Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFemme
    • CommentTimeJun 24th 2008 zmieniony
     permalink
    Ciekawa jestem, ile nas tu jest "małolat", nastolatek. :)
    Wpisujcie się Dziewczęta, które nie ukończyłyście jeszcze dwudziestki. Napiszcie też o swojej aktywności na 28dni.

    Aby zacząć:
    acoocoo: Dorota, rocznik '90, na 28dni od 1 stycznia 2008, prowadzę wykresy od października 2007. Aktualnie tylko obserwuję.

    Piszcie!
    Pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 25th 2008
     permalink
    Natalia, lat 19, czyli urodzona w 1989 :) na 28dni od lutego 2008
    Kategoria : jeszcze nie zdecydowałam :)
    --
  1.  permalink
    Gosia, lat 18 [rocznik '90], kategoria: tylko obserwacja, a w zasadzie póki co - jej zawieszenie :)
    -- Pax et bonum :) gg 8926163
    •  
      CommentAuthorFemme
    • CommentTimeAug 19th 2008
     permalink
    Tak nas trochę mało chyba. :|
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 28th 2008
     permalink
    No chyba. a szkoda.
    --
    •  
      CommentAuthorFemme
    • CommentTimeSep 28th 2008
     permalink
    Jest jeszcze kilka dziewczyn, ale się nie wpisują. :(
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 29th 2008
     permalink
    być może nie korzystają z forum ?
    --
    •  
      CommentAuthorsolll7
    • CommentTimeNov 16th 2008
     permalink
    Karolina urodzona 27.09.1989r :P czyli 19 latek :D:D na 28dni od 2 maja 2008roku...
    wykres prowadzę jakoś tak od 2007 roku:)
    Kategoria: staram się
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 16th 2008
     permalink
    no, chociaż ktoś zawitał ;-))) a raczej zawitała ;)))
    witaj Karolinko ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    Ja sie wpisze chos mam juz 20 ale dopiero w tym roku skonczona!!!Urodz 2.08.1988 No i mam juz dziecko, Bartoszka urodzony 23.01.2008.Obserwacji nie porwadze bo niestety nie ma na to czasu!!!pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    Jak to nie masz czasu? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    Przy dziecku to ciezko wyjsc do ubikacji a co dopiero!!!Zwłaszcza przy moim.
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    Z kategorii forum na których sie udzielam to:macierzyństwo I WYCHOWANIE DZIECI ORAZ CO WAM W SERCU GRA, NASZE SMUTKI I RADOŚCI.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    Inne matki dają sobie radę z samoobserwacją. Czym się od nich różnisz?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 17th 2008 zmieniony
     permalink
    Właśnie.
    Przecież obserwacja nie zajmuje 24godzin na dobę ?

    Napisałam Ci pod wykresem, napiszę i tutaj :
    Nie rozumiem jednej rzeczy.
    Na pisanie na forum czas jest, a na obserwacje nie ?

