Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    Mam dopiero 19 lat,a już na nogach obserwuję początek żylaków. Ponadto są tam też pajączki. Jak sobie z tym radzić ? Zauważyłam to jakoś rok temu.. ostatnio zaczęłam się tym bardziej interesować, w końcu 19 lat i posiadanie nóg 'babcinych' to niezbyt pożądane. Czy znacie jakieś 'domowe' sposoby ?
    A właśnie - kiedy udać się z tym do lekarza ? W internecie doczytałam, że najlepiej dość wcześnie, kiedy tylko je zauważymy, a w Encyklopedii zdrowia, że dopiero jak zaczną dokuczać.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    najlepiej nosić rajstopy p/żylakowe (zakładamy je przed wstaniem łóżka), nogi układać wyżej kiedy tylko się da, robić masaż nóg pod prysznicem raz ciepłą,raz zimną wodą, unikać długiego stania i siedzenia, dbać o utrzymanie prawidłowej wagi.
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    Ja tez zauwazylam u siebie poczatki zylakow mniej wiecej w tym samym czasie, ale od 10 lat wlasciwie sie nie zmienily...
    Tez mam problem z pekajacymi naczynkami:( Odziedziczylam po mamie;)
    Podobno zalecane jest branie rutinoscorbinu. Co do unikania dlugiego stania i siedzenia to nieraz nie do unikniecia niestety, ale wtedy robie sobie przerwy lub majtam nogami:) Moja zmora to zakladanie nogi na noge czego nie moge sie oduczyc niestety:(
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    w czasie długiego siedzenia warto wykonywać ćwiczenia np. wyciągnąć nogi tak aby kolana były wyprostowane i przyciągnąć palce stóp, przytrzymać i puścić, ok 10razy. ćwiczenie powtarzać w ciągu dnia po kilka razy.
    pierwsze słyszę to rutinoscorbinie. nie widzę w tym sensu, bo on wzmacnia ścianki naczyń, a żylaki powstają od osłabienia zastawek żylnych.
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    rutinoskorbin byl a propos pajaczkow:)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    dzięki za rady :) nogi unoszę kiedy tylko mogę.
    pończochy uciskające mam-babcia dostała, ale nie nosi.. a ja pod spodnie w sumie mogę. co mi szkodzi :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 12th 2008
     permalink
    Trzymanie się z dala od obowiązkowych nowoczesnych modnych środków do ubezpładniania się to też forma profilaktyki. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorkkurka
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Warto sprawdzić, czy to naprawdę żylaki. Ja też tak myślałam, ale przy innej okazji wykonano mi badanie usg żył w nogach (tzw Badanie Dopplerowskie) i okazało się, że żyłki zdrowe, że hej:-). Czyli to co mam, to też raczej pajączki i inne takie, mniej groźne. Ale szczególnie dekoracyjne to to nie jest:-(.
    A lekarza pierwszego kontaktu zawsze możesz o to zahaczyć "przy okazji"
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Tak, będę musiała się wybrać, ale póki co, stosuję Lioton i powyższe rady : jeśli nic się nie zmieni za miesiąc, czy 2 pójdę do lekarza :)
    --
  1.  permalink
    Witam serdecznie. Bardzo chciała bym się zapytać. Z tego co wyczytałam o żylakach są trzy skuteczne metody leczenia. Laser, skleroterapia i krioterapia. Czy ktoś z was zdecydował się na któryś z tych wariantów. Jeśli tak to jakie były koszta, w jakim mieście, no i jak efekty?

    wymoderowano reklamę

    Treść doklejona: 17.10.13 18:18
    Jesteście śmieszni z tą moderacją reklam . Dodałam źródlo do bloga w którym jest artykuł o żylakach (zresztą bardzo porządny) Przecież nie sprzedaję, żadnych maści lub leków. Paranoja
    •  
      CommentAuthorKierownica31
    • CommentTimeOct 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Hi Dominika
    ja mam problemy z pajączkami
    troszke juz sie dowiadywałam w tym temacie i ja zdecyduje sie na skleroterapię :) ( laser niekoniecznie jest skuteczny a droższy niż skleroterapia )
    Zabieg z jednej ampułki - 400 zł i będę to robić w Poznaniu
    na razie jednak muszę poczekać :bigsmile:
    ale jak będe "po" zdam relację :wink:
    • CommentAuthortuluya
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    O ja chyba też muszę się rozejrzeć za jakimś zabiegiem bo też zauważylam, że od siedzenia robią mi się pajączki :(
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    Na żylaki dobre są rajstopy antyżylakowe, natomiast na pajączki np.zakaz gorących kąpieli.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    Ja mam powazne obciazenie genetyczne,jeszcze w liceum mialam zabieg usuniecia zyly udowej. O pajaczkach to juz nawet nie wspominam. Niestety zakladanie nogi na noge i gorace kapiele toto czego nie potrafie sie oduczyc. To co dziala na moja korzysc to codzienny ruch. Niestety pewnie przy kolejnej ciazy nie obejdzie sie bez clexanu, w drugiej musialam robic zastrzyki w brzuch codziennie.
    --
    •  
      CommentAuthorKierownica31
    • CommentTimeNov 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Po wizycie u naczyniowca - okazało się że mam delikatną skoliozę oraz zwężony jeden kręg. W związku z czym pekają mi naczynka. Nie ma to wcale związku z gorącą np kąpielą , choć na pewno nie jest wskazana ;) o rajstopkach fakt - wspomniał :D
    Lekarz skierował mnie na rehabilitację + przepisał leki ( zwężony kręg uciska nerw ).
    Dodatkowo zalecił : basen i areobik wodny, dopiero po tej terapii mam się zgłosić na skleroterapię.
    Pozdrawiam :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.