Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeAug 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Drogie Panie,
    W numerze "Rzeczpospolitej" z 9-10 sierpnia 2008 r. ukazała się krótka notatka o najnowszych badaniach. Polecam lekturę! Oto tekst tej notatki pt. "Nieskuteczne leki na niepłodność".

    Popularne środki mające stymulować u kobiet owulację nie są skuteczniejsze niż naturalne starania o poczęcie dziecka - stwierdzili brytyjscy naukowcy w raporcie opublikowanym przez "British Medical Journal". Krytykowanym środkiem jest cytrynian klomifenu, składnik leków takich jak Clomid czy Clostilbegyt, będący syntetycznym estrogenem. - Lekarze powinni przemyśleć zalecanie tych środków cierpiącym na niepłodność kobietom - sugerują autorzy badań. [Reuters]
  1.  permalink
    Hej, masz może ten artykuł? W internecie widzę tylko skrót, samej gazety nie mam. Możesz zeskanować i wysłać mi?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 11th 2008
     permalink
    • CommentAuthorJ_o_asia
    • CommentTimeAug 11th 2008
     permalink
    a po polsku?
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeAug 11th 2008
     permalink
    Niestety, nie ma ....
    • CommentAuthorJ_o_asia
    • CommentTimeAug 11th 2008
     permalink
    buu
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 11th 2008
     permalink
    • CommentAuthorJ_o_asia
    • CommentTimeAug 11th 2008
     permalink
    Amazonko - dziękuję
  2.  permalink
    ale o co chodzi? czy szkodzą czy poprostu nie pomagają? z góry dzięki za odp
    • CommentAuthorJ_o_asia
    • CommentTimeAug 12th 2008
     permalink
    Odpowiedź uzyskasz klikając na link "Komentarz starszych badań" który dodała Amazonka bo odpowiedź jest troszkę zawiła. Ale generalnie chodzi o to, że nie są aż tak skuteczne jakby można było sądzić. Przypuszczam, że może w tej najnowszej rozprawie, temat jest dogłębniej zbadany. No ale angielskiego nie znam to sobie nie przetłumaczę.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 14th 2008
     permalink
    • CommentAuthorJ_o_asia
    • CommentTimeAug 16th 2008
     permalink
    Amazonko, dziękuję bardzo :smile:
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeNov 29th 2008
     permalink
    dzieki za informacje, od nasyepnego cyklu zaczynam brac clomid ale mam strasznie duzo watpliwosci:cry:
  3.  permalink
    Był artukuł i po polsku jakiś czas temu, ale wtedy jeszcze mnie na 28dnie nie bylo, więc nie zachowałam linka,
    Chodziło o to, że w badaniach na grupie kobiet leczonych z powodu niepłodności, cześci podawano clo, a części nie i kazano regularnie współżyc.
    Wyniki były takie, że taki sam procent kobiec zaszedł w ciąże bez wspomagaczy (zupełnie naturalnie) jak i po clo.
    Czyli skutecznośc clo nie jest az tak wysoka jak myślano.
    •  
      CommentAuthor__marta__
    • CommentTimeNov 30th 2008
     permalink
    wiaze z tym lekiem duze nadzieje, swoja droga ciekawe czy lek ten moze wplynac na test narkotykowy, w koncu to steryd i nie wiem czy musze zglosic w pracy czy go biore czy nie
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.