    Hm.. ciekawe.
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    Moze i masz racje!!!Ale mi nie zalezy tak bardzo jak wam na tych obserwacjach, i mysle ze to tez z lenistwa ich nie prowadze!!!Wiem ze to nie jest skomplikowane i nie zajmuje duzo czasu ale nie jest mi to potrzebne!!!Na forum zagladam nie dla obserwacji ale ze wzgledu na to ze jesli mam problem to dziewczyny zawsze pomoga mi go rozwiazac wiec nie wiem dlaczego sie tak dopytujecie??
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    Prowadząc obserwacje zobaczysz, że wiele problemów będzie załatwionych nawet bez pytania innych!
    Radzę zacząć od obserwacji odczucia "sucho-wilgotno". Na to zawsze jest czas :-)
    Zachęcam - to się przyda w przyszłości! A czytałaś "ABC...."?
    Pozdrawiam!
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    Pytamy, bo jest to dla nas, a przynajmniej dla mnie, mało zrozumiałe. Dlaczego jest się na stronie, ma się dodane jakiekolwiek cykle i nie "korzysta" się z nich...
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    Bo probowalam cos zaczac ale widac jestem za malo systematyczna i szybko zrezygnowalam!!!Mosze sie jeszcze kiedys zmobilizuje ale narazie nie mam konta oplaconego!!!
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    :))
    spoko. zawsze warto chociaż spróbować.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 17th 2008 zmieniony
     permalink
    Ech, ja zaczynałam mając te same obowiązki co Ty - tak samo z małym dzieckiem, w dodatku karmiłam, na początku jeszcze rehabilitowałam Vojtą - jakoś znalazłam czas i wciąż znajduję... Systematyczność i ja - mają wektory w zupełnie innych kierunkach. Najciężej zacząć, później pewne rzeczy przychodzą z automatu.
    Nie mówiąc o tym, że do prowadzenia obserwacji wystarczy kartka w kratkę, nie trzeba opłacać tutaj konta.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    Jeśli nie masz motywacji do odłożenia poczęcia, to można zrozumieć niechęć do samoobserwacji, nie brak czasu. Gdy nie ma motywacji, to szkoda czasu i atłasu.
    Nawet w takiej sytuacji diagnostyka zdrowia może być cenna.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 17th 2008
     permalink
    dokładnie, jak pisze NR, nie trzeba opłacać konta, ja również, kiedy nie miałam opłaconego - wykresy robiłam na kartce, a dopiero, kiedy opłaciłam, wróciłam do prowadzenia ich tutaj.
    z początku wystarczy tylko troszkę, ociupinkę pracy w to włożyć, bo co za problem zmierzyć temperaturę zaraz po przebudzeniu i sprawdzić śluz w ciągu dnia...
    później, tak jak napisała NR- to przychodzi automatycznie. ja już np. nie muszę myśleć, że rano mam zmierzyć tempkę, tylko automatycznie wyciągam termometr spod poduszki, kiedy zadzwoni budzik.

    to nie jest takie trudne... wystarczy chcieć. tylko tyle.
    --
    •  
      CommentAuthorFemme
    • CommentTimeNov 18th 2008 zmieniony
     permalink
    Samoobserwacja daje większe korzyści niż antykoncepcja, dlatego także polecam.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Problem w tym, że mało kto o tym wie, za to o korzyściach pozaanty trąbi się nieproporcjonalnie głośno.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 19th 2008
     permalink
    Trudno ludziom to zrozumieć, w końcu większość społeczeństwa spogląda na NPR przez pryzmat kalendarzyka...
    --
    •  
      CommentAuthorFemme
    • CommentTimeNov 19th 2008 zmieniony
     permalink
    Myślę, że to kwestia propagandy. Firmy farmaceutyczne mają całą machinę reklamy, marketingu (dlatego pigułki są "trendy"). Popularyzowanie metod naturalnych sprowadza się niestety jedynie do nauk przedmałżeńskich i ściśle jest kojarzone z Kościołem, a także zapewne utożsamiane z pruderią.
    Fakty są takie: skuteczność metod hormonalnych i naturalnych jest podobna, obie opcje wymagają jakiegoś rodzaju systematyczności, a pary stosujące antykoncepcję hormonalną statystycznie wcale nie współżyją częściej niż te npr-owe.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 15th 2008
     permalink
    jednakże myśl "nie będziemy mogli współżyć w określonym czasie" staje się dla wielu par przeważającym argumentem.
    --
    •  
      CommentAuthorFemme
    • CommentTimeDec 16th 2008 zmieniony
     permalink
    Prawie "od początku" stosowałam metody okresowej wstrzemięźliwości, dlatego dla mnie osobiście to normalna kolej rzeczy, że czasem należy się powstrzymać. Inaczej - tak uważam - to byłoby bez sensu. Większość ludzi ma zupełnie przeciwne przekonanie - wierzą w przereklamowaną spontaniczność. Zapominamy o tym, że człowiek jest istotą rozumną.

    Przeciągająca się faza płodna może być szalenie ciężka, a z drugiej strony chęć odsunięcia w czasie starań jest motywująca, jeśli dostrzeżemy skuteczność NPRu.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 16th 2008
     permalink
    ano. oczywiście.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.