Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Witam,

    w posiewie mojego męza wykryto : Enterococcus faecalis D ( wzrost średni). Czy tego paciorkowca da się wyleczyć AMOKSIKLAV-em? Dziękuję za odpowiedź.Asia
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeApr 2nd 2008
     permalink
    Tak. Choć ampicylina lub benzylpenicylina (watpię, by to drugie przepisał ktoś w przychodni)także.
    •  
      CommentAuthorasia_joasia
    • CommentTimeApr 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    a to nie jest za słaby lek? a może lepiej którYś z tych: CIPROPOL, DOXYCYCLINE, TARIVID 200 ?
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeApr 3rd 2008
     permalink
    ???? Za słabe? To nic nie ma do rzeczy.Nie, nie i jeszcze raz nie!!!! fluorochinolony i tetracykliny nie działają na paciorkowce. Amoksiklav jest ok.Poza tym widze,że sie starasz, a tetracykliny działają teratogennie(nie jestem pewna, czy nie ma tez oddziaływania na plemniki...). Mniemam,że lekarz przepisał Twojemu mężowi penicylinę? Zatem uważam,że wszystko w porządku:) A właściwie , dlaczego o to pytasz:)?
  2.  permalink
    Powiem tak, mąz ten lek dostał od lekarza pierwszego kontaktu...i tak sie zastanawiam, czy ten lekarz własciewie dobrał lek. Androlog mojego męza nic nie przepisał, bo stwierdził, ze nie trzeba tego leczyć, zwłaszcza jak mąz będzie miał zabieg usuwania stulejki...dlatego się pytam :)
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeApr 3rd 2008
     permalink
    Lekarz I kontaktu dobrze wypisał antybiotyk-bez przesady, oni nie są tacy znów głupi, jak ich się często maluje:PPP Choć z drugiej strony tez się zastanawiałam, po co to leczyć. Ale spoko-nic złego sie nie dzieje:))Powodzenia na zabiegu!
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeApr 3rd 2008
     permalink
    Gwoli wyjaśnienia dodam,że to bakteria , która naturalnie wystepuje w przewodzie pokarmowym. W sumie rozumiem nawet I kontakt,że wypisał ten antybiotyk-po prostu, jak mąż idzie na zabieg urologiczny, to chciał zmniejszyć szanse zakażenia E.f.D dróg moczowych(ta bakteria to częsta zmora oddziałów urologicznych ).
  3.  permalink
    a wiesz co najśmieśniejsze, ze lekarz I kontaktu nic nie wiedział o tym zabiegu. Moja ginka powiedziała, ze nie trzeba tego leczyć, bo jak bedzie po zabiegu, to i tak dostanie antybiotyk. Ale mój mąz i jego kochana siostrunia chcą to wyleczyć. Ja mam pytanie, czy ja tez ta bakterie moge mieć i czy musze się tez leczyć????
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeApr 3rd 2008
     permalink
    Fakt, tego nie trzeba leczyć, choć tak jak piszesz po zabiegu i tak będzie antybiotyk, ale nie dlatego,że E.f. przeszkadza w jelicie,ale ,że może dojśc do zakażenia cewki . Nie wiem, czy masz tę bakterię-trzeba posiew z kału zrobić, aby wiedzieć. To nie jest chorobotwórcza bakteria, więc się jej nie eradykuje,ale i tak ostatnie zdanie nalezy do ginekologa-> bo starasz sie o dziecko. Ale raczej wątpię, aby to zalecał.
  4.  permalink
    dzięki serdeczne... jesteś wielka :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.