIvona81
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Natalka nie martw sie, jeżeli masz jakieś obawy o Twój poziom Żelaza to zrób sobie badania na jego poziom w labolatorium :)
    Jeśli chcesz jednak się podkurować to możesz spróbować takich preparatów jak:
    a) BIOFER FOLIC (żelazo+vit. c+kwas foliowy) 80 tabl ok 24zł
    b) musujące tabletki - multiwitamina z żelazem z Plusssssha 25szt ok 8 zł
    c) FEROVIT(żelzo+vit. c +kwas foliowy) 45szt ok 11 zł
    Kobirty miesiączkujące powinny uzupełniać poziom żelaza, więc nawet jak wyniki wyjdą w normie to myśle, że bez problemu możesz sobie brać :)
    --
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Ivona81
    dzieki za podpowiedz:)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    nie , nie ! same serki plesniowe nie są złe - trzeba tylko znaleść te robione z pasteryzowanego mleka
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 13th 2008
     permalink
    o o tym nie wiedzialam
    •  
      CommentAuthorAgatQa
    • CommentTimeMar 21st 2008
     permalink
    Podobno bardzo zdrowy w ciązy jest szpinak!!!!! przed ciążą tez.....:tongue:
    -- 24.10.2009 Maciuś skończy 3 latka :)
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeMar 21st 2008
     permalink
    Tak, szpinak jest zdrowy i pyszny! Własnie wciągnęłam wczoraj na obiad pół kilo tego zielska:bigsmile:mniam
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorKarmelka
    • CommentTimeMar 21st 2008
     permalink
    mhmm... szpinaczek...uwielbiam:-):bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 21st 2008
     permalink
    szpinak niestety jest przereklamowany i wcale nie ma tak duzo zelaza jak kiedys twierdzono... juz buraki i brokuly maja go w sobie wiecej...

    a tutaj mozecie juz przyszlosciowo poczytac o tym Czego w ciąży nie wolno: jeść, słuchać, robić!
    •  
      CommentAuthorManaLoa
    • CommentTimeApr 1st 2008
     permalink
    ale w szpinaku chyba sporo kwasu foliowego jest... a w marchewkach nie ma wit. A... jest B-karotem, który nasz organizm przerabia na tą witaminkę... w sumie na jedno wychodzi...:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgatQa
    • CommentTimeJun 13th 2008
     permalink
    Bardzo zdrowe są także BROKULY
    -- 24.10.2009 Maciuś skończy 3 latka :)
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJun 15th 2008
     permalink
    Ostatnio wyczytałam że w truskawkach jest kwas fioliowy, i w wiśniach, i czereśniach też. Także nic tylko korzystać z sezonu i zajadać się owocami, bo sporo innych dobrych rzeczy mają. I jakie dobre.. mmm...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorgirlsa20
    • CommentTimeJun 19th 2008
     permalink
    Kurcze co się czyta kolejną wypowiedź to niby zdrowe ale tego nie można, tamtego nie można... Pierwszy raz słysze o rzodkiewkach, ze mogą być szkodliwe. Ja planuję zajść w ciazę i w tym sezonie ciagle wcinam rzodkiewki, mają wit. C. Jeśli ktoś cośwynajdzie dlaczego coś warto jeść, a czego lepiej unikać - podawajcie uzasadnienie.
    -- http://tickers.baby-gaga.com/p/dev124pp___.png
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.