Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    no wlasnie sushi! Niewyspana jestem, wybaczcie!
  1.  permalink
    Ovi, myślę, że dziewczyny dobrze podpowiadają- albo kieszonka jest za luźno zapięta, albo jest za duża.
    Krzyś baaaardzo długo miał luzy w tych kieszonkach one size i przesikiwał bokiem. Jedynie w rozmiarówkach było ok
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Czyli jak dodaje do prania tego olejku herbacianego to moge prac wielorazowki -kieszonki i wklady w zwyklym dzieciecym proszku?

    Szukalam po sklepach tutaj u mnie antybakteryjnego proszku ale nic nie znalazlam..
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    OVI a pospinałaś pionowe napy na kieszonce ?
    bo często gęsto na początku się zakłada kieszonkę bez spinania w pionie [sama tak robiłam :tongue:] i wtedy bankowo dziecię przesiura bo niezapięte kieszonki to chyba na 2-latka są :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    TEORKA: bo niezapięte kieszonki to chyba na 2-latka są

    Eeee, moja Natalka waży niecałe 9 kg / jakieś 75 cm wzrostu i większość kieszonek ma już w maksymalnym rozpięciu.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    no coś Ty ? :wink:
    to jak one mają do końca pieluchowania [2-3 lata] wystarczyć ? :shocked:
    łii nakłamali w opisie aukcji czy co :cool:

    w każdym razie synek OVI jest od mojej Niny sporo chyba młodszy więc bankowo pospinane napy mieć musi :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Ja jeszcze podpinam, a Witek waży ponad 10kg- może dlatego, że ma chude nogi?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    _sushi_: Ja jeszcze podpinam, a Witek waży ponad 10kg


    o i to mi się bardziej podoba ! :wink:
    --
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Teo, Leonek sporo mlodszy od Twojej Ninki - jeszcze do 4 m-cy nie dobil. Pospinalam te pionowe napy, ale chyba za malo (tzn. Za wysoko jeszcze). To tak po otulaczach mam. Dobra, to dam jeszcze jedna szanse kieszonkom ;-) Dzieki dziewczyny!

    Treść doklejona: 20.04.12 13:05
    A tak jeszcze a propos otulaczy, to donosze, ze zakupilam ostatnio na ekomaluch.pl otulacze Close Parents one size po 30 zl i sa swietne. Tak dobre, jak nie lepsze, jak Flip (nie sadzilam, ze to powiem - ja, wielbicielka Flipa).

    Treść doklejona: 20.04.12 13:09
    yol, taki antybakteryjny dodatek mozesz zamowic w internecie. Chyba olejek wystarczy, ale ja sie tak jeszcze nie odwazylam prac. Jak juz, to jak tylko z olejkiem to najmniej na 60 st (ale ja to chyba taka troche za "sterylna" jestem - np.wciaz jeszcze wypazam dziecku butle...)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    OVI no właśnie nie mogłam sobie przypomnieć ile LEON już ma dlatego napisałam, że sporo heheh
    ale w sumie wcale nie tak sporo bo 2 msce to niewiele :wink:

    ja spinam wiesz jak ? że górny rząd z dolnym i ten środkowy jest wtedy "ukryty"


    a co do tych antybakteryjnych proszków - nie zauważyłyście, że po nim tetra [jeśli ktoś używa] jest mega sztywna i taka szorstka jakby ?
    bo u mnie tak właśnie jest
    a jak nie dosypię Nappy Fresha to luz.....
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    TEORKA: no coś Ty ?
    to jak one mają do końca pieluchowania [2-3 lata] wystarczyć ?

