Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMatylda1982
    • CommentTimeApr 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Fotelik plus rama przejdzie bez doplaty.
    Rzeczy dla dziecka na podroz musisz miec w swojej torbie podrecznej. Torba moze miec 10kg wiec spokojnie sie pomiescisz.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Dzieki wielkie! :wink: zastanawialam sie, bo na stronce ryanaira jest napisane : "Można jednak przewieźć bezpłatnie jeden całkowicie składany wózek spacerowy na dziecko i nie trzeba tego wcześniej zgłaszać." Ale jak mowisz, ze mozna to spoko:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Poziomko w Ryanair możesz mieć jedną torbę podręczną większą o wymiarach 55cm x 40cm x 20cm oraz małą torebkę o wymiarach 35x20x20 - ja w tej małej mam rzeczy dla dziecka.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    No wlasnie czytalam, ze to sie pozmienialo...ostatni raz lecialam samolotem prawie 2lata temu i juz wszystko pozapominalam, a z dzieckiem to w ogole wszystko nowe dla mnie:confused:
    Nie chce byc czyms zaskoczona i doplacac jakies kolosalne sumy na lotnisku.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
  1.  permalink
    Poziomko
    Na stronie Ryanair w jezyku angielskim info jest nastepujace:

    There is no checked/hand baggage allowance for infants. However, one fully collapsible pushchair/double pushchair/travel system/baby sling per child may be carried free of charge. Additional infant equipment such as car/booster seats and travel cots may be carried in addition to your personal checked baggage allowance. Infant equipment up to a maximum of 20kilos (car/booster seats and travel cots) booked online is charged at the rate of £10/€10 per item/per one way flight or at the airport or through a Ryanair call centre, the higher rate of £20/€20per item/per one way flight will apply. Any infant equipment weighing over the 20 kilos allowance will be charged for the excess at the applicable excess baggage rate per kilo.


    Czyli w krotkim tlumaczeniu niekoniecznie musi to byc wozek spacerowy, moze byc travel system, podwojny wozek czy nawet lezaczek.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    A widzisz ja kupowalam "po polsku" , w takim razie zle przetlumaczyli.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJun 5th 2014
     permalink
    Dziewczyny czy ktoras z was leciala w ciazy i z dzieckiem do dwoch lat?
    Planuje leciec z dzieciakami, bede wtedy po 20tc, a mlodsza corka nie bedzie miala jeszcze 2 lat, wiec nie bedzie jeszcze miala swojego siedzenie. Zastanawiam sie czy mozna w ciazy z tym dodatkowym pasem i maluchem na kolanach leciec.
    --
  2.  permalink
    Mozna.
    Lecialam ostatnio dwa tyg temu.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 5th 2014
     permalink
    Ja tez lecialam w zeszlym roku, ale kolo 18 tc chyba bylam. Mysle, ze jak zdrowa ciaza to mozna, wszak jeszcze nie bedzie taki ogromny ten brzuch;)
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJun 10th 2014
     permalink
    Dziewczyny, liczę na Waszą pomoc :)
    Jak to jest z lataniem z dzieckiem powyżej dwóch lat samolotem? W sierpniu lecimy ryanairem do Bristolu - ja i córka. I tak, wyczaiłam, że na każdą z nas przypada bagaż podręczny (o określonych wymiarach, do 10 kg), co bardzo mnie cieszy. A jak to jest z wózkiem? Bo w przypadku niemowląt piszą, że bezpłatnie można wózek przewieźć. A co z dziećmi powyżej 2 roku życia? (Lila będzie miała 2l4m) Latałyście z wózkiem z takimi maluchami? Czy to też jest wtedy bezpłatne?
    Kolejne pytanie - co się dzieje z takim wózkiem? Wyczytałam, że albo idzie na pokład samolotu, albo zostaje nadany w luku bagażowym (dobrze to nazwałam?) z innymi bagażami do odprawienia. Da się uniknąć tej drugiej opcji? Mam lekką spacerówkę, która raczej nie przeżyje takiej podróży :/ Czy jakoś się te wózki pakuje?
    To chyba tyle na początek. Pomożecie? :)
    --
    •  
      CommentAuthorMatylda1982
    • CommentTimeJun 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Wozek zawsze idzie do luku bagazowego. Nie ma opcji zeby go zabrac na poklad. Roznica jest taka ze mozesz go "nadac" na lotnisku w okienku, tam gdzie normalnie oddawalabys bagaz rejestrowany, albo zabrac az pod samolot ( co na duzych lotniskach bywa ulatwieniem, szczegolnie gdy dziecko nie jest jeszcze bardzo sprawne w chodzeniu). Niezaleznie od tego jednak gdzie go "zostawisz" ostatecznie trafi do luku z wszyskimi bagazami.
    Do wozka zawsze mozesz kupic jakas uniwersalna torbe. Zawsze troche ochroni.

