Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthortom_lukowski
    • CommentTimeMay 30th 2008 zmieniony
     permalink
    Wszystkim wam ktore nosicie w sobie dziecko i dla ktorych porod jest bardzo konkretna perspektywa. Wszystkim zainteresowanym porodem zawodowo czy osobiscie, wszystkim ktorzy chca poszerzyc wiedze o tym jak konkretnie lepiej i piekniej przezywac porod, jak towarzyszyc rodzacej kobiecie w tym trudnym i waznym przezyciu jednym slowem chyba wszystkim :-) chce bardzo, bardzo polecic nowa ksiazke mojej zaprzyjaznionej poloznej, ktora od wielu lat towarzyszy rodzacym kobietom, szkoli polozne, prowadzi wyklady, spotkania konferencje, pisze, dziala w paru stowarzyszeniach promujacych "ludzkie" narodziny a poza wszystkim innym pomagala narodzic sie naszym dwom synom :-)
    Jesli chcecie poczytac o niej wiecej to wystarczy wrzucic w google jej nazwisko...
    Otoz Irena Chołuj wydala swoja druga ksiazke "Urodzic razem i naturalnie". Wlasnie ja dostalem i mam przed soba. Irena mowi o niej ze to dzielo jej zycia, podsumowanie kilkudziesieciu lat jej zawodowej dzialalnosci, owoc osobistego uczesnictwa w narodzinach kilkunastu tysiecy dzieci i potwierdzam ze to ksiazka wyjatkowa, bardzo konkretna, pelna wiedzy, praktycznych porad, oparta na literaturze, badaniach ale chyba przede wszystkim na wlasnym ogromnym doswiadczeniu Ireny, poparta zdjeciami, historiami konkretnych narodzin, konkretnych sytuacji, wzbogacona relacjami malzenstw ktore mialy okazje rodzic swoje dzieci z Irena. Trudno mi tu pisac wiecej ale jesli jestescie zainteresowane, jesli macie jakies pytania to chetnie odpowiem. Moge tez ewentualnie komus zainteresowanemu ulatwic nabycie tej ksiazki ale mysle ze w tej sprawie polityczniej bedzie pisac do mnie na priv :-)
  1.  permalink
    Dodam jeszcze ze pierwsza ksiazka Ireny Choluj "Porod w domu" wydana juz ponad 15 lat temu jest dostepna on-line na stronie http://www.magdartur.republika.pl/porody.html#przedmowa. ma nieco inny charakter niz ta najnowsza o ktorej napisalem wyzej ale mysle ze warto ja przeczytac :-)
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeJun 8th 2008
     permalink
    a jakbyś mógł tak coś więcej o tej książce, np. wstawić spis treści i gdzie ją można kupić?
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
  2.  permalink
    Nie mam jej w tej chwili przy sobie ale postaram sie jakis zgrubny spis tresci przy najblizszej okazji tu wklepac. Sprawdze tez bo na okladce chyba sa jakies namiary na dystrubutora czy iformacje o ksiegarni internetowej. Ja sobie i kilku dziewczynom z 28dni kupilem po prostu od autorki. Jesli chcesz to moge tobie tez kupic i albo wyslac albo przywiezc na spotkanie userek do Sulejowka.
    • CommentAuthortom_lukowski
    • CommentTimeJun 11th 2008 zmieniony
     permalink
    Ksiazke wydala fundacja zrodla zycia www.fzz.pl biuro@fzz.pl ale na ich stronach niestety ksiazki nie znalazlem choc w ksiazce sa wspomniani jako dystrybutor i kaza sie zglaszac w sprawie zakupow. W ksiazce jest jeszcze wymieniona ksiegarnia Mateusza www.kmt.pl biuro@kmt.pl ale u nich tez ksiazki nie znalazlem :-(((( Moze jeszcze jest za swieza?
    Na okladce oprocz urokliwych zdjec pewnej sympatycznej rodziny jest podtytul "Informator porodowy dla rodzicow i poloznych" On niezle oddaje zawartosc cho moim zdaniem Irenka powinna dedykowac te ksiazke takze lekarzom, ordynatorom szpitali, aktualnemu i przyszlym ministrom zdrowia, rektorom akademii medycznych, studentom ginekologii, poloznictwa i innym osobom ktore decyduja jakos o obliczu naszej sluzby zdrowia i o jakosci wsparcia jakie otrzymuje lub jakiego nie otrzymuja malzonkowie i ich rodzace sie dziecko.
    Wypisze tytuly rozdzialow choc one w bardzo niewielkim stopniu oddaja to czym jest tak ksiazka.
    Warunki dziecka pod sercem mamy
    Dialog z dzieckiem przed urodzeniem
    Polozna - zawod i powolanie
    Poloznictwo tradycyjne a naturalne pozycje rodzenia
    Porod naturalny czy porod prowadzony
    Rodzenie naturalne w szpitalu
    Swiadomosc ryzyka zycia i bol rodzenia
    Co czuje rodzace sie dziecko
    Ciaza przenoszona czy tylko przeterminowana
    Indukcja porodu
    Skurcze macicy - ich znaczenie, moc i efekty
    Porod - czesc praktyczna
    Najlepsze pozycje do rodzenia
    Porody wodne
    Polozna poloznym
    Rodzic razem
    Rodzicielska szkola przetrwania
    Ja zostalam polozna domowa
    Porod domowy
    Urodzili w domu
  3.  permalink
    W ksiazce jest bogata bibliografia, sa namiary na strony organizacji, stowarzyszen, instytucji ktore nie tylko promuja i dopominaja sie o uszanowanie godnosci narodzin nowego czlowieka ale tez prowadza konkretne dzialanie. O zawartosci tej ksiazki wspomnialem juz odrobine wyzej. Mysle ze znacznie lepiej niz spis tresci oddaja ja liczne opinie recenzentow - lekarzy, naukowcow, poloznych, rodzicow. Nie wiem co moglbym jeszcze napisac. Patrze na te ksiazke zapewne przez przyjazn z jej autorka, przez jej udzal w narodzinach naszych dwoch synow wiec pewnie moja ocena nie jest zupelnie bezstronna. Moze dziewczyny ktore maja juz te ksiazke zechca tu o swoich wrazeniach napisac nieco bardziej obiektywnie :-)
    Jesli nie zapomne to zabiore ja ze soba do Sulejowka i bedzie ja mozna sobie przejrzec.
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeApr 12th 2009
     permalink
    książka Ireny Chołuj w promocyjnej cenie
    Irena Chołuj Urodzić razem i naturalnie
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeApr 12th 2009
     permalink
    Ps mam tą książkę i jest świetna!!! ujeła mnie przede wszystkim ogromna ilość fachowej wiedzy
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.