Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAksa78
    • CommentTimeSep 9th 2008
     permalink
    Tak jak napisałam przy moim wykresie, po Clostilbegycie pęcherzyk rośnie, ale nie rośnie endometrium. Czy któraś z was miała z tym problem?
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeSep 16th 2008
     permalink
    niestety tak; jest część kobitek, u których właśnie cienkie endometrium jest efektem ubocznym takiej kuracji; jeżeli endo dochodzi do 7 mm w dniu owulacji, to jest ok; jeżeli jest cieńsze, to warto pomyśleć o zmniejszeniu dawki clo, albo o przejściu na inne leki (niestety dużo droższe)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorAksa78
    • CommentTimeSep 17th 2008
     permalink
    na szczęście endo urosło i przed owulką miało 7-8mm :)
    --
    •  
      CommentAuthorkrolik1
    • CommentTimeSep 23rd 2008
     permalink
    dziewczyny.lekarz przepisał mi progesteron.Czy on polepszy moje endometrium?
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMar 11th 2010
     permalink
    mam problem,
    napiszcie co o tym sądzicie proszę
    na początku lutego byłam u gin i mam na opisie usg napisane że endometrium mam 6,9mm miałam wtedy brak owulacji
    po wczorajszej wizycie (u innego gin) zobaczyłam wpis że endometrium ma 14mm grubości
    czy to jest normalne?
    mam nadzieję że jestem w ciąży, czy to może być powodem? czy raczej przekreśla ciążę?
    --
  1.  permalink
    A w którym dniu cyklu byłaś? Ja miałam takie tuż po owulacji.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMar 14th 2010
     permalink
    to było 20dni po owulacji
    --
  2.  permalink
    Witaj. Nie wiem skad masz pewnosc ile dni po owulacji jestes ale jestsli mialas monitoring i te 20 dni sa wiarygodne to poza jakimis szczegolnymi i raczej rzadkimi przypadkami mozesz zakladac ze jestes w ciazy. Przyznam ze mam powazne zastrzezenia do twojego lekarza - chyba ze czegos tu nie zrozumialem. Skierowal cie w 20dniu po owulacji na USG, sprawdzal rozwoj endometrium a nie zrobil/zalecil ci prostego oznaczenia poziomu bHCG we krwi? To wydaje sie odrobine dziwne.
    Przypomne ze to wlasnie szybki wzrost bHCG (nie tyle sam poziom hormonu ale szybki wzrost jego stezenia) jest najbardziej wiarygodnym potwierdzeniem tego ze zostalas mama. Dosc dobrym, wiarygonym wskaznikiem jest tez wysoki poziom temperatury utrzymujacy sie ponad 18dni.
    Miesiaczka czy tez krwawienie lub plamienie nie musi oznaczac ze nie jestes mama gdyz stosunkowo czesto kobiety ciezarne obserwuja krwawienie/plamienie w termini zblizonym do zwyklego terminu miesiaczki. To nie musi byc problem ale upieram sie ze kazde krwawienie w ciazy wypada natychmiast konsultowac z lekarzem.
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMar 15th 2010
     permalink
    dziękuję sytuacja już się wyjaśniła byłam w ciąży ale niestety w piątek poroniłam,
    osobiście też mam zastrzeżenia do lekarza zrobiłam betę na własną rękę i w środę było ok natomiast w piątek była już niższa
    w tym tygodniu idę do swojego lekarza (niestety wtedy on był nieuchwytny) i może dowiem się czegoś więcej
    nie mniej dziękuję za odpowiedź
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeApr 9th 2012
     permalink
    Cześć. Odświeżę stary wątek :) Szukałam na necie informacji o tym ile mm dziennie przyrasta endometrium. Nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Czy ktoś może wie? A może napiszcie jak przyrastało u was?
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeApr 9th 2012
     permalink
    ja mam 14 mm czy to dobrze?

    Treść doklejona: 09.04.12 12:20
    jesli to o to chodzi ale cos pamietam ze miałam przy ostatniej wizycie mierzone
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeApr 9th 2012
     permalink
    zależy w którym dniu cyklu. Jeśli po owulacji to podobno dobrze :)
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeApr 9th 2012
     permalink
    tak po owulacji
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeApr 9th 2012
     permalink
    Czyli bardzo dobrze :)
    --
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    Dwa/trzy miesięce po porodzie gin powiedział mi, że mam 3mm endo. Powiedział też, że powinno być minimum 6mm, aby mogło dojść do zagnieżdżenia. To tak gwoli infrormacji, może się komuś przyda :)
    Poszperałam po necie wtedy i dowiedziałam się, że na wzrost endo i pęcherzyków wpływa świetnie herbatka z liści malin. Zakupiłam w zielarskim sklepie i popijałam. Nie wiem jak endo i pęcherzyki, ale zauważyłam po ok. 2 tygodniach picia, że śluz się ładnie wyklarował i nastąpił (prawdopodobnie!) powrót płodności. Nie wiem czy to jest zbieg okoliczności czy zamierzony efekt pitej herbaty..