    Ostatnio na innym forum spotkalam sie z tym samym pytaniem odnosnie wozka i dziecka powyzej lat 2 i tam padaly odpowiedzi twierdzace. Ze owszem mozesz bezplatnie zabrac wozek bez problemu. Ale to tylko wiedza wyczytana, bo my sie o tym przekonamy dopiero przy jesiennej podrozy do PL :)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJun 10th 2014
     permalink
    Ja lecialam 2 tyg temu z Dawidkiem ryainarem i mimo ze Dawid 2,5 roku wózek byl darmowy
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 11th 2014
     permalink
    A to nie jest tak, ze przy rezerwacji biletow naliczaja jakas kwote za dziecko? Mi sie zdaje, ze jak niedawno rezerwowalam bilety, to za Majke placilismy chyba z 40 funtow. I to jest raczej ta oplata za wozek, bo dziecko wlasnego siedzenia nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorMatylda1982
    • CommentTimeJun 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Malisek

    dziecko powyzej dwoch lat siedzi juz na swoim fotelu i placi stawke taka sama jak dorosly
    A to ze jest jakas stala oplata za niemowle to mysle ze niekonieczńie za wozek, bo przeciez nie kazde dziecko z wozkiem lata. Nam zdazylo sie pare razy leciec z samym nosidlem.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJun 11th 2014
     permalink
    Dzięki, Dziewczyny, za odpowiedzi. Czyli raczej wózek jest akceptowany :)
    A co do tego, że finalnie ląduje on w luku bagażowym, to znaczy, że się tam wala między tymi ciężkimi bagażami? Sorki, za dopytywanie, ale nigdy z dzieckiem nie leciałam :)
    Tzn. czy on się tam bardzo niszczy? Czy torba na wózek to jakaś taka specjalna? Można to znaleźć w necie albo sklepie z wózkami? Rozumiem, że lepiej nie ryzykować i nie oddawać go nie zapakowanego?
    I pytanie ostatnie - po wylądowaniu samolotu taki wózek jest od razu przy wyjściu oddawany czy dopiero razem z bagażami?
    W sumie to się jeszcze zastanawiam nad nosidłem, które mogłabym schować do bagażu podręcznego.
    ...
    Swoją drogą te opłaty za dziecko, jak za dorosłego, są lekko przerażające :/ Wcześniej nie wyjeżdżaliśmy na wakacje za granicę, a w Polsce dziecko do 2 roku życia (czasem trzeciego) zawsze było bezpłatne :D
    --
    •  
      CommentAuthorgirlorboy
    • CommentTimeJun 11th 2014
     permalink
    migg, jak lecialam z 2 lata temu wizzairem to pamietam, ze taka rodzinka wysiadla z samolotu i odrazu dostala wozek jak zeszla na dol po schodach z pokladu . tzn wyciagneli im ten wozek stamtad gdzie bagaze :)
    --
  3.  permalink
    Moj wozek lata duzo i jakos sie bardzo nie niszczy. Zakladam ze oni maja na nie jakies miejsce i za bradzi nic sie nie kotluje tam na dole. Torbe mialam do mojego duzego wozka, teraz spacerowka lata bez zadnych zabezpieczen.

    Co do tego czy dostaniesz wozek pod samolotem czy nie, to wszytsko zalezy od lotniska. W Poznaniu na przyklad daja wozki zaraz pod samolotem. W Londynie (Gatwick i Luton) sa do odbioru dopiero na tasmie z bagazami (a do przejscia jest spory kawalek). Nosidlo jest idealnym rozwiazańiem. Nawet nie mysl zeby je pakowac, tylko ci bedzie zajmowac miejsce. Miej je zapiete na sobie :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 11th 2014
     permalink
    Ja latałam z Luton do Poznania wizzair i w Poznaniu wozek był podstawiany pod samolotem. W Luton odbierałam zawsze dopiero z tasmy.
    Co do przewozenia wozka,to ja lecialamz corka ,która miała 3 lata i normlanie za darmo był wozek przewieziony.
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJun 11th 2014
     permalink
    Wielkie dzięki, Dziewczyny! Nie jest to takie straszne, jak przypuszczałam (wizja połamanego wózka i te sprawy) :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 11th 2014
     permalink
    migg: A co do tego, że finalnie ląduje on w luku bagażowym, to znaczy, że się tam wala między tymi ciężkimi bagażami?

    Ja slyszalam od kolegi i kolezanki, ktorzy pracowali na pokladzie w samolotach. Ze na te wozki maja osobny przedzial w luku bagazowym. Wiec, nie jest tak, ze wielka torba na nich lezy itd. Sa ponoc osobno.
    migg: I pytanie ostatnie - po wylądowaniu samolotu taki wózek jest od razu przy wyjściu oddawany czy dopiero razem z bagażami?

    To zalezy od lotniska. W Londynie na Stansted sa do odebrania po odprawie paszportowej. We Wroclawiu przed samolotem leza.