    Może to zależy od tego, jak wysoko matka zapina ... Jak zmniejszę na rozmiar środkowy, to Natalce pielucha sięga do pępka albo ciut niżej. Nie lubię tak :confused: Wolę jak ma tę pieluchę nie taką kusą. Myślę, że do dwóch lat max wystarczy. O ile jeszcze będzie na pieluchach, bo myślę w wakacje rozpocząć akcję odpieluchowywania częściowego.
    -- Mama M & N & W
  2.  permalink
    Jaherka tez właśnie mam program na 30min w 30st.
    I codziennie piorę w nim pieluchy, plus dodatkowe płukanie.
    A raz na tydzień daję je na normalne pranie na 60st.
    Tyle, że za każdym razem dodaje łyżeczkę Nappy Fresha.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Mónikha: Jak zmniejszę na rozmiar środkowy, to Natalce pielucha sięga do pępka albo ciut niżej.



    aaaaaaaaaa no widzisz :wink:
    to mojej Ninie tak niektóre kieszonki sięgają [niektóre bo mam rózne rodzaje i jednak róznią się wielkością] i mi [oraz jej] to nei przeszkadza :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Ale mimo to sądzisz, że rozpięcie nap da taki rozmiar, by wsadzić w to 2-latka?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Moni powiem tak Nat waży ok 12kg i ma 80cm jeśli kieszonka ma 1 wkład jest ok przy 2 wkładach (jeden w środek 1 na wierzch) jest pod pępek
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Mónikha: Ale mimo to sądzisz, że rozpięcie nap da taki rozmiar, by wsadzić w to 2-latka?


    1,5 roczniaka w kieszonce widziałam i było ok
    ale nie wiem w sumie czy dwulatek też by w nią wszedł:neutral:
    --
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Teo, no, jakby nie patrzec, to Leon od Twojej Ninki o 1/3 mlodszy :-) :-P
    Az tak zapinasz? No to ja calkiem przegielam, bo na najwyzszy rzad zapielam. A pozniej sie glupia matka dziwi, ze przesikane
    :-)
    Teo, a dajesz na dodatkowe plukanie? Moze tetra sztywna, bo nie do konca wyplukane? (a jakby nie patrzec, to przeciez dodatkowy proszek jest)
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Teorka, ile miesiecy ma Twoj bratanek?
    Wladuj malego w wielorazowke i powiedz nam jak sie spisuja:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Ovi: No to ja calkiem przegielam, bo na najwyzszy rzad zapielam.


    hmm jako, że nie wiem o co Ci chodzi z tym najwyższym rzędem i nie wiem czy się rozumiemy to poposiłkuję się zdjęciami :wink:

    1- kieszonka w oryginale
    2 - pospinana i tak ląduje na dupce Ninki

    Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic


    Ovi: Moze tetra sztywna, bo nie do konca wyplukane? (a jakby nie patrzec, to przeciez dodatkowy proszek jest)


    no ale ja go tylko 1 małą łyżeczkę dodaję....
    a tego normalnego wtedy odrobinę mniej więc jakby wychodzi, że proszku tyle samo.....


    yol: Teorka, ile miesiecy ma Twoj bratanek?


    Ty Jolka dobry pomysłl !!
    za 2 msce skończy 2 lata więc idealnie :cool:
    pytanie tylko czy się podda eksperymentowi :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Jaheira: Czy myślicie,że można w takim programie prać kieszonki i wkłady?


    Ovi: Ale jesli dodajesz ten proszek antybakteryjny i jesli napisane jest, ze dziala juz od 30 st.to chyba nie ma wiekszych przeszkod.


    Proszki antybakteryjne działają od 40st, z tego co mi wiadomo, ale może sa jakieś inne, co działają od 30. ja takich nie znalazłam.
    A nie da się tego programu podkręcić? Ja mam taki 15min na 30st, ale moge zwiększyć temp do 40st (wtedy się zwiększa do 20min).

    w ogóle jak kupowałam pralkę to nie było takiego Bosha jak teraz kupili moi rodzice, Maxx for Kids. też 45cm głębokości, tez 5,5kg wkłądu, ale takie fajne programy dla dzieciaków, własnie dwa krótkie (15 i 30), jakieś płukania i rózne takie bajery, które przy pieluszkach fajnie się sprawdziły. jak cos to polecam.
  3.  permalink
    Magda, a podasz jaki model? :smile: bo jestem na etapie wybierania pralki :smile: jak wrzuciłam bosch maxx for kids, to nic mi nie znalazło, dopiero po numerze modelu znalazłam taką , ale to chyba nie ta co piszesz bo jest głębsza - 60cm.