    --
    •  
      CommentAuthorhunavita
    • CommentTimeApr 22nd 2012
     permalink
    Mi ostatnio lekarz powiedział, że endo ma mieć min 9 mm w chwili owulacji, poprzednia gin mówiła, że wystarczy 7 mm.
    Co do ziółek to gdzieś czytałam że nie powinno się ich łączyć z hormonami.
    a to znalazłam na innym forum, może komuś się przyda:
    Poradnik - czyli jakie sposoby na małe endo;

    1. Wspomagacze naturalne:
    ----- orzechy
    ----- migdały
    ----- ryby
    ----- czerwone wino

    2. Wspomagacze „bez recepty”
    ----- Wiesiołek (do owulacji)
    ----- Magnez
    ----- B complex
    ----- Vit E (do owulacji)
    ----- Omega 3
    ----- Acard
    ----- Hormeel S
    Ilości wg ulotki :!:

    3. Leki na receptę
    ----- stymulacja estrogenami: Estrofem, Estrofem forte, Progynowa 21, Progynowa 21mite, estroplastry
    ----- stymulacja gonadotropinami: Menogon, Humegon, Puregon
    ----- witamina D3 = Vigantoletten 1000.
    ----- Tamoxifen
    ----- Duphaston
    ----- Luteina
    ----- globulki z viagrą – poprawiające ukrwienie, patrz TUTAJ.
    Tylko wg wskazań lekarza :!:
  3.  permalink
    jakaś cisza tutaj :)
    moje endo po stymulacji w 13dc to 4,5 :(
    •  
      CommentAuthorAnnesja
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    Ja zaszłam w ciążę przy 6 mm. Potem poroniłam ale to mogła być jedna z możliwych wielu przyczyn.
  4.  permalink
    wlasnie czyalam gdzies ze 6 to minimm i przy takim sie udaje. mojemu daleko do tego :(
    ale w nastenym yklu na bank bede uzywac wszelkie mozliwe wspomagacze :) hehe tylko zebym z czerwonym winkiem nie przesadzila:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorhunavita
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    katja dlatego tym bardziej dziwi mnie decyzja Twojego gin o przeprowadzeniu IUI, raz że dużo pęcherzyków, a dwa endo za małe. Tak pomyślałam, że lekarz ten tak na prawdę nie myśli o pacjentce tylko kieruje się zyskiem, bo zapewne IUI była odpłatna?
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Katja ja już troszkę pisałam, ale wg mnie to ten lekarz jest nieodpowiedzialny, żeby dopuścić do takiej ilości pęcherzyków, podać pregnyl czy tam ovitrelle i jeszcze robić IUI przy takim endo.
    •  
      CommentAuthorAnnesja
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Mnie też się w głowie nie mieści...
  5.  permalink
    hunavita
    IUI nie byla odplatna. chodze do lekara prywatnie, ale jest on ordynatorem kliniki nieplodnosci i endokrynologii rozrodu. wiec place tylko za wizyte.
    nie wydaje mi sie by byl zadny zysku. jego nie bylo przy IUI tylko jakis inny. to byla moja pierwsza IUI, nie mialam pojecia o wielu rzeczach. wydaje mi sie ze ten mlody lekarz byl malo doswiadczony. teraz z perspektywy czasu, bo w dniu IUI bylam tak "podniecona" ze nie myslalam racjonalnie.
    jak bylam przyjmowana na oddzial to Pani doktor od razu powiedziala ze mam za duzo pecherzykow i ze nie powinnam brac zastrzyku, ze powinnam skonsultowac z lekarzem. ( monitorowanie mialam u siebie - szpital 80km od domu) ale nikt mi o niczym nie powiedzial. czeski film normalnie
    teraz dzieki Wam jestem bardziej doswiadczona i wiem jak powinnam postapic.
    zaczyna mnie przerazac to wszystko.
    chyba na cale szczescie nie doszlo do pekniecia. mam nadzieje ze po laparoskopii wszytsko sie unormuje.
