Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Mam zrobić to badanie ale okazało się że jest to cały zestaw badań a ginka nie określiła czy mam zrobić cały zestaw czy jakieś jedno wybrane...
    Robiła któraś z Was to badanie? Trzeba być naczczo?
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Co masz na skierowaniu? APTT? Dała jakies czy tylko wspomniała? Czy to jest przygotowanie do jakiegoś zabiegu czy kontrola funkcji wątroby?
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    nie mam skierowania własnie...tylko napisane na karteczce układ krzepnięcia krwi - a jest mi to potrzebne do kwalifikacji do Domu Narodzin
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 18th 2008 zmieniony
     permalink
    Przepraszam, ze z takim opóźnieniem. Podstawowe badania diagnozujące układ krzepnięcia to: czas kaolinowo-kefalinowy = APTT, wskaźnik protrombinowy, fibrynogen. To sa najpopularniejsze. Nie wiem, czy w robi się cos takiego jak czas krzepniecia, czas krwawienia. Proponuję zadzwonic do lekarki i spytac co ja interesuje. To zalezy co na tej podstawie chce ocenić, czy czynnośc wątroby, czy np zdolność krwi do krzepnięcia - potrzebne przed np. zabiegami. Tyle wiem, moze ktos mnie zweryfikuje...:bigsmile:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 18th 2008
     permalink
    dziekuję Irlandio wszystko co napisałas zgadza sie z tym co miała na mysli ginka :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.