    Co do spinania kieszonek, to ja Krzysiowi spinam tak jak Teo Nince, tylko ja w poziomie zapinam ciaśniej - tak że nie zostają wolne napy. Inaczej jest za luźno i Krzyś górą przesikuje. Ewuni w pionie nie zapinam, ale w poziomie zostają dwa czy trzy wolne napy, więc na pewno do dwóch lat spokojnie starczą te kieszonki. A mała jest raczej taki średniaczkiem- i wagowo i wzrostowo.

    A któraś pisała, że wkłady bambusowe sztywnieją. Wiecie co u mnie pomogło? Suszenie na balkonie :shocked: Na początku tygodnia suszyłam na balkonie i były baaardzo mięciutkie, bardziej niż na początku nawet. Więc żeby sobie potwierdzić, że to kwestia miejsca suszenia, a nie prania, teraz kilka sobie powiesiłam w łazience, a resztę na balkonie- no i te balkonowe dużo miększe. Może to kwestia tempa suszenia? Pamiętam, że jak suszyłam na kaloryferze, to było najgorzej, rzeczywiście sztywne były.
    --
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    Teo, tak tak, zrozumialam Cie, a sama wyrazilam sie nieprecyzyjnie. Ten moj "najwyzszy dostepny" to po prostu jeden wyzej niz Ty zapielas (ten srodkowy z 3 rzedow nap, pierwszy z napami, DO ktorych mozna wpiac te wyzej polozone). Chyba zamotalam jeszcze bardziej :bigsmile::devil:
    W praktyce - zrobilam rozmiar wieksze niz Ty :cool:
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    Hydrozagadko, odpieluchowywanie a mające się pojawić młodsze rodzeństwo to osobny rozdział - myślę że niezależnie od np. skutecznego odpieluchowanie przed porodem, czy tuż po, warto mieć świadomość, że to się może diametralnie zmienić po pojawieniu się konkurencji :wink: A krytyczne uwagi męża nie muszą wcale źle działać. Mój mąż był niby bardziej krytyczny, ale spokojniejszy w tym i to jemu udało się skutecznie odpieluchować Kalinkę - w tydzień, co mnie się nie udawało przez 2-3 m-ce :wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    cerisecerise: tylko ja w poziomie zapinam ciaśniej


    ja też :wink:
    tu spiełam byle jak żeby pokazać o co mi chodzi z tymi pionowymi
    a normalnie spinam tak, że zostają 2 napy wolne

    OVI tym bardziej teraz nic nie rozumiem hahahaha :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    pelasia: A krytyczne uwagi męża nie muszą wcale źle działać.


    Tylko nasz problem polega na tym, że te jego uwagi pojawiają się w naprawdę dziwnych momentach. Od jakiegoś czasu zdarza się tak, że Hania w nocy wstaje, przychodzi do nas, oznajmia nam, że chce jej się siku, sama idzie po nocnik, przynosi go, rozbiera się, załatwia co trzeba, potem chce asystować przy pożegnaniu zawartości nocnika itd. Jest właśnie w fazie "JA SAMA!!!!", dlatego tak to wygląda. No i to trwa trochę, a mężu w tym czasie marudzi i marudzi, daje jej do zrozumienia, że jest niezadowolony itp. A dla mnie to bez sensu, owszem, może i jest jakaś uciążliwość w tych nocnych pobudkach, ale nie chcę, żeby ją zniechęcił, bo przecież właśnie o to chodzi - któregoś dnia po prostu sama załatwi wszystko bez budzenia nas. Mam wrażenie, że on po prostu chciałby mieć całkowicie bezobsługowe dziecko "na już", a jednocześnie zapomina, że dziecko przecież musi się tego nauczyć :confused:
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    cerisecerise: Magda, a podasz jaki model? bo jestem na etapie wybierania pralki jak wrzuciłam bosch maxx for kids, to nic mi nie znalazło, dopiero po numerze modelu znalazłam taką , ale to chyba nie ta co piszesz bo jest głębsza - 60cm.