    •  
      CommentAuthorhunavita
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Trzymam mocno kciuki za Twoją laparoskopię. Później podeślę CI fajnego linka odnośnie IUI. Mimo iż wydawało mi się, że już wszystko wiem na jej temat nim się na nią zdecydowałam, po przeczytaniu informacji tam zawartych kilka spraw mnie zaskoczyło i zwróciłam na to uwagę swojemu gin, niestety zbagatelizował ta :(
    Dlatego zaczynam wątpić w swojego lekarza. Moje endo ma 6 mm według przesłanek do IUI również i takie jest za małe a mimo to zrobił mi IUI twierdząc że jeszcze owu nie było a w chwili owu może dużo podrosnąć.
  6.  permalink
    hunavita bede wdzieczna za linka. na pewno poczytam. :)
    •  
      CommentAuthorhunavita
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    http://spin.org.pl/rekomendacje/inseminacja-domaciczna/
  7.  permalink
    dziekuje Kochana, naprawde wiele informacji. w zyciu bym sie nie zgodzila na IUI wiedzac o tym wszystkim. dziekuje raz jeszcze
    • CommentAuthorAndzia1508
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    powiedzcie mi dziewczyny czy przy miesiączkach 6 dniowych, endo o grubości 0,4 cm w 11 dniu cyklu to dobrze czy nie za bardzo??
    --
  8.  permalink
    Chyba nie za bardzo... Ja w poprzednim cyklu miałam 10 mm w 12 dc.
  9.  permalink
    Ania28dniclo, ale to chyba zależy od długości cyklu, u mnie 34 dniowe, a jak u ciebie?wiem tylko, ze po owulacji endo jest znacznie grubsze.
    --
    •  
      CommentAuthorwiolettala
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    3 dni temu tez zdiagnozowano u mnie za cienkie endometrium, w 6 dc - 3mm. Ginka (specjalistaka od nieplodnosci w klinice) powiedziala ze to za malo jak na ten dzien...myslalam ze to nic takiego ale czytajac ten watek widze ze jednak...Na razie mam miec sprawdzana droznosc a w zaleznosci od wyniku dalsze leczenie...
    • CommentAuthorAnia28dniclo
    • CommentTimeJun 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Andzia, ten cykl akurat miał 30 dni, usg było jakiś tydzień przed owulacją. W poprzednim brałam pierwszy raz clo, ale bez monitoringu i nie wiem, jak wpłynęło to na moje endo. Krwawienie mam trochę bardziej skąpe niż zwykle, zastanawiam się, czy to oznaka, że śluzówka specjalnie nie urosła? :confused: Tym razem powinnam mieć usg znowu w 12 dniu cyklu, znowu na clo, zapytam jak tam endometrium. Czytałam, że wino czerwone i orzechy pomagają na wzrost endo, nie wiecie kiedy w cyklu zacząć taką 'kurację'? :wink:
    •  
      CommentAuthorAnnesja
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    Jak najszybciej - żeby mogło zadziałać to organizm się musi nasycić. Na mnie taka dieta stosowana przez 1,5 roku nie podziałała (jak z resztą wszystko). Ale ja jestem ciężki przypadek. Może Tobie pomoże.
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    Clo ma negatywny wpływ na grubość endometrium, dlatego często podaje się estradiol, aby je pogrubić. Ja miałam 2 podejścia z estradiolem zakończone implantacją a potem poronieniem. Migdały jadłam, wino piłam czerwone, różne rzeczy próbowałam. Pomogły mi zioła ojca sroki nr 3, w pierwszym cyklu picia zaszłam w ciążę. Zazwyczaj moje endo miało w połowie cyklu max 7 mm.
    --
    • CommentAuthorAnia28dniclo
    • CommentTimeJun 1st 2012 zmieniony
     permalink
    W takim razie otwieram butelkę wina i będę zagryzać orzechami już od dziś! :devil: To dopiero 2dc także może coś z tego będzie. Annesja, byłam na Twoim wykresie, widzę, że jesteś właśnie po skoku, trzymam za Ciebie kciuki! Serratia, na razie jadę na clo/bromergonie i w tym cyklu chcę dorzucić luteinę, a jak leki nie pomogą, to zastanowię się nad ziołami. Niejedna osoba pozytywnie się o nich wypowiada, ale nie chcę mieszać wszystkiego na raz.:smile: A tak w ogóle, to moje gratulacje! Wspaniale, że się udało!:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAnnesja
    • CommentTimeJun 2nd 2012
     permalink
    serratia Mnie też nigdy nie udało się przekroczyć granicy 7 mm, nawet po silnej stymulacji hormonalnej do ivf. Ziółka też przerabiałam. A Tobie gratuluję:)
    Ania28dniclo Warto spróbować ziółek. Naprawdę dużo osób zaskoczyło na ziołach.