    Jak latalam z duzym wozkiem, to mialam torbe. Na parasolke nie mam i po powrocie z wakacji byla troszke "umorusana" ;)
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJun 11th 2014
     permalink
    Potwierdzam. Wózek jest darmowy i możesz sobie nim podjechać i oddać pod samolotem niezależnie od wieku dziecka. Tzn. ja latałam z Natalą w wózku jak miała więcej niż 3 lata, bo ona z tych wygodnickich była, co "nóżki bolą po trzech krokach". :wink:
    --
    • CommentAuthorsabira
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    witam jestem w ciazy , jestem w angli chce zostac na stale , ale tak mysle ze jak urodze w uk to po kilku miesiacach chcialabym jechac z wizyta do rodziny aby zobaczyli dziecko, ale teraz pytanie , jak jest niemowle musi miec jakies dokumenty ,? aby zabrac je do polski ? jak zalatwic paszport polski ? i wszystkie dokumenty ?
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeSep 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziecko musi mieć paszport. My wyrabialiśmy paszport tymczasowy (na rok) w ambasadzie polskiej, czekaliśmy 3 tyg. Będąc w Polsce wyrobiliśmy mu dowód na 5 lat.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
  4.  permalink
    Sabira skoro myślisz zostać na stałe w Anglii, to nie lepiej wyrobić dziecku angielski paszport?
    Nasz synek urodził się w Irlandii i nie jeżdziliśmy po żadnych ambasadach by wyrabiać paszport, wyrobiliśmy mu paszport irlandzki i wszystko załatwia się tutaj pocztą :)
    Nie wiem jak jest u was ale słyszałam że podobnie.
    -- ,
    • CommentAuthorGaba02
    • CommentTimeNov 14th 2014
     permalink
    Hej, mam pytanie bo będę leciec z dzieckiem 9 mies. przy rezerwacji biletu na stronie pisze mi "2 pozycje wyposażenia dziecięcego lub niemowlęcego przewożone za darmo — 1 wózek na dziecko i dodatkowo jedna z następujących pozycji: łóżeczko turystyczne lub fotelik samochodowy" więc jak to jest? wózek wiem że jest bezpłatny a reszta rzeczy np. łóżeczko turystyczne musze za nie płacić czy nie?
    • CommentAuthorpaulinka84
    • CommentTimeNov 14th 2014
     permalink
    Z tego co napisałaś wynika,że nie;)
    • CommentAuthorGaba02
    • CommentTimeNov 14th 2014
     permalink
    oo to super czyli mogę wziąć wózek i łóżeczko turystyczne i nie płacić za to nic, a juz myslałam że będę płacić
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    Podbijam temat. W lipcu lecimy po Polski z synkiem. Bedzie mial wtedy 4 miesiace. Jak takie niemowle zachowuje sie w samolocie ?
    Czy boi sie, czy go bola uszka przy starcie i ladowaniu, czy placze/krzyczy ? Wiadomo, ze kazde dziecko reaguje inaczej, ale jakie Wy macie doswiadczenia ?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    Moj byl rewelacyjny. Nawet stewardessy go chwalily. Juz w trakcie startu zasnal. Lecielismy ok 5 godzin. Potem troche sie cieszyl do innych i tyle bylo, ale leciala z nami dziewczynka (na moje oko ok 1.5 roku) i darla sie bite 5 godzin! Serio, jak wysiadla w trakcie miedzyladowania to slychac bylo szepty:wink: na temat tego wrzasku. Gdzies czytalam, ze dziecko moga bolec uszy od tych zmian cisnien jak np ma katar czy wlasnie chore uszy, no chyba ze tak mocno reaguje na zatykanie uszu, ale to przeciez nie trwa caly lot, a ta mala darla sie caly lot. Bedzie dobrze moya, pewnie Ci wieksza czesc przespi. Jedyne co to moj kupy tam nie zrobil, bo serio ciezko pewnie zmienic pieluche w samolotowej toalecie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    Moja miała niespełna rok jak leciała pierwszy raz. Karmiłam jeszcze piersią, więc na start i lądowanie się przyssała. Ani razu nie zapłakała. Większość lotu przespała. Ale leciały też mniejsze dzieci, które płakały całe 2h.
    Warto podać coś do picia,na ten moment zmiany ciśnienia, aby dziecko mogło przełykać.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 1st 2015 zmieniony
     permalink
    U nas tez pierś sprawdziła się rewelacyjnie podczas lotu. :)
    Maluszek na czas startu podpięty pod pierś, wiec ssała sobie i uszka nie bolały, a potem zasnęła i tak przez cały lot.

    Ale leciał z nami inny maluch - na oko ok pół roku i darł się przez całą podróż - boże ta matka upocona, umęczona, mały przerażony, w histerii - a współpasażerowie mieli serdecznie dosyć. Więc różnie bywa ...
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    Moja miala 5 miesięcy. Lot 2h, przy starcie dostala pierś i spala poki nie wsadzilismy ja do samochodu w PL na lotnisku:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    Dzieki dziewcyzny; Ja sie wlasnie obawiam, ze bedzie plakal i krzyczal caly lot i nie bede go potrafila uspokoic. no i pewnei zaraz ludzie zaczna narzekac i wogole.....ehhh wlasnie to mnie najbardziej stresuje, ze malemu ten caly lot sie nie spodoba. Karmie piersia, to tez na pewno mu podam :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    Moya - jak jest cycus - wszystko będze dobrze :thumbup:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.