    Jasne. Zapytam po poludniu mame i ci napisze.
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    Teo :bigsmile: dobra, juz wiecej nie tlumacze, bo coraz gorzej - cale szczescie, ze nie zostalam nauczycielka! :wink: No dobra, jeszcze tak sprobuje: po spieciu u mnie jest jeszcze widoczny dolny rzad nap!
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    Ovi: No dobra, jeszcze tak sprobuje: po spieciu u mnie jest jeszcze widoczny dolny rzad nap!


    no to trzeba było tak od razu napisać :wink::wink::wink:
    czyli po mojemu chyba za luźno jak dla 4-ro miesięczniaka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Ja wczensiej zapinalam tak jak Ovi, dzisiaj skorzystalam z podpowiedzi Teorki i spielam tak jak ona, i musze powiedziec ze jest o wiele lepiej.
    --
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    O to to to :-) Dobra, to jutro sprobuje ciasniej i zobaczymy jak sie spisza. Wiedzialam, ze daje dziecku za duzo luzu :wink:
  4.  permalink
    Magdalena: Proszki antybakteryjne działają od 40st, z tego co mi wiadomo, ale może sa jakieś inne, co działają od 30. ja takich nie znalazłam.

    Miofresh, sprawdziłam na opakowaniu :smile: Jest napisane, że działa od 30st.
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 22nd 2012
     permalink
    cerisecerise: Miofresh,


    Kupilas w sklepie czy przez neta??
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 22nd 2012
     permalink
    ja się dzisiaj wkurzyłam na wielo. kolejny raz Mała je przesiurała. zmieniłąm jej pieluszke po karmieniu w nocy po 23, a ona obudziła się o 1.30 w kałuzy siuśków.
    pielucha zapięta ciasno, wkład taki jak zawsze i w dzień sie nie przesikuje, a w nocu masakra :/
    wracamy więc na noc do jednorazówek, trudno.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 22nd 2012
     permalink
    my ostatnio też w nocy w jedno bo miałam jeszcze 1,5 paczki [prezenty] więc szkoda wyrzucać...
    i powiem Wam, że jakby mi lepiej w jedno śpi :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 22nd 2012
     permalink
    Ja poki co jeszcze sie nie odwazylam zalozyc wielorazowki na noc.

    Boje sie ze przesiura i stwierdzilam ze po co mam sobie i jemu zarywac nocke jak przeleje bo bedzie przebieranie pizamy, przescieradla itd..
    wiec ja wole jedno na noc jednak.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 22nd 2012
     permalink
    A ja musiałam ostatnio zaopatrzyć się w jedno, bo wyjeżdżaliśmy i nie było tam możliwości prania (tzn. była, ale nie chciałam robić zamieszania w i tak niezbyt miłych okolicznościach). I powiem Wam szczerze, że nie umiałam założyć jednorazówek, hehehe, ciągle coś było nie tak :-)
    Z przyjemnością wróciłam do wielo :)
    --
  5.  permalink
    Yol, kupowałam przez internet. Poszukaj na allegro
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    Mam pytanie do dziewczyn ktore zakladaja wielorazowki dzieciom na noc.

    Ile razy w ciagu nocy musicie taka pieluche zmieniac?

    Bo np u nas pielucha wiecej niz 3 godzin to napewno nie pociagnie i to oznaczalo by ze maly budzil by sie co 3 godzin caly zasikany..
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    Ja na początku zmieniałam raz, teraz nie zmieniam w ogóle. A często jest tak, że rano pielucha jest prawie sucha-Witek mało sika przez sen, chyba że wieczorem ożłopie się wody :)
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    Też nie zmieniam. 2 wkłady idą na noc i dajemy radę. Po przebudzeniu od razu (bo nocna przesiurana konkretnie, ale tylko pielucha, ubranka, łóżko ok) zakładam świeżą.
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    nana81: 2 wkłady idą na noc


    hmmmm no wlasnie tak myslalam ze moze tak sprobuje zrobic. Bo u nas nocne pieluchy sa zawsze na maksa przesiurane wiec dlatego troche boje sie zaryzykowac z wielorazowkami.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    yol: o u nas nocne pieluchy sa zawsze na maksa przesiurane wiec dlatego troche boje sie zaryzykowac z wielorazowkami.

    możesz spróbować z SIO lub AIO
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    Dwa wkłady powinny załatwić sprawę- ja też tak często robię, zarówno na noc, jak i np. na dłuższe spacery.
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    bladykot: możesz spróbować z SIO lub AIO


    Fajne te SIO i AIO ale te ktore ja znalazlam strasznie drogie, nie na moja kieszen..

    Jednak na ebayu za 5 sztuk kieszonek z napkami (po 2 wklady z mikrofibry do kazdej) place jakies 25 euro wiec cenowo ok.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    Yol jeden wkład na noc u nas na pewno nie zdałby egzaminu. Spróbuj z dwoma i daj znać jak efekty :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    yol: Ile razy w ciagu nocy musicie taka pieluche zmieniac?

    Jla, u nas to zależy, ile Mała je w nocy. Jak spała ciurkiem od 20 do 4. to w ogóle nie zmieniałam, a pielucha była prawie sucha. Jak teraz się budzi i je na śpiocha po kilka razy, to nawet po 2h potrafi przesiurac wieloraza, dlatego na razie wróciliśmy do jednorazówek na noc.
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    Dziewczynya jak to jest z chlonnoscia wkladow do wielo?

    Im czesciej prane tym bardziej chlonne czy traca te wlasciwosci?

    Pytam bo odlozylam sobie 7 szt wkladow do szuflady , zeby wszystkich od razu nie zasiurac i nie zniszczyc ale zastanawiam sie czy takie co wyprane tylko z 2-3 razy sa mniej czy bardziej chlonne od tych co sa prane co 2-3 dni??
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    moim zdaniem nie widać większej różnicy.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 21st 2012 zmieniony
     permalink
    jak ja używałam wkładów [na samym początku] to miałam wrażenie, że te częściej prane właśnie lepiej chłonęły
    to samo jest [wg mnie] z tetrą
    dopóki nowej nie wypiorę z 5-7 razy to nie chłonie tak jak powinna
    no albo mi się wydaje...


    a przy okazji, że dziewczyny temat podbiły to ja zapytanie chciałam złożyć :smile:

    otóż jakiś czas temu raczyłam me dziecię słoikiem pt JABŁKA I DOJRZAŁE JAGODY
    kupa po tychże była wiecie jaka
    no a jak nie wiecie to napiszę - czarno jagodowa :cool:
    i niestety 3 kieszonki są mega zapaskudzone, po kilku praniach dalej takie szaro czarno bure
    w sumie na większości mam ślady kupy ale takie minimalne a te jednak mnie jakos kurde no denerwują....

    jakby to można było usunąć ?
    macie pomysła jakiegoś ?

    myślałam o Vanishu ale kurde nie wiem czy to można, poza tym mam schizę że niedokładnie się to potem wypłucze i wypierze i ten Vanish w śladowych ilościach się z pipką zetknie itp :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 21st 2012
     permalink
    plamy zapieram mydłem tym doktor jakiś tam albo szarym... ale plamy czasami zostaję i nawet vanish nie pomaga (probowałam) no cóż ja już machnęłam ręką na nie...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.