  10.  permalink
    Annesja, obym nie zdążyła! Ale racja, dobrze mieć jeszcze coś w odwodzie. Póki co, czeka na mnie zakupiony już castagnus, ale na razie biorę bromergon, więc jeszcze trochę poczeka.
    •  
      CommentAuthorAnnesja
    • CommentTimeJun 2nd 2012
     permalink
    Ania28dniclo: dobrze mieć jeszcze coś w odwodzie
    zwłaszcza tak taniego:)
    •  
      CommentAuthorhunavita
    • CommentTimeJun 2nd 2012
     permalink
    Ja niestety należę też do ciężkiego przypadku, nic nie działa na moje endo :(
    •  
      CommentAuthorAnnesja
    • CommentTimeJun 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    hunavita A próbowałaś gonadotropin?
    •  
      CommentAuthorAli_
    • CommentTimeJun 16th 2012
     permalink
    Mam do Was pytanie :wink: Jeśli miałam po owulacji endometrium 7,2 mm to są przy takim cienkim szanse na zagnieżdżenie ?? Lekarz mówił że jest wszystko ok..Jeśli nie to są na to jakieś tabletki ??
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeJun 17th 2012
     permalink
    Co do ziolek to nie jest tak, ze nie mozna ich mieszac z zadnymi lekami?
    Ja na razie probuje wino i orzechy, zobaczymy.. Mam nadzieje bo 4mm w 16dc :/
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJun 22nd 2012
     permalink
    Ziół nie należy mieszać z lekami. Jak cykl na ziołach, to bez leków.
    • CommentAuthormigros28
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    mam pytanie bo wlaśnie odebrałam wyniki Histopatologiczne... poronilam w 12 tyg. ciąza podobno wyglądała na 8 tydzien i 5 dzien... i właśnie mam w wynikach takie stwierdzenie jak endometrium hipersekrecyjne i czy to znaczy że jest ok? bo bardzo bym chciała w najbliższym czasie starac sie o dzidzie czy mogę i po jakim czasie?
  11.  permalink
    migros28 nikt tutaj raczej nie odpowie Ci na to pytanie, bardzo mi przykro, że Ciebie również to spotkało.Z wynikami koniecznie musisz iść do swojego lekarza, tylko on powie Ci co to znaczy endometrium hipersekrecyjne i kiedy możesz się starać.Powodzenia i głowa do góry!
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Endometrium w stadium wydzielniczym, częściowo nadmiernie wydzielnicze.
  12.  permalink
    Ja tez mam problemy z endo, w 20dc tylko 5 mm :( Gin przepisala mi pregynova 3x1, zobaczymy czy coś pomoże :?
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    Dziewczyny, ja od 3 miesięcy mocno suplementuję magnez. Moje endo z 3,4 mm wzrosło po miesiącu do 7,8 mm, później prawie 10 mm w ostatnim miesiącu do 12 mm :) nigdy wcześniej takiego nie miałam a biorę Clo.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeAug 28th 2012
     permalink
    ja tez biore magnez i tez mi wzroslo-choc nie wiem czy od tego:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthordona79
    • CommentTimeAug 30th 2012
     permalink
    a u mnie wlasnie bylo tak bez clo endo srednie 7mm, lekarz powiedzial ze ''moze byc'' choc lepiej byloby grubsze. Jak zaczelam brac clo ktore u mnie mega uposledza endo mialam 5-6mm w 12dc i ne za bardzo chcoialo rosnac:( po drugim cyklu z clo lekarz dodal estrogeny i pieknie uroslo do 12mm (jeszcze takiego nigdy nie mialam)!! niestety nie pomoglo to zajsc w ciaze... Ale powiem wam ze jak gadalam z gin to on potwierdzil ze jak IUI to aby szanse byly lepsze conajmniej 9mm musi byc choc i przy 6mm moze sie udac. Co do naturalnych metod wszystko wyprobowalam; magnez, orzechy, winko, ziolka, herbatki u mnie nie bylo za wielkiego skutku a jedynie to ze po 2 tygodniach nie moglam patrzec na orzechy i winko bbbbbbrrrr. Teraz probujemy bez wspomagaczy ten cykl a jesli nie uda sie ostatnie (3) podejscie do IUI powodzenia dziewczyny!!!!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.