Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAksa78
    • CommentTimeJun 17th 2008 zmieniony
     permalink
    Czy któraś ze staraczek miała może test przenikania (chodzi o przenikanie plemników przez śluz szyjkowy)? Jak to wygląda? Czeka mnie to w tym cyklu, domyślam się że nie boli, ale pytam z czystej ciekawości.
    --
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeJun 20th 2008
     permalink
    A to chodzi o taki test na wrogość śluzu? Bo ja też będę miała coś takiego i też nie wiem na czym to polega. Bierze się wymaz śluzu albo coś takiego?
    •  
      CommentAuthorAksa78
    • CommentTimeJun 24th 2008
     permalink
    O to włąśnie chodzi. Nie mam pojęcia jak to wygląda, dlatego pytam :)
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJun 24th 2008 zmieniony
     permalink
    Ja takowego badania nie mialam, ale o ile sie orientuje to procedura jest bardzo prosta i calkowicie bezbolesna. Mowimy o badaniu na wrogosc sluzu (test PCT). Dopytajcie jeszcze lekarza co do szczegolow, ale moj cos tak mowil, ze po serduszku w dni plodne iles tam godzin pozniej (12-24?, jakos tak) pobiera sie probke sluzu z szyjki (czyli jak pobranie materialu do cytologii). Ten sluz sie wrzuca pod mikroskop i patrzy jak sie chlopaki maja. Norma przewiduje, ze iles tam rozskakanych plemnikow ma byc w polu widzenia. Jesli badanie nasienia wyszlo prawidlowo, ale w tescie PCT nie znaleziono zadnych (lub malo) zywych plemnikow to wtedy mozna podejrzewac wrogosc sluzu. Tzn. ze w plodnym sluzie sa przeciwciala wytwarzane przez kobiete i one wykanczaja armie zanim ta przystapi do ofensywy. Najpierw trzeba oczywiscie sprawdzic jaka jest ta armia zeby wiedziec czy w ogole jest cos do ewentualnego wykanczania :wink:
    •  
      CommentAuthorAksa78
    • CommentTimeJun 24th 2008
     permalink
    Armia jest w jak najlepszym porządku :)

    dzięki Konwalijka
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 24th 2008
     permalink
    Dzieczyny, a jeśli śluz jest wrogi, to co wtedy?
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJun 24th 2008
     permalink
    Jesli sluz jest wrogi to generalnie niezla lipa. Problemy immunologiczne sa bardzo trudne do zwalczenia. Bo jak przekonac taki glupi sluz zeby zolnierzykow nie atakowal? Na tak postawione pytanie moj gin powiedzial, ze wtedy mozna sprobowac terapi kilka cykli w gumce (min. 3) zeby sie te przeciwciala wyciszyly, zmniejszyly. Jak sie je wezmie z zaskoku to moze sie udac. A tak poza tym to oczywiscie insema.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 24th 2008
     permalink
    Kurka, to mnie nieźle wystraszyłyście :). Odpuszczę sobie narazie takie badanie, ale jak nam nie wyjdzie przez rok, to trzeba się będzie skusić :/
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeJun 28th 2008
     permalink
    A to się ciekwaych rzeczy dowedziałam, czyli najpierw musimy zbadać nasienie a dopiero potem nasz śluz, dobrze wiedzieć.
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeJul 30th 2008
     permalink
    U nas armia juz tez zbadana - duzo, zywo i ruchliwie. Teraz moge robic badanie na wrogosc sluzu.
    •  
      CommentAuthorczoko25
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    Cześć dziewczyny.
    Nie wiem czy tu jeszcze ktoś zagląda. Jesteśmy z mężem po kompleksowych badaniach, wszystko wzorowo, prócz testu PCT, brak ruchomych plemników w ogóle. Wg lekarza nadzieją na dziecko będzie inseminacja i "obejście" problemu.
    Może jest ktoś komu udało się zajść przy takim śluzie naturalne zapłodnienie? Wiem, że takie przypadki występują zaraz po teście.
    Pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    a mi gin powiedział, że to nie ma znaczenia,
    •  
      CommentAuthorczoko25
    • CommentTimeNov 25th 2008
     permalink
    ZosiaK ale możesz mi napisać co nie ma znaczenia? Tak dla jasności;), bo ja jeszcze nie obeznana jestem w temacie.
    Z góry dziękuje.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.