Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeAug 14th 2009
     permalink
    Odpukać mój Bombel usypia sam w łóżeczku od powrotu ze szpitala. Mamy z M wążiutką wersalkę(125cm), do tego jesteśmy dobrze zbudowani(M-120kg, ja-74) więc od razu nastawilśmy się, że spanie z Markiem nie wchodzi w rachubę. Poza tym nie nuczyłam się karmić na leżąco, robię to siedząc. Jak tylko widzę, że ziewa lub przeciera oczka wkładam do łóżeczka. Mały pogrucha do naklejki Kubusia Puchatka na ścianie i po kilku minutach zasypia. Gorzej jak przegapię oznki senności wtedy jest ryk i noszenie na rękach, tulenie cyckanie w zależności od potrzeb.
    --
  1.  permalink
    ja tez podobnie jak Aga musze czasami do wieczornego spania pogłaskac po dłoni
    ale w dziennie ma problemu
    pamietam jak kiedys opiekowałam sie takim rocznym chłopcem ,miałam 2 tyg przerwy poniewaz mama jego miała urlop.Jak wróciłam to mi oznajmili ze Robert zasypia tylko na rekach! nauczyli tak roczniaka
    ja niestety chuchro wtedy 47 kg raz spróbowałam i cały dzien rece mi sie trzesły
    zaczałam kłasc sie z nim do łózka,pogłaskałam ,dałam pieluszke i zasypiał jak sie do niego mocno przytuliło
    nie wiem dlaczego zaczeli go nosic
    --
    •  
      CommentAuthorinka24
    • CommentTimeAug 26th 2009
     permalink
    racja, jesli bobas sam zasypia to nie ma sensu uczyc go zasypiana na rekach. ja od poczatku usypialam kubusia na rekach i to byl moj blad. bo po powrocie ze szpitala powinnismy go nauczyc odkladania i juz. teraz jest tak ze po 2h zabawy jest juz marudny wiec biore go do piosenki albo mu zaspiewam - oczywiscie na rekach - i zasypia. tylko ze raz sie nam przydazylo ze odlazylam go po uspaniu i sie przebudzil no i zaniosl sie. nie umialam go 'ocucic', dopiero po chwili zalapal oddech. no i dzis sie to powtorzylo. spal mi juz na rekach bo zasnal jak go karmilam i nagle sie przebudzi, rozplakal i zaniosl. dmuchnelam mu w buzie i od razu zasnal. tak jakby nic sie nie stalo.... nie wiem juz co mam robic. z jednej strony nie chce wychowac sobie terrorysty ktory dostanie wszystko co wymusi placzem, ale z drugiej strony boje sie tego zanoszenia :( no i na dzien dzisiejszy - bo kiedys kubus sie nie zanosil - stwierdzam ze jak ktos chce wprowadzic te metode 3-5-7 to powinien to zrobic wtedy kiedy dziecko jest male i nie placze tak mocno zeby sie zanosic.
    aha ja znam dwie matki ktore te metode zastosowaly i z dziecmi wszystko okej. a moja szwagierka poprostu daje malcowi ulubionego pluszaka i idzei spac - ma tak od 4 miesiaca.
    • CommentAuthorzionka1988
    • CommentTimeMar 18th 2016
     permalink
    U mnie wygląda to tak, że kładę malca do łożeczka i mówię, że mama też idzie spać. Kładę się na łóżku i udaję, że śpię. Najpierw przed spaniem dużo gadulimy, śpiewamy a potem mówię dobranoc Kochanie, idziemy spać i wtedy mój mały orzeszek bierze Misia i zasypia. A jak zaśnie to daje mu buziaka i cichutko wychodzę z pokoju zająć się resztą spraw, których nie zdążyłam zrobić w dzień ;) Tak więc u mnie na szczęście z zasypianiem nie jest tak źle. Ale kiedyś miałam ciężko. Tylko na rączki i na rączki. Powiem Wam Kochane mamy, że to kwestia przyzwyczajenia. Też długo uczyłam zasypiania na rękach, ale to się nie sprawdza na dłuższą metę.
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeMar 18th 2016
     permalink
    Moja jak była mała to jak widziałam że ziewa zanosiłam do łóżeczka i zasypiała. Teraz ją zaprowadzam do łóżka mówimy dobranoc wszystkim misiom i lalkom i wychodzę.
    --
    •  
      CommentAuthorAnixx
    • CommentTimeMar 19th 2016
     permalink
    A my się przytulamy w jej łóżku i zasypia błyskawicznie, zwłaszcza od kiedy nie śpi w dzień.
    • CommentAuthorzionka1988
    • CommentTimeMar 19th 2016
     permalink
    no u mnie mój malec jednak ma momenty, że płacze. Wczoraj płakał i nie chciał się położyć. Dopiero jak go chwilkę na rękach ponosiłam i powiedziałam dobranoc, że idziemy spać to zasnął. Ale urwisek kombinuje i po nocniczku wieczornym wchodzi do mojego łóżka i mówi śpimy :tongue: wie, że ma swoje łóżeczko, ale kombinuje żeby spać u mnie :wink: no i faktycznie czasem zasypia ze mną i dopiero jak zaśnie odkładam go do spania. Ach te nasze małe cwaniaki :bigsmile:
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeMar 19th 2016
     permalink
    A u nas z zasypianiem ostatnio bylo calkiem ok, az tu 3 dni temu cos zaczelo sie zmieniac. Dzis mala wstala o 5.15 az boje sie zmiany czasu bo wtedy bedzie budzila sie po 4 :(. Mielismy rytm mniej wiecej taki: pobudka ok. 6.30-7, pierwsza drzemka 9-10 czasem do 10.30 (niestety mala zwykle pierwsza drzemke ma na piersi, nie ukrywam, ze ja razem z nia czasem dosypiam lub odpoczywam). Druga drzemka ok. 12.30-14.30/15 najczesciej na dworzu w wozku. Trzecia drzemka ok. 16.30/17 krociutka ok. 30-45min. (czesto na piersi). Zasypianie nocne ok. 20 (wstaje gdy mala 'odczepi' sie od piersi inaczej zaraz sie budzi, troche to trwa). Cos mi sie zdaje ze drzemki mamy za dlugie i malo czuwania ? Jak to jest u Was? Co moglabym zrobic by mala byla mniej marudna wciagu dnia? Na razie moge pomarzyc o samodzielnym zasypianiu ...
    Ahhh synek z rana wpada do sypialni i wtedy mala sie wybudza, ale dzis wstala przed nim